Γενικές φοιτητικές απορίες

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αρχίσαμε τα περσινά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Πρεπει να ξεγραφτω απο την σχολη που περασα περυσι για να γραφτω στην καινουρια? Και τι πρεπει να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Πρεπει να ξεγραφτω απο την σχολη που περασα περυσι για να γραφτω στην καινουρια? Και τι πρεπει να κανω?
ναι πρεπει να καταφεσης χαρτι απο την βιβλιοθηκη οτι δεν χρωστας και απο εστια αν υπαρχη οτι δεν εχεις δωματιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

betazoid

Νεοφερμένος

Η betazoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Βοσνία και Ερζεγοβίνη (Ευρώπη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Μια ερώτηση
Οι φωτογραφίες που πρέπει να πάμε στη σχολή πρέπει να είναι έγχρωμες?Ή ασπρόμαυρες/τύπου ταυτότητας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια ερώτηση
Οι φωτογραφίες που πρέπει να πάμε στη σχολή πρέπει να είναι έγχρωμες?Ή ασπρόμαυρες/τύπου ταυτότητας?
Νομίζω έγχρωμες. Εγώ τουλάχιστον έγχρωμες είχα πάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Τύπου ταυτότητας πρέπει να είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

incendia

Νεοφερμένος

Ο incendia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά τι ειναι το αποδεικτικό σπουδων το οποίο αντικαθιστα το απολυτηριο κατά την εγγραφή; δεν εχω το τελευταίο μαζί κ ειμαι ήδη στην πολη που θα σπουδασω, μην τρέχω αθηνα.
Ευχαριστω εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

Teaser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Tι χρειαζομαστε για την εγγραφη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Παιδιά τι ειναι το αποδεικτικό σπουδων το οποίο αντικαθιστα το απολυτηριο κατά την εγγραφή;
το αποδεικτικο σπουδων εχω την εντυπωση πως δεν εχει σχεση με το απολυτηριο αλλα με τη βεβαιωση οτι εισαι φοιτητης σε καποιο τμημα
ξαναλες τι σου ζητησαν ακριβως και για ποιο λογο;κατσε εννοεις αποδεικτικο απολυσεως; :Ρ

@teaser κοιτα στην ιστοσελιδα της σχολης σου
διαφορετικα "κλασσικα" αντιτυπο απολυτηριου, βαθμου προσβασης, αστυνομικης ταυτοτητας, φωτογραφιες (το μεγεθος μου φαινεται μετραει οταν λενε τυπου ταυτοτητας και εγχρωμη κανει)
αλλα κοιτα και ειδικοτερα στη σχολη μηπως χρειαζεσαι καποια ειδικη κατηγορια κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

steffie__se

Νεοφερμένος

Η steffie__se αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
ναι πρεπει να καταφεσης χαρτι απο την βιβλιοθηκη οτι δεν χρωστας και απο εστια αν υπαρχη οτι δεν εχεις δωματιο
Μόνο αυτά? Το πάσο το επιστρέφουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
ναι πρεπει να καταφεσης χαρτι απο την βιβλιοθηκη οτι δεν χρωστας και απο εστια αν υπαρχη οτι δεν εχεις δωματιο

Πρεπει να παω στη σχολη ή μπορουν να μου τα στειλουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

saktop

Νεοφερμένος

Ο saktop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Παιδιά, έχω μια απορία. Όταν λέει "νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο" στον τίτλο απόλυσης (δηλαδή το απολυτήριο) και την βεβαίωση πρόσβασης, τι ακριβώς εννοεί;
Εμάς μας εδωσαν από το Λύκειο τρεις φωτοτυπίες του απολυτηρίου, ενώ εγώ έβγαλα μία φωτοτυπία την Βεβαίωση Πρόσβασης. Είμαι καλυμμένος;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Παιδιά, έχω μια απορία. Όταν λέει "νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο" στον τίτλο απόλυσης (δηλαδή το απολυτήριο) και την βεβαίωση πρόσβασης, τι ακριβώς εννοεί;
Εμάς μας εδωσαν από το Λύκειο τρεις φωτοτυπίες του απολυτηρίου, ενώ εγώ έβγαλα μία φωτοτυπία την Βεβαίωση Πρόσβασης. Είμαι καλυμμένος;;

Θέλει επικύρωση ότι είναι ακριβές αντίγραφο του αυθεντικού εγγράφου. Η επικύρωση γίνεται ή από το λύκειο ή σε κάποιο ΚΕΠ με την επίδειξη και του αυθεντικού.
Εμάς θυμάμαι μας είχαν δώσει επικυρωμένα φωτοαντίγραφα πέρα από το αυθεντικό αλλά ακόμα και όταν μου τέλειωσαν στα ΚΕΠ έκανα τη δουλειά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Οι επι πτυχιω εξεταστικες ισχυουν και φετος?? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Πρεπει να παω στη σχολη ή μπορουν να μου τα στειλουν?

τι να σε πω εγω περισση πηγα και φετος θα παω αλλα καποιος με ειπε οτι γινετε και μεσο κεπ .Εισαι μακρεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariaal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariaal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Θα ηθελα να σας ρωτησω τί παιζει με τις σημειωσεις. Π.χ. Σε μια σχολη που χρειαζονται αρκετες σημειωσεις πως μπορει ενας φοιτητης να τις γραφει γρηγορα και περιεκτικα; Μπορει να γινει κατι τετοιο μεσω λαπτοπ,ipad (ή με ηχογράφηση) και αν ναι πώς ή τα παντα χειρογραφα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Πολυ αγχος βλεπω, ουτε στρατο να πηγαινατε.

Για τις σημειωσεις δν υπαρχει κανονας, στα ελληνικα πανεπιστημια η πιο συνηθισμενη μεθοδος ειναι η κλασικη μπλοκ/τετραδιο και στυλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Πολυ αγχος βλεπω, ουτε στρατο να πηγαινατε.

Για τις σημειωσεις δν υπαρχει κανονας, στα ελληνικα πανεπιστημια η πιο συνηθισμενη μεθοδος ειναι η κλασικη μπλοκ/τετραδιο και στυλο.

Τόσο άγχος, που τα φωτοτυπάδικα με πακέτα σημειώσεων - sos φυλλάδια / παλιά θέματα εξεταστικής, δεν στέκονται ...άδικα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
τι να σε πω εγω περισση πηγα και φετος θα παω αλλα καποιος με ειπε οτι γινετε και μεσο κεπ .Εισαι μακρεια;

Δεν ειναι στην πολη μου.. την αιτηση για αναβολη παντως την εκανα μεσω ΚΕΠ, εστειλαν με fax το δικαιολογητικο, αρα κι αυτο υποθετω θα γινεται μεσω ΚΕΠ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top