Διόρθωση γραπτών Πανελληνίων

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Mπα μην το λέτε, εκλογές έχουμε, χεσμένους μας έχουνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Πραγματικά, δε θέλω να θυμηθώ εκείνη τη περσινή ημέρα. Ήταν η χειρότερή μου μέρα.
Θυμάμαι είχα χαρτάκι και στυλό και έγραφα τα αποτελέσματα.
Τα γράφω όλα. Τα κοιτάω. Πάω σε μια ακρούλα και αρχίζω να κλαίω (καλά δεν ήμουν η μόνη, πολλές αρχίσαν και κλαίγανε). Ομαγκααααααντ. Μέχρι το σπίτι μου κλαίγοντας είχα πάει και μετά έκλαιγα όλη μέρα χωρίς σταματιμό. Απαίσια διαδικασία, που δε παίζει να τη ξαναζήσω. Θα προτιμήσω να τα δω από το ίντερνετ χαλαρά. >.>
καλε ψυχοπλακωθηκα ...μην στεναχωριεσαι , λογικα φετος ειναι που γυρναει ο τροχος ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Χαίρομαι που υπάρχει κάποιος στο φόρουμ που μας γράφει από το αγαπημένο μου νησί. Γεια σου πατρίδα.

Γεια σας και από τη Χίο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Πραγματικά, δε θέλω να θυμηθώ εκείνη τη περσινή ημέρα. Ήταν η χειρότερή μου μέρα.
Θυμάμαι είχα χαρτάκι και στυλό και έγραφα τα αποτελέσματα.
Τα γράφω όλα. Τα κοιτάω. Πάω σε μια ακρούλα και αρχίζω να κλαίω (καλά δεν ήμουν η μόνη, πολλές αρχίσαν και κλαίγανε). Ομαγκααααααντ. Μέχρι το σπίτι μου κλαίγοντας είχα πάει και μετά έκλαιγα όλη μέρα χωρίς σταματιμό. Απαίσια διαδικασία, που δε παίζει να τη ξαναζήσω. Θα προτιμήσω να τα δω από το ίντερνετ χαλαρά. >.>

Άσε και εγώ μία από τα ίδια. Ειδικά όταν είδα τα δύο δωδεκάρια στη λογοτεχνία.:/: Φέτος που ξαναδίνω ελπίζω τα πάω καλύτερα και να αλλάξω σχολή. Καλά αποτελέσματα σε όλα τα παιδιά και οι βαθμολογητές να είναι όσο πιο αντικειμενικοί γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Άσε και εγώ μία από τα ίδια. Ειδικά όταν είδα τα δύο δωδεκάρια στη λογοτεχνία.:/: Φέτος που ξαναδίνω ελπίζω τα πάω καλύτερα και να αλλάξω σχολή. Καλά αποτελέσματα σε όλα τα παιδιά και οι βαθμολογητές να είναι όσο πιο αντικειμενικοί γίνεται.

Λογοτεχνία και δεν είχες διαφορά μονάδων από βαθμολογητή σε βαθμολογητή; Περίεργο! Αλλά μακάρι να ήταν μεγάλοι βαθμοί και χωρίς διαφορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Μην μιλάτε για τις διαφορές των βαθμολογητών γιατί έχω καεί. Έδωσα Πανελλήνιες το 2001 με το προηγούμενο σύστημα (9 Μαθήματα). Στα Μαθηματικά (Γενικής) οι δύο βαθμολογητές είχαν 13 μονάδες διαφορά ενώ στην Βιολογία (Γενικής) 10. Αντίθετα στην Έκθεση 2 μονάδες διαφορά, στην Ιστορία Γενικής 0 και στην Λογοτεχνία 0.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Μην μιλάτε για τις διαφορές των βαθμολογητών γιατί έχω καεί. Έδωσα Πανελλήνιες το 2001 με το προηγούμενο σύστημα (9 Μαθήματα). Στα Μαθηματικά (Γενικής) οι δύο βαθμολογητές είχαν 13 μονάδες διαφορά ενώ στην Βιολογία (Γενικής) 10. Αντίθετα στην Έκθεση 2 μονάδες διαφορά, στην Ιστορία Γενικής 0 και στην Λογοτεχνία 0.

