Γενικές φοιτητικές απορίες

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλησπέρα, μια απορία για την κάρτα σίτισης.
Στην αίτηση ζητάει να δώσουμε "ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟΥ ΣΗΜΕΙΩΜΑΤΟΣ 2014 ΄Η ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2014
ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΗΣΙΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ Ή ΑΤΟΜΙΚΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΤΟΥ ΦΟΙΤΗΤΗ" αλλά στο gsis που έψαξα για το οικονομικό έτος 2014 έχει μόνο επιλογή για εκτύπωση "Πράξης Διοικητικού Προσδιορισμού Φόρου". Το ίδιο πράγμα με το εκκαθαριστικό είναι αυτό;

Αν γράφει εισόδημα σου κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moudy

Νεοφερμένος

Ο Moudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Καλησπέρα, μια απορία για την κάρτα σίτισης.
Στην αίτηση ζητάει να δώσουμε "ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟΥ ΣΗΜΕΙΩΜΑΤΟΣ 2014 ΄Η ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2014
ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΗΣΙΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ Ή ΑΤΟΜΙΚΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΤΟΥ ΦΟΙΤΗΤΗ" αλλά στο gsis που έψαξα για το οικονομικό έτος 2014 έχει μόνο επιλογή για εκτύπωση "Πράξης Διοικητικού Προσδιορισμού Φόρου". Το ίδιο πράγμα με το εκκαθαριστικό είναι αυτό;

Για κοίτα αυτό εδώ μήπως και σε βοηθήσει..


Αν θέλεις να εκτυπώσεις την φορολογική δήλωση, πάτα το κουμπί PDF από κάτω.
Αν θέλεις να εκτυπώσεις το εκκαθαριστικό σημείωμα της εφορίας, πάτα το άλλο κουμπί PDF από κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IasonasM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο IasonasM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Moody, αυτό είχα δει και εγώ αλλά μετά το 2013 αντί της επιλογής"Εκτύπωση Εκκαθαριστικού" γράφει "Εκτύπωση Πράξης Διοικητικού Προσδιορισμού Φόρου" :/
Αν γράφει εισόδημα σου κάνει.
Θα πάω με αυτό λοιπόν και βλέπω. Ευχαριστώ παιδιά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
η βεβαιωση εγγραφής απο το πανεπιστημιο είναι το πιστοποιητικό εγγραφής που μου εδωσαν κατα την εγγραφή μου ή όχι.και αν όχι τι πρέπει να κάνω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
συμφωνα με την ημεραμηνια που υπαρχει στο προγραμμα σπουδων της σχολης μου, δηλωνουμε τα μαθηματα και κανουμε 'αιτησεις' για τα συγγραμματα 7 μερες μετα απο την εναρξη των μαθηματων. ειναι λογικο να συμβαινει αυτο, ή διαβαζω κατι λαθος;

Πολυ λογικο και μην εισαι σιγουρη οτι θα τα παρεις πολυ συντομα ειδικα αν εισαι σε μεγαλη σχολη γιατι πολλες φορες παιζουν ελλειψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moudy

Νεοφερμένος

Ο Moudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
η βεβαιωση εγγραφής απο το πανεπιστημιο είναι το πιστοποιητικό εγγραφής που μου εδωσαν κατα την εγγραφή μου ή όχι.και αν όχι τι πρέπει να κάνω??

Ναι...χωρίς να γνωρίζω πώς είναι τα πράγματα στο δικό σου Πανεπιστήμιο αλλά λογικά θα πρέπει να γράφει ''Βεβαίωση Σπουδών'':
''Βεβαιώνεται ότι ο τάδε, με αριθμό μητρώου τάδε, που έχει εγγραφεί την ημέρα τάδε ... βρίσκεται στο πανεπιστήμιο/τμήμα τάδε κλπ''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Μια ερωτηση..πηγα σημερα για εγγραφη στο ιστορικο αρχαιολογικο,εδωσα ολα τα απαραιτητα χαρτια(ηλεκτρονικη αιτηση εγγραφης,απολυτηριο,βεβαιωση προσβασης) και μου εδωσαν να συμπληρωσω και καποια αλλα στοιχεια να συμπληρωσω οπως πχ ονομα,επαγγελμα γονεα κλπ.
Ομως αφησα κατι ασυνπληρωτο. Λετε να υπαρξει προβλημα; μου ειπαν οτι αυτα δεν τα κοιτανε καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

