[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

TreloiGamers

Νεοφερμένος

Ο TreloiGamers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
με 15810 πιστευετε ότι πιάνω γεωπονία απθ ή βόλου ;;;;;;
Υ.Γ απαντήστε και καμιά φορά :P
Βολο σιγουρα απθ μαλλον ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Είσαι άνετα μέσα αγοράκι μου γλυκό και στα 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Ήρεμα παιδιά...Μην αγχώνεστε...! Ειδικά όσοι έχετε γράψει καλά...αλλά και γενικά μην αγχώνεστε...εγώ πάντως με όσα έχω ακούσει και που δεν είμαι ειδικός Και με την οποία λογική διαθέτω θεωρω ότι όσοι πίστευαν ή πιστεύουν πρωτοφανή άνοδο των βάσεων σε δυσθεώρητα ύψη πλανώνται πλάνην οικτρά....δίκια μ εκτίμηση...η χαμηλότερη ιατρική. 18300-18450....
ΥΓ: αν πάει τόσο εγώ μένω εκτός αλλά αυτό πιστεύω... :-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicknikolaras

Νεοφερμένος

Ο Nicknikolaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
με 15.507 ειμαι μεσα για ημμυ βολου η ξανθης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andromedax

Νεοφερμένος

Η andromedax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Πωπω με αγχωσατε πολύ,αλήθεια θα ανέβουν οι βάσεις των ΤΕΙ του 3ου πεδίου και δεν θα έχουν σχέση με τις προηγούμενες χρονιές;Γιατί στη σχολή που θέλω με τα μορια που έβγαλα περνούσα και το 2013,και το 2014 και το 2015 που κοίταξα,τόσο άτυχη θα είμαι φέτος;Και έγραψα πολύ καλά Βιολογία γενικής και είχα χαρεί.Έλεος που σας βαλανε στη Θετική εύκολα θέματα :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasos007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nasos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Το πολιτικής επιστήμης και ιστορίας της Παντείου πόσο λέτε να έχει; Έχω 15.682. Το πιάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω, σκέφτομαι να μην δηλώσω την Νομική καν, να βάλω 1η επιλογή Ιστορικό-Αρχαιολογικό ΑΠΘ που ήταν και ο στόχος μου. Δεν θέλω να είμαι μέσα στην αγωνία το καλοκαίρι και τελικά να απογοητευτώ.

Σφαγή στην θεωρητική, το 17,300 ήταν το πιο μεγάλο και μόνο άλλα δύο άτομα έβγαλαν πάνω από την βάση.
Αλλά είμαστε μικρό σχολείο, δεν νομίζω ότι αυτό δείχνει την συνολική εικόνα.. Νομίζω σε πανελλαδικό επίπεδο οι ανθρωπιστικών μαθητές ήταν στα ίδια επίπεδα με πέρσυ

Μήν κάνεις τέτοιες βλακείες. Βάλε και την νομική. Το πολύ πολύ να μην περάσεις καν εκεί. Φαντάσου να πέσει η βάση και να σιχτιρίζεις που δεν την έβαλες. Τί θα σε πειράξει δηλαδή. Βάλτα και τα 3 τμήματα και βλέπεις.

Στο δικό μου σχολείο , που έχει κάθε χρονο τρομερες επιτυχιες , το μεγαλυτερο ηταν 18.300 και μετα εγω με 17.510 . Επίσης , σε μεγαλο ιδιωτικο σχολειο της περιοχης μου , οι καλυτεροι μαθητες που πηγαιναν με κλειστα τα ματια νομικη πατωσαν και εβγαλαν γυρω στο 16.000 και τα υπολοιπα παιδια πολυ λιγοτερο . Επομένως , η χρονια αυτη ηταν απο τις χειροτερες για την θεωρητικη και οι βασεις θα πεσουν αλλα δεν ξέρουμε πόσο ( το λιγότερο 100 μορια ) . Καλή επιτυχία !

Άσε, κι εγώ το ίδιο. 16.010 έβγαλα, βέβαια πάτωσα μόνον στα αρχαία, στα άλλα πήγα πολύ καλά. Δεν ξέρω γιατί, ούτε εγώ περίμενα τόσο χαμηλά...

