Γενικό - Είναι δύσκολη αυτή η τάξη;

H B' Γυμνασίου είναι η δυσκολότερη τάξη του Γυμνασίου;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 21)
  • Ναι

    Ψήφοι: 8 38.1%
  • 'Oχι

    Ψήφοι: 13 61.9%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Λοιπον κοιτα επειδη εχω μεγαλη εμπειρια σε αυτη την ταξη...

Πόσες φορές την έκανες?Εγώ πέντε.:pfff:


μιλαμε β γυμνασιου ειχα πιασει εεεεναν πατο στη φυσικη..πωωω...απο τοτε ξεκινησαν οι κακιστες σχεσεις μας :P

Εγώ και φυσική,αλλά ειδικά Χημεία ήμουν χάλια.Ποιος να το φανταζόταν.:D (Απλά τότε δεν ασχολήθηκα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Εγώ και φυσική,αλλά ειδικά Χημεία ήμουν χάλια.Ποιος να το φανταζόταν.:D (Απλά τότε δεν ασχολήθηκα.)

χημεια ήμουν καλή στη β γυμνασιου,αν θυμαμαι καλα ειχα γραψει 18 στο τελος:hmm: (στο λυκειο ηρθαμε σε ρηξη και με τη χημεια,κατι που μας οδηγησε σε οριστικο διαζυγιο και δικαστικες διαμαχες κλπ κλπ :laugh: :laugh:) αλλα φυσικη...αστα να πανε,θυμαμαι στο τελος ειχα τελειωσει πρωτη γτ δν ειχα ιδεα τι να γραψω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ρε ηρεμήστε με φυσική-χημεία:P

Εγώ είχα 19 και στα δύο (σε κανέναν δεν έβαλε 20:mpinelik:). Kαι να φανταστείτε θέλω να ακολουθήσω τη θεωρητική κατεύθυνση:angel:

Εμένα μου φαίνονται εύκολα τα φετινά μαθήματα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Παιδια η δευτερα γυμνασιου ειναι πανευκολη...Στο τελος του 3ο τριμηνου ειναι λιγο δυσκολη η γεωγραφια που λεει για την μορφολογια των θαλασσων και των χωρων γενικα..Κατα τα αλλα ολα τα αλα μαθηματα πανευκολα!!!Που να δειτε η 3η:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Παιδια η δευτερα γυμνασιου ειναι πανευκολη...Στο τελος του 3ο τριμηνου ειναι λιγο δυσκολη η γεωγραφια που λεει για την μορφολογια των θαλασσων και των χωρων γενικα..Κατα τα αλλα ολα τα αλα μαθηματα πανευκολα!!!Που να δειτε η 3η:P
Mary, το βιβλίο της Γεωγραφίας άλλαξε φέτος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Have a nice day

Νεοφερμένος

Ο Have a nice day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αν είναι να αγχώνεστε από τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Εγω τη θεωρω ουτε πανευκολη αλλα ουτε δυσκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εγώ τη θεωρώ εύκολη αν και το θέλει το διαβασματάκι της... =)...Αλλά πραγματικά είναι μια υπέροχη χρονιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Φυσικη την καταλαβαινεις λιγα βασικα μαθηματικα να ξερεις, χημεια ενταξει δεν το συζητω καν. Και εχει και καλο βιβλιο.

Μαθηματικα εμενα μου αρεσουν πιο πολυ απο τα περσινα και αλγεβρα και γεωμετρια... απλως απ οτι εχω δει γενικα σε υλη ολων των ταξεων, στην πρωτη δινει περισσοτερη εμφαση στην αλγεβρα, στην δευτερα στην γεωμετρια και τριτη παλι αλγεβρα. Ειδικα τριτη.

Τα αρχαια παροτι με αποστρεφουν καπως σαν μαθημα, δηλαδη εκτος απο κατι φιλοσοφικα κομματακια που χει στο τελος καθε ενοτητας,και μερικα πραγματα στην συνταξη, τα βαριεμαι αφανταστα, φετος νομιζω πως ειναι πραγματικα ευκολα.

Ιστορια πιο ευκολη αλλα λιγοτερο ενδιαφερουσα απο την περσυνη.
Ομηρος σιγα αν και δεν με πολυενδιαφερει, Γλωσσα μ'αρεσει η εκθεση τα αλλα δεν μου αρεσουν αλλα τι να κανεις, κειμενα ειναι ωραια αλλα τωρα που το ξανασκεφτομαι δεν εχει μεσα και τοσο ωραια κειμενα :P..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Φυσικη την καταλαβαινεις λιγα βασικα μαθηματικα να ξερεις, χημεια ενταξει δεν το συζητω καν. Και εχει και καλο βιβλιο.

Μαθηματικα εμενα μου αρεσουν πιο πολυ απο τα περσινα και αλγεβρα και γεωμετρια... απλως απ οτι εχω δει γενικα σε υλη ολων των ταξεων, στην πρωτη δινει περισσοτερη εμφαση στην αλγεβρα, στην δευτερα στην γεωμετρια και τριτη παλι αλγεβρα. Ειδικα τριτη.
Θα συμφωνήσω στο πρώτο σκέλος:)

