4ο Πεδίο Είναι δύσκολο να περάσω στο Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικών;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,808 μηνύματα.
ενω το θεωρητικο αει σε εξειδικευει. Γι αυτομ υπαρχουν και τα ΙΕΚ και οι χιλιες μυριες ιδιωτικες σχολες

Ούτε το Πανεπιστήμιο..διότι ο ακαδημαϊκός στόχος του είναι διαφορετικός. Το Πανεπιστήμιο κυρίως προάγει την έρευνα συντελώντας στην εξέλιξη της επιστήμης. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
ο ελεγκτης ειναι η φυσικη εξελιξη του λογιστη
δηλαδη για σενα
ειτε πω, ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΜΠ 19 999 ΜΟΡΙΑ, ειτε πω ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑ ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ 10 000 ΜΟΡΙΑ
ιδιο πραγμα ετσι? μηχανολογια το ενα, μηχανολογια κ το αλλο
:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
μου εφτιαξες τη μερα
πιστεψε με οτι κι ενας μηχανονολογος του οαεδ θα εφτανε για πολλες εργασιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ενω το θεωρητικο αει σε εξειδικευει. Γι αυτομ υπαρχουν και τα ΙΕΚ και οι χιλιες μυριες ιδιωτικες σχολες

Η επιχειρηματολογία σου μπάζει απο παντού.
Ρε, έχεις κάνει ποτέ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΜΑΘΗΜΑ Λογιστικής για να μιλάς;
Άντε τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
βενι? σε ποια πιστοποιηση αναφερεσαι? στην ελλαδα απο οσο ξερω μετραει μονο acca, cfa ισως και το aca
Σε αυτές αναφέρομαι.
Να γελάσω τώρα;
O Bill Gates πέρασε στο Harvard αγόρι μου άλλο που απορροφήθηκε-κόλλησε με τη πληροφορική και έγινε αυτό που ξέρουμε.
Για την πληροφόρησή σου: ο Βασιλάκης Νομικά ξεκίνησε να σπουδάζει, τα παράτησε και ακολούθησε την κλίση του στα μαθηματικά- πληροφορική. Δεν του βγήκε σε κακό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Ούτε το Πανεπιστήμιο..διότι ο ακαδημαϊκός στόχος του είναι διαφορετικός. Το Πανεπιστήμιο κυρίως προάγει την έρευνα συντελώντας στην εξέλιξη της επιστήμης. :)
σωστος! αυτο εννοουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σε αυτές αναφέρομαι.

Για την πληροφόρησή σου: ο Βασιλάκης Νομικά ξεκίνησε να σπουδάζει, τα παράτησε και ακολούθησε την κλίση του στα μαθηματικά- πληροφορική. Δεν του βγήκε σε κακό. :)

Είπα κάτι το διαφορετικό?
Προσθέτω ότι φοίτησε και στο Μαθηματικό του Harvard!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
θα κανουμε μια συμφωνια
οποιος εχει περασει μαθημα λογιστικης στο πανεπιστημιο, σε τμημα που αναγνωριζετε στο ΟΕΕ θα μιλαει περι λογιστικης και θα ασκει κριτικη
οποιος δεν εχει κανει , ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΗΣΥΧΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ

...κοινη λογικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Η επιχειρηματολογία σου μπάζει απο παντού.
Ρε, έχεις κάνει ποτέ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΜΑΘΗΜΑ Λογιστικής για να μιλάς;
Άντε τώρα.
εσυ εχεις κανει ποτε μια φορολογικη δηλωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
εσυ εχεις κανει ποτε μια φορολογικη δηλωση;

Ναι έχω κάνει. Έχω δουλέψει σε λογιστικό γραφείο.
Και κατα δευτερον η λογιστική δεν είναι μόνο για τα λογιστικά γραφεία. Ξεκολλήστε το μυαλό σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
θα κανουμε μια συμφωνια
οποιος εχει περασει μαθημα λογιστικης στο πανεπιστημιο, σε τμημα που αναγνωριζετε στο ΟΕΕ θα μιλαει περι λογιστικης και θα ασκει κριτικη
οποιος δεν εχει κανει , ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΗΣΥΧΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ

...κοινη λογικη
ρε φιλε η αδερφη μου δουλευει σε λογιστικο γραφειο και ως απλη αποφοιτη και βγαζει τη μιση δουλεια εκει μεσα. το αφεντικο της ειναι των τει λογιστικης ουτε καν αει οικονομικο. Τι μας λες τωρα;