Το πολιτικής επιστήμης και ιστορίας της Παντείου πόσο λέτε να έχει; Έχω 15.682. Το πιάνω;

Σκέφτεσαι τελικά να πας Πολιτικές Επιστήμες;

Γιατί Πάντειο; Του ΕΚΠΑ δεν είναι καλό; Τώρα, για βάση, δεν μπορώ να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Μήν κάνεις τέτοιες βλακείες. Βάλε και την νομική. Το πολύ πολύ να μην περάσεις καν εκεί. Φαντάσου να πέσει η βάση και να σιχτιρίζεις που δεν την έβαλες. Τί θα σε πειράξει δηλαδή. Βάλτα και τα 3 τμήματα και βλέπεις.



Άσε, κι εγώ το ίδιο. 16.010 έβγαλα, βέβαια πάτωσα μόνον στα αρχαία, στα άλλα πήγα πολύ καλά. Δεν ξέρω γιατί, ούτε εγώ περίμενα τόσο χαμηλά...



Σκέφτεσαι τελικά να πας Πολιτικές Επιστήμες;

Γιατί Πάντειο; Του ΕΚΠΑ δεν είναι καλό; Τώρα, για βάση, δεν μπορώ να πω...

Βασικά το ΕΚΠΑ προτιμώ και εγώ, αλλά δεν φτάνουν τα μόρια, καθώς το ΕΚΠΑ θέλει 16.200+. Βέβαια δεν με πολυνοιάζει γτ θα δώσω του χρόνου. Ο λόγος που θα κάνω μηχανογραφικό, είναι για να έχω την φοιτητική ιδιότητα που σου δίνει κάποια προνόμια (λ.χ. συγκοινωνίες, φτηνά πακέτα στο κινητό). Επίσης έχω δει ότι στο Α εξάμηνο έχει συνταγματικό δίκαιο και θέλω να πάρω το σύγγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βασικά το ΕΚΠΑ προτιμώ και εγώ, αλλά δεν φτάνουν τα μόρια, καθώς το ΕΚΠΑ θέλει 16.200+. Βέβαια δεν με πολυνοιάζει γτ θα δώσω του χρόνου. Ο λόγος που θα κάνω μηχανογραφικό, είναι για να έχω την φοιτητική ιδιότητα που σου δίνει κάποια προνόμια (λ.χ. συγκοινωνίες, φτηνά πακέτα στο κινητό). Επίσης έχω δει ότι στο Α εξάμηνο έχει συνταγματικό δίκαιο και θέλω να πάρω το σύγγραμμα.

Α, μάλιστα. Βασικά κι εγώ το ίδιο θα κάνω μάλλον, εκτός κι αν καταφέρω να φύγω έξω.

Μπορείς να πάρεις φοιτητικά συγγράμματα έτσι, χωρίς να δηλώσεις μαθήματα ή να εξεταστείς σε αυτά;!

Απορία: Εσύ πού πήγες άσχημα και έβγαλες τόσο λίγα μόρια; Εγώ αρχαία, και δεν το περίμενα, για να πω την αλήθεια. Κρίμα η έκθεση μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Α, μάλιστα. Βασικά κι εγώ το ίδιο θα κάνω μάλλον, εκτός κι αν καταφέρω να φύγω έξω.

Μπορείς να πάρεις φοιτητικά συγγράμματα έτσι, χωρίς να δηλώσεις μαθήματα ή να εξεταστείς σε αυτά;!

Απορία: Εσύ πού πήγες άσχημα και έβγαλες τόσο λίγα μόρια; Εγώ αρχαία, και δεν το περίμενα, για να πω την αλήθεια. Κρίμα η έκθεση μου...

