Διόρθωση γραπτών Πανελληνίων

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Στο Ίλιον είναι αυστηροί...
Tυχαίνει να μένω στο Ίλιον και τουλάχιστον όσον αφορά στους δασκάλους του σχολείου μου, ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΓΑ να μου τα διορθώσουν. Δεν ξέρω για τα υπόλοιπα της περιοχής, αλλά για το δικό μου μπορώ να πω με σιγουριά πως οι φιλόλογοι τουλάχιστον είναι πάρα, πάρα πολύ επιεικείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Tυχαίνει να μένω στο Ίλιον και τουλάχιστον όσον αφορά στους δασκάλους του σχολείου μου, ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΓΑ να μου τα διορθώσουν. Δεν ξέρω για τα υπόλοιπα της περιοχής, αλλά για το δικό μου μπορώ να πω με σιγουριά πως οι φιλόλογοι τουλάχιστον είναι πάρα, πάρα πολύ επιεικείς.
την ίδια άποψη εκφράζω αλλά δε νομίζω ότι είναι κακό (αντιθέτως υγιές) που διαφωνεί ο Porcia+Brutus
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Ακούω από πολλούς αμφιβολίες... Για να είμαι ειλικρινής αν κάποιος διάβασε δεν υπάρχει ούτε μία στο δισεκατομμύριο να τον αδικήσουν... και τα βαθμολογικά κέντρα παίρνουν σαφείς οδηγίες. δε μπορεί ο καθένας να κάνει τα δικά του. Για αυτό και τα τελευταία χρόνια το ποσοστό των αναβαθμολογήσεων είναι μικρό! Οπότε μην αγχώνεστε. Και ισχύει με αυτό που είπε ένας παραπάνω... είναι άνθρωποι, όχι μηχανή του ζαμπόν, για να σας κόψουν! Δε γίνεται να είσαι άριστος μαθητής και να σου βάλουν 10... Και μάλιστα αν σου τύχουν και οι δύο να είναι άκυροι!;)

Τότε πώς εξηγείται το 30% περίπου αναβαθμολογήσεων σε έκθεση και λογοτεχνία;
Ή ακόμη χειρότερα σε καθαρά θετικά μαθήματα (Μαθηματικά, χημεία, φυσική;;;)


την ίδια άποψη εκφράζω αλλά δε νομίζω ότι είναι κακό (αντιθέτως υγιές) που διαφωνεί ο Porcia+Brutus

Σου εξήγησα ακροθιγώς σε 2 ad hoc παραδείγματα γιατί διαφωνώ και μάλιστα έκανα διευκρίνηση πώς δεν εξισώνω διαλυτικά όλους τους βαθμολογητές. Αλλά όταν οι 3 καθηγητές της λογοτεχνίας, ο καθένας έχει διαφορετική άποψη για την "σταθερή και σίγουρη" ερώτηση και βαθμολογούν ζητώντας πχ 11 ή 12 παραδείγματα ενώ η εκφώνηση ζητάει 3........από εκεί αρχίζει το κακό.
Ομοίως στην ιστορία χθες "τσακώθηκαν" οι δυο που μας κάνουν ιστορία, γιατί ο ένας έλεγε ότι θέλει μόνο την παράγραφο του Κούλειου κόμματος, ενώ η άλλη είπε ότι δεν είναι δυνατόν να μην αναφερθεί και το ράλλειον κόμμα και τα γενικά χαρακτηριστικά...αυτά με φοβίζουν και με απασχολούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Τότε πώς εξηγείται το 30% περίπου αναβαθμολογήσεων σε έκθεση και λογοτεχνία;
Ή ακόμη χειρότερα σε καθαρά θετικά μαθήματα (Μαθηματικά, χημεία, φυσική;;;)