Ναι έχω κάνει. Έχω δουλέψει σε λογιστικό γραφείο.
Και κατα δευτερον η λογιστική δεν είναι μόνο για τα λογιστικά γραφεία. Ξεκολλήστε το μυαλό σας!
1ον: σε βοηθησε πολη το μαθημα λογιστικης που εκανες στο πανεπιστημιο γαι να την κανεις 2ον: ολοι οι τειτζηδες λογιστικης και οι πλειστοι των οικονομολογων λογιστες καταντουν. Τι αλλο να κανουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
ρε φιλε η αδερφη μου δουλευει σε λογιστικο γραφειο και ως απλη αποφοιτη και βγαζει τη μιση δουλεια εκει μεσα. το αφεντικο της ειναι των τει λογιστικης ουτε καν αει οικονομικο. Τι μας λες τωρα;

και εμενα ενας μπαρμπας μου, ειναι μικροβιολογος, εγω δεν ξερω τι ειναι το κυτταρο

μεχρι να κανεις μαθημα λογιστικης, σε παρακαλω να εισαι πιο μετρημενος στο ποσο εκφερεις αποψη
ευχαριστω

εχουμε κοντα τα μισα μαθηματα για να παρουμε πτυχιο καθαρες λογιστικες και θα μου πεις περι τινος προκειται η λογιστικη...ε ειναι χαζος διαλογος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
και εμενα ενας μπαρμπας μου, ειναι μικροβιολογος, εγω δεν ξερω τι ειναι το κυτταρο

μεχρι να κανεις μαθημα λογιστικης, σε παρακαλω να εισαι πιο μετρημενος στο ποσο εκφερεις αποψη
ευχαριστω

εχουμε κοντα τα μισα μαθηματα για να παρουμε πτυχιο καθαρες λογιστικες και θα μου πεις περι τινος προκειται η λογιστικη...ε ειναι χαζος διαλογος
σου καταθετω παιδακι μου την προσωπικη μου εμπειρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ρε φιλε η αδερφη μου δουλευει σε λογιστικο γραφειο και ως απλη αποφοιτη και βγαζει τη μιση δουλεια εκει μεσα. το αφεντικο της ειναι των τει λογιστικης ουτε καν αει οικονομικο. Τι μας λες τωρα;

Ρε είσαι χαζός η το παίζεις;

Περιορίζεις το μυαλό σου στα λογιστικά γραφεία.
Σου λέμε ότι η Λογιστική ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.
Και ότι οι απόφοιτοι λυκείου δεν ΜΠΟΡΟΥΝ να κάνουν κάτι παραπάνω από συγκεκριμένες τυποποιημένες διαδικασίες.
Είναι σαν να μου λες ότι εγώ ενώ σπουδάζω οικονομικά αλλά επειδή μου τρελαίνομαι για τα Αρχαία και την Ιστορία μπορώ να δουλέψω είτε ιδιωτικά είτε δημόσια ως φιλόλογος. Σοβαρέψου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Ρε είσαι χαζός η το παίζεις;

Περιορίζεις το μυαλό σου στα λογιστικά γραφεία.
Σου λέμε ότι η Λογιστική ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.
Και ότι οι απόφοιτοι λυκείου δεν ΜΠΟΡΟΥΝ να κάνουν κάτι παραπάνω από συγκεκριμένες τυποποιημένες διαδικασίες.
Είναι σαν να μου λες ότι εγώ ενώ σπουδάζω οικονομικά αλλά επειδή μου τρελαίνομαι για τα Αρχαία και την Ιστορία μπορώ να δουλέψω είτε ιδιωτικά είτε δημόσια ως φιλόλογος. Σοβαρέψου.
αφου σχεδον ΟΛΟΙ οι λογιστες και οι οικονομολογοι σε λογιστικα γραφεια δουλευουν. Κι εκει δεν θα χρεοιαζονται πλεον τετοιοι αλλα απλοι αποφοιτοι λυκειου που θα εχουν μαθει καλα τη δουλεια. Φορολογικες δηλωσεις θα κανουν. Δεν θα διευθυνουν επιχειρηματικομ ομιλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
κατ αρχας, δεν ειναι προσωπικη σου εμπειρια, ειναι εμπειρια της αδερφης σου, την οποια και δεν ξερω
κατα δευτερον εχεις δεν ειχες με αναγκασες, ο λογιστης δουλευει, σε γραφεια, εσωτερικος σε μεγαλες εταιριες, σε τραπεζες, σε ελεγκτικες, σε ασφαλιστικες, σε υπουργεια, σε καθε ειδος λογιστηριο...παρεπιπτωντος απο ερευνα του οπα (για τους αποφοιτους των 8 τμηματων του οπα), μονο το 5% δουλευει σε λογιστικα γραφεια...αυτο και μονο δειχνει ποσο περιορισμενα σκεφτεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
κατ αρχας, δεν ειναι προσωπικη σου εμπειρια, ειναι εμπειρια της αδερφης σου, την οποια και δεν ξερω
κατα δευτερον εχεις δεν ειχες με αναγκασες, ο λογιστης δουλευει, σε γραφεια, εσωτερικος σε μεγαλες εταιριες, σε τραπεζες, σε ελεγκτικες, σε ασφαλιστικες, σε υπουργεια, σε καθε ειδος λογιστηριο...παρεπιπτωντος απο ερευνα του οπα (για τους αποφοιτους των 8 τμηματων του οπα), μονο το 5% δουλευει σε λογιστικα γραφεια...αυτο και μονο δειχνει ποσο περιορισμενα σκεφτεσαι
την οποια εμπειρια μου τη μεταφερει. και αποφοιτοι λυκειου δουλευουν σε τραπεζες, σε ασφαλοστικες κτλ. ειδες λοιπον που εισαι κολημενος στο οικονομικο σου τμημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
....δεν ξερω αν θες να κανεις τον χαζο...μπορει και να σου αρεσει