Για το δεύτερο, έχω τις επιφυλάξεις μου. Προσωπικά, τα μαθηματικά της Α' μου φάνηκαν καλύτερα δομημένα, καθώς η θεωρία υπήρχε σε μπλε πλαίσια. Φέτος, εκτός από τη θεωρία που υπάρχει στα πορτοκαλί πλαίσια, σε ορισμένες περιπτώσεις υπάρχουν κείμενα θεωρίας στις εφαρμογές, στις δραστηριότητες και στις ερωτήσεις κατανόησης. Δεν έχουν κάνει την καλύτερη δουλειά ως προς τη δομή. Όσον αφορά την κατανομή της ύλης, στην Γ' τάξη τα μαθηματικά είναι καλογραμμένα, χωρίς καθόλου λάθη. Δεν είναι τυχαίο που ο ξάδερφός μου άρχισε να δείχνει ενδιαφέρον στα μαθηματικά, τώρα που πήγε Γ' γυμνασίου...
Τα αρχαια παροτι με αποστρεφουν καπως σαν μαθημα, δηλαδη εκτος απο κατι φιλοσοφικα κομματακια που χει στο τελος καθε ενοτητας,και μερικα πραγματα στην συνταξη, τα βαριεμαι αφανταστα, φετος νομιζω πως ειναι πραγματικα ευκολα.
Ναι, τα αρχαία είναι πολύ καλογραμμένα και καλά δομημένα. Η φιλόλογός μας είναι πολύ καλή στη δουλειά της. Ακόμη και τα παιδιά που έκαναν ιδιαίτερα στην αρχή της χρονιάς, τα σταμάτησαν. Η φιλόλογος είναι διατεθειμένη να κάνει κάτι σαν ενισχυτική μετά το 7ωρο, γι' αυτούς που είναι αδύναμοι μαθητές. Προσωπικά, θα ήθελα να είναι όλες οι καθηγήτριες σαν κι αυτή.

Ιστορια πιο ευκολη αλλα λιγοτερο ενδιαφερουσα απο την περσυνη.
Ομηρος σιγα αν και δεν με πολυενδιαφερει, Γλωσσα μ'αρεσει η εκθεση τα αλλα δεν μου αρεσουν αλλα τι να κανεις, κειμενα ειναι ωραια αλλα τωρα που το ξανασκεφτομαι δεν εχει μεσα και τοσο ωραια κειμενα :P..
Εδώ συμφωνούμε:P:P

Γενικά, η Β' μου αρέσει περισσότερο από την Α', τα θέματα που έχουν τα βιβλία είναι πιο ουσιώδη και προορίζονται για ώριμους μαθητές:P Όχι όπως πέρυσι, που είχε κάτι σχεδιάκια στα βιβλία και ο τρόπος που ήταν γραμμένος ήταν πολύ παιδικός*, κάτι που θα άρμοζε περισσότερο σε παιδιά του δημοτικού.

*Ακόμη θυμάμαι τη βιολογία, στο κεφάλαιο της αναπαραγωγής, που έλεγε για τον σπερματοζωαρούλη και την ωαρούλα:lol::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Μπαααααα..Όσο για την Φυσική και την Χημεία,μπορεί να μην πηγαίνω την Χημεία αλλά στην Φυσική λίγο να ξεκινήσεις δυναμικά και να προσέχεις από κει και πέρα έρχονται όλα έτοιμα.Τα Μαθηματικά είναι λίγο ζόρικα αλλά υποφερτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Γενικά, η Β' μου αρέσει περισσότερο από την Α', τα θέματα που έχουν τα βιβλία είναι πιο ουσιώδη και προορίζονται για ώριμους μαθητές Όχι όπως πέρυσι, που είχε κάτι σχεδιάκια στα βιβλία και ο τρόπος που ήταν γραμμένος ήταν πολύ παιδικός*, κάτι που θα άρμοζε περισσότερο σε παιδιά του δημοτικού.

*Ακόμη θυμάμαι τη βιολογία, στο κεφάλαιο της αναπαραγωγής, που έλεγε για τον σπερματοζωαρούλη και την ωαρούλα

ναι γενικα εκτος απο το βιβλιο της φυσικης τα αλλα νομιζω πως δεν ειναι και ασχημα...
ναι και εγω το θυμαμαι αυτο στην βιολογια... ελεος δλδ!... (επισης θυμαμαι οτι την αναπαραγωγη την εμαθα καλα στις εξετασεις γιατι οταν την καναμε ηξερα πολυ καλα οτι δεν θα λεγα μαθημα με τον κακο χαμο που γινοταν στην ταξη και δεν πολυδιαβαζα.. :P ασχετο!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
ναι γενικα εκτος απο το βιβλιο της φυσικης τα αλλα νομιζω πως δεν ειναι και ασχημα...
ναι και εγω το θυμαμαι αυτο στην βιολογια... ελεος δλδ!... (επισης θυμαμαι οτι την αναπαραγωγη την εμαθα καλα στις εξετασεις γιατι οταν την καναμε ηξερα πολυ καλα οτι δεν θα λεγα μαθημα με τον κακο χαμο που γινοταν στην ταξη και δεν πολυδιαβαζα.. :P ασχετο!)
Αυτό δείχνει την ανωριμότητα κάποιων μαθητών:mad:

:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
... Θα δουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εχω ακουσει οτι η Β ειναι η δυσκολοτερη ταξη του γυμνασιου.Εσεις τι λετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Καμία τάξη του Γυμνασίου δεν είναι δύσκολη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Όχι πως σου ηρθε αυτο ειναι η καλυτερη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Όχι πως σου ηρθε αυτο ειναι η καλυτερη!!!

ετσι λενε ολοι! Ειναι αρχη ακομα! Δεν λεω τιποτα προσωπικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Κλαινε οι χηρες κλαιν κι οι παντρεμενες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire14<3

Νεοφερμένος

Η Claire(tvd 4everr):) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Η β γυμνασίου για εμένα μέχρι τώρα δεν είναι πολύ δύσκολη.Πρέπει βέβαια να προσέξεις την φυσική και την χημεία γιατί είναι εντελώς καινούργια και πρέπει να πάρεις τις σωστές βάσεις από φέτος!Κατά τ'άλλα όλα ok!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top