[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

legisperitus

Νεοφερμένος

Ο legisperitus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Καπου διαβασα το πρωι εκτιμηση για νομικη Κομοτηνης 17.900-18.100...:hmm:
Αν δεχτουμε οτι η εκτιμηση πεφτει μεσα σχετικα με το μεγιστο οριο δηλ. 18.100,ειναι δυνατον να πεσει μονο 200 μορια απο περυσι???:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Θα ήθελα να ρωτήσω την άποψη σας σχετικά με κάτι:Έχω γράψει 17200 και θέλω μια σχολή (ιστορικό αρχαιολογικό αθηνας) που πέρυσι είχε 17122 εχω ελπίδες να περάσω??
Μέσα είσαι !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια..εδωσα φετος πανελληνιες..αν και ημουν καλη μαθητρια τα θεματα και το αγχος με κατεβαλαν..εχω συγκεντρωσει 16.658 μορια και επιθυμω να περασω δημοσιογραφια στο Παντειο με περυσινη βαση 17.107..δεν θεωρειται απο τις περιζητητες σχολες..!υπαρχει καμια πιθανοτητα εστω και απο τυχη να πεσει και να μπορεσω να εισαχθω εστω και τελευταια;..ευχαριστω εκ των προτερων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nancy2

Νεοφερμένος

Η Νανσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια..εδωσα φετος πανελληνιες..αν και ημουν καλη μαθητρια τα θεματα και το αγχος με κατεβαλαν..εχω συγκεντρωσει 16.658 μορια και επιθυμω να περασω δημοσιογραφια στο Παντειο με περυσινη βαση 17.107..δεν θεωρειται απο τις περιζητητες σχολες..!υπαρχει καμια πιθανοτητα εστω και απο τυχη να πεσει και να μπορεσω να εισαχθω εστω και τελευταια;..ευχαριστω εκ των προτερων :)



Αχ αυτό το άγχος... Σε καταλαβαίνω απόλυτα... :/:.
Τα μόριά σου είναι μαζί με το ειδικό μάθημα ή χωρίς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Δυστυχως ειναι με το ειδικο μαθημα..το χειροτερο θα ειναι να την χασω για 50 μορια..αν την εχανα για περισσοτερα θα ελεγα ενταξει..αλλα ειμαι κοντα..και το θελω πολυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Herm1997

Νεοφερμένος

Η Herm1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πιστεύεις ότι θα ανέβουν οι βάσεις και δεν θα περάσεις; Μας δουλεύεις;:P

Μέσα είσαι από τώρα:P

Μέσα είσαι !!

Μακάρι!!

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChrisLelova

Νεοφερμένος

Ο ChrisLelova αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσπρωτικό (Πρέβεζα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδιά, πολιτικών μηχανικών πάτρα τι βαση λέτε να έχει? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis83

Νεοφερμένος

Ο antonis83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Δυστυχως ειναι με το ειδικο μαθημα..το χειροτερο θα ειναι να την χασω για 50 μορια..αν την εχανα για περισσοτερα θα ελεγα ενταξει..αλλα ειμαι κοντα..και το θελω πολυ..

Και εγω το ιδιο θελω αλλα ειμαι σε ακομα χειροτερη θεση καθως εχω 16.100 :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kωσταντινος008

Νεοφερμένος

Ο Kωσταντινος008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια! Με 18.492 πως το κοβετε,παιρναω Ιατρικη Ιωαννινων???:hmm: Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Για Πληροφορική ΕΚΠΑ με το 10% πόσο περίπου υπολογίζετε τη βάση;; Υπάρχει περίπτωση να μην μπαίνω με 17872;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Και εγω το ιδιο θελω αλλα ειμαι σε ακομα χειροτερη θεση καθως εχω 16.100 :/

Φιλε Αντωνη σε νιωθω..εχεις καμια πληροφορια για το που θα κυμανθει η βαση της σχολης;ελπιζω να ειμαστε και οι δυο μεσα στο τελος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John_07

Νεοφερμένος

Ο John_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Με 13167 υπαρχει περιπτωση να μην περασω τεχνολογια τροφιμων που περυσι ειχε 11421?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Με 13167 υπαρχει περιπτωση να μην περασω τεχνολογια τροφιμων που περυσι ειχε 11421?
Καμια περιπτωση πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John_07

Νεοφερμένος

Ο John_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Ωραια ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Με 13167 υπαρχει περιπτωση να μην περασω τεχνολογια τροφιμων που περυσι ειχε 11421?
Υπάρχει....
...αν δεν βάλεις τη σχολή αυτή στο μηχανογραφικό σου.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John_07

Νεοφερμένος

Ο John_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Υπάρχει....
...αν δεν βάλεις τη σχολή αυτή στο μηχανογραφικό σου.



αχαχαχαχαχχαααχ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
αν ειναι απο θεωρητικη και τα δυο τμηματα θα πανε 15800-15900
ιατρική Πάτρας 18500
Πληροφορική ΑΠΘ 15750-15850

δηλαδη δημοσιογραφια Παντειου με κοβεις μεσα;εβγαλα 16.658..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwstass

Νεοφερμένος

Ο Kwstass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ξέρετε περίπου πότε βγαίνουν οι εκτιμήσεις των βάσεων απο διάφορους καθηγητές? (π.χ Στρατηγακης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosvog

Νεοφερμένος

Ο christosvog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Θέλω να αναφέρω ότι οι εισακτέοι των τμημάτων Φαρμακευτικής το 2013 ήταν 330.
Φέτος οι εισακτέοι της Φαρμακευτικής είναι 400.

Επίσης οι φετινοί υποψήφιοι με βαθμό πρόσβασης από 17,5-20 είναι σχεδόν ίδιοι με τους αντίστοιχους του 2013 (περίπου 2210 το 2015 και 2180 το 2013).
Και παρόλα αυτά πιστεύετε ότι η φετινή βάση της Φαρμακευτικής Πάτρας θα είναι 17.700 (ενώ το 2013 είχε 17624).

Πιθανόν να μην υπολογίζω κάποια παράμετρο σωστά, αλλά κάτι δε μου φαίνεται λογικό εδώ πέρα.
Άλλωστε και όλοι άριστοι υποψήφιοι της θετικής να έβαζαν να έπελεγαν μόνο ιατρικές-οδοντιατρικές-φαρμακευτικες (με αυτήν την σειρά)... η βάση της τελευταίας φαρμακευτικής θα ήταν κοντά στα 17700. Αλλά υπάρχουν και άτομα που θα επιλέξουν κτηνιατρικές ή άλλες σχολές... Επίσης υπάρχουν άτομα της Θετικής που δεν θα επιλέξουν καν σχολές από το 3ο πεδίο (εγώ προσωπικά έχω τρεις γνωστούς στην περιοχή μου που έγραψαν άριστα στη θετικη και θα επιλέξουν πολυτεχνεία).

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι σκέφτομαι λάθος στη δική μου εκτίμηση;

(Με έχετε κάνει να πιστεύω ότι με 17764, θα πρέπει να αγχώνομαι όλο το καλοκαίρι για το αν πιάνω κάποια φαρμακευτική).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top