Γνωριμίες-Φιλίες (;) μέσω Internet

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αν σπάει πλάκα χωρίς να παρενοχλεί κανέναν, δεν υπάρχει πρόβλημα οπότε ούτε λόγος να το καταλάβει κανείς.
Αν σπάει πλάκα παρενοχλώνοντας, θα το καταλάβουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Δε μιλαω μονο για το ischool αλλα και για αλλα φορουμ.Και εστω οτι μονο
σπαει πλακα.Αν ομως εχει καποιο απωτερο σκοπο στο μυαλο του?
Προς Θεου δεν το ειπα για να θιξω συντονιστες κ.τ.λ
Απλα απορια ηταν...

Kaim
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ναι χρησιμοποίησα πληθυντικό επειδή τον χρησιμοποίησες κι εσύ, δεν αναφερόμουν στο ischool ;) .
Γι'αυτό χρειάζεται προσοχή και μια καχυποψία (σε λογικά επίπεδα πάντα), ειδικά αν είστε σχετικά μικροί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
good
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalie_7

Νεοφερμένος

Η natalie_7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλημερα....!ειμαι κι εγω απο εκεινους που δεν πιστευαν στισ γνωριμιεσ μεσω ινερνετ.οταν αρχισα να ασχολουμε ομωσ γνωρισα ενα παιδι ,που ηταν ακριβωσ οτι ελλειπε απο τη ζωη μου!ημουν εκστασιασμενη!!!βγηκαμε μετα απο λιγεσ μερεσ κι ολα ηταν υπεροχα.τιποτα ομωσ δεν κραταει για παντα...!ενω πιστευαμε οτι αυτο θα κρατησει....:'(μασ απογοητευσε και τουσ δυο οταν αρχισαμε και καταλαβαιναμε οτι δεν παει αλλο!ενα ειναι το σιγουρο:δεν το μετανοιωνω!η ζωη ρε παιδια ειναι μια τρελλα....κι οτι αξιζει....πρεπει να το κυνηγας....:inlove::thanks:
-----------------------------------------
απλα κανετε οτι ειναι να κανετε με την προοπτικη του " οτι κατσει ".......!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
η ζωη ρε παιδια ειναι μια τρελλα....κι οτι αξιζει....πρεπει να το κυνηγας....:inlove::thanks:
:iagree::iagree::iagree:συμφωνω απολυτα.!!!!!!!!:no1::no1:οσο για τις φιλιες μεσω του net...δεν νομιζω πως ειναι κατι κακο...ισα ισα...εγω ετυχε και γνωρισα παρα πολυ αξιολογα ατομα μεσω του net....βεβαια κι εγω ποτε δεν πιστευα πως οι φιλοι μεσω net θα ειναι πολυ καλυτεροι απο φιλους που ξερω εδω και τοσα χρονια...αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
πιστευω οτι οι γνωριμιες μεσω νετ ειναι καλες αλλα οχι παντα γιατι δεν νομιζω να μην εχουμε ακουσει ολοι για περιπτωσεις ανθρωπων που προσπαθησαν να παραπλανισουν μικρα παιδια(κυριως εφηβους....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Σίγουρα αυτό που λες...είναι πολύ συχνό φαινόμενο! Αλλά μπορεί και να βγει και κάτι καλό, κάποιες φορές... Απλά χρειάζεται την απαραίτητη προσοχή..όχι τίποτα τρελό, λογικά πράγματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Βασικά εγώ πιστεύω ότι το αν θα βρεις αξιόλογους ανθρώπους είναι θέμα τύχης.. και κοινών ενδιαφερόντων... Δηλαδή εγώ έχω δύο πολύ καλές φίλες από νετ, τη μια την ξέρω 3 χρόνια και την άλλη γύρω στον έναν χρόνο... Με τη μια γνωριστήκαμε σε ένα φόρουμ ενός καλλιτέχνη και με την άλλη στο youtube, όταν αρχίσαμε να μιλάμε για τον Παυλίδη... Όταν έχεις τέτοια αγαπημένα κοινά είναι πιο εύκολο. Και μιλάμε για πραγματικές φιλίες ας πούμε, γιατί με κάποιον μπορεί να μιλήσεις 2-3 φορές και μετά γεια σου. Στο εξωτερικό πλέον αυτά είναι δεδομένα νομίζω... Με λυπεί ότι όλα αυτά γίνονται μέσω ενός pc, αλλά έτσι μας έχουν κάνει... Δε μου αρέσει πολύ η φάση, γι αυτό δεν έχω hi5 και τέτοια, και στο msn κρατάω συγκεκριμένα άτομα... (και ούτε λόγος για chat! ό,τι θες εκεί μέσα βρίσκεται :nono:)
Εντάξει, δε χρειάζεται να πω κι εγώ ότι είναι πιο εύκολο να ανοιχτείς μέσω net, είναι γνωστά αυτά πλέον...
Και θέλει προσοχή το νετ, γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Ίσως σε μικρότερες ηλικίες όπως οι δικές σας, οι προθέσεις μεταξύ σας να είναι πιό αγνές να το πω, πιο cool να το πω, οπότε μπορεί και να δημιουργηθεί και φιλία και ίσως και σχέση. Σε μεγαλύτερες ηλικίες όμως (άνω των 30 όπως είμαι και εγώ), κυριαρχεί η κακία, η γκρίνια και η μιζέρια. Και αν βρείς κανένα άτομο του αντίθετου φύλλου που θα δεχτεί να συζητήσεις, θα δεχτεί μπας και στο τέλος "του κάτσεις". Αυτό έχω συναντήσει εγώ, και για αυτό από forum μπαίνω μόνο εδώ πιά και ας μη ταιριάζουν οι ηλικίες μας:P
Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Καλα μην το λες! Και στη δικια μας ηλικια υπαρχουν πολλα ατομα που τα χαρακτηριζει η κακια, η γκρινια και η μιζερια! Δεν εχει ηλικιακο περιορισμο αυτο! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Από το γυμνάσιο άρχισα να ασχολούμαι με forum, πήγαινα σε συγκεντρώσεις (αν κ ήταν αρκετά δύσκολο λόγω ηλικίας, έπειθα τους γονείς μου) και γνώρισα άτομα που περνάγαμε καλά μαζί και άλλα που συμπληρώνουμε ο ένας τον άλλον. Με βοήθησε πάρα πολύ το Ιντερνετ γενικά, διότι ήμουν λιγάκι αντικοινωνικό :P Οπότε αν δεν ξέρεις τον άλλο, του λες κάποια πράγματα, δε σε νοιάζει τι πιστεύει για σένα και κυρίως δεν επηρεάζεσαι/επηρεάζεται απο την εξωτερική του/σου εμφάνιση. Η παρέα με τα παιδιά της γειτονιάς, του σχολείου, της περιοχής είναι αυτονόητη αλλά και η επιλογές μου περιορισμένες. Μέσω του Ιντερνετ ανοίχτηκα, βρήκα ανθρώπους με διαφορετικές απόψεις και προβλήματα, με διαφορετικά γούστα στη μουσική αλλά και η επαφή με μεγαλύτερες ηλικίες έγινε ευκολότερη.

