Γενικό -  Γιατί διαλέξατε Θεωρητική;

fwteini1992

Νεοφερμένος

Η fwteini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εγω απο το δημοτικο λατρευα τη γλωσσα...στα μαθηματικα δεν μπορω να πω οτι δεν ημουν τοτε καλη,αλλα το τοτε διαφερει πολυ απο το τωρα.:lol:..απο τη μια η απεχθεια μου:sick: για μαθηματικα,φυσικοχημειες κλπ κ απο την αλλη η αγαπη μου:inlove: για την εκθεση,την ιστορια,τα αρχαια κ απο περυσι κ για τα λατινικα...επιπλεον,ενδιαφερομαι κ για σχολες του πρωτου πεδιου...οποτε....ο μονος δρομος για την εισοδο μου σε καποια σχολη ηταν μεσω της θεωρητικης....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnaris1

Νεοφερμένος

Ο johnaris1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Πήγα Θεωρητική γιατί μου αρέσουν πολύ τα Αρχαία (κυρίως το άγνωστο) και ακόμα περισσότερο τα Λατινικά. Επίσης απεχθάνομαι Φυσικη γενικής και Χημεία γενικής (αν είναι κάτι δύσκολο κατά καιρούς)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar0oZz

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
εγω πηγα θεωρητικη επειδη ειμαι εντελως αχρηστη στα μα8ηματικα,φυσικη κ χημεια..(οχι επειδη ειμαι χαζη απλα δεν μου αρεσουν :xixi:)και επειδη οι σχολες που θελω ειναι ολες απο το πρωτο πεδιο και επισης επειδη ειμαι καλη στα θεωρητικα μαθηματα και μου αρεσουν....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginak

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Επειδή λατρεύω τα αρχαία και θέλω να σπουδάσω φιλολογία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Ναι,υπάρχει και η περίπτωση να πάει κάποιος θεωρητική για μια σχολή που του αρέσει και όχι επειδή είναι καλός στην παπαγαλία.

λαθος κανεις.ο καθενας εκμεταλλευεται τα προσοντα που εχει για να πετυχει το στοχο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Για αυτό καταλήγουν μετά να κάνουν κάτι που δεν τους αρέσει μιζεριάζοντας για μια ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Για αυτό καταλήγουν μετά να κάνουν κάτι που δεν τους αρέσει μιζεριάζοντας για μια ζωή.

δεν ειναι ολοι ετσι ομως!! υπαρχουν και εξαιρεσεις! απλα ο καθενας βλεπει που ειναι καλος,συνεπως που μπορει να αποδωσει καλυτερα και αναλογως βλεπει και τις σχολες που υπαρχουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Άτομα που βαριούνται να κάνουν τη δουλειά που είναι καλοί αντί να κοιτάξουν αυτό που πραγματικά τους γεμίζει και τους αρέσει είναι κατακριτέοι για μένα.Πρέπει να προσπαθούμε για τα όνειρα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Άτομα που βαριούνται να κάνουν τη δουλειά που είναι καλοί αντί να κοιτάξουν αυτό που πραγματικά τους γεμίζει και τους αρέσει είναι κατακριτέοι για μένα.Πρέπει να προσπαθούμε για τα όνειρα μας.

οταν ειναι βατα ομως και μπορεις να τα πετυχεις...μπορει καποιος οπως πχ εγω να ηθελε κατα βαθος να γινει γιατρος αλλα να μην μπορει επουδενι να ασχοληθει με τα θετικα μαθηματα;;; τι θα κανει; θα παει να καταστραφει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
οταν ειναι βατα ομως και μπορεις να τα πετυχεις...μπορει καποιος οπως πχ εγω να ηθελε κατα βαθος να γινει γιατρος αλλα να μην μπορει επουδενι να ασχοληθει με τα θετικα μαθηματα;;; τι θα κανει; θα παει να καταστραφει;

