Δουλειά για φοιτητές

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
η καλύτερη δουλειά είναι να κάθεσαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
παιδιά,να ρωτήσω κάτι..
επειδή ψάχνω για δουλειά (δεν έχω πτυχίο ακόμα οπότε ψάχνω οτι να ναι ) αλλα σε καταστήματα δεν με παίρνουν (έχω στείλει καμια 10αρια βιογραφικά), σκεφτόμουν να βάλω αγγελία στα δημοτικά σχολεία της γειτονιάς μου για μελέτη/φύλαξη παιδιών δημοτικού.. τι χρήματα να ζητήσω για τη μια ώρα..?
η μόνη εμπειρία που έχω είναι τα ιδιαίτερα ελληνικών σε ξένους και εθελοντική εργασία σε ορφανοτροφείο.. δεν θέλω να ζητήσω πολλά αλλα να με συμφέρει και μενα οικονομικά.. καμια ιδέα κανεις? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savonius

Νεοφερμένος

Ο Savonius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
παιδιά,να ρωτήσω κάτι..
επειδή ψάχνω για δουλειά (δεν έχω πτυχίο ακόμα οπότε ψάχνω οτι να ναι ) αλλα σε καταστήματα δεν με παίρνουν (έχω στείλει καμια 10αρια βιογραφικά), σκεφτόμουν να βάλω αγγελία στα δημοτικά σχολεία της γειτονιάς μου για μελέτη/φύλαξη παιδιών δημοτικού.. τι χρήματα να ζητήσω για τη μια ώρα..?
η μόνη εμπειρία που έχω είναι τα ιδιαίτερα ελληνικών σε ξένους και εθελοντική εργασία σε ορφανοτροφείο.. δεν θέλω να ζητήσω πολλά αλλα να με συμφέρει και μενα οικονομικά.. καμια ιδέα κανεις? :)

Όχι πάνω απο 20 ευρώ. Αυτες ήταν οι τιμές προ-κρισης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
πλάκα κάνεις!! καλέ,πολλά δεν είναι? εγώ έλεγα για 5 το πολύ..
μια φίλη μου που κάνει ιδιαίτερα φιλολογικών λυκείου (πτυχιούχος), παίρνει 10..
αλλα δεν ξέρω και γω, είμαι λίγο χαμένη.. λες να ναι λίγα τα 5 εε?
ευχαριστώ πάντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savonius

Νεοφερμένος

Ο Savonius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
πλάκα κάνεις!! καλέ,πολλά δεν είναι? εγώ έλεγα για 5 το πολύ..
μια φίλη μου που κάνει ιδιαίτερα φιλολογικών λυκείου (πτυχιούχος), παίρνει 10..
αλλα δεν ξέρω και γω, είμαι λίγο χαμένη.. λες να ναι λίγα τα 5 εε?
ευχαριστώ πάντως :)

