Διαγραφή από μία σχολή κι εγγραφή σε άλλη

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Δηλαδή δε χρειαζόταν, με βάση την εγκύκλιο να κανω κατι αλλο περςι πάρα μονο να δηλώσω στην αίτηση ότι ειμαι γραμμένος εκει και αιτούμαι διαγραφή και έγγραφη στο τμήμα που πέρασα. Μη πάω στη νομικη και ειμαι γραμμένος σε δυο σχολές και υπάρχει προβλημα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή δε χρειαζόταν, με βάση την εγκύκλιο να κανω κατι αλλο περςι πάρα μονο να δηλώσω στην αίτηση ότι ειμαι γραμμένος εκει και αιτούμαι διαγραφή και έγγραφη στο τμήμα που πέρασα. Μη πάω στη νομικη και ειμαι γραμμένος σε δυο σχολές και υπάρχει προβλημα!!!


Μια χαρά τα έκανες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Με αλλά λόγια δε χρειαζόταν να περιμενω κάποια ειδοποίηση απο τη παλιά σχολή ότι πράγματι διαγράφηκα ή επρεπε να τους πάω κάποιο χαρτί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Με αλλά λόγια δε χρειαζόταν να περιμενω κάποια ειδοποίηση απο τη παλιά σχολή ότι πράγματι διαγράφηκα ή επρεπε να τους πάω κάποιο χαρτί;
Στην αίτηση εγγραφής, θα δηλώσεις ότι είσαι ήδη φοιτητής στο Πολιτικό. Θα περάσεις απ'το πολιτικό, θα παραδώσεις το πάσο σου αν έχεις πάρει και η γραμματεία θα σε διαγράψει απ'τα μητρώα. Εν συνεχεία θα στείλει το αποφοιτήριο στην γραμματεία της Νομικής. Με το δικό μου τμήμα έτσι θα γίνει τουλάχιστον.
Τώρα αν θες να μάθεις αν έφτασε το αποφοιτήριο στην νέα σου σχολή, με ένα τηλέφωνο μπορείς να ενημερωθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xristosss

Νεοφερμένος

Ο Xristosss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Έχω μια ερώτηση : Εγώ ξαναέδωσα πανελλήνιες αλλα δεν πατήσα ποτε στην σχολή που περάσα την πρώτη χρονία . Επιπλέον μια φιλή μου που πήγαινε εκει μου είπε οτι επέιδη δεν δήλωσα μαθήματα 2 συναπτά εξάμηνα διαγράφτηκα αυτόματα ... Αρά τώρα που θα εγγράφω στην καινούρια μου σχολή ... τι να πατήσω .... η δεν έχει σημασία αυτό ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Θα πάρεις τηλέφωνο στην Γραμματεία της πρώτης σχολής ώστε να μάθεις αν είσαι στα μητρώα τους ή οχι και πραττεις αναλόγως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Θα πάρεις τηλέφωνο στην Γραμματεία της πρώτης σχολής ώστε να μάθεις αν είσαι στα μητρώα τους ή οχι και πραττεις αναλόγως.

Γίνομαι ενοχλητικός αλλά θέλω να ξαναρωτήσω για να καταλάβω. Έδωσα το 16 και πέρασα στο Πολιτικό της Παντείου. Ξαναέδωσα το 17 και πέρασα στο Πολιτικό της Νομικής (δηλώνοντας στην αίτηση εγγραφής, που γίνεται ηλεκτρονικά και την εκτυπώνω ώστε να την παραδώσω στη σχολή υπογεγραμμένη, ότι είμαι γραμμένος στο Πάντειο και αιτούμαι διαγραφή ώστε να εγγραφώ στο Πολιτικό της Νομικής χωρίς να προχωρήσω σε κάποια άλλη ενέργεια). Ερωτώ: Έχω διαγραφεί από το Πάντειο ή έπρεπε να προχωρήσω και σε κάποια άλλη ενέργεια; Το 18 ξαναέδωσα πανελλήνιες και πέρασα στη Νομική αλλά η εγγραφή (ούτε η ηλεκτρονική ούτε η κανονική) δεν έχει γίνει ακόμα. Τι πρέπει να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Γιατί ρε jims μάνα μου, δεν πας από τη σχολή να ρωτήσεις τις "ευγενικές" υπαλλήλους της γραμματείας να σου απαντήσουν επακριβώς τι παίζει; Σε τέτοια θέματα να μην εμπιστεύεσαι γενικές απαντήσεις από ένα φόρουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Γιατί ρε jims μάνα μου, δεν πας από τη σχολή να ρωτήσεις τις "ευγενικές" υπαλλήλους της γραμματείας να σου απαντήσουν επακριβώς τι παίζει; Σε τέτοια θέματα να μην εμπιστεύεσαι γενικές απαντήσεις από ένα φόρουμ.

