Γενικές φοιτητικές απορίες

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
μην αγχωνεσαι,και παρεα θα βρεις,και γνωστο θα πετυχεις και το ...αλλο θα κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eytyxhs

Νεοφερμένος

Ο eytyxhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
μην αγχωνεσαι,και παρεα θα βρεις,και γνωστο θα πετυχεις και το ...αλλο θα κανεις

Καμια σχεση. Θελω την λιστα για αλλο λογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
παιδια,αυτο πο υ θα ρωτησω μπορει να ακουγεται χαζο.εκτος απο την διπλωματικη εργασια που κανουμε στο τελος,κανουμε και αλλες για να περασουμε καποιο μαθημα.ακομα,θελω να ρωτησω απο που διαβαζουμε,απο τα βιβλια που μας δινουν ή απο σημειωσεις που κραταμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Kάποιοι καθηγητές δίνουν ασκήσεις στη διάρκεια του εξαμήνου η οποίες άλλοτε είναι υποχρεωτικές και άλλοτε όχι. Κάποιες φορές μπορεί να χρειαστεί να δώσεις ένα διαγώνισμα μέσα στο εξάμηνο το οποίο μπορεί να ανεβάσει τη βαμολογία σου ή ακόμα και να σε απαλλάξει από την ξέταση του μαθήματος στο τέλος.

Διαβάζουμε είτε από τα συγγράματα είτε από τις σημειώσεις και το blackboard(σύστημα του ΑΠΘ που ανεβάζουν οι καθηγητές υλικό) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
danke
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Παιδιά να κάνω μια ερώτηση,χρειάζεται να ανανεώσουμε το πάσο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
'μερα
εχετε δει εαν ξεκινησαν να ανακοινωνουν τις ημερομηνιες εγγραφης του καθε τμηματος; γιατι μου φαινεται οτι αργουν λιγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
'μερα
εχετε δει εαν ξεκινησαν να ανακοινωνουν τις ημερομηνιες εγγραφης του καθε τμηματος; γιατι μου φαινεται οτι αργουν λιγο
στο δικό μου έβγαλαν ανακοίνωση για 11-27 και για τους πολύτεκνους είπαν οτι θα βγάλουν νεα ανακοίνωση. στην πάτρα ξέρω ότι πήρε παράταση μέχρι 2 οκτώβρη καθώς από τις 10 του μήνα αρχίζει απεργία. (αφού άργησαν οι βάσεις όλα θα αργούν πια :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
στο δικό μου έβγαλαν ανακοίνωση για 11-27
πιστευω οτι αυτη ειναι η γενικη αποφαση και το καθε τμημα βγαζει δικη του ημερομηνια....
ευχαριστω για την απαντηση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
εμάς μας είπαν σε αυτές τις ημερομηνίες να πάμε όποτε θέλουμε :) στο ρέθυμνο επίσης τους είπαν ότι οι εγγραφές θα γίνουν αλφαβητικά. ντοντ γορι θα βγουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
παιδια,αυτο πο υ θα ρωτησω μπορει να ακουγεται χαζο.εκτος απο την διπλωματικη εργασια που κανουμε στο τελος,κανουμε και αλλες για να περασουμε καποιο μαθημα.ακομα,θελω να ρωτησω απο που διαβαζουμε,απο τα βιβλια που μας δινουν ή απο σημειωσεις που κραταμε?

Το καθε μαθημα ειναι διαφορετικο. Αλλα μαθηματα εχουν προαιρετικες σειρες ασκησεων που μετρανε θετικα στο βαθμο. Αλλα μαθηματα εχουν εργαστηριακες ασκησεις που μετρανε ενα ποσοστο (πχ 20%) και ειναι υποχρεωτικη η παραδοση εκθεσης αλλιως πιθανον δν μπορεις να δωσεις το μαθημα. Αλλα μαθηματα εχουν εργασιες ή εργαστηρια που μετρανε πανω απο 50% στον τελικο βαθμο και μετραει πολυ λιγοτερο η εξεταση. Υπαρχουν και μαθηματα που ειναι μονο με εργασια χωρις καθολου εξεταση. Δν υπαρχει κανονας.

Οσο για το διαβασμα εξαρταται παλι απο το μαθημα. Αλλα μαθηματα διαβαζονται ανετα απο τα βιβλια (λιγα), σε αλλα τα βιβλια ειναι ενας αχταρμας και δν βγαζεις ακρη με τπτ οποτε σημειωσεις δικες σου ή οποιου βρεις, σε αλλα τα βιβλια τα παιρνεις ισα για τη βιβλιοθηκη σου γτ ανεβαζει ο καθηγητης διαφανειες ή γτ κυκλοφορει ενα βοηθημα που βοηθαει πολυ. Παλι δν υπαρχει κανονας.

Μην μπαινετε με αγχος στο πανεπιστημιο, κανενας δν μπηκε εχοντας πληρη γνωση της καταστασης. Βημα βημα θα τα βρειτε ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Τι τσαντα θα χρειαστω ; Δηλαδη wtf δεν εχω ιδεα τι πρεπει να κουβαλω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Τι τσαντα θα χρειαστω ; Δηλαδη wtf δεν εχω ιδεα τι πρεπει να κουβαλω. :P
Γιατι χρειαζεται και τσαντα?? Εγω νομιζα πας ετσι,μονο για να παρακολουθησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντάμ_Σουσού

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Τι τσαντα θα χρειαστω ; Δηλαδη wtf δεν εχω ιδεα τι πρεπει να κουβαλω. :P

Μια απλη ταχυδρόμου σκεφτόμουν εγω :P Oχι πολύ μεγάλη, ισα ισα να χωράει ενα τετράδιο...γιατι μη μου πείτε οτι δεν θα χρειάστουμε εστω ενα τετράδιο :P Που θα γραφουμε τς σημειώσεις :hmm:

κατι ακόμα..όταν θα πάμε να γραφτούμε στην σχολη, θα μας δώσουν καποιο χαρτι ; καποιο εγγραφο οτι ναι, γραφτήκαμε ξερω γω :P ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

GlobalMiNd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GlobalMiNd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Βεβαιωση εγγραφης,ναι.

Μεχρι να παρετε το πασο,θα εχει ισχυ πασου αυτο το χαρτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steffie__se

Νεοφερμένος

Η steffie__se αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να ξεγραφτώ από την σχολή που περασα πέρσι για να γραφτώ στην καινούργια. Ομως θέλω να κρατήσω το πάσο μου μεχρι να βγει το καινούριο. Ξέρετε αν ειναι υποχρεωτικό να το δώσω πίσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Μια απλη ταχυδρόμου σκεφτόμουν εγω :P Oχι πολύ μεγάλη, ισα ισα να χωράει ενα τετράδιο...γιατι μη μου πείτε οτι δεν θα χρειάστουμε εστω ενα τετράδιο :P Που θα γραφουμε τς σημειώσεις :hmm:

Βιβλια δεν κουβαλαμε ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GlobalMiNd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GlobalMiNd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Τα βιβλια θα αργησετε να τα παρετε.
Περα απο αυτο γιατι να τα παρεις;

Η παραδοση δεν γινεται μεσα απο αυτα,αλλα απο διαφανειες του καθηγητη.Αρα,μονο τετραδιο για σημειωσεις χρειαζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βιβλια δεν κουβαλαμε ; :P

Δε θέλεις να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου, πίστεψέ με.
Πού να κουβαλάμε τους τόμους των 1000++ σελίδων :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top