Παρακαλώ. Κοίτα να δεις οταν ημουν γυμνασιο με εκανε ιδιαιτερα μια φοιτητρια φιλολογιας και επαιρνε περιπου 6000 δρχ την ώρα. Αργότερα μάθαινα και περιπτώσεις ιδιαίτερων με τοπ καθηγητές διορισμένους περίπου 50 ευρώ την ώρα. Στην Αθήνα μπορεί να είναι και χειρότερα γιατί η νοοτροπία της μεταπολιτευτικής οικογένειας υποτάσσει ακόμα και το φοβερό ξεζούμισμα του εισοδήματος για πλήρωμα των ιδιαίτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
παιδιά,να ρωτήσω κάτι..
επειδή ψάχνω για δουλειά (δεν έχω πτυχίο ακόμα οπότε ψάχνω οτι να ναι ) αλλα σε καταστήματα δεν με παίρνουν (έχω στείλει καμια 10αρια βιογραφικά), σκεφτόμουν να βάλω αγγελία στα δημοτικά σχολεία της γειτονιάς μου για μελέτη/φύλαξη παιδιών δημοτικού.. τι χρήματα να ζητήσω για τη μια ώρα..?
η μόνη εμπειρία που έχω είναι τα ιδιαίτερα ελληνικών σε ξένους και εθελοντική εργασία σε ορφανοτροφείο.. δεν θέλω να ζητήσω πολλά αλλα να με συμφέρει και μενα οικονομικά.. καμια ιδέα κανεις? :)
Δεδομένης της οικονομικής κρίσης και του ηλικιακού γκρουπ που απευθύνεσαι, θα έλεγα 10 ευρώ την ώρα. Φυσικά το τελικό ποσό εξαρτάται και από τα μεταφορικά σου και την οικονομική κατάσταση της οικογένειας του μαθητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
θυμάμαι στο λύκειο που έκανα ιδιαίτερα, ένας φυσικοχημικός έπαιρνε 15, η μαθηματικός 20 και η φιλόλογος 8 (και έκανε την πιο φιλότιμη δουλειά!)..
είχαν όμως όλοι τους πτυχίο και ήμουν στο λύκειο, όχι δημοτικό!
θα το ψάξω λίγο ακόμη - γιατί ειδικά για φύλαξη παιδιού, 10 ευρώ μου φαίνονται πολλά..
σας ευχαριστώ πολυ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ασκήσεις επί χάρτου.
Έστω ότι ζητάς 5 ευρώ. Αν έχεις να πας λχ από Πειραιά Κηφησιά για μάθημα/ φύλαξη, 1.40 θα σου φύγουν μόνο για τα εισητήρια. Ενδεχομένως παραπάνω αν χάσεις συρμό, αργήσει κλπ. Σε ημέρες απεργιών θα πρέπει να παίρνεις ταξί ή να ακυρώνεις τα μαθήματα. Χώρια ο χρόνος που θα φας στις μετακινήσεις. Τι σου μένει από τα 5 ευρώ;
Την γειτονιά, αν και συμφέρει, δεν την βάζω ως δεδομένη γιατί αποκλείεται να ενδιαφερθούν όλοι. Άρα αναγκαστικά θα πρέπει να πας και μακρύτερα, αν θες να τα βγάλεις πέρα.
Γι' αυτό το λογικό είναι να ζητάς ένα ποσό 5- 10 ευρώ που θα το προσαρμόζεις ανάλογα με τον τόπο των μαθημάτων και την οικονομική κατάσταση της εκάστοτε οικογένειας, ώστε να είστε όλοι ευχαριστημένοι. Πάντως ψάξτο κι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ανάμεσα στα 5 και στα 10Ε υπάρχουν κι άλλα νούμερα:P
Εγώ πιστεύω οτι για φύλαξη ή μελέτη 7Ε/ώρα είναι καλά. Μη ξεχνάς άλλωστε ότι αν πρόκειται για φύλαξη επωμίζεσαι πολλές ευθύνες για το/τα παιδί/παιδιά, και αν πρόκειται για μελέτη, ε μαθαίνεις το παιδι να στρώνεται μόνο του να διαβάζει. Και αυτό είναι δύσκολο. Εγώ βοηθάω στην μελέτη του πιάνου ενα κοριτσάκι στο ωδείο (μη ρωτήσετε πόσα παίρνω, είναι υποχρεωτικό μάθημα για να πάρω εγώ πτυχίο του πιάνου και δεν αμείβομαι), και, πίστεψέ με, δεν είναι καθόλου εύκολο να την πείσω να κάνει αυτό που θέλω.(και πρόκειται για πιάνο που της αρέσει. Φαντάσου να βοηθάς ένα παιδί να διαβάσει μαθηματικά που σιχαίνεται πόσο δυσκολεύεσαι). Και τώρα θα αρχίσω να ψάχνω κανένα άλλο παιδί να του κάνω πιάνο, και για το 40λεπτο μαθήματος θα ζητάω 7-10Ε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Ακριβώς για τους λόγους που ανέφερε ο venividivici θέλω να βάλω μόνο στη γειτονιά (2 δημοτικά και ενα νηπιαγωγείο)..

