[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Εγώ έχω ένα άλλο πρόβλημα.... Συνεχώς σκέφτομαι τις βάσεις και αγχώνομαι και δεν μπορώ να το ελέγξω...απέτυχα...απλά συνεχώς τριβελιζει το μυαλό μ....πως θα περάσουν δύο μήνες.. :*) :-/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nihil.

Νεοφερμένος

Ο nihil. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Αυτό δεν το σκέφτηκα και με βάζεις σε σκέψεις τώρα. Δεν φαντάστηκα ότι μπορεί να στερήσω την θέση από κάποιον άλλο και τώρα που το σκέφτομαι ίσως να μην κάνω καν μηχανογραφικό, γιατί και χαμηλόβαθμη να βάλω, πάλι θα στερήσω την είσοδο από κάποιο παιδί, που παρά την χαμηλή του βαθμολογία του, να τη θέλει πραγματικά την συγκεκριμένη σχολή . Δεν ξέρω πραγματικά. Θα το συζητήσω με τους γονείς μου και θα δω τι θα κάνω.

Και μόνο που το σκέφτεσαι μπράβο σου πάντως. Νομίζω ότι αυτή η πρακτική οφείλεται πιο πολύ στο ψώνιο των γονιών παρά στους μαθητές. Θεωρητικά όσο πιο χαμηλόβαθμη σχολή τόσο μεγαλύτερες οι πιθανότητες να μην την τελειώνε αυτός που θα περνούσε στη θέση σου, αλλά πράγματι η πικρή αλήθεια είναι ότι από κάποιον θα την στερήσεις.

Θα σας πω τη δική μου άποψη. Γνώμη μου είναι να εξασφαλίσει αυτό που πιστεύει πως είναι καλύτερο γι αυτόν και αν θελει, ξαναδίνει πανελλήνιες. Διότι, αν δηλώσει μια σχολή χαμηλής ζήτησης που δεν του αρέσει με το σκεπτικό οτι "του χρόνου θα περάσω εκεί που θέλω" και για τον χ ψ λόγο δε περάσει ή δε ΄δωσει ή αρρωστήσει ή το μετανιώσει ή το οτιδηποτε, θα βρίσεται σε μία σχολή που δεν του αρέσει, για να μη στερήσει τη θέση από καποιο αλλο παιδι?

Δεν διαφωνώ ιδιαίτερα, για αυτό μίλησα για περιπτώσεις που είναι σίγουροι ότι δεν θα πάνε και δεν τους ενδιαφέρει το αντικείμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
παντως για νομικες τι πιστευετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
παντως για νομικες τι πιστευετε?

Πιστεύω ότι θα μείνουν στα ίδια επίπεδα με ελαφρά ανοδική πορεία. Οπότε έχεις το δικαίωμα να ελπίζεις για κομοτηνή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
παιδιά καλησπέρα! έδωσα φέτος δεύτερη φορά πανελλήνιες με στόχο τη νομική. ο λόγος αποτυχίας την πρώτη χρονιά ήταν μεγάλο άγχος. έπειτα από μία πολύ δύσκολη χρονιά ξαναέδωσα και εβγαλα 17.918. τι λετε, πιάνω κομοτηνή? οι περισσότεροι μου λένε πως ναι, όμως διατηρούν και ορισμένες επιφυλαξεις. Ποια είναι η γνώμη σας?

Βλεπω οτι εχεις ηδη πειστεί οτι θα ξαναδωσεις αλλα με 17.546 βαση του 15 θεωρω οτι εισαι μεσα:)
ποσο να αναιβουν πια;;; αφου δεν υπαρχει και ο προφορικος βαθμος και πλεον τα μαθηματα ειναι 4.
Και ηταν και ζορικα τα θεματα σε ιστορια και αρχαια.
Εδω το 2012 παλι με δυσκολα θεματα αλλα με προφορικο βαθμο κτλ η βαση ηταν 17.914 ,παλι μεσα ησουν δηλαδη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Βλεπω οτι εχεις ηδη πειστεί οτι θα ξαναδωσεις αλλα με 17.546 βαση του 15 θεωρω οτι εισαι μεσα:)
ποσο να αναιβουν πια;;; αφου δεν υπαρχει και ο προφορικος βαθμος και πλεον τα μαθηματα ειναι 4.
Και ηταν και ζορικα τα θεματα σε ιστορια και αρχαια.
Εδω το 2012 παλι με δυσκολα θεματα αλλα με προφορικο βαθμο κτλ η βαση ηταν 17.914 ,παλι μεσα ησουν δηλαδη:)


