Γενικό - Είναι δύσκολη αυτή η τάξη;

H B' Γυμνασίου είναι η δυσκολότερη τάξη του Γυμνασίου;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 21)
  • Ναι

    Ψήφοι: 8 38.1%
  • 'Oχι

    Ψήφοι: 13 61.9%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Δεν έδωσα καμία συμβουλή και σε κανέναν...Απλώς είπα ότι με 20-30 λεπτά διαβάσματος έβγαζα ένα καλό βαθμό στη Β'Γυμνασίου...

Δεν έβαλα σε κανέναν το μαχαίρι στο λαιμό, να διαβάσει κι αυτός τόσο...
Εγώ το πρώτο καιρό μισή ώρα μετά το έκανα 10 λεπτά. :P
Βασικά τη Δευτέρα την έβγαλα φορτώνοντας στον κόκορα τα πάντα.
Παρόλα τάυτα έβγαλα 18 8/13. Να ναι καλά το περσινό 19 2/13!!!!!!!:D
-----------------------------------------
Έτσι όμως δίνεις παράδειγμα. Για το μέσο όρο μία - μιάμιση - δύο ώρες αρκούν για τις καθημερινές.
-----------------------------------------


Ε καλά, κι εδώ ο άνθρωπος απέδειξε το τελευταίο θεώρημα του Φερμάτ. Τι σημαίνει αυτό, ότι όλοι οι άνθρωποι έχουν ίδιες δυνατότητες?
Δε ξέρω ποιος είναι ο μέσος όρος γιατί έχω να διαβάσω κανονικά στο σχολείο από την πρώτη γυμνασίου που εκεί σκοτωνομούν στο διάβασμα. Και πάλι όμως δυο ώρες που διαβάζουν κάποιοι μου φαίνεται πολύ ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Ναι, σου φαίνεται γιατί έχεις συνηθίσει σε λιγότερες ώρες. Άλλοι όμως δεν τα καταφέρνουν σε μισή ώρα, για αυτό και διαβάζουν περισσότερο.

Με αυτόν τον τρόπο του "10 λεπτά - μισή ώρα χαλαρά" μπορεί να βγαίνει το Γυμνάσιο, αλλά από ό,τι ξέρω και από ό,τι έχω ακούσει στο Λύκειο θα δυσκολευτείτε να τα βγάλετε πέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo 93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo 93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
:hmm:H δευτέρα τάξη Γυμνασίου είναι δύσκολη;

Πολύ εύκολη είναι. Και η φυσική-χημεία είναι πολύ πιο ευχάριστα μαθήματα από τη βιολογία, αλλά αυτό εξαρτάται από το μαθητή. Εμένα είναι η αγαπημένη μου τάξη από το γυμνάσιο.

Μην αγχώνεσαι καθόλου!!!
-----------------------------------------
Εγώ το πρώτο καιρό μισή ώρα μετά το έκανα 10 λεπτά. :P
Βασικά τη Δευτέρα την έβγαλα φορτώνοντας στον κόκορα τα πάντα.
Παρόλα τάυτα έβγαλα 18 8/13. Να ναι καλά το περσινό 19 2/13!!!!!!!:D

Όχι ότι αποδοκιμάζω την προσπάθειά σου, αντίθετα, αλλά το θέμα δεν είναι να βγάλεις μαγάλο βαθμό, είναι να αποκτήσεις γερές βάσεις για το λύκειο.

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris95

Νεοφερμένος

Ο Dimitris95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σωστός ο φίλος....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riki

Νεοφερμένος

Η riki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
δεν ειναι δυσκολη απλα πρεπει λιγο να καταλαβεις την φυσικη και αρχαια οποτε.....καλη τυχη:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Ειναι λιγο πιο δυσκολη απ'την πρωτη, αλλα οχι κατι τρομερο...η Φυσικη ισως σε δυσκολεψει αν δεν προσεξεις(προσωπικα εμενα δεν με δυσκολευει), τα Μαθηματικα επισης μπορει να σε δυσκολεψουν λιγο, ισως και λιγο τα Αρχαια...κατα τα αλλα δεν ειναι τιποτα...
Αν διαβαζεις ΣΩΣΤΑ κανενα απο τα παραπανω δεν ειναι δυσκολο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
προς ποιο πολυ ευκολη μαραλουκακι μου!:)
λιπον γεια :bye:
ειναι δηλαδη περιπου 60% ευκολη και40%δυσκολη!
γεια χαρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Εσυ το πηγες και με ποσοστα:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IQfreak

