Εξετάσεις Γαλλικού Ινστιτούτου Μάιος 2013

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Πέρυσι θυμάμαι κόλλησε το σύστημα και βγήκαν μια μέρα μετά τα αποτελέσματα. Τα νεύρα μου είχαν γίνει ζαρτιέρες :angry: :angry: :angry: :kill:
Τελικά με πήρε την επόμενη μέρα η καθηγήτρια και με ξύπνησε 5 το πρωί για να μου πει τα ευχάριστα

Χαχα κάτι παρόμοιο και εγώ μόνο που είδα μόνη μου τα αποτελέσματα. :P Όλη μέρα πάνω από το laptop ήμουν... Τελικά τα είδα το πρωί της επόμενης μέρας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mantalo

Νεοφερμένος

Ο τραπεζομάντηλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
το πήηρααααααααααααααααααααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑmyC

Νεοφερμένος

Η ΑmyC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
και εγω πηρα το delf b2!!! με 78/100
κειμενα: 18,5
ακουστικο : 16,5
εκθεση : 21,5
προφορικα : 21,5

Ποπο ανακουφιστηκα !!!! τωρα παιδια καλο μας καλοκαιρι!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
και εγω πηρα το delf b2!!! με 78/100
κειμενα: 18,5
ακουστικο : 16,5
εκθεση : 21,5
προφορικα : 21,5

Ποπο ανακουφιστηκα !!!! τωρα παιδια καλο μας καλοκαιρι!!!!!

Συγχαρητηρια! Εγω εστω και στο τσακ το περασα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Ρε παιδιά σοβαρά τώρα, πώς καταφέρνετε και παίρνετε 21/25 στα προφορικά???? Εγώ ούτε να την έβριζα δεν θα μου έβαζε 6/25. :P :P

Έκθεση τι θέμα σας έπεσε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Ρε παιδιά σοβαρά τώρα, πώς καταφέρνετε και παίρνετε 21/25 στα προφορικά???? Εγώ ούτε να την έβριζα δεν θα μου έβαζε 6/25. :P :P

Έκθεση τι θέμα σας έπεσε???

εμενα μου εβαλε 16,5/25 και επεσε παλουκι θεμα..
Εκθεση επεσε γραμμα που επρεπε να στειλεις σε εναν καθηγητη ο οποιος ηταν αυστηρος..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Μάλλον πέρσυ ήταν η μόνη χρονιά που έπεσε άρθρο...
Εγώ στο Delf Β2 είχα πάρει 10/25 στα προφορικά και τώρα Dalf C1 6/25.
Νομίζω άξιζα κάτι παραπάνω. Περίμενα τουλάχιστον το διπλάσιο... με τσεκούρεψε. Αν μου έβαζε ένα 12 θα το έπαιρνα και με καλό βαθμό.

Γενικά μετά το Β1 είχα μια αισθητή πτώση στο συγκεκριμένο παρτ, χαχα.

Υ.Γ. Θα συνεχίσεις για C1??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mantalo

Νεοφερμένος

Ο τραπεζομάντηλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
έκθεση για έναν αυστηρό καθηγητή που δεν καταλαβαίνει τα παιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Μάλλον πέρσυ ήταν η μόνη χρονιά που έπεσε άρθρο...
Εγώ στο Delf Β2 είχα πάρει 10/25 στα προφορικά και τώρα Dalf C1 6/25.
Νομίζω άξιζα κάτι παραπάνω. Περίμενα τουλάχιστον το διπλάσιο... με τσεκούρεψε. Αν μου έβαζε ένα 12 θα το έπαιρνα και με καλό βαθμό.

Γενικά μετά το Β1 είχα μια αισθητή πτώση στο συγκεκριμένο παρτ, χαχα.

Υ.Γ. Θα συνεχίσεις για C1??

Μπα οχι φετος γιατι θα φυγω στο εξωτερικο για μεταπτυχιακο.Αλλα δεν υπαρχει λογος να δωσεις C1.Το C2 ειναι πιο βατο ,και αν ειναι θα παω απευθειας C2. To C1 ειναι αδικο χωσιμο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Μπα οχι φετος γιατι θα φυγω στο εξωτερικο για μεταπτυχιακο.Αλλα δεν υπαρχει λογος να δωσεις C1.Το C2 ειναι πιο βατο ,και αν ειναι θα παω απευθειας C2. To C1 ειναι αδικο χωσιμο..

Ναι όντως. Δεν πειράζει όμως, περισσότερο για τις γνώσεις και την εμπειρία! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Ναι όντως. Δεν πειράζει όμως, περισσότερο για τις γνώσεις και την εμπειρία! :P

αρκετα εχω κανει γι αυτο το λογο enough :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
https://ifa.gr/index.php/el/examens/2012-07-16-11-29-56
Αν ειναι δυνατον για Β2...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Sorbonne C2: ποσοστό επιτυχίας 83,29%
Τα συμπεράσματα δικά σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Sorbonne C2: ποσοστό επιτυχίας 83,29%
Τα συμπεράσματα δικά σας.
Δεν υπολογίζεις τον αριθμό των υποψηφίων. Απαραίτητη προϋπόθεση για να δώσεις το συγκεκριμένο είναι να είσαι κάτοχος του αντίστοιχου C1 της Σορβώννης. Οι περισσότεροι δίνουν απευθείας C2 (αμέσως μετά το Β2) κι επιλέγουν το Dalf.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Δεν υπολογίζεις τον αριθμό των υποψηφίων. Απαραίτητη προϋπόθεση για να δώσεις το συγκεκριμένο είναι να είσαι κάτοχος του αντίστοιχου C1 της Σορβώννης. Οι περισσότεροι δίνουν απευθείας C2 (αμέσως μετά το Β2) κι επιλέγουν το Dalf.
Και πάλι, είναι πολύ υψηλό το ποσοστό. Και όχι μόνο στο συγκεκριμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Και πάλι, είναι πολύ υψηλό το ποσοστό. Και όχι μόνο στο συγκεκριμένο.
Λίγοι είναι αυτοί που πηγαίνουν στo επίπεδα C. Για τις περισσότερες γλώσσες ισχύει αυτό. Στο Β2, για παράδειγμα, που θεωρείται το must μιας γλώσσας το ποσοστό επιτυχίας είναι αισθητά χαμηλότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Λίγοι είναι αυτοί που πηγαίνουν στo επίπεδα C. Για τις περισσότερες γλώσσες ισχύει αυτό. Στο Β2, για παράδειγμα, που θεωρείται το must μιας γλώσσας το ποσοστό επιτυχίας είναι αισθητά χαμηλότερο.
Τι σχέση έχει πόσοι πάνε για επίπεδα C; Εάν 8.5 σχεδόν στα 10 άτομα περνάνε το C2 με το οποίο υποτίθεται γνωρίζουν άριστα τη γλώσσα, κάτι δεν πάει καλά. Σε καμία εξέταση δεν είναι τόσοι οι καλά προετοιμασμένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peplin123

Νεοφερμένος

Η peplin123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι τα καλυτερα βιβλια για προετοιμασια dalf c2.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

incredikid

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Μήπως ξέρετε πότε θα είναι έτοιμα τα διπλώματα Delf B2 από IFA?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peplin123

Νεοφερμένος

Η peplin123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
παιδια θεμα για τις εξετασεις του δεκεμβριου 2013 εχει δημιοργηθεί;;;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top