Πιστεύω στις φιλίες μέσω Ίντερνετ γιατί έχω κάνει πολλές, άρα λοιπόν γιατί όχι και στις σχέσεις? (αφού φυσικά προηγηθεί face to face γνωριμία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnastaZia

Νεοφερμένος

Η Ναστάζια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Πιστευω να κανεις μια σχεση απο internet ειναι ακατορθωτο...αλλα οτι δημιουργεις νεες γνωριμιες ειναι αληθεια...και ποτε δεν επιδιωξα να κανω σχεση μεσα απο internet αλλα ομολογω πως τις φορες που ετυχε να βγω να περασω τελεια...δεν εκανα καμια σχεση αλλα δημιουργησα ωραιες φιλιες και παρεες...
Ειναι καλο πιστευω απο την μια γιατι ο αλλος γνωριζει τον χαρακτηρα σου (εκτος αν λες ψεματακια :P)....αλλα απο την αλλη δεν ξερεις σε ποιον μπορεις να πεσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Πιστευω να κανεις μια σχεση απο internet ειναι ακατορθωτο

Εντάξει, όχι και ακατόρθωτο. Υπάρχουν περιπτώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Εντάξει, όχι και ακατόρθωτο. Υπάρχουν περιπτώσεις.


Κάτι θα ξέρεις εσύ για να το λες αυτο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Εντάξει, όχι και ακατόρθωτο. Υπάρχουν περιπτώσεις.
Εγω εχω κανει σχεση απ το ιντερνετ,3 χρονια και συνεχιζουμε.. απλα αντι να γνωρισεις καποιον σε μια αιθουσα πραγματικη,τον γνωριζεις σε μια διαδικτυακη.. τις ιδιες πιθανοτητες εχεις να σου πουλησει φουμαρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
δηλαδη δεν το εχεις συναντησει ποτεεε?:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Πολύ ενδιαφέρον θέμα αυτό...Πιστεύω εγώ ότι είναι στον χαρακτήρα του ανθρώπου...Ειναι πασιφανές ότι ένας εσωστρεφής άνθρωπος δεν έχει το θάρρος να πάει να μιλήσει κ να εκφραστεί ελεύθερα σε κάποιον είτε από ντροπή είτε από φόβο απόρριψης κακολογιάς άσχημης κριτικής που είναι πολύ πιθανό να συμβεί...όμως υπάρχουν άνθρωποι που απλώς βλέπουν το νετ ένα ευκολότερο τρόπο γνωριμίας με άλλους ανθρώπους...πράγμα όμως που το βλέπουν σα να πλησιάζουν π.χ. κάποιον στο σχολείο τους...Πιστέυω ότι είναι στον χαρακτήρα του ανθρώπου κ από εμάς τους ίδιους εξαρτάται...όμως πιστεύω ότι οι ανθρώπινες σχέσεις κ γνωριμίες είναι πολύ σημαντικές κ σπουδαίες άρα δεν πρέπει να ντρεπόμαστε το οτιδήποτε...Στο τέλος τέλος ρε παιδιά κ η απόρριψη στο πρόγραμμα είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
δηλαδη δεν το εχεις συναντησει ποτεεε?:jumpy:
Αυτο το ποστ το κανω απο το πισι του;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top