Αυτό θα κάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γίνομαι ενοχλητικός αλλά θέλω να ξαναρωτήσω για να καταλάβω. Έδωσα το 16 και πέρασα στο Πολιτικό της Παντείου. Ξαναέδωσα το 17 και πέρασα στο Πολιτικό της Νομικής (δηλώνοντας στην αίτηση εγγραφής, που γίνεται ηλεκτρονικά και την εκτυπώνω ώστε να την παραδώσω στη σχολή υπογεγραμμένη, ότι είμαι γραμμένος στο Πάντειο και αιτούμαι διαγραφή ώστε να εγγραφώ στο Πολιτικό της Νομικής χωρίς να προχωρήσω σε κάποια άλλη ενέργεια). Ερωτώ: Έχω διαγραφεί από το Πάντειο ή έπρεπε να προχωρήσω και σε κάποια άλλη ενέργεια; Το 18 ξαναέδωσα πανελλήνιες και πέρασα στη Νομική αλλά η εγγραφή (ούτε η ηλεκτρονική ούτε η κανονική) δεν έχει γίνει ακόμα. Τι πρέπει να κάνω;


Ναι, ναι, ναι! Ο,τι έκανες όταν πέρασες στο Πολιτικό της Νομικής, το ίδιο ακριβώς θα κάνεις και τώρα που πέρασες στη Νομική όταν ανακοινωθούν οι ημερομηνίες των ηλεκτρονικών εγγραφών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Ναι, ναι, ναι! Ο,τι έκανες όταν πέρασες στο Πολιτικό της Νομικής, το ίδιο ακριβώς θα κάνεις και τώρα που πέρασες στη Νομική όταν ανακοινωθούν οι ημερομηνίες των ηλεκτρονικών εγγραφών.
Οκ. Ευχαριστώ!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xopk

Νεοφερμένος

Ο xopk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Παιδια αυτο δεν καταλαβαινω τι πρεπει να εκτυπωσω και να παω στην παλια μου γραμματεια μαζι με το πασο για την διαγραφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Έχω μια ερώτηση : Εγώ ξαναέδωσα πανελλήνιες αλλα δεν πατήσα ποτε στην σχολή που περάσα την πρώτη χρονία . Επιπλέον μια φιλή μου που πήγαινε εκει μου είπε οτι επέιδη δεν δήλωσα μαθήματα 2 συναπτά εξάμηνα διαγράφτηκα αυτόματα ... Αρά τώρα που θα εγγράφω στην καινούρια μου σχολή ... τι να πατήσω .... η δεν έχει σημασία αυτό ??


Νομίζω διαγραφεσαι αυτόματα από την σχολή αν δεν έχεις κάνει εγγραφή για δύο εξάμηνα. Δεν έχει σημασία αν έχεις δηλώσει μαθήματα. Εγώ όταν πήγα πέρυσι στη σχολή για να κάνω εγγραφή(γύρω στο Νοέμβριο λόγω μετεγγραφής) τους είπα ότι αυτή τη χρονιά δεν θα έρθω να παρακολουθήσω τη σχολή διότι θα ξαναδωσω και μου είπαν πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Το μόνο που μου είπαν ήταν να βγάλω πάσο για να δικαιούμαι κάποιες εκπτώσεις. Ούτε για δηλώσεις μαθημάτων μου είπαν ούτε για κάποια αυτόματη διαγραφή. Αν ισχύει αυτό που λέω αν δεν κάνω εγγραφή σε αυτό το εξάμηνο τότε θα διαγραφώ αυτόματα αλλά ούτως ή αλλιώς εγώ θα κάνω εγγραφή γιατί θα πάω στην περσινή σχολή και όχι στη φετινή. Αν θες πάρε την γραμματεία τηλέφωνο για να μάθεις περισσότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια αυτο δεν καταλαβαινω τι πρεπει να εκτυπωσω και να παω στην παλια μου γραμματεια μαζι με το πασο για την διαγραφη.