Εντάξει, έχεις δίκιο, δε λέω. Πάντως να εύχεστε να βαθμολογηθείτε στο σχολείο μου. Για την ακρίβεια, έχω πάρει άριστα σε πηγή Ιστορία και την είχα ξεπετάξει γιατί δεν προλάβαινα. :P Όλα καλά θα πάνε! Και αφού δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι, μη σκας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Ρε παιδιά, εγώ δεν μπορώ να καταλάβω με τίποτα την λογική του "σώνει και ντε στην έκθεση και στη λογοτεχνία ο μεγαλύτερος βαθμός πρέπει να είναι το 75.". Δηλαδή, ΕΛΕΟΣ. Πιστεύω ότι οι βαθμολογητές γνωρίζουν τι κάνουν, με την έννοια ότι μπορούν να ξεχωρίσουν ένα γραπτό-αντιγραφή βοηθήματος από ένα γραπτό αυθεντικό με πρωτότυπες σκέψεις, που να δείχνουν την κριτική ικανότητα του μαθητή και την ευχέρεια στον λόγο. Δεν είναι δυνατόν να πάρουμε όλοι 65-70. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. Πιστεύω, οι βαθμολογητές δεν είναι ζώα. Στην πλειονότητά τους έχουν μία συγκεκριμένη εμπειρία και γνώση που τους επιτρέπουν να προσεγγίσουν έναν -ει δυνατόν- αντικειμενικό βαθμό. Μην τα ιδοπεδώνουμε όλα.


ΥΓ.Ωστόσο, πάντα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Είναι από χρόνια παρακολούθησης αυτά τα συμπεράσματα...όταν πχ συγκεκριμένες πόλεις συνηθίζουν να στέλνουν περ΄΄ιεργους βαθμούς σε όλους τους μαθητές, από άριστους μέχρι τουρίστες, κάπως έτσι βγαίνουν οι φήμες και το κακό όνομα...Όσο για το Ίλιον μέχρι και πολλοί από τους ίδιους τους καθηγητές το παραδέχονται ότι εξαντλούν την αυστηρότητα.

Θεωρεις δλδ οτι στα 18 σου χρονια εχεις παρακολουθισει περισσοτερο και εχεις βγαλει πιο ασφαλη συμπερασματα απο εναν 40χρονο καθηγητη που τυχενει να ειναι και βαθμολογιτης;


ΝΑ σας ρωτήσω κάτι;
Όταν στην λογοτεχνία η εκφώνηση λέει ξεκάθαρα: 3 χαρακτηριστικά του Κ.Π.Καβάφη είναι η πεζολογία, η ιδιαίτερη γλώσσα και τα σύμβολα, δώστε ένα παράδειγμα.......εννοεί 3 χαρακτηριστικά * 1 παράδειγμα από κάθε χαρακτηριστικό =3 στο σύνολο..........όταν πολλοί βαθμολογητές έρχονται και λένε "δεν με νοιάζει τι λέει η εκφώνηση, εγώ θέλω 1 πχ για την λόγια, 1 πχ για την δημοτική, 1 πχ για την Πολίτικη διάλεκτο, 1 πχ για την έλλειψη στίξης, 1 πχ για τον μη πεζολογικό τόνο ώστε να δέσει και το 1 πχ του πεζολογικού τόνου...." και πάει λέγοντας και σου βγάζουν μέχρι και 12 παραδείγματα, λέγοντας ότι εάν δεν τα έχεις όλα σου κόβουν...ποιος έχει το πρόβλημα; Ο μαθητής που υπάκουσε στην άσκηση η οποία παγίως δίνει 3 η 5 χαρακτηριστικά επί 13 χρόνια και ζητά ισάριθμα παραδείγματα ή αυτά τα άτομα που από το μυαλό τους βγάζουν πολλαπλάσια;;;;; Και τα απαιτούν; Ή στην ιστορία πολλοί άρχισαν από χθες να λένε οτι στο κόμμα του Κούλη Μαυρομιχάλη έπρεπε να αναφερθούν, όχι μόνο όσα λέει για το επάρατο ραλλικό κόμμα, αλλά και η εισαγωγική παράγραφος των αντιβενιζελικών κομμάτων. Η ερώτηση συντομης ανάπτυξης από τη φύση της προϋποθέτει κάτι σύντομο και έλεγε ξεκάθαρα να δώσετε τον ορισμό....β. Εθνικό κόμμα (Κ. Μαυρομιχάλης). Δεν ζήταγε ούτε ραλλικό κόμμα, ούτε Θεοτοκικό κόμμα, ούτε γενικά τα αντιβενιζελικά κόμματα.
Αναβαθμολόγηση πώς θα ζητήσουμε; ΚΑι δικαστικά δεν μπορούμε να το προσβάλουμε γιατί θεωρείται αυθεντία η βαθμολογική κρίση των βαθμολογικών, το ορίζει ένα προεδρικό διάταγμα από την εποχή δημιουργίας αυτού του συστήματος.
Απλώς πολλοί βαθμολογητές διορθώνουν ασυνείδητα μόνο και μόνο για να πάρουν τα ευρώπουλα. Κι έτσι παίρνει η μπάλα όλους και βγαίνει κακό όνομα για όλους, πολλοί από τους οποίους σίγουρα δεν φταίνε.