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
εγω στην αρχη διαβαζα περισσοτερο φυσικη και χημεια και μετα μου φανηκαν πολυ ευκολα !:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
σε δεκα λεπτα δεν διαβαζονται εφτα μαθηματα. εκτος και αν ειναι μια ασκηση στο καθενα. μην λεμε υπερβολες.
υπερβολη επισης ειναι το να κανει καποιος να μαθει ενα μαθημα ιστοριας 5 ωρες (ναι ναι ζησαμε να το ακουσουμε και αυτο)...οχι οτι 2 3 ή 4 ειναι ενταξει αλλα λεμε.. προφανως διαβαζουν με λαθος τροπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Αν προσεχεις το μαθημα, ρωτας αν εχεις αποριες και μαθαινεις κριτικα δεν θα εχεις προβλημα:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
πρεπει να προσεχεις την ωρα του μαθηματος και πρεπει οταν διαβαζεις να μην εχεις ανοιχτη τβ κτλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εμένα μου φαίνεται αρκετά εύκολη. Εχτες δεν πήγα ασκήσεις στη Φυσική, και η καθηγήτρια είπε "Γιατί δεν έκανες τις ασκήσεις; Εσύ διαβάζεις περισσότερο από τους άλλους". Μιλάμε, συγκινήθηκα πάρα πολύ όταν μου το είπε αυτο:redface:

Άντε να δούμε, πώς θα τα πάμε φέτος;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady Marmalade

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Είναι η πιο εύκολη τάξη του Γυμνασίου, αν εξαιρέσεις τα Μαθηματικά. Βέβαια, αυτό είναι σχετικό. Γιατί, πρώτον, δεν τα πηγαίνω καθόλου και, δεύτερον, πετύχαμε ****** μαθηματικό-.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Όντως, τα μαθηματικά της β΄είναι λίγο δύσκολα, με μια πρόχειρη ματιά που έριξα σε ολόκληρο το βιβλίο:)

Πιστεύω ότι με συστηματικό διάβασμα της θεωρίας και η συνέπειά μας πρέπει να είναι τα όπλα μας, ώστε να μην αφήνουμε πολλά κενα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady Marmalade

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλά, το ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΟ διάβασμα είναι δεδομένο:P
Και από συνέπεια άλλο τίποτα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
καλα ειναι πολυ πιο ευκολη απο την πρωτη και πιο ωραια!
η φυσικη που κανουμε ειναι ξεφτιλα... το βιβλιο βεβαια το παρακανει με τους τονους θεωριας αλλα ενταξει... τι να γινει...
αρχαια εμενα παντως μου φαινονται πιο ευκολα απο τα περσυνα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Αρχαία δεν είναι πολύ δυσκόλα
Φυσική-χημεία πιστεύω ότι την έχουν τη δυσκολία τους και θέλουν προσοχή
Μαθηματικά ,όπως μας έλεγε και η καθηγήτρια μας, δεν θέλουν να αφήσεις κενά αλλιώς είναι εύκολα
(α και κάτι άλλο το βιβλίο των μαθηματικών της β μην το πετάξετε.Στη γεωμετρία περιέχει τύπους που είναι πολύ χρήσιμοι και δεν αναφέρονται σε αλλα βιβλία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elpi-da

Νεοφερμένος

Η Eλπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Λοιπον κοιτα επειδη εχω μεγαλη εμπειρια σε αυτη την ταξη...Θα σου πω το εξης...
Ειναι και δυσκολη και ευκολη...!! Αν διαβαζεις πολυ θα σαι μια χαρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Διάβασμα θέλει και όλα είναι εύκολα..Εγώ προσωπικά δεν ζορίστηκα φέτος :P..Άλλά έχω βάλει σκοπό από το νέο έτος να στρωθώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
μιλαμε β γυμνασιου ειχα πιασει εεεεναν πατο στη φυσικη..πωωω...απο τοτε ξεκινησαν οι κακιστες σχεσεις μας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top