όντως evangeline ανάμεσα στο 5 και στο 10 υπάρχουν και άλλοι αριθμοί, απλά εγώ έχω μια τάση να τα στρογγυλοποιώ όλα :P

οκ, θα βάλω στην αγγελία 7 και ότι κάτσει!
να είστε καλά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Και τώρα θα αρχίσω να ψάχνω κανένα άλλο παιδί να του κάνω πιάνο, και για το 40λεπτο μαθήματος θα ζητάω 7-10Ε...
Χμ. Ιδιαίτερο σημαίνει 60 λεπτά ακριβώς. Αλλιώς ποιος ο λόγος να κάνει ιδιαίτερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Και τώρα θα αρχίσω να ψάχνω κανένα άλλο παιδί να του κάνω πιάνο, και για το 40λεπτο μαθήματος θα ζητάω 7-10Ε...
Πολλά θα ζητάς! ;) Η δική μου καθηγήτρια έπαιρνε 6Ε την ώρα και μιλάμε για μουσικό με σπουδές στο εξωτερικό κτλ κτλ...:/:
Μήπως να ξεκινήσεις από πιο κάτω? Θα είναι και τα πρώτα σου χρόνια...

Χμ. Ιδιαίτερο σημαίνει 60 λεπτά ακριβώς. Αλλιώς ποιος ο λόγος να κάνει ιδιαίτερο;
Κοίταξε, τα μαθήματα στα οποία διδάσκεσαι όργανο γίνονται εκ των πραγμάτων ιδιαίτερα. Δεν γίνεται να κάνω εγώ μαζί με την αδερφή μου πιάνο ΜΑΖΙ. Εναλλάξ θα παίζουμε?:confused:
Και όχι, τα μαθήματα πιάνου είναι 40λεπτα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Χμ. Ιδιαίτερο σημαίνει 60 λεπτά ακριβώς. Αλλιώς ποιος ο λόγος να κάνει ιδιαίτερο;
Αν το παιδί είναι 6-7 χρονών δεν αντέχει πάνω από 40λεπτο. Αντε 45λεπτο να γίνει. Ολα τα μικρά που κάνουν μάθημα στο ωδείο κάνουν 40λεπτο, και εγώ από 40λεπτο ξεκίνησα:)

Πολλά θα ζητάς! ;) Η δική μου καθηγήτρια έπαιρνε 6Ε την ώρα και μιλάμε για μουσικό με σπουδές στο εξωτερικό κτλ κτλ...:/:
Μήπως να ξεκινήσεις από πιο κάτω? Θα είναι και τα πρώτα σου χρόνια...