Δεν γνωριζω την φυση αυτων των μαθηματων για να μπορω να σου απαντισω επακριβως, να καταλαβω κατα ποσων αυτα που λες ισχυουν η οχι κλπ.
Το οτι ενω η ασκηση ζηταει 3 παραδειγματα ο βαθμολογιτης ζηταει 13 εσυ απο του το ξερεις; Μηπος απλα εχεις κανει καποιο λαθος και για αυτο σου κοβουν;

Επισης, δεν σου φαινετε λιγο υποπτο, πως για ολα τα βαθμολογικα κεντρα λεγετε το ιδιο πραγμα; Οτι ειναι αυστιρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Θεωρεις δλδ οτι στα 18 σου χρονια εχεις παρακολουθισει περισσοτερο και εχεις βγαλει πιο ασφαλη συμπερασματα απο εναν 40χρονο καθηγητη που τυχενει να ειναι και βαθμολογιτης;

Δεν γνωριζω την φυση αυτων των μαθηματων για να μπορω να σου απαντισω επακριβως, να καταλαβω κατα ποσων αυτα που λες ισχυουν η οχι κλπ.
Το οτι ενω η ασκηση ζηταει 3 παραδειγματα ο βαθμολογιτης ζηταει 13 εσυ απο του το ξερεις; Μηπος απλα εχεις κανει καποιο λαθος και για αυτο σου κοβουν;

Επισης, δεν σου φαινετε λιγο υποπτο, πως για ολα τα βαθμολογικα κεντρα λεγετε το ιδιο πραγμα; Οτι ειναι αυστιρα!


Βαθμολογητής με 10 ορθογραφικά λάθη σε 3 προτάσεις; Αρχίζω να έχω τις αμφιβολίες μου.

Παρακολουθήσει, βαθμολογητής, τυχαίνει, απαντήσω, κατά πόσον, βαθμολογητής, μήπως, φαίνεται, λέγεται, αυστηρα...

Δεν έχω πάρει ακόμη βαθμούς, αλλά όταν εσείς οι καθηγητές μόλις βγουμε απ τις αίθουσες μας πιάνετε και μας πάτε στη γωνία και μας ρωτάτε τί γράψαμε, αρχίζετε συγχρόνως και τις σωστές απαντήσεις. Και έτσι μου το είπαν οι καθηγητές ότι απαιτούν μια σωρεία παραδειγμάτων ad hoc. Αλλιώς πού να το ξερα, εφ' όσον η διατύπωσ δίνει 3 χαρακτηριστικά και ζητά επιβεβαίωσή τους δι' ενός παραδείγματος για το καθένα.
Με συγχωρείς αλλά δεν λέγεται για όλα τα βαθμολογικά το ίδιο.

Κανένα νεότερο από τις βαθμολογίες στο βαθμολογικό του Βόλου έχουμε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Βαθμολογητής με 10 ορθογραφικά λάθη σε 3 προτάσεις; Αρχίζω να έχω τις αμφιβολίες μου.

Παρακολουθήσει, βαθμολογητής, τυχαίνει, απαντήσω, κατά πόσον, βαθμολογητής, μήπως, φαίνεται, λέγεται, αυστηρα...

Δεν έχω πάρει ακόμη βαθμούς, αλλά όταν εσείς οι καθηγητές μόλις βγουμε απ τις αίθουσες μας πιάνετε και μας πάτε στη γωνία και μας ρωτάτε τί γράψαμε, αρχίζετε συγχρόνως και τις σωστές απαντήσεις. Και έτσι μου το είπαν οι καθηγητές ότι απαιτούν μια σωρεία παραδειγμάτων ad hoc. Αλλιώς πού να το ξερα, εφ' όσον η διατύπωσ δίνει 3 χαρακτηριστικά και ζητά επιβεβαίωσή τους δι' ενός παραδείγματος για το καθένα.
Με συγχωρείς αλλά δεν λέγεται για όλα τα βαθμολογικά το ίδιο.

