Δουλειά για φοιτητές

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.
γεια σας παίδες! είμαι φοιτήτρια ιατρικής ΑΠΘ στο 5ο έτος και ψάχνω για δουλειά. τα τελευταία 2 χρόνια κάνω ιδιαίτερα σε παιδάκια αλλά θα ήθελα να βρω κάτι πιο κοντά στο αντικείμενό μου. αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας με ενημερώσει... thanks! :hello:

Ποιο είναι το αντικείμενο σου?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Ποιο είναι το αντικείμενο σου?:P

ποιο ειναι το αντικειμενο της???
αφου σπουδαζει Ιατρική ποιο ειναι το αντικειμενο της????
ξεφτέρι σε βρισκω........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.
ποιο ειναι το αντικειμενο της???
αφου σπουδαζει Ιατρική ποιο ειναι το αντικειμενο της????
ξεφτέρι σε βρισκω........

Αχ! Μπράβο!
Δώσε τα φώτα σου κ σε εμάς τους χαζούς...
Προφανώς δεν το είδα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
γεια σας παίδες! είμαι φοιτήτρια ιατρικής ΑΠΘ στο 5ο έτος και ψάχνω για δουλειά. τα τελευταία 2 χρόνια κάνω ιδιαίτερα σε παιδάκια αλλά θα ήθελα να βρω κάτι πιο κοντά στο αντικείμενό μου. αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας με ενημερώσει... thanks! :hello:

Δύσκολο αλλά μια καλή λύση είναι γραμματέας σε ένα ιατρείο. Για ψάξε αγγελίες. Φυσικά θα κάνεις πολύ μεγάλη αγγαρεία αλλά θα μαθαίνεις παράλληλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bethmar

Νεοφερμένος

Η bethmar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ευχαριστώ παιδιά :) ψάχνω αλλά δεν βρίσκω δυστυχώς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Για μένα η πιο βολική λύση είναι η δουλειά το καλοκαίρι. Η σχολή μου έχει πολλές υποχρεωτικές παρακολουθήσεις, οπότε κατά τη διάρκεια του ακαδημαϊκού έτους δύσκολα συνδυάζονται σχολή και δουλειά. Φέτος ξεκίνησα δουλειά στις 16.5. και τελειώνω στις 5.9. (6 μέρες ακόμη :clapup:) και τα συνολικά μου έσοδα θα είναι περίπου 9000 ευρώ (μεικτά, έτσι; ). Αλλά, φυσικά, μεγάλο μέρος του μισθού πήγαινε κατευθείαν σε τρέχοντα έξοδα. Ας πούμε ότι από αυτά περίπου τα μισά θα μου μείνουν. Το κακό μ' αυτό είναι ότι θυσιάζεις τις καλοκαιρινές σου διακοπές (για μένα το τρίτο καλοκαίρι στη σειρά που δεν έκανα καθόλου διακοπές).

Επιπλέον, το χειμώνα πηγαίνω περιστασιακά σε ένα νηπιαγωγείο ως αναπληρώτρια και σε ένα σπίτι που προσέχω ένα παιδάκι, οπότε βγάζω κάτι λίγα κι από εκεί. Το καλό με τέτοιου είδους δουλειές είναι ότι μπορείς να πεις όχι, αν δε σε βολεύει. Αλλά και το αντίθετο, μπορεί να περάσει και μισός χρόνος, χωρίς να σε χρειαστούν. Πάντως, το προτιμώ από το να ήμουν υποχρεωμένη να πηγαίνω σταθερά π.χ. δύο μέρες τη βδομάδα (το έχω δοκιμάσει κι αυτό), γιατί σε περιόδους που έχεις εξετάσεις και παραδόσεις εργασιών, guess what happens. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Συμφωνώ σε αυτα που λει η Lilla My,αλλά με τις ημερομηνίες έχω ένα θέμα
Στην ουσία το καλύτερο να τελιώσεις εξεταστική τέλη Ιουνίου και δεδομένου ότι θα έχεις κάποια μαθήματα για Σεπτέμβρη,οπότε χοντρικά έχεις 2 μήνες για δουλεία.
Οπότε τα έξοδα που καλύπτεις είναι για τόσους όσους μήνες δούλεψες,περίπου.Σίγουρα είναι μια βοήθεια βέβαια και η καλύτερη εναλλακτικη εκτός και αν η σχολή δεν έχει τόσο απαιτητικά μαθήματα στα οποία να χρειάζεται να παρίστασαι στη σχολή ή να σε φορτώνουν με εργασίες.
Αλλά και πάλι νομίζω πως θα μπορούσες να δουλέψεις ΠΣΚ σε κάποια καφετέρια ή αν είσαi απτους τυχερούς και βρείς δουλειά κοντά στο αντικείμενο που σπουδάζεις,σπάνιο.