Να ξαναδώσω όχι. Αν δεν περάσω θα παω φιλολογία Αθήνας... αλλά ειναι κρίμα να μην περάσω επειδή προσπάθησα πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Να ξαναδώσω όχι. Αν δεν περάσω θα παω φιλολογία Αθήνας... αλλά ειναι κρίμα να μην περάσω επειδή προσπάθησα πολύ

Και εγώ πολύ προσπάθησα για ιατρική αλλά δεν περνάω ούτε από έξω με όσα έβγαλα φίλε μ,σε καταλαβαίνω... :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Και εγώ πολύ προσπάθησα για ιατρική αλλά δεν περνάω ούτε από έξω με όσα έβγαλα φίλε μ,σε καταλαβαίνω... :-)

Ναι αλλά εντάξει νομίζω πως δε πρέπει να ανησυχω. 350 μορια είναι αποσταση ασφαλειας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Ναι αλλά εντάξει νομίζω πως δε πρέπει να ανησυχω. 350 μορια είναι αποσταση ασφαλειας
Ναι ρε μια χαρά είσαι Μην αγχώνεσαι :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Νομική Κομοτηνής με 17,9 εννοείται ότι περνάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Νομική Κομοτηνής με 17,9 εννοείται ότι περνάς!

Μακάρι... εσυ που θελεις να περασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Και εγώ πολύ προσπάθησα για ιατρική αλλά δεν περνάω ούτε από έξω με όσα έβγαλα φίλε μ,σε καταλαβαίνω... :-)

πάντως μην απογοητευεσαι ..υπαρχουν και αλλες λυσεις ..για παραδευγμα το 4% με το οποιο ειναι δυσκολο να μην περασεις:)
(αν δεις τις βασεις εχουν μπει μεσα παιδια με λιγοτερο απο 18.000 με το 4% )
Οκ ξερω πως συνολικα θα εχεις χασει 3 χρονια με αυτη τη διαδικασια αλλά τι ειναι 3 χρονια μπροστα σε ολη σου τη ζωη;
Απο το να τελειωσεις μια αλλη σχολη και μετα να δινεις κατατακτηριες πολυ καλυτερα;)
Εξαλλου κακα τα ψεματα η ιατρικη ειναι καλυτερα απο ολες τις υπολοιπες σχολες οσον αφορα την αποκατασταση.Αρα κερδιζεις χρονο οσον αφορα αυτο .
Γενικά εχω μια ταση να ταση να παροτρυνω τους ανθρωπους,ιδιαιτερα τους νεους να κυνηγανε τα ονειρα τους και να μην συμβιβαζονται no matter what.
Yπαρχουν πολλοι τροποι να καταφερεις τον στοχο σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
πάντως μην απογοητευεσαι ..υπαρχουν και αλλες λυσεις ..για παραδευγμα το 4% με το οποιο ειναι δυσκολο να μην περασεις:)
(αν δεις τις βασεις εχουν μπει μεσα παιδια με λιγοτερο απο 18.000 με το 4% )
Οκ ξερω πως συνολικα θα εχεις χασει 3 χρονια με αυτη τη διαδικασια αλλά τι ειναι 3 χρονια μπροστα σε ολη σου τη ζωη;
Απο το να τελειωσεις μια αλλη σχολη και μετα να δινεις κατατακτηριες πολυ καλυτερα;)
Εξαλλου κακα τα ψεματα η ιατρικη ειναι καλυτερα απο ολες τις υπολοιπες σχολες οσον αφορα την αποκατασταση.Αρα κερδιζεις χρονο οσον αφορα αυτο .
Γενικά εχω μια ταση να ταση να παροτρυνω τους ανθρωπους,ιδιαιτερα τους νεους να κυνηγανε τα ονειρα τους και να μην συμβιβαζονται no matter what.
Yπαρχουν πολλοι τροποι να καταφερεις τον στοχο σου :)
Δεν έχεις άδικο :-D και σ ευχαριστω και μπράβο σ π θες να ενθαρρύνεις τους άλλους να κυνηγούν αυτό π θέλουν.. ;-) απλά να σ ρωτήσω κάτι: τι είναι το 4% γιατί δεν ξέρω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒασωΖηκ

Νεοφερμένος

Η ΒασωΖηκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΤΟ!!ΟΤΑΝ ΔΩΘΕΙ Η ΚΛΙΜΑΚΩΣΗ,ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΒΑΣΕΩΝ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΑΙΟ.ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΓΙΑ ΘΡΑΚΗ ΜΕ 18652;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Δεν έχεις άδικο :-D και σ ευχαριστω και μπράβο σ π θες να ενθαρρύνεις τους άλλους να κυνηγούν αυτό π θέλουν.. ;-) απλά να σ ρωτήσω κάτι: τι είναι το 4% γιατί δεν ξέρω???

την πρωτη χρονια οταν κανουμε 10% διεκδικουμε το 6 τις εκατο των θεσεων.Την επομενη (οταν θα σαι δευτερο ετος στη σχολη σου ) διεκδικεις το 4 % .
Μπορεις φυσικα να κανεις και τις δυο φορες..ουσιαστικα ειναι αυτο που λεμε 10 τις εκατο :)
Ψαξε βασεις 10% 2015 γι αυτους που εδωσαν πανελληνιες το 2013 και θα διαπιστωσεις πως ο τελευταιος μπηκε στην ιατρικη με κατω των 18.000 μοριων :worry:
Οπως και στις νομικες που εχει με 17.200..
Σου αφηνω και το λινκ για του λογου το αληθες.
https://www.neolaia.gr/wp-content/uploads/2015/08/vaseis2015-10toiekato-2013.pdf

την πρωτη χρονια οταν κανουμε 10% διεκδικουμε το 6 τις εκατο των θεσεων.Την επομενη (οταν θα σαι δευτερο ετος στη σχολη σου ) διεκδικεις το 4 % .
Μπορεις φυσικα να κανεις και τις δυο φορες..ουσιαστικα ειναι αυτο που λεμε 10 τις εκατο :)
Ψαξε βασεις 10% 2015 γι αυτους που εδωσαν πανελληνιες το 2013 και θα διαπιστωσεις πως ο τελευταιος μπηκε στην ιατρικη με κατω των 18.000 μοριων :worry:
Οπως και στις νομικες που εχει με 17.200..
Σου αφηνω και το λινκ για του λογου το αληθες.
https://www.neolaia.gr/wp-content/uploads/2015/08/vaseis2015-10toiekato-2013.pdf

τι ειναι δυο χρονια μπροστα στην αιωνιοτητα;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΤΟ!!ΟΤΑΝ ΔΩΘΕΙ Η ΚΛΙΜΑΚΩΣΗ,ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΒΑΣΕΩΝ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΑΙΟ.ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΓΙΑ ΘΡΑΚΗ ΜΕ 18652;

Επειδή είσαι αγχωμένη θα σου απαντήσω ενδελεχώς.
Πέρσυ κάποιος για να περάσει σε κάποια Ιατρική έπρεπε να είχε τουλάχιστον 17,9 ΓΒΠ.

Πάνω από 18 ΓΒΠ πέρσυ είχαν 1361 άτομα οπότε ας το κάνουμε 1450 (διότι θέλουμε >17,9 ΓΒΠ), ενώ οι θέσεις των Ιατρικών ήταν 949.