Βασικά ότι θα πήγαινα άσχημα το περίμενα. Δεν είχα προετοιμαστεί σωστά για νομική και ψυχολογικά ήμουν προετοιμασμένος (πριν δώσω) ότι θα πήγαινα για του χρόνου. Ο λόγος που δεν διάβασα αρκετά δεν ήταν από τεμπελιά, αλλά επειδή δεν πίστεψα στον εαυτό μου και έριξα την ποιότητα του διαβάσματός μου. Για να καταλάβεις ένα είδος κατάθλιψης. Τώρα, γιατί έγραψα 15.682, ενώ περίμενα γύρω στο 16.500, οφείλετε στο ότι με βαθμολόγησαν αυστηρά στην έκθεση (παρόλο που οι απαντήσεις μου στις ασκήσεις και ο τρόπος ανάπτυξης της έκθεσης έμοιαζε με του οεφε) και στην Ιστορία με πετσόκοψαν στις πηγές. Το παράδοξο είναι ότι ένας συμμαθητής μου έγραψε 16,5 στην έκθεση, την στιγμή που στο σχολείο έγραφε γύρω στο 12 και άλλα παιδιά πολύ καλύτερα έγραψαν κάτω του 16,5. Στα αρχαία είχα υπολογίσει γύρω στο 16 και πήρα 15,8 και στα λατινικά 17,2 και πήρα 17,1 (τα περισσότερα τα έχασα από απροσεξία).

Τα φοιτητικά συγγράμματα μπορείς να τα λάβεις δωρεάν από τη στιγμή που κάνεις εγγραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
παιδιά καλησπέρα! έδωσα φέτος δεύτερη φορά πανελλήνιες με στόχο τη νομική. ο λόγος αποτυχίας την πρώτη χρονιά ήταν μεγάλο άγχος. έπειτα από μία πολύ δύσκολη χρονιά ξαναέδωσα και εβγαλα 17.918. τι λετε, πιάνω κομοτηνή? οι περισσότεροι μου λένε πως ναι, όμως διατηρούν και ορισμένες επιφυλαξεις. Ποια είναι η γνώμη σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nihil.

Νεοφερμένος

Ο nihil. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Βασικά το ΕΚΠΑ προτιμώ και εγώ, αλλά δεν φτάνουν τα μόρια, καθώς το ΕΚΠΑ θέλει 16.200+. Βέβαια δεν με πολυνοιάζει γτ θα δώσω του χρόνου. Ο λόγος που θα κάνω μηχανογραφικό, είναι για να έχω την φοιτητική ιδιότητα που σου δίνει κάποια προνόμια (λ.χ. συγκοινωνίες, φτηνά πακέτα στο κινητό). Επίσης έχω δει ότι στο Α εξάμηνο έχει συνταγματικό δίκαιο και θέλω να πάρω το σύγγραμμα.

Δικαίωμα σου να μπεις σε όποια σχολή θέλεις, όμως αν ο μοναδικός λόγος είναι για τα προνόμια και είσαι απόλυτα σίγουρος ότι θα ξαναδώσεις τότε γιατί δεν βάζεις κάποια χαμηλότερη σχολή; Σκέψου ότι έτσι στερείς την δυνατότητα σε κάποιον άλλο που πραγματικά θέλει να παρακολουθήσει, να περάσει εκεί.

Και δεν το λέω με κακία ή μόνο σε εσένα. Είναι πολύ συχνό φαινομενο τα μηχανογραφικά με άπειρες σχολές στις οποίες αν περάσουν δεν πρόκειται να πατήσουν. Επίσης εννοείται ότι δεν μιλάω για περιπτώσεις που δεν ψήνονται και τόσο για μια σχολή αλλά έχουν την διάθεση να της δώσουν μια ευκαιρία. Απλώς αυτή η νοοτροπία του να περάσω σε μια σχολή για να λέω ότι είμαι φοιτητής είναι πολύ ενοχλητική και κάπως ανεύθυνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βασικά ότι θα πήγαινα άσχημα το περίμενα. Δεν είχα προετοιμαστεί σωστά για νομική και ψυχολογικά ήμουν προετοιμασμένος (πριν δώσω) ότι θα πήγαινα για του χρόνου. Ο λόγος που δεν διάβασα αρκετά δεν ήταν από τεμπελιά, αλλά επειδή δεν πίστεψα στον εαυτό μου και έριξα την ποιότητα του διαβάσματός μου. Για να καταλάβεις ένα είδος κατάθλιψης. Τώρα, γιατί έγραψα 15.682, ενώ περίμενα γύρω στο 16.500 οφείλετε στο ότι με βαθμολόγησαν αυστηρά στην έκθεση (παρόλο που οι απαντήσεις μου στις ασκήσεις και ο τρόπος ανάπτυξης της έκθεσης έμοιαζε με του οεφε) και στην Ιστορία με πετσόκοψαν στις πηγές. Το παράδοξο είναι ότι ένας συμμαθητής μου έγραψε 16,5 στην έκθεση, την στιγμή που στο σχολείο έγραφε γύρω στο 12 και άλλα παιδιά πολύ καλύτερα έγραψαν κάτω του 16,5. Στα αρχαία είχα υπολογίσει γύρω στο 16 και πήρα 15,8 και στα λατινικά 17,2 και πήρα 17,1 (τα περισσότερα τα έχασα από απροσεξία).

