Διαγραφή από μία σχολή κι εγγραφή σε άλλη

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Εντάξει με ξε-αγχώσατε κάπως. Εγώ έκανα εγγραφή στην σχολή στις 5 και ακόμα δεν έχω λάβει βεβαίωση εγγραφής στο τμήμα.
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Οσοι εχετε αιτηθει εγγραφη με παραλλη διαγραφη απο την προγουμενη σχολη λαβατε καποιο εγγραφο που να επιβεβαιωνει τη διαγραφη σας?Επισης στο στο αντιστοιχο eduportal της σχολης σας οπου αναγραφονται ολα τα στοιχεια σας φαινεστε ακομα ενεργος/η ?
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Οσοι εχετε αιτηθει εγγραφη με παραλλη διαγραφη απο την προγουμενη σχολη λαβατε καποιο εγγραφο που να επιβεβαιωνει τη διαγραφη σας?Επισης στο στο αντιστοιχο eduportal της σχολης σας οπου αναγραφονται ολα τα στοιχεια σας φαινεστε ακομα ενεργος/η ?
Εγώ δεν έλαβα κάτι, αλλά πήρα τηλέφωνο την γραμματεία της σχολής από την οποία ζήτησα διαγραφή και μου είπε ότι θα έστελνε το αποφοιτήριο μου στην γραμματεία της νέας σχολής. Είμαι της γνώμης να πάρεις τηλέφωνο να ρωτήσεις, όμως.

Για το δεύτερο σκέλος της ερώτησης σου, μπήκα στην πλατφόρμα της σχολής μου και με βγάζει ακόμα ως ενεργό φοιτητή παρόλο που έχω λάβει βεβαίωση εγγραφής από το νέο μου τμήμα... αυτό είναι πρόβλημα, το οποίο πρέπει να λύσω από όσο φαίνεται.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,427 μηνύματα.
Εγώ δεν έλαβα κάτι, αλλά πήρα τηλέφωνο την γραμματεία της σχολής από την οποία ζήτησα διαγραφή και μου είπε ότι θα έστελνε το αποφοιτήριο μου στην γραμματεία της νέας σχολής. Είμαι της γνώμης να πάρεις τηλέφωνο να ρωτήσεις, όμως.

Για το δεύτερο σκέλος της ερώτησης σου, μπήκα στην πλατφόρμα της σχολής μου και με βγάζει ακόμα ως ενεργό φοιτητή παρόλο που έχω λάβει βεβαίωση εγγραφής από το νέο μου τμήμα... αυτό είναι πρόβλημα, το οποίο πρέπει να λύσω από όσο φαίνεται.
Βεβαίωση εγγραφής από που παίρνεις
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,427 μηνύματα.

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Ναι και σε εμένα την έστειλε όχι στην σχολή μου, πανεπιστήμιο Θεσσαλίας και στον αδελφό μου Δημοκρίτειο, δεν τά έστειλαν αυτοί στο ΑΠΘ
Τά έστειλαν μέιλ νομίζω
 

Abiogenesis

Νεοφερμένος

Η Abiogenesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Μου ήρθε email ότι έγινε ακύρωση της ακαδημαϊκής ταυτότητας από την προηγούμενη σχολή αλλά δεν αναφέρεται πουθενά πως πρέπει να επιστρέψω την κάρτα. Άρα τώρα θα χρειαστεί να την επιστρέψω ή επειδή έχει ακυρωθεί, είναι άχρηστη πλέον οπότε είτε τη γυρίσω είτε όχι δεν έχει σημασία;
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20230927_132139_Gmail.jpg
    Screenshot_20230927_132139_Gmail.jpg
    384.5 KB · Εμφανίσεις: 87

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Μου ήρθε email ότι έγινε ακύρωση της ακαδημαϊκής ταυτότητας από την προηγούμενη σχολή αλλά δεν αναφέρεται πουθενά πως πρέπει να επιστρέψω την κάρτα. Άρα τώρα θα χρειαστεί να την επιστρέψω ή επειδή έχει ακυρωθεί, είναι άχρηστη πλέον οπότε είτε τη γυρίσω είτε όχι δεν έχει σημασία;
Το πάσο αποτελεί ιδιοκτησία του Πανεπιστημίου, συνεπώς πρέπει να πάρεις τηλέφωνο την γραμματεία για να δεις πως θα τους το επιστρέψεις. Αν είναι μακριά, μπορείς και με συστημένο γράμμα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top