Λοιπόν επειδή καταλαβαίνω την αγωνία σας, θα τα ξαναπώ για τελευταία φορά
1) Περιμένουμε την ανακοίνωση του Υπουργείου για τις ημερομηνίες υποβολής της ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής,
2) Μπαίνουμε στην ηλεκτρονική εφαρμογή με τον ίδιο κωδικό πρόσβασης που χρησιμοποιήσαμε για να συμπληρώσουμε το μηχανογραφικό δελτίο και συμπληρώνουμε την αίτηση εγγραφής,
3) Στην περίπτωση που έχουμε εγγραφεί από προηγούμενο έτος σε άλλη Σχολή θα δηλώσουμε τη Σχολή στην οποία είμαστε ήδη εγγεγραμμένοι και θα ζητάμε ταυτόχρονα τη διαγραφή μας, προκειμένου να ολοκληρωθεί η εγγραφή στη νέα μας Σχολή,
4)΄Οταν λήξει η προθεσμία υποβολής των ηλεκτρονικών δηλώσεων εγγραφής, παρακολουθούμε το σάιτ της Σχολής μας για να ενημερωθούμε για τις ημερομηνίες που θα πρέπει να πάμε στη γραμματεία προκειμένου να γίνει η ταυτοπροσωπία μας,
5) Για να γίνει η ταυτοπροσωπία μας θα πρέπει να έχουμε μαζί μας την αστυνομική μας ταυτότητα και μια εκτυπωμένη ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής την οποία θα πρέπει να έχουμε υπογράψει (η γραμματεία έχει δικαίωμα να ζητήσει συμπληρωματικά στοιχεία όπως φωτογραφίες, φωτοτυπίες ταυτότητας και ΑΜΚΑ κτλ αλλά αυτά θα αναγράφονται στην ανακοίνωση που θα αναρτηθεί στο σάιτ της κάθε Σχολής).
Τ Ε Λ Ο Σ !!!
Τώρα για το πάσο, αν η προηγούμενη σχολή μας είναι σχετικά κοντά, καλό θα είναι αφού κάνουμε την ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής στη νέα μας Σχολή, να κάνουμε μια βόλτα από εκεί και να το παραδώσουμε, αν είναι μακριά τότε μπορούμε μετά από συνεννόηση με τη γραμματεία να το στείλουμε ταχυδρομικώς. Γενικά είναι ανάλογα με την τυπικότητα της κάθε Σχολής (άλλες το ζητάνε, άλλες όχι). Δεν υπάρχει λόγος να μας απασχολεί ιδιαίτερα. Αν το θεωρούν υποχρεωτικό να επιστραφεί (και δεν το έχουμε επιστρέψει με δική μας πρωτοβουλία), θα μας το ζητήσουν οι ίδιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elkal

Νεοφερμένος

Η Elkal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Λοιπόν επειδή καταλαβαίνω την αγωνία σας, θα τα ξαναπώ για τελευταία φορά
1) Περιμένουμε την ανακοίνωση του Υπουργείου για τις ημερομηνίες υποβολής της ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής,
2) Μπαίνουμε στην ηλεκτρονική εφαρμογή με τον ίδιο κωδικό πρόσβασης που χρησιμοποιήσαμε για να συμπληρώσουμε το μηχανογραφικό δελτίο και συμπληρώνουμε την αίτηση εγγραφής,
3) Στην περίπτωση που έχουμε εγγραφεί από προηγούμενο έτος σε άλλη Σχολή θα δηλώσουμε τη Σχολή στην οποία είμαστε ήδη εγγεγραμμένοι και θα ζητάμε ταυτόχρονα τη διαγραφή μας, προκειμένου να ολοκληρωθεί η εγγραφή στη νέα μας Σχολή,
4)΄Οταν λήξει η προθεσμία υποβολής των ηλεκτρονικών δηλώσεων εγγραφής, παρακολουθούμε το σάιτ της Σχολής μας για να ενημερωθούμε για τις ημερομηνίες που θα πρέπει να πάμε στη γραμματεία προκειμένου να γίνει η ταυτοπροσωπία μας,
5) Για να γίνει η ταυτοπροσωπία μας θα πρέπει να έχουμε μαζί μας την αστυνομική μας ταυτότητα και μια εκτυπωμένη ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής την οποία θα πρέπει να έχουμε υπογράψει (η γραμματεία έχει δικαίωμα να ζητήσει συμπληρωματικά στοιχεία όπως φωτογραφίες, φωτοτυπίες ταυτότητας και ΑΜΚΑ κτλ αλλά αυτά θα αναγράφονται στην ανακοίνωση που θα αναρτηθεί στο σάιτ της κάθε Σχολής).
Τ Ε Λ Ο Σ !!!
Τώρα για το πάσο, αν η προηγούμενη σχολή μας είναι σχετικά κοντά, καλό θα είναι αφού κάνουμε την ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής στη νέα μας Σχολή, να κάνουμε μια βόλτα από εκεί και να το παραδώσουμε, αν είναι μακριά τότε μπορούμε μετά από συνεννόηση με τη γραμματεία να το στείλουμε ταχυδρομικώς. Γενικά είναι ανάλογα με την τυπικότητα της κάθε Σχολής (άλλες το ζητάνε, άλλες όχι). Δεν υπάρχει λόγος να μας απασχολεί ιδιαίτερα. Αν το θεωρούν υποχρεωτικό να επιστραφεί (και δεν το έχουμε επιστρέψει με δική μας πρωτοβουλία), θα μας το ζητήσουν οι ίδιοι.
Εμένα πάλι αλλά μου είπαν

