Γενικό -  Γιατί διαλέξατε Θεωρητική;

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Xάρη στους απαίσιους αριθμούς και τις πεζές θετικές επιστήμες μπορείς εσύ αυτή τη στιγμή να λες μια σειρά από αβάσιμα πράγματα.Κι εμένα μου αρέσουν πιο πολύ η λογοτεχνία και η ιστορία από τα μαθηματικά και τη φυσική αλλά δεν ήθελα να ασχολούμαι μια ζωή με θεωρητικολογίες και αοριστίες.Δεν υπάρχει ούτε ανώτερη ούτε πιο ενδιαφέρουσα κατεύθυνση.Και νομίζω πως δύο άνθρωποι σήμερα πιο πιθανό είναι να μιλούν για θέματα πληροφορικής παρά λογοτεχνίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Μάλλον κι εγώ κάνω κακές παρέες σαν τον στατιστικό. Αν εξαιρέσεις τις ταινίες πραγματικά δε συζητάμε τίποτα άλλο σε σχέση με θεωρητικά ενδιαφέροντα. Το τι σπουδάζεις, και που δουλεύεις διαμορφώνει συνήθως το περιβάλλον σου άρα και τις συζητήσεις. Εσύ μιλάς για θεωρία εγώ μιλάω για τεχνολογία. Και πραγματικά τώρα έχεις σκεφτεί πόσο απασχολεί τον άνθρωπο η θετική πλευρά? Από τη στιγμή που ξυπνάς θα ασχοληθείς με κινητά, υπολογιστές, την υγεία σου και τόσα άλλα. Μάλλον είναι πιο κοινά από το να μιλήσεις για Ιστορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Chris, πολύ σωστή η τοποθέτησή σου.

Απλά να μην λέμε και αστεία πράγματα...ότι μιλάνε οι καλές παρέες μόνο για τέχνη και λογοτεχνία...

Μεγάλα γέλια μιλάμε.
-----------------------------------------
Κανεις κακες παρεες για αυτο :D
Το δικο σου το κακο ειναι οτι νομιζεις πως ολα περιστρεφονται γυρω απο την στατιστικη.Ολα τα αλλα ειναι τεχνες και μονο η στατιστικη ειναι επιστημη.Αυτο απο μονο του δειχνει οτι εχεις μια ανασφαλεια.Ξεπερασε το

Νομίζω πως δεν έθιξα καμία επιστήμη, και έχω ξαναπεί ότι η Στατιστική είναι κλάδος των μαθηματικών.

Αυτό απλά καταρρίπτει το ότι είπες. Με κάνεις και γελάω. Ευχαριστώ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Αν για σένα ο κόσμος, είναι τέχνη και λογοτεχνία, σου προτείνω να αρχίσεις να κάνεις παρέα και με το άλλο φύλο. :D
Δηλαδη να υποθεσω οτι εσυ με το αλλο φυλο κανεις συζητησεις περι διακυμανσης και μεταβλητων;:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Ρε φίλε έχεις αίσθηση του τι θα πει θετικές/τεχνολογικές επιστήμες? jesus, αρχίζω να πιστεύω πως τρολλάρεις και πέφτω στην παγίδα σου :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δηλαδη να υποθεσω οτι εσυ με το αλλο φυλο κανεις συζητησεις περι διακυμανσης και μεταβλητων;:lol:
Eνώ εσύ παίρνεις τη γκόμενα και μιλάτε για τη συνδιάσκεψη της Βιέννης το 1875;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Δηλαδη να υποθεσω οτι εσυ με το αλλο φυλο κανεις συζητησεις περι διακυμανσης και μεταβλητων;:lol:

Έχεις ακούσει για την Θεωρία Παιγνίων;

Αν δεν ξέρεις διάβασε. A beautiful Mind αν θυμάσαι...

Σου μαθαίνει τρόπους να ζεις και να παίρνεις αποφάσεις, ακόμα και να ρίξεις μια γυναίκα...

Όσο τρελό και αν ακούγεται!