Θα παλέψει και ας χάσει.Θα ξέρει ότι δεν το άφησε να χαθεί το όνειρο του και ότι προσπάθησε για αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
λαθος κανεις.ο καθενας εκμεταλλευεται τα προσοντα που εχει για να πετυχει το στοχο του.
Ηello!:bye:Διάβασε τι είπα.Κάποιος είπε πως στη θεωρητική πάνε όσοι είναι καλοί στην παπαγαλία.Κι εγώ είπα μετά πως υπάρχουν άτομα που πηγαίνουν στη θεωρητική επειδή θέλουν μια σχολή του πρώτου πεδίου και όχι επειδή μπορούν να παπαγαλίζουν εύκολα.Αν ήταν όλοι οι θεωρητικοί καλοί στην παπαγαλία θα έβγαζαν όλοι από 19.000 μόρια και πάνω.
ΟΚ,εσύ ήσουν καλύτερη στα θεωρητικά και με αυτό το κριτήριο διάλεξες κατεύθυνση.Δεν ισχύει όμως για όλους αυτό.
-----------------------------------------
οταν ειναι βατα ομως και μπορεις να τα πετυχεις...μπορει καποιος οπως πχ εγω να ηθελε κατα βαθος να γινει γιατρος αλλα να μην μπορει επουδενι να ασχοληθει με τα θετικα μαθηματα;;; τι θα κανει; θα παει να καταστραφει;
Πού το ξέρεις;Προσπάθησες;Γιατί να μην μπορείς;Θέμα δουλειάς και διαβάσματος είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Πού το ξέρεις;Προσπάθησες;Γιατί να μην μπορείς;Θέμα δουλειάς και διαβάσματος είναι.

Όχι δεν προσπάθησα,αλλά δεν ήθελα καν να ασχοληθώ με τα θετικά μαθήματα,οπότε χαμένη υπόθεση εξ αρχής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Βασικά διαφωνώ.Και εγώ πιστεύω ότι η μαράκι θα τα καταφερνε να πιάσει ψηλό στόχο εφόσον είναι εργατική και συστηματική και το θελε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ηello!:bye:Διάβασε τι είπα.Κάποιος είπε πως στη θεωρητική πάνε όσοι είναι καλοί στην παπαγαλία.Κι εγώ είπα μετά πως υπάρχουν άτομα που πηγαίνουν στη θεωρητική επειδή θέλουν μια σχολή του πρώτου πεδίου και όχι επειδή μπορούν να παπαγαλίζουν εύκολα.Αν ήταν όλοι οι θεωρητικοί καλοί στην παπαγαλία θα έβγαζαν όλοι από 19.000 μόρια και πάνω.
θα συμφωνησω με τον cris@to απο προσωπικη εμπειρια και μονο.εμενα μ αρεσουν παρα πολυ τα μαθηματικα και η φυσικη,ομως επελεξα αρχαια,που δεν τα συμπαθω και τοσο, γιατι η σχολη που θελω ειναι στο 1ο πεδιο. και μιας και το θεμα μας ειναι το μαθημα επιλογης εγω του χρονου θα παρω μαθηματικα και αοθ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
επέλεξα τη θεωρητική, όταν ήμουν μαθήτρια, γιατί μου αρέσαν ανέκαθεν τα φιλολογικά μαθήματα και είχα -από το γυμνάσιο κιόλας- προσανατολιστεί σε ανθρωπιστικές σπουδές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tombraider

Νεοφερμένος

Ο Gregory αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Δοξάτο (Δράμα). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
εγω παλι με τπτ δν θα μπορουσα στη θεωρητικη.. απορω δλδ πωσ γραφεται στα αρχαια... τ μονο π εμαθα ειναι να κανς χρονικη τ "κρυβει" λολ..... ενω τ μαθηματικα κ η φυσικη ειναι γελοια μαθηματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
εγω παλι με τπτ δν θα μπορουσα στη θεωρητικη.. απορω δλδ πωσ γραφεται στα αρχαια... τ μονο π εμαθα ειναι να κανς χρονικη τ "κρυβει" λολ..... ενω τ μαθηματικα κ η φυσικη ειναι γελοια μαθηματα....
οχι για ολους.χωρις αυτο να σημαινει οτι οι θεωρητικοι ειναι μπαζα στα θετικα μαθηματα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εγω παλι με τπτ δν θα μπορουσα στη θεωρητικη.. απορω δλδ πωσ γραφεται στα αρχαια... τ μονο π εμαθα ειναι να κανς χρονικη τ "κρυβει" λολ..... ενω τ μαθηματικα κ η φυσικη ειναι γελοια μαθηματα....

Και η ορθογραφια ειναι πανδυσκολη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Και η ορθογραφια ειναι πανδυσκολη.:P
μωρε η ορθογραφια μια χαρα ειναι...το προβλημα ειναι οταν πρεπει να θυμασαι τις ψιλες και τις δασειες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Ενταξει και η στιξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top