Στη πόλη μου τα πράγματα είναι απαγοητευτικά και γενικά στην επαρχία νομίζω.Στην ουσία αν δεν είσαι κοπέλα δεν βρίσκεις δουλειά ή βρίσκεις πολύ δύσκολα,επιπλέον πρέπει να έχεις προυπηρεσία ακόμα και σκατατζής να πάς να δουλέψεις,αυτό ισχύει παντού βασικά.
Μια ματιά στις αγγελίες,το 90% αυτών αναφέρουν "Ζητείται κοπέλα,εμφανίσιμη για καφετέρια"

Εγώ δούλευα 2 μήνες σχεδόν τώρα το καλοκαίρι σε γνωστό μου,όχι ότι έβγαλα τα τρελά λεφτά,2-3 μηνων έξοδα στην Αθήνα, αλλά απασχολιόμουν με κάτι δεδομένου ότι δε χρωστάω μαθήματα για Σεπτέμβρη ώστε να κάτσω να διαβάσω και νομίζω είναι καλό κάποιος ενήλικος να έχει δουλέψει κάποιες φορές στη ζωή του και να έχει κοπιάσει για να βγάλει δικά του λεφτά πρίν τη στιγμή που θα βγεί στην αγορά εργασίας π.χ ως πτυχιούχος

Κάτι άλλο,στην Αθήνα υπάρχουν πολλές αγγελίες τουλάχιστον 2-3 φορές που είχα κοιτάξει εγώ μπορούσες να βρείς μια γκάμα απο διαφορετικές εργασίες που ζητούσαν υπαλλήλους.
Οπότε έχεις να κάνεις με τη δυσκολία της σχολής σου και το πόσο θες να αφοσιωθείς σε αυτήν,την οικονομική κατάσταση της οικογένειας σου
και το πόσο πρόθυμος είσαι να δουλέψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Α, να σημειώσω, ότι σπουδάζω στο εξωτερικό και η σχολή μου ουσιαστικά τελειώνει τέλη Απριλίου, άντε αρχές Μαίου. Τα μαθήματα ξεκινάν αρχές/μέσα Σεπτεμβρίου και δεν έχουμε εξεταστικές ενδιάμεσα. Εξ ου οι ημερομηνίες αυτές, αλλά φυσικά, για τα ελληνικά δεδομένα ισχύει αυτό που λες.

Πιστεύω, πως ό,τι δουλειά και να κάνεις, είναι ένα συν. Ναι, μπορεί να μη φαίνεται καλό το να μην έχεις δουλέψει ποτέ πάνω στο αντικείμενο των σπουδών σου, αλλά φαίνεται ακόμη χειρότερο το να μην έχεις δουλέψει ποτέ πουθενά... Και δυστυχώς, λίγοι είναι όσοι δεν έχουν δουλέψει ποτέ και καταφέρνουν κατευθείαν μετά τη λήψη του πτυχίου να βρουν μια καλή δουλειά στο αντικείμενό τους. Όλοι από κάπου ξεκινάν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Για μένα η πιο βολική λύση είναι η δουλειά το καλοκαίρι. Η σχολή μου έχει πολλές υποχρεωτικές παρακολουθήσεις, οπότε κατά τη διάρκεια του ακαδημαϊκού έτους δύσκολα συνδυάζονται σχολή και δουλειά. Φέτος ξεκίνησα δουλειά στις 16.5. και τελειώνω στις 5.9. (6 μέρες ακόμη :clapup:) και τα συνολικά μου έσοδα θα είναι περίπου 9000 ευρώ (μεικτά, έτσι; ). Αλλά, φυσικά, μεγάλο μέρος του μισθού πήγαινε κατευθείαν σε τρέχοντα έξοδα. Ας πούμε ότι από αυτά περίπου τα μισά θα μου μείνουν. Το κακό μ' αυτό είναι ότι θυσιάζεις τις καλοκαιρινές σου διακοπές (για μένα το τρίτο καλοκαίρι στη σειρά που δεν έκανα καθόλου διακοπές).