Φοιτητικά συγγράμματα μπορείς να τα λάβεις δωρεάν από τη στιγμή που κάνεις εγγραφή.

Εγώ πάλι Αρχαία έγραψα 12,5. Άθλια δηλαδή, και ούτε το περίμενα.
Μετά Ιστορία 17,5 (με έριξε ο δεύτερος εξεταστής, ο Α' μού έβαλε 91, ο Β' 84!!! Εντάξει, πώς γίνεται να υπάρχει τέτοια απόκλιση στην Ιστορία δεν το καταλαβαίνω), Λατινικά 18,2 (αυτό το περίμενα, γιατί επίσης έκανα ηλίθια λάθη).
Έκθεση περίμενα λίγο παραπάνω, όμως χαίρομαι με το 17,6 μου. Ήμουν 2ος στο σχολείο μου, αυτό δεν το περίμενα με την καμία. Γι'αυτό λέω, κρίμα η έκθεση...

Δεν πειράζει, μάλλον του χρόνου. Άντε και καλό μας κουράγιο :)

Εάν δίνουν έτσι συγγράμματα, να πάρω κι εγώ κανένα τότε. :) Όχι μόνο δίκαιο, αλλά και κανένα της πολιτικής επιστήμης. Μου αρέσουν και οι δύο κλάδοι, οπότε ας μάθουμε και τίποτε επιπλέον...

παιδιά καλησπέρα! έδωσα φέτος δεύτερη φορά πανελλήνιες με στόχο τη νομική. ο λόγος αποτυχίας την πρώτη χρονιά ήταν μεγάλο άγχος. έπειτα από μία πολύ δύσκολη χρονιά ξαναέδωσα και εβγαλα 17.918. τι λετε, πιάνω κομοτηνή? οι περισσότεροι μου λένε πως ναι, όμως διατηρούν και ορισμένες επιφυλαξεις. Ποια είναι η γνώμη σας?

Εγώ πιστεύω ναι. Τώρα δεν μπορώ να καταλάβω, πώς στην ευχή του Θεού θα ανέβουν οι βάσεις;! Μου φαίνεται αδιανόητο! Το πολύ πολύ να μείνουν στα ίδια επίπεδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Εγώ πάλι Αρχαία έγραψα 12,5. Άθλια δηλαδή, και ούτε το περίμενα.
Μετά Ιστορία 17,5 (με έριξε ο δεύτερος εξεταστής, ο Α' μού έβαλε 91, ο Β' 84!!! Εντάξει, πώς γίνεται να υπάρχει τέτοια απόκλιση στην Ιστορία δεν το καταλαβαίνω), Λατινικά 18,2 (αυτό το περίμενα, γιατί επίσης έκανα ηλίθια λάθη).
Έκθεση περίμενα λίγο παραπάνω, όμως χαίρομαι με το 17,6 μου. Ήμουν 2ος στο σχολείο μου, αυτό δεν το περίμενα με την καμία. Γι'αυτό λέω, κρίμα η έκθεση...

Δεν πειράζει, μάλλον του χρόνου. Άντε και καλό μας κουράγιο :)

Εάν δίνουν έτσι συγγράμματα, να πάρω κι εγώ κανένα τότε. :) Όχι μόνο δίκαιο, αλλά και κανένα της πολιτικής επιστήμης. Μου αρέσουν και οι δύο κλάδοι, οπότε ας μάθουμε και τίποτε επιπλέον...