Άρα, 949/1450=65,5% περίπου των αριστούχων υποψηφίων θετικής διαλέγει την Ιατρική.

Φέτος οι θέσεις Ιατρικής είναι 37 για το παλαιό σύστημα, άρα ceteris paribus 56-57 άτομα θα πρέπει να είναι στους αριστούχους.

Έστω ότι παίρνουμε ότι αυτά τα 56-57 άτομα, τι έχουν γράψει, βάσει των στατιστικών που μας δίνονται.
Έκθεση: 16
Βιολογία/Μαθηματικά/Φυσική Γενικής: 19,3
Βιολογία Κατεύθυνσης: 18,5
Μαθηματικά Κατεύθυνσης: 17,0
Φυσική Κατεύθυνσης: 18,8
Χημεία Κατεύθυνσης: 19

Με αυτούς τους βαθμούς, που σημαίνει ότι αυτά τα 56-57 άτομα δεν την έχουν πατήσει πουθενά. (πράγμα ακατόρθωτο) και έχοντας σε όλα 20 προφορικά αυτοί οι μαθητές διαμορφώνει τη βάση 18.645 στην Ιατρική ΔΠΘ.
Άρα, εκτιμώ ότι η Ιατρική ΔΠΘ θα είναι λίγο κάτω από τα 18.650!
Όπως καταλαβαίνεις, ενδεχομένως να κλείσεις και την πόρτα.
Εκτός απροόπτου είσαι μέσα!
Αυτή ήταν η καλύτερη προσέγγιση που μπορούσα να κάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΒασωΖηκ

Νεοφερμένος

Η ΒασωΖηκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ,ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ,ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ!ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΕΣΥ!ΕΙΜΑΙ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΩ ΜΟΧΘΗΣΕΙ,ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΑ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΟΥ ΜΑΘΗΣΙΑΚΟΥ ΜΟΥ ΒΙΟΥ,ΧΩΡΙΑ ΟΙ ΘΥΣΙΕΣ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΟΥΝ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΞΙΞΕΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΤΥΧΙΑ ....(ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟ 14,2 ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΕΙΧΑ 20....)ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΜΗΝΥΜΑ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΙΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΜΟΥ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Για παιδαγωγικα\νηπιαγωγων τι προβλεπεις? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ,ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ,ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ!ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΕΣΥ!ΕΙΜΑΙ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΩ ΜΟΧΘΗΣΕΙ,ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΑ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΟΥ ΜΑΘΗΣΙΑΚΟΥ ΜΟΥ ΒΙΟΥ,ΧΩΡΙΑ ΟΙ ΘΥΣΙΕΣ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΟΥΝ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΞΙΞΕΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΤΥΧΙΑ ....(ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟ 14,2 ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΟΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΕΙΧΑ 20....)ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΜΗΝΥΜΑ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΙΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΜΟΥ.....

Παρακαλώ, μην γράφεις με κεφαλαία :) Δεν επιτρέπεται στο forum, όχι τίποτα άλλο!
Να είσαι καλά. Νιώθω το άγχος σου γι'αυτό ήθελα να κάνω εξαιρετικά για εσένα την ανάλυση αυτή.
Μην νομίζεις ότι είσαι η μόνη φέτος που το έπαθες αυτό με την Έκθεση, και δε σημαίνει ότι όλοι οι αριστούχοι που περνάνε Ιατρική γράφουν έκθεση πάνω από 15!!! Ξέρω άτομα με 12 και 13 χιλιάδες που γράφουν 17+
Όχι, δε σου αξίζει, αλλά δεν έχεις λόγο να ανησυχείς.
Στείλε μου personal message ότι θέλεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michanikara

Νεοφερμένος

Ο Michanikara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Χρήστο σε παρακαλώ αν γίνεται να μου πεις την γνώμη σου για τα περιφερειακά τμήματα πολιτικών μηχανικών. Σε έχω ρωτήσει επανειλημμένως αλλά δεν έχεις απαντήσει, μήπως δεν έχεις κάποια εκτίμηση για τις βάσεις σε αυτά τα τμήματα; Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top