9000 σε 4 μηνες , ειναι κατορθωμα , ποσο μαλλον για φοιτητες , οποτε συγχαρητηρια , ειδικα αν προερχονται απο μια μονο δουλεια :)
Κι εγω 3 συνεχομενα χρονια τωρα , επιανα δουλεια καλοκαιρι απο τα μεσα -τελη Ιουνιου συνηθως μεχρι αρχες Οκτωβρη που ξεκινουσε το εξαμηνο . Απλα δεν διαλεγα εποχιακες δουλειες σερβιτοριλικι κλπ ,αλλα εχω δουλεψει μονο σε τηλεφωνικα κεντρα γνωστων εταιρειων ως τωρα με συμβασεις και ουσιαστικα ειναι λιγο μαλακια που αναγκαζομαι και φευγω στο τελος γιατι και ο μισθος ειναι καλος για τη δουλεια που κανω και ειναι κατι που ως τωρα εχω συνηδειτοποιησει οτι το καταφερνω .
Και φετος αρχες Αυγουστου βρεθηκε μια πολυ καλη ευκαιρια για παρομοια εργασια, αλλα επειδη δε θελω να θυσιασω εξεταστικη Σεπτεμβρη παλι η να μεινω για 2 μηνιατικα , ειπα να την αφησω και να ψαξω παλι απο Φεβρουαριο που θα εχω ξεμπερδεψει με τις παρακολουθησεις απο τη σχολη τουλαχιστον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ναι, από μία δουλειά προέρχονται τα χρήματα και είναι και πάνω στο αντικείμενο των σπουδών μου. Άλλο τώρα το ότι εγώ μετά από αυτό το καλοκαίρι, εύχομαι να είναι και η τελευταία φορά ever που δουλεύω ως νηπιαγωγός. :P

Έχεις δίκιο, πολλές φορές τυχαίνει να βρεις μια καλή ευκαιρία δουλειάς, αλλά το σωστό κατ' εμέ είναι να μην ξεχνάς, ποια θα έπρεπε να είναι η 'δουλειά' σου ως φοιτητής. Μετά τη λήψη του πτυχίου θα προλάβεις να δουλέψεις χρόόόόόνια και χρονάκια, ελπίζω! :) Κι εμένα τώρα μου πρότειναν να συνεχίσω μέχρι το επόμενο καλοκαίρι, αλλά αρνήθηκα, γιατί δε θέλω να μπω στο τριπάκι να αφήσω το πτυχίο μου στο παρά πέντε και μετά από 5-6 χρόνια στην αγορά εργασίας να συνειδητοποιήσω, ότι πρέπει να γυρίσω πίσω να τελειώσω την πτυχιακή μου, την οποία άφησα κάποτε στη μέση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Ρε παιδιά ψάχνομαι κι εγώ για καμιά δουλίτσα...:confused:

Έχετε να προτείνετε τπτ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Παιδιά πέρασα φέτος φιλολογία κομοτηνής....πού θα μπορούσα να δουλέψω;;;τί μου προτείνετε;;:)(τα έχω ανάγκη τα λεφτά,θέλω να βοηθήσω την οικογένεια μου γτ δυσκολευόμαστε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Χμμμ, δύσκολα τα πράγματα για Κομοτηνή, έχει πολλούς φοιτητές και λίγες επιλογές. Θα μπορούσες να το κοιτάξεις για κάποια καφετέρια ή να κάνεις αίτηση για ημιαπασχόληση σε σούπερ μάρκετ. Αλλά εγώ και μια φίλη που το ψάξαμε, δεν βρήκαμε κάτι δυστυχώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
:hmm:ρε παιδια πειτε καμμια δουλιτσα....
αθηνα θα ειμαι μαλλον...
σε τιποτα bershka,zara,ikea,οτε ειναι καλα???
απο αθηνα ξερω λιγα πραγματα γιατι πηγαινω μονο για να δω τους συγγενεις μου οποτε κατατοπιστε με.........
ρε βρες πρώτα και ύστερα είναι μια χαρά. άλλοι ψάχνονται για δουλειά και εσύ χωρίς πτυχίο, αναρωτιέσαι που είναι καλύτερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Εχω κοιταξει παρα πολλες αγγελιες εδω και πολυ καιρο και παντου ζητανε νεους γυρω στα 20-22 με ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ minimum 3 χρονια! Πειτε μου ποιος νεος σε αυτη την ηλικια θα εχει τοσα χρονια προυπηρεσια. Κι αν δε με παρει ο εργοδοτης στη δουλεια, για να ξεκινησω απο καπου και να αποκτησω τη ριμαδα την πειρα πως θα βρω δουλεια και θα γινω πεπειραμενη? Μια τηλεφωνητρια για παραδειγμα η σε ενα internet cafe για ποιο λογο πρεπει να εχεις πειρα? Ισα- ισα που αλλα προσοντα ειναι αυτα που χρειαζονται. Μονο για barwoman βρισκεις χιλιαδες!:mpinelik: :verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δε μου φαίνεται περίεργο που δε βρίσκετε δουλειά.
Άτομα με πτυχία και προϋπηρεσίες είναι άνεργα πόσω μάλλον οι φοιτητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Και σε παιδότοπο είναι καλή ευκαιρία να δουλέψεις, αλλά έχει κούραση..
Σε φωνάζουν Παρασκευοσαβ/ριακο και παίρνεις 40 ευρώ μες στο νερό για 5 ώρες.
Βέβαια έχει και περιφερειακό πόστο πχ πλένεις πιάτα/ποτήρια, καθαρίζεις τουαλέτες, ντύνεσαι στολή ζώουή κλόουν χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Ρε παιδιά σήμερα το πρωί πήγα σε μια τηλεφωνική εταιρία που είχα τηλεφωνήσει για δουλειά. Μου είπαν πως αν θέλω μπορώ να ξεκινήσω δοκιμαστικά (δηλαδή χωρίς αμοιβή) μέχρι όσο πάει... Στις 2μιση έχω ακόμα μια συνάντηση σε μια άλλη τηλεφωνική εταιρία.. Αυτό το δοκιμαστικά φοβάμαι.. Δηλαδή θα με πάρουν για όσο θέλουν δοκιμαστικά και μετά μπορούν να μου πουν ότι δεν τους κάνω και να έχω χαλάσει π.χ. ένα μήνα εκεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Έχει γίνει αυτό! Έτσι δουλεύουν αυτές οι εταιρίες. Υπάρχουν καταγγελίες γι΄αυτό, Vasilina, ψάξτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ρε παιδιά σήμερα το πρωί πήγα σε μια τηλεφωνική εταιρία που είχα τηλεφωνήσει για δουλειά. Μου είπαν πως αν θέλω μπορώ να ξεκινήσω δοκιμαστικά (δηλαδή χωρίς αμοιβή) μέχρι όσο πάει... Στις 2μιση έχω ακόμα μια συνάντηση σε μια άλλη τηλεφωνική εταιρία.. Αυτό το δοκιμαστικά φοβάμαι.. Δηλαδή θα με πάρουν για όσο θέλουν δοκιμαστικά και μετά μπορούν να μου πουν ότι δεν τους κάνω και να έχω χαλάσει π.χ. ένα μήνα εκεί;
Ακριβώς έτσι. Ουσιαστικά, με τέτοια άτομα βγαίνει η δουλειά, που δουλεύουν τζάμπα.
Από την μεριά σου μπορείς να δεχθείς μεν, υπό την προϋπόθεση ότι θα σου υπογράψουν μία σύμβαση (κι ας λέει απάνω ότι πχ είναι ενός μηνός αμισθοί), τουλάχιστον για να έχεις ένα αποδεικτικό προϋπηρεσίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top