Σου είπα οι θετικές επιστήμες δεν είναι μόνο μεταβλητές και εξισώσεις...
-----------------------------------------
Eνώ εσύ παίρνεις τη γκόμενα και μιλάτε για τη συνδιάσκεψη της Βιέννης το 1875;:P


αχχααχαχχααχαχ Θεϊκό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Καλως η κακως οι επιστημες της θεωρητικης αφορουν περισσοτερους αυτο λεμε.Ειναι πιο δημοφιλεις στο ευρυ κοινο και αυτο φαινεται απο τα ενθετα,αφιερωματα και τις εκπομπες των μμε.Τραβουν περισσοτερο την προσοχη και το ενδιαφερον τοσο κακο ειναι να το παραδεχτουμε δηλαδη;Αν βρεθεις σε μια παρεα για τεχνη,ιστορια,λογοτεχνια θα μιλησεις οχι για μεταβλητες και εξισωσεις τι να κανουμε.....Απο εκει και περα καθετι εχει την σημασια του και την αξια του

Το κακό με σένα, είναι ότι νομίζεις πως οι θετικές επιστήμες είναι εξισώσεις. Η ασχετοσύνη βλάπτει, στο έχω ξαναπεί! Δεν είσαι 13 χρονών για να λες τέτοια πράγματα.

Στα bold σου απάντησε και αν δεν μπορείς να παρατηρήσεις πόσο δίκιο έχει κάτι δεν πάει καλά. Show us some mercy, ούτε εγώ συμπαθώ τα μαθηματικά αλλά αναγνωρίζω την σπουδαιότητά τους. Είναι ένας ολόκληρος κόσμος, είμαι σίγουρη πως είναι ένας πανέμορφος κόσμος, απλά εγώ δεν θα τρυπώσω, και το ενδεχόμενο να το μετανιώσω στην πορεία της ζωής μου είναι μεγάλο. Οι επιστήμες δεν είναι δυνατόν να είναι τα βιβλία της άλγεβρας του γενικού λυκείου.

Αν για σένα ο κόσμος, είναι τέχνη και λογοτεχνία, σου προτείνω να αρχίσεις να κάνεις παρέα και με το άλλο φύλο. :D

Εγώ που τα συνδιάζω είμαι καλυμένη; ^^ :P

Xάρη στους απαίσιους αριθμούς και τις πεζές θετικές επιστήμες μπορείς εσύ αυτή τη στιγμή να λες μια σειρά από αβάσιμα πράγματα.Κι εμένα μου αρέσουν πιο πολύ η λογοτεχνία και η ιστορία από τα μαθηματικά και τη φυσική αλλά δεν ήθελα να ασχολούμαι μια ζωή με θεωρητικολογίες και αοριστίες.Δεν υπάρχει ούτε ανώτερη ούτε πιο ενδιαφέρουσα κατεύθυνση.Και νομίζω πως δύο άνθρωποι σήμερα πιο πιθανό είναι να μιλούν για θέματα πληροφορικής παρά λογοτεχνίας.

Γω θέλω να ασχολούμαι μια ζωή με θεωρητικολογίες και αοριστίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Γω θέλω να ασχολούμαι μια ζωή με θεωρητικολογίες και αοριστίες.
Όσο αδιάφορες και ανούσιες είναι οι θετικές επιστήμες τόσο αόριστες είναι και οι ανθρωπιστικές.:P
Οι επιστήμες δεν είναι δυνατόν να είναι τα βιβλία της άλγεβρας του γενικού λυκείου.
Αυτό λέμε.Αυτό δε μπορεί να καταλάβει ο astathmitos.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Στα bold σου απάντησε και αν δεν μπορείς να παρατηρήσεις πόσο δίκιο έχει κάτι δεν πάει καλά. Show us some mercy, ούτε εγώ συμπαθώ τα μαθηματικά αλλά αναγνωρίζω την σπουδαιότητά τους. Είναι ένας ολόκληρος κόσμος, είμαι σίγουρη πως είναι ένας πανέμορφος κόσμος, απλά εγώ δεν θα τρυπώσω, και το ενδεχόμενο να το μετανιώσω στην πορεία της ζωής μου είναι μεγάλο. Οι επιστήμες δεν είναι δυνατόν να είναι τα βιβλία της άλγεβρας του γενικού λυκείου.