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Λογικά σου ζήτησαν να διαγραφείς με τον τρόπο αυτό, επειδή ακόμη δεν έχει ανοίξει το σύστημα των εγγραφών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα πάλι αλλά μου είπαν


Αγαπητή Elkal θέλω να σε διαβεβαιώσω πως φροντίζω ο,τι αναρτώ στο φόρουμ να είναι σωστό. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι έχω το αλάθητο γιατί άνθρωπος είμαι και μπορεί κάποια φορά να κάνω κι εγώ λάθος. Αυτό όμως που έγραψα για τον τρόπο εγγραφής στη νέα σχολή και διαγραφή από την προηγούμενη, είναι τσεκαρισμένο από τις ανακοινώσεις και τις εγκυκλίους του Υπουργείου. Δεν το έβγαλα από το μυαλό μου!΄Ετσι ακριβώς έγινε και πέρσι! Τώρα τι λέει η κάθε γραμματεία, δεν μπορώ να ξέρω! Ακόμα και ιεραρχικά να το πάρουμε το Υπουργείο είναι η ανώτατη αρχή που καθορίζει με ποιον τρόπο πρέπει να γίνουν οι διαδικασίες και όχι οι γραμματείες των σχολών. Η δουλειά των γραμματειών είναι να τον εφαρμόζουν.΄Οσο για το πάσο το έχω γράψει και παραπάνω ότι εξαρτάται από την κάθε σχολή. Εφόσον η δική σου σχολή το θεωρεί απαραίτητο, μπορείς αφού κάνεις την ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής στη νέα σου σχολή (μέσα στην οποία θα δηλώσεις τη Σχολή στην οποία είσαι ήδη εγγεγραμμένη και θα ζητάς ταυτόχρονα τη διαγραφή σου), να το στείλεις ταχυδρομικώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Παιδιά είναι έτσι όπως τα λέει η Λένω. Πήρα τηλέφωνο στη παλιά μου σχολή και τους ρώτησα αν έχω διαγραφεί και μου είπαν πως πράγματι έχω διαγραφεί. Απλά πρέπει να πάτε πίσω το πάσο για να σας το ακυρώσουν και να πάρετε ένα αποφοιτήριο που θα το παραδώσετε στη νέα σας σχολή. Αλλά και να μην το κάνετε η διαγραφή έχει γίνει έτσι κι αλλιώς μέσω της ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής στην θα έχει δηλωθεί ότι θέλετε να διαγραφείτε από τη σχολή που είστε τώρα και επιθυμείτε να εγγραφείτε στη νέα σχολή. Αυτή την αίτηση την παραδίδετε υπογεγραμμένη στη νέα σχολή, όταν θα σας καλέσουν για τις κανονικές εγγραφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pericles1999

Νεοφερμένος

Ο Pericles1999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αν έχουμε χάσει το πάσο τι ακριβώς κάνουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Αν έχουμε χάσει το πάσο τι ακριβώς κάνουμε;

Θα χρειαστεί να πας απ'την αστυνομία, να δηλώσεις απώλεια της ακαδημαϊκής σου ταυτότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top