Respect! Μήπως φιλόλογος διόρθωσε τα μαθηματικά και του ξέφυγε κάνα μόριο στις προσθαφαιρέσεις; Δεν εξηγείται τέτοια χαώδης διαφορά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Respect! Μήπως φιλόλογος διόρθωσε τα μαθηματικά και του ξέφυγε κάνα μόριο στις προσθαφαιρέσεις; Δεν εξηγείται τέτοια χαώδης διαφορά!

Ε, ναι μόνο έτσι εξηγείται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
ισχυει , μου ετυχε στην εκθεση να εχω διαφορα 30 μορια χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
ισχυει , μου ετυχε στην εκθεση να εχω διαφορα 30 μορια χαχα

Δηλαδή είναι σαν να σου ακύρωσε το ένα άτομο την περίληψη (25) και κάτι ψιλά από δω κι απο κει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Εμενα παντως ο τριτος βαθμολογητης με ευνοησε στη Λογοτεχνια.Μου εβαλε 87,ενω ο πρωτος 88 και ο δευτερος 72.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Εμενα παντως ο τριτος βαθμολογητης με ευνοησε στη Λογοτεχνια.Μου εβαλε 87,ενω ο πρωτος 88 και ο δευτερος 72.

Από τις σπάνιες περιπτώσεις που η αναβαθμολόγηση είναι πιο πάνω. Θα πρέπει να ήταν πολύ καλό το γραπτό σου και πολύ μαλάκας ο β διορθωτής για να σε κάψει και να αναγκάσει τον αναβαθμολογητή να βάλει και πιο πάνω!

Κανένα νέο από τα βαθμολογικά κέντρα έχουμε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Η μητέρα απο μια φίλη μου διορθώνει εκθέσεις. Στο βαθμολογικό κέντρο που είναι οι βαθμολογίες κυμαίνονται απο 24 εως 86. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Απορία:

Πόση ώρα να κάνουν οι βαθμολογητές για ένα γραπτό άραγε;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Απορία:

Πόση ώρα να κάνουν οι βαθμολογητές για ένα γραπτό άραγε;:hmm:
εξαρτάται από
- το μάθημα (π.χ. στην έκθεση θέλει περισσότερο χρόνο από το ΑΟΔΕ)
- το περιεχόμενο του γραπτού (θέλεις λιγότερο χρόνο σε ένα "άδειο" γραπτό και περισσότερο σε ένα "γεμάτο")
- το βαθμολογητή (είναι κάποιοι που έχουν γρηγορότερη αντίληψη από κάποιους άλλους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
εμάς μας είπαν πως τα γραπτά μας θα πάνε ή Λαύριο ή Κρήτη...
και κάποιοι καθηγητές είπαν πως τσεκουρώνουν εκεί...

δυσκολεύομαι να πιστέψω πως πέφτει τσεκούρωμα ανάλογα την περιοχή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
εμάς μας είπαν πως τα γραπτά μας θα πάνε ή Λαύριο ή Κρήτη...
και κάποιοι καθηγητές είπαν πως τσεκουρώνουν εκεί...

δυσκολεύομαι να πιστέψω πως πέφτει τσεκούρωμα ανάλογα την περιοχή
θα ξαναγράψω κάτι που ήδη έχω αναφέρει : εκτός από μεμονωμένες περιπτώσεις καθηγητών, η συντριπτική πλειοψηφία των βαθμολογητών διορθώνουν με υψηλό το αίσθημα ευθύνης.
Οπότε όσα αναφέρονται για αντιπαλότητες σε περιοχές είναι μύθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
ποσο λετε να χασω που σχεδιασα στο Γ4 πανω απο την οριζοντια θεση την ραβδο, και αν και η διαδικασια ειναι σωστη βρηκα διπλασια γωνια (120°)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Κι εγώ έχω μια απορία.
Στα μαθηματικά το Δ.1 το σταμάτησα σε ένα σημείο και το συνέχισα σε άλλη σελίδα που γράφω "Δ.1 (συνέχεια)". Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Κι εγώ έτσι έκανα Σίμο. Μάλιστα όχι σε ένα, αλλά περισσότερα ερωτήματα, και στα μαθηματικά γενικής.
Οι υπεύθυνοι μου είπαν οτι δεν υπάρχει πρόβλημα.
Αλλά για να είσαι απόλυτα σίγουρος αν σου ξανατύχει, εκεί που διακόπτεις, να γράφεις ''συνεχίζεται μετά το τάδε ερώτημα''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top