Ναι γίνονται διάφορα περίεργα στις βαθμολογίες. Πέρυσι στην έκθεση ο ένας μου είχε βάλει 85 και ο δευτερος 72! Και στη λογοτεχνία ο ένας μου είχε βάλει 85 και ο δεύτερος 64!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Δικαίωμα σου να μπεις σε όποια σχολή θέλεις, όμως αν ο μοναδικός λόγος είναι για τα προνόμια και είσαι απόλυτα σίγουρος ότι θα ξαναδώσεις τότε γιατί δεν βάζεις κάποια χαμηλότερη σχολή; Σκέψου ότι έτσι στερείς την δυνατότητα σε κάποιον άλλο που πραγματικά θέλει να παρακολουθήσει, να περάσει εκεί.

Και δεν το λέω με κακία ή μόνο σε εσένα. Είναι πολύ συχνό φαινομενο τα μηχανογραφικά με άπειρες σχολές στις οποίες αν περάσουν δεν πρόκειται να πατήσουν. Επίσης εννοείται ότι δεν μιλάω για περιπτώσεις που δεν ψήνονται και τόσο για μια σχολή αλλά έχουν την διάθεση να της δώσουν μια ευκαιρία. Απλώς αυτή η νοοτροπία του να περάσω σε μια σχολή για να λέω ότι είμαι φοιτητής είναι πολύ ενοχλητική και κάπως ανεύθυνη.

Αυτό δεν το σκέφτηκα και με βάζεις σε σκέψεις τώρα. Δεν φαντάστηκα ότι μπορεί να στερήσω την θέση από κάποιον άλλο και τώρα που το σκέφτομαι ίσως να μην κάνω καν μηχανογραφικό, γιατί και χαμηλόβαθμη να βάλω, πάλι θα στερήσω την είσοδο από κάποιο παιδί, που παρά την χαμηλή του βαθμολογία του, να τη θέλει πραγματικά την συγκεκριμένη σχολή . Δεν ξέρω πραγματικά. Θα το συζητήσω με τους γονείς μου και θα δω τι θα κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Θα σας πω τη δική μου άποψη. Γνώμη μου είναι να εξασφαλίσει αυτό που πιστεύει πως είναι καλύτερο γι αυτόν και αν θελει, ξαναδίνει πανελλήνιες. Διότι, αν δηλώσει μια σχολή χαμηλής ζήτησης που δεν του αρέσει με το σκεπτικό οτι "του χρόνου θα περάσω εκεί που θέλω" και για τον χ ψ λόγο δε περάσει ή δε ΄δωσει ή αρρωστήσει ή το μετανιώσει ή το οτιδηποτε, θα βρίσεται σε μία σχολή που δεν του αρέσει, για να μη στερήσει τη θέση από καποιο αλλο παιδι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Άντε και καλό μας κουράγιο :)

Αυτό ξανά πες το. Ο μοναδικός μου φόβος είναι να αγανακτήσω και να τα παρατήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Αυτό ξανά πες το. Ο μοναδικός μου φόβος είναι να αγανακτήσω και να τα παρατήσω.

Θέλει πίστη, προσήλωση και υπομονή. όλα καλά θα πάνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Θέλει πίστη, προσήλωση και υπομονή. όλα καλά θα πάνε

Ελπίζω.....γιατί είναι βρε αδερφάκι μου και αυτή η υποκειμενικότητα που υπάρχει στα φιλολογικά μαθήματα. Μία φίλη και συμμαθήτριά μου, μου έλεγε ότι σε μία ερμηνευτική στα αρχαία ο ένας διορθωτής της έβαλε 13/15 και ο άλλος 8/15 ενώ είχε γράψει σχεδόν τις σημειώσεις από το study for exams. Βέβαια ευτυχώς έγραψε 18.081. Αμ η βαθμολόγηση των πηγών στην ιστορία, που και εκεί μπορεί να υπάρξει μεγάλη βαθμολογική απόκλιση. Καλά έκθεση δεν το συζητώ. Ευτυχώς που έφυγε η λογοτεχνία (μεγάλος βάρος!). Γενικά αυτός ο υποκειμενικός παράγοντας με φοβίζει πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top