Εγώ που τα συνδιάζω είμαι καλυμένη; ^^ :P



Γω θέλω να ασχολούμαι μια ζωή με θεωρητικολογίες και αοριστίες.
Εγω δεν αμφισβητησα τιποτα ειπα οτι καθε τι εχει την αξια του και την σημασια του.Τα μαθηματικα προσωπικα τα σιχαινομαι διοτι τα θεωρω γυμνες εννοιες και μου βγαζουν μια μιζερια.Αλλα ειναι χρησιμα σε αρκετους κλαδους σιγουρα.Επισης δεν εκανα καμια αναφορα σε αλλες θετικες επιστημες οπως η φυσικη η οποια σαφως και εχει μεγαλυτερη ουσια απο τα μαθηματικα.Αυτο που ειπα και σε αυτο επιμενω ειναι οτι οι επιστημες της θεωρητικης ενδιαφερουν πιο πολυ το ευρυ κοινο.Ειναι πιο προσιτες και ενδιαφερουσες.Αυτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
οπως η φυσικη η οποια σαφως και εχει μεγαλυτερη ουσια απο τα μαθηματικα

Πολύ βαριές κουβέντες πετάς φίλε μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loobs

Νεοφερμένος

Η μελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
εγω παντως διαλεξα θεωρητικη γιατι απο μικρη μ αρεσαν οι γλωσσες [ειτε μιλαμε για νεα ελληνικη, ειτε για αρχαια, ειτε για αγγλικη] κ επισης ονειρο ζωης μου ειναι να γινω συγγραφεας..
ολοι στο κοντινο μου -κ μη- περιβαλλον με πιεζαν για θετικη/τεχνολογικη γιατι παντα ειχα τελεια σχεση μ μαθηματικα/φυσικη κλπ αλλα εγω επελεξα να τους απογοητευσω.. αυτο που με εκνευριζει στην χωρα μας ειναι που οταν λεω σε καποιον [θετικοτεχνολογικο] οτι ειμαι θεωρητικη, αμεσως με θεωρει ηλιθια...
επελεξα την θεωρητικη γιατι τα γουσταρω πραγματικα αυτα τα μαθηματα χωρις αυτο να σημαινει οτι εστω κ γ ενα λεπτο μειωνω τις θετικες επιστημες.. ο καθε κλαδος εχει την θεση του, κ εγω ισως να διαλεξα τον λαθος! τουλαχιστον, απολαμβανω το σφαλμα μου

μια περηφανη θεωρητικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
-----------------------------------------
εγω παντως διαλεξα θεωρητικη γιατι απο μικρη μ αρεσαν οι γλωσσες [ειτε μιλαμε για νεα ελληνικη, ειτε για αρχαια, ειτε για αγγλικη] κ επισης ονειρο ζωης μου ειναι να γινω συγγραφεας..
ολοι στο κοντινο μου -κ μη- περιβαλλον με πιεζαν για θετικη/τεχνολογικη γιατι παντα ειχα τελεια σχεση μ μαθηματικα/φυσικη κλπ αλλα εγω επελεξα να τους απογοητευσω.. αυτο που με εκνευριζει στην χωρα μας ειναι που οταν λεω σε καποιον [θετικοτεχνολογικο] οτι ειμαι θεωρητικη, αμεσως με θεωρει ηλιθια...
επελεξα την θεωρητικη γιατι τα γουσταρω πραγματικα αυτα τα μαθηματα χωρις αυτο να σημαινει οτι εστω κ γ ενα λεπτο μειωνω τις θετικες επιστημες.. ο καθε κλαδος εχει την θεση του, κ εγω ισως να διαλεξα τον λαθος! τουλαχιστον, απολαμβανω το σφαλμα μου

μια περηφανη θεωρητικη.

Και πολύ καλά έκανες!
-----------------------------------------
Εγω δεν αμφισβητησα τιποτα ειπα οτι καθε τι εχει την αξια του και την σημασια του.Τα μαθηματικα προσωπικα τα σιχαινομαι διοτι τα θεωρω γυμνες εννοιες και μου βγαζουν μια μιζερια.Αλλα ειναι χρησιμα σε αρκετους κλαδους σιγουρα.Επισης δεν εκανα καμια αναφορα σε αλλες θετικες επιστημες οπως η φυσικη η οποια σαφως και εχει μεγαλυτερη ουσια απο τα μαθηματικα.Αυτο που ειπα και σε αυτο επιμενω ειναι οτι οι επιστημες της θεωρητικης ενδιαφερουν πιο πολυ το ευρυ κοινο.Ειναι πιο προσιτες και ενδιαφερουσες.Αυτα :)

Εγώ πάλι το ευρύ κοινό, αφού το θέτεις σε αυτή τη βάση, το βλέπω να ασχολείται περισσότερο με την οικονομία, την ανεργία, το ασφαλιστικό, το εργασιακό, ακόμα και με τον καιρό παρά με την λογοτεχνία και την τέχνη.