art1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Μια ερωτηση..πηγα σημερα για εγγραφη στο ιστορικο αρχαιολογικο,εδωσα ολα τα απαραιτητα χαρτια(ηλεκτρονικη αιτηση εγγραφης,απολυτηριο,βεβαιωση προσβασης) και μου εδωσαν να συμπληρωσω και καποια αλλα στοιχεια να συμπληρωσω οπως πχ ονομα,επαγγελμα γονεα κλπ.
Ομως αφησα κατι ασυνπληρωτο. Λετε να υπαρξει προβλημα; μου ειπαν οτι αυτα δεν τα κοιτανε καθολου.
οχι δν θα υπαρξει κπ προβλημα. μην ανησυχεις.
αυτα δεν τα κοιτανε. ειναι για στατιστικους λογους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gavroulis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Παιδιά ένα πράγμα δεν κατάλαβα. Πήγα σήμερα για εγγραφή στο ΟΠΑ και ενώ είθισται κατά την εγγραφή να δίνεται βεβαίωση σπουδών από τη γραμματεία (από την μέχρι τώρα εμπειρία μου αυτό ξέρω), εμείς δεν λάβαμε. Επίσης, μου έκανε εντύπωση το τσακ-μπαμ της όλης διαδικασίας και η απουσία ελέγχου στα δικαιολογητικά. Απλά τα αραδιάσαμε και τα απαριθμήσαμε και τα βάλαμε σε φάκελο. Θα τα ελέγξουν αργότερα; Επίσης, γιατί μου αρνείται την εγγραφή στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες (ενεργοποίηση), ενώ μας έδωσαν κωδικούς από το Κέντρο Υπολογιστών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Παιδιά ένα πράγμα δεν κατάλαβα. Πήγα σήμερα για εγγραφή στο ΟΠΑ και ενώ είθισται κατά την εγγραφή να δίνεται βεβαίωση σπουδών από τη γραμματεία (από την μέχρι τώρα εμπειρία μου αυτό ξέρω), εμείς δεν λάβαμε. Επίσης, μου έκανε εντύπωση το τσακ-μπαμ της όλης διαδικασίας και η απουσία ελέγχου στα δικαιολογητικά. Απλά τα αραδιάσαμε και τα απαριθμήσαμε και τα βάλαμε σε φάκελο. Θα τα ελέγξουν αργότερα; Επίσης, γιατί μου αρνείται την εγγραφή στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες (ενεργοποίηση), ενώ μας έδωσαν κωδικούς από το Κέντρο Υπολογιστών;
Είχα ρωτήσει και εγώ για βεβαίωση σπουδών και νομίζω θα την πάρουμε ηλεκτρονικά.Τους κωδικούς μου είχαν πει ότι θα τους ενεργοποιήσουν σε καμιά βδομάδα όταν πήγα(την Πέμπτη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gavroulis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Thanks Νίκο! Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemis1996

Νεοφερμένος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
η βεβαιωση σπουδων ειναι το ιδιο εγγραφο με το πιστοποιητικο εγγραφης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
παιδες το πασο ποτε το βγαζουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Παιδιά ένα πράγμα δεν κατάλαβα. Πήγα σήμερα για εγγραφή στο ΟΠΑ και ενώ είθισται κατά την εγγραφή να δίνεται βεβαίωση σπουδών από τη γραμματεία (από την μέχρι τώρα εμπειρία μου αυτό ξέρω), εμείς δεν λάβαμε. Επίσης, μου έκανε εντύπωση το τσακ-μπαμ της όλης διαδικασίας και η απουσία ελέγχου στα δικαιολογητικά. Απλά τα αραδιάσαμε και τα απαριθμήσαμε και τα βάλαμε σε φάκελο. Θα τα ελέγξουν αργότερα; Επίσης, γιατί μου αρνείται την εγγραφή στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες (ενεργοποίηση), ενώ μας έδωσαν κωδικούς από το Κέντρο Υπολογιστών;

Εμείς για να πάρουμε βεβαίωση, πρέπει να κάνουμε αίτηση ότι θέλουμε βεβαίωση και μας την δίνουν μέσα σε 3 μέρες περίπου.
Όσο για το πάσο,έχω κάνει ήδη την αίτηση και έχει εγκριθεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Εμείς για να πάρουμε βεβαίωση, πρέπει να κάνουμε αίτηση ότι θέλουμε βεβαίωση και μας την δίνουν μέσα σε 3 μέρες περίπου.
Όσο για το πάσο,έχω κάνει ήδη την αίτηση και έχει εγκριθεί!

Hλεκτρονικα το εκανες και σε ποια διευθυνση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gavroulis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Διαφέρουν οι ρυθμοί κάθε σχολής. Εγώ όταν ήμουν πέρσυ στις Σέρρες, μέσα σε 10 είχα παραλάβει πάσο, όταν άλλοι λόγω απεργιών καθυστέρησαν μέχρι και 3 μήνες. Στα φετινά, στην ΑΣΟΕΕ / στο ΟΠΑ, δεν πράττουν απ' όσο βλέπω μεμονωμένα για τον κάθε φοιτητή. Όλα διεκπεραιώνονται μαζικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Πήρα σήμερα την ακαδημαϊκή ταυτότητα! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.

evili

Νεοφερμένος

Η evili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
παιδια καλσπερα,θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος τι γινεται με τις εγγραφες και τα σχετικα στο πανεπιστημιο μακεδονιας,πηγα την προηγουμενη εβδομαδα, εκανα εγγραφη αλλα δεν πηρα ουτε κωδικο ουτε username(σε αντιθεση με τον ΑΠΘ που τους εχουν δωσει ) ... επισης μου ειπαν οτι τα μαθηματα ξεκιναν στις 29 αλλα στο site δεν βρηκα καμια πληροφορια για ωρες κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top