28Ε/μήνα να δίνει μια οικογένεια όταν είναι αποφασισμένη να κάνει το παιδί της πιάνο δε μου φαίνονται και πολλά...νομίζω απλά οτι η δικιά σου καθηγήτρια ζητούσε λίγα...και άλλωστε σε 2 χρόνια παίρνω και γω πτυχίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιλιαδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Soledad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
ψάχνω δουλειά.....part-time, πρωινές ώρες....έχω δουλέψει για λίγους μήνες στην energa στον τομέα της ενημέρωσης ενδεχόμενων πελατών της εταιρίας...θα μου άρεσε να βρω κάτι παρόμοιο...ωστόσο δεν βρίσκω κάτι σχετικό εδώ και ένα μήνα που ψάχνω παρά μόνο αγγελίες για σερβιτόρες όπου ζητούν έμπειρες μιας και η εποχή δεν επιτρέπει στους εργοδότες να προσλάβουν κάποιον και να του μάθουν την δουλειά..έτσι λοιπόν είπα να ρωτήσω αν έχετε κάτι υπόψιν σας....
μένω Καλαμάτα, είμαι 18 και πηγαίνω σε απογευματινό ΙΕΚ γι'αυτό και όπως αναφέρω στην αρχή ψάχνω δουλεία για πρωινές ώρες....αυταααά...ελπίζω να έχω κάποια θετική απάντηση.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
θυμάμαι στο λύκειο που έκανα ιδιαίτερα, ένας φυσικοχημικός έπαιρνε 15, η μαθηματικός 20 και η φιλόλογος 8 (και έκανε την πιο φιλότιμη δουλειά!)..
είχαν όμως όλοι τους πτυχίο και ήμουν στο λύκειο, όχι δημοτικό!
θα το ψάξω λίγο ακόμη - γιατί ειδικά για φύλαξη παιδιού, 10 ευρώ μου φαίνονται πολλά..
σας ευχαριστώ πολυ :)
Μια μαθήτριά μου, πριν 6 χρόνια, όταν σπούδαζε Μαθηματικό, χρέωνε 25€/ώρα...κάθε βράδυ Κολωνάκι ήταν...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Μια μαθήτριά μου, πριν 6 χρόνια, όταν σπούδαζε Μαθηματικό, χρέωνε 25€/ώρα...κάθε βράδυ Κολωνάκι ήταν...:whistle:

Και πού έκανε ιδιαίτερα? στην Εκάλη??
Εμείς στα Δ.Π δεν τα σηκώνουμε αυτά! :ropalo:

Καλά ας βρω εγώ με 7, και θα μαι πανευτυχής... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Μιας και είσαι σκυλόφιλη, γιατί δεν ψάχνεις τίποτα με σκυλιά; :P Καλά μη το λες. Υπάρχουν αρκετοί του δημοσίου καθηγητές άνω των 45 ετών που παίρνουν από 60 €/ ώρα. Λεφτά υπάρχουν εφόσον κάποιοι τα δίνουν. Λες να είναι μίζες της εφορίας ή των ΔΕΚΟ; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Μιας και είσαι σκυλόφιλη, γιατί δεν ψάχνεις τίποτα με σκυλιά; :P Καλά μη το λες. Υπάρχουν αρκετοί του δημοσίου καθηγητές άνω των 45 ετών που παίρνουν από 60 €/ ώρα. Λεφτά υπάρχουν εφόσον κάποιοι τα δίνουν. Λες να είναι μίζες της εφορίας ή των ΔΕΚΟ; :D

ναι βρε, αλλα η κοπέλα ήταν φοιτήτρια.. για φοιτητή 25ευρώ, είναι τρελό ποσόν!
οσο για το γιατί δεν ψάχνω κάτι με σκυλιά, μου φτάνει που ασχολούμαι με τον δικό μου και τα αδέσποτα της γειτονιάς!!:1eye:
άσε που ποιός δίνει σήμερα λεφτά για τα σκυλιά του...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
H φοιτήτρια μπορεί να έκανε και άλλα πράγματα. Πληρωμή εξτρά υπηρεσιών. Πώς θα βγει το τραπέζι στο Ρέμο ή η δερμάτινη τσαντούλα λουί βιττόν; Με τα λεφτάκια του μπαμπά; Δεν φτάνουν ούτε για το ενοίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Και πού έκανε ιδιαίτερα? στην Εκάλη??
Εμείς στα Δ.Π δεν τα σηκώνουμε αυτά! :ropalo:

Καλά ας βρω εγώ με 7, και θα μαι πανευτυχής... :)
Εγώ έδιωξα τα φροντιστήρια γιατί για 10€ δεν τρέχω...

άσε που ποιός δίνει σήμερα λεφτά για τα σκυλιά του...:confused:
Μια κυρία χάρισε το σκύλο της και θα δίνει και διατροφή 50€/μήνα στο νέο αφεντικό...Δε θυμάμαι που το άκουσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top