Δεν δηλωσα ποτε καθηγητης, μαλλον βιαζεσαι λιγο οταν διαβαζεις.... Οταν ελεγα για καθηγητες αναφερομουν στον geokam.
Εγω παντος τα ιδια ακουω για καθε βαθμολογικο, δεν ακουσα για κανενα οτι ειναι επιεικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Βασικά είχα μεγάλο πρόβλημα με τα δύο 12 στη λογοτεχνία γιατί πολλά παιδιά είχαμε τον ίδιο βαθμό. Εγώ λογοτεχνία ήμουν μέτρια αλλά διάβαζα πολύ. ήλπιζα σ'ένα 15,5. Κι άλλα παιδιά είχαν τον ίδιο ακριβώς βαθμό με εμένα. Και στην έκθεση μας χτύπησαν λίγο. Οι περισσότεροι γύρω στο 14,5,7,6 ......



Είσαι μήπως από Καστοριά; γιατί η καθηγήτρια μ στο σχολείο πέρυσι διόρθωνε γραπτά από καστοριά.....

εγω ειμαι απο Καστορια...ξερεις που πανε τα γραπτα απο Καστορια????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
εγω ειμαι απο Καστορια...ξερεις που πανε τα γραπτα απο Καστορια????????????

Πέρυσι μία καθηγήτρια μου, μου είχε πει ότι διόρθωνε γραπτά από Καστοριά....Φέτος δεν ξέρω:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Πέρυσι μία καθηγήτρια μου, μου είχε πει ότι διόρθωνε γραπτά από Καστοριά....Φέτος δεν ξέρω:worry:

Μονο Λαρισα να μην πανε γιατι μας εχουν πει οτι εκει βαθμολογουν πολυ αυστηρα :whistle: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
ο προεδρος του βαθμολογηκου στην λαρισα ειπε κατι για 90% φυσικη κατω απο την βαση 80% μαθηματικα απο πληροφοριες που εχω...γραπτα απο παλαιο φαληρο,μοσχατο κια αλλες περιοχες στην αθηνα δεν θυμαμαι ποιες...πολυ χαμηλες βαθμολογιες παντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μονο Λαρισα να μην πανε γιατι μας εχουν πει οτι εκει βαθμολογουν πολυ αυστηρα
Μην αγχώνεστε με πράγματα που δεν ισχύουν. Όπου και να πάνε τα γραπτά σας το ίδιο είναι. Αυτά που λέγονται ότι στο Χ μέρος είναι αυστηροί ή ότι αν τα γραπτά της πόλης Α πάνε στην πόλη Θ θα γίνει σφαγή για ...ποδοσφαιρικούς λόγους, αποτελούν αστικούς μύθους και ανεύθυνες λακαμίες. Καλά αποτελέσματα...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Ω φακ, γραπτά Αθήνας πήγαν Λάρισα, όπως και πέρσυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
και της λαρισας πηγαν αθηνα οπως καθε χρονο εχει κανεις τιποτα πληροφοριες για τις βαθμολογησεις στην αθηνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωσ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κωσ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙς που μπορουμε να μάθουμε σε ποια περιοχη θα πανε τα γραπτα μας για βαθμολογηση;;

που βλέπυμε σε ποια περιοχη πανε τα γραπτά μας///;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Δεν βλέπεις, μαθαίνεις από το σχολείο, εμένα που ρώτησα δεν μου είπαν, είναι επτασφράγιστο μυστικό...του κράτους. Epic fail.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωσ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κωσ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
ναι αλλα απο κάπου και αυτοι το μα8αινουνε ... δεν υπάρχει κάπου στο ιντερνετ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Nα ρωτησω κατι.Με ποια λογικη,οι βαθμολογητες μιας περιοχης μπορουν να βαθμολογουν αυστηροτερα ή με περισσοτερη επιεικια απο καποιους αλλους.Οπως ειπε και o Sourotiri πρινπολλοι απο αυτους δεν καταγονται καν απο εκει.Σκεφτηκατε οτι μπορει να εχει σχεση με την ποιοτητα των γραπτων που ετυχε μια χρονια να ειναι χειροτερη σε μια περιοχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Πραγματικα πιστευεται οτι η επιεικια ή "το τσεκουρι" παει αναλογα με την περιοχη;; Εγω πιστευω οτι παει αναλογα με τον καθηγητη που θα το διορθωσει οποτε και να μαθετε σε ποια περιοχη πανε τα γραπτα μας δεν νομιζω οτι θα καταλαβετε και τιποτα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top