επειδη εγω εχω δικη μου εμπειρια, ασε με να ξερω 1-2 παραπανω...τι ξερολισμος ειναι αυτος
ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΛΟΓΙΣΤΕΣ και για το κατα ποσο μπορουν να τους υποκαταστησουν στις λογιστικες και μονο εργασιες οι αποφοιτοι λυκειου, οχι για το τι μπορουν να κανουν οι αποφοιτοι λυκειου

λυπαμαι δεν μπορω να στο εξηγησω πιο απλα, αμα θες να μενεις στις ψευδαισθησεις σου οκ

παντως η λογιστικη ηταν ανεκαθεν δυσκολος κλαδος
φυσικα, υπαρχει λογιστικη πανεπιστημιακου επιπεδο, τει, ιεκ, και εμπειρικου επιπεδου
με την ιδια λογικη και η χημεια που καναμε στο δημοτικο λεει για πυρηνες και ατομα..δεν σημαινει οτι η πυρηνικη φυσικη ειναι ευκολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
....δεν ξερω αν θες να κανεις τον χαζο...μπορει και να σου αρεσει

επειδη εγω εχω δικη μου εμπειρια, ασε με να ξερω 1-2 παραπανω...τι ξερολισμος ειναι αυτος
ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΛΟΓΙΣΤΕΣ και για το κατα ποσο μπορουν να τους υποκαταστησουν στις λογιστικες και μονο εργασιες οι αποφοιτοι λυκειου, οχι για το τι μπορουν να κανουν οι αποφοιτοι λυκειου

λυπαμαι δεν μπορω να στο εξηγησω πιο απλα, αμα θες να μενεις στις ψευδαισθησεις σου οκ

παντως η λογιστικη ηταν ανεκαθεν δυσκολος κλαδος
φυσικα, υπαρχει λογιστικη πανεπιστημιακου επιπεδο, τει, ιεκ, και εμπειρικου επιπεδου
με την ιδια λογικη και η χημεια που καναμε στο δημοτικο λεει για πυρηνες και ατομα..δεν σημαινει οτι η πυρηνικη φυσικη ειναι ευκολη
τη χημεια του δημοτικου θα μπορουσε να την κανει κι ενας αποφοιτος λυκειου που ξερει καλα χημεια ακομη και του γυμνασιου ασχετως αν δεν σπουδασε χημικο. Αλλο τωρα αν δεν του επιτρεπει το κρατος να διδασκει ως χημικος στο σχολειο και σωστα βεβαια. Τωρα ομως στην περιπτωση σας ειναι σαν να αφηνει εναν αποφοιτο λυκειου που ξερει χημεια να μπορει να διδασκει χημεια στο σχολειο. Κατανοητο αυτο που λεω τωρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.
Tι πλάκα βγάζω με αυτήν την συζήτηση και οι μεν και οι δε, δεν έχουν ιδέα τι συζητάνε. Συνεχίστε!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
ποσο πιο ακυρα πραγματα παιζει να ειπωθουν εδω μεσα? πραγματικα μετς μηπως τρολαρεις? ειναι δυνατον να πιστευεις οτι ενας αποφοιτος λογιστικης ΑΕΙ μπορει να απασχοληθει μονο σε λογιστικα γραφεια?.. το ποστ 116 του Βασιλη, με καλυψε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top