Είσαι στον κόσμο σου, στο ξαναλέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
-----------------------------------------


Και πολύ καλά έκανες!
-----------------------------------------


Εγώ πάλι το ευρύ κοινό, αφού το θέτεις σε αυτή τη βάση, το βλέπω να ασχολείται περισσότερο με την οικονομία, την ανεργία, το ασφαλιστικό, το εργασιακό, ακόμα και με τον καιρό παρά με την λογοτεχνία και την τέχνη.

Είσαι στον κόσμο σου, στο ξαναλέω.
Πολυ Αυτια πρεπει να βλεπεις εσυ δεν εξηγειται αλλιως :P
Τεσπα δεν θελω να μπω σε προσωπικη αντιπαραθεση μαζι σου απλα ειπα την γνωμη μου γιατι θεωρω τις θεωρητικες επιστημες πιο ενδιαφερουσες.Απο εκει και περα ολες οι επιστημες ειναι χρησιμες και παιζουν καποιο ρολο :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
εγω διαλεξα την θεωρητικη γιατι παντα μου αρεσαν οι γλωσσες και οι θεωρητικες επιστημες.ηξερα απο μικρη οτι θα παω θεωρητικη.με τα θετικα μαθηματα εχω σχεσεις μισους και εχθρας απο καιρο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Εγω δεν αμφισβητησα τιποτα ειπα οτι καθε τι εχει την αξια του και την σημασια του.Τα μαθηματικα προσωπικα τα σιχαινομαι διοτι τα θεωρω γυμνες εννοιες και μου βγαζουν μια μιζερια.

Ναι όντως...μίζερα είναι τα οριοθετημένα μαθηματικά με τον σαφή προσανατολισμό και τα αξιώματα βάση λογικής απόδειξης πέρα από τις "ανούσιες"(?) φλυαρίες γύρω από τα ίδια, των κλασικών επιστημών. Αλλά, πειράζει το σαφές και "απέριττο".


Επισης δεν εκανα καμια αναφορα σε αλλες θετικες επιστημες οπως η φυσικη η οποια σαφως και εχει μεγαλυτερη ουσια απο τα μαθηματικα.

αυτό σε ποιο βιβλίο υπάρχει; :hmm:
δηλ., τότε τα μαθηματικά γιατί υπάρχουν; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
Ναι όντως...μίζερα είναι τα οριοθετημένα μαθηματικά με τον σαφή προσανατολισμό και τα αξιώματα βάση λογικής απόδειξης πέρα από τις "ανούσιες"(?) φλυαρίες γύρω από τα ίδια, των κλασικών επιστημών. Αλλά, πειράζει το σαφές και "απέριττο".




αυτό σε ποιο βιβλίο υπάρχει; :hmm:
δηλ., τότε τα μαθηματικά γιατί υπάρχουν; :)
και εγω την ιδια απορια εχω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loobs

Νεοφερμένος

Η μελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
τα μαθηματικα υπαρχουν γιατι ειναι βαση κ απαραιτητο συστατικο ολων των θετικων επιστημων.. αλλα πολυ περισσοτερο γιατι η μαθηματικη σκεψη χρησιμοποιειται σε καθε πτυχη της ζωής μας, εστω κ αν δν τ καταλαβαινουμε.:xixi:
για τους θεωρητικους, χρησιμοποιειται στ αρχαια -χωρις μαθηματικη σκεψη δεν βγαζεις συνταξη οσα βιβλια με κανονες κ αν εχεις αποστηθισει-αλλα κ πανω σ αυτην βασιζεται η φιλοσοφια σαν επιστημη.
ακομα κ αν δεν συμπαθειτε το μαθημα, δεν γινεται ν αμφισβητειτε τν χρησιμοτητα τ.
κ ολα αυτα, απ μια θεωρητικη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Kαλά,σεβαστό να μην αρέσουν σε κάποιον τα μαθηματικά.Αλλά όταν υπάρχουν παιδιά που τελειώνουν το λύκειο και δεν ξέρουν γιατί υπάρχουν...Δεν υπάρχει καλύτερη απόδειξη της αποτυχίας του εκπαιδευτικού μας συστήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top