Γενικές φοιτητικές απορίες

penh_95

Νεοφερμένος

Η penh_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ίσως θα έπρεπε να πας τη Δευτέρα για τη διαγραφή,γιατί από 10-20 έχουν κηρύξει απεργία οι διοικητικοί υπάλληλοι των ΑΕΙ και ΤΕΙ και μετά από αυτήν καταλαβαίνεις πως θα γίνεται Ο ΧΑΜΟΣ με τις εγγραφές.

Που εννοεις να παω, στην σχολη ή στα ΚΕΠ? Ελεγα να παρω τηλ την Δευτερα να μου πουν τι χρειαζεται.
Τελικα ειναι επισημο για τις απεργιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
τΙ?! Δηλαδηη 11 που ξεκινανε οι εγγραφες αυτοι απεργουν;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Που εννοεις να παω, στην σχολη ή στα ΚΕΠ? Ελεγα να παρω τηλ την Δευτερα να μου πουν τι χρειαζεται.
Τελικα ειναι επισημο για τις απεργιες?
Eγώ για τη διαγραφή μου πήγα προχθές(Παρασκευή) να είμαι σίγουρη. Είναι πολύ σύντομη διαδικασία, απλώς εγώ μένω πολύ μακριά και δεν θα μπορούσα να πάω χωρίς να την πάρω. Καλύτερα πήγαινε από τη σχολή. Τα περισσότερα ΚΕΠ είναι απρόθυμα και ισχυρίζονται πως δεν εμπίπτει στην αρμοδιότητά τους η διαγραφή. Μη ρισκάρεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Eγώ για τη διαγραφή μου πήγα προχθές(Παρασκευή) να είμαι σίγουρη. Είναι πολύ σύντομη διαδικασία, απλώς εγώ μένω πολύ μακριά και δεν θα μπορούσα να πάω χωρίς να την πάρω. Καλύτερα πήγαινε από τη σχολή. Τα περισσότερα ΚΕΠ είναι απρόθυμα και ισχυρίζονται πως δεν εμπίπτει στην αρμοδιότητά τους η διαγραφή. Μη ρισκάρεις.:P

Δεν πηγες σε ΚΕΠ πρωτα να δεις αν γινεται για να μην τρεχεις? Χρειαζεται κανενα χαρτι για την διαγραφη?
Εγω θα περασω μια βολτα απ' τα ΚΕΠ γιατι πραγματικα βαριεμαι να τρεχω στην Κομοτηνη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Δεν πηγες σε ΚΕΠ πρωτα να δεις αν γινεται για να μην τρεχεις? Χρειαζεται κανενα χαρτι για την διαγραφη?
Εγω θα περασω μια βολτα απ' τα ΚΕΠ γιατι πραγματικα βαριεμαι να τρεχω στην Κομοτηνη :P
Στη σχολή είχαν πεί πως γίνεται αυτοπροσώπως ή μέσω νομίμως εξουσιοδοτημένου προσώπου. Αυτό ήταν αρκετό. Θα πάρεις βεβαίωση από εστία και βιβλιοθήκη πως δεν έχεις καταλάβει κάποιο δωμάτιο και δεν χρωστάς κάποιο βιβλίο αντίστοιχα, θα πας στη γραμματεία, θα συμπληρώσεις μία αίτηση, θα δώσεις αυτά τα 2 χαρτιά και το πάσο σου και μετά θα σου δώσουν την βεβαίωση διαγραφής και τα περσινά δικαιολογητικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Πέρσυ πέρασα σε ενα τμήμα. Πήγα, γράφτηκα και μετά έκανα αναστολή σπουδών.

Φέτος θέλω να παω να γραφτώ πάλι. Τι χαρτιά χρειάζεται να έχω πάνω μου?

απλα δηλωση μαθηματων θα κανεις δεν χρειαζετε ξανα εγγραφη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Στη σχολή είχαν πεί πως γίνεται αυτοπροσώπως ή μέσω νομίμως εξουσιοδοτημένου προσώπου. Αυτό ήταν αρκετό. Θα πάρεις βεβαίωση από εστία και βιβλιοθήκη πως δεν έχεις καταλάβει κάποιο δωμάτιο και δεν χρωστάς κάποιο βιβλίο αντίστοιχα, θα πας στη γραμματεία, θα συμπληρώσεις μία αίτηση, θα δώσεις αυτά τα 2 χαρτιά και το πάσο σου και μετά θα σου δώσουν την βεβαίωση διαγραφής και τα περσινά δικαιολογητικά.

Μονο εγραφη ειχα κανει, δεν πηρα βιβλια. Το πασο ειναι απαραιτητο? Δεν ειχα βγαλει γιατι ειμαι πολυτεκνος και δε μου χρειαζοταν.
Ευχαριστω για τις πληροφοριες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Μονο εγραφη ειχα κανει, δεν πηρα βιβλια. Το πασο ειναι απαραιτητο? Δεν ειχα βγαλει γιατι ειμαι πολυτεκνος και δε μου χρειαζοταν.
Ευχαριστω για τις πληροφοριες :)
Κι εγώ δεν είχα εγγραφεί σε βιβλιοθήκη και εστία και χρειάζονταν. Είναι εύκολη διαδικασία, δεν αργεί. :) Τότε δεν θα παραδώσεις το πάσο σου.
Δεν κάνει τίποτα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Το πάσο δε πρέπει να το παραδώσω; :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Το πάσο δε πρέπει να το παραδώσω; :O
Το παιδί είπε πως ΔΕΝ είχε υποβάλει αίτηση για πάσο. Όλοι οι άλλοι το επιστρέφουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Το παιδί είπε πως ΔΕΝ είχε υποβάλει αίτηση για πάσο. Όλοι οι άλλοι το επιστρέφουμε.

Αν πω οτι το έχασα; Γιατί μέχρι να βγει το νεο μου πάσο, θέλω να έχω μειωμένο εισιτήριο για να πηγαινοέρχομαι Κομοτηνή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Αν πω οτι το έχασα; Γιατί μέχρι να βγει το νεο μου πάσο, θέλω να έχω μειωμένο εισιτήριο για να πηγαινοέρχομαι Κομοτηνή
παίρνεις βεβαίωση σπουδών από την σχολή και την χρησιμοποιείς ως πάσο μέχρι να εκδοθεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

naio

Νεοφερμένος

Ο naio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδιά όταν κάνουμε διαγραφή από μια σχολή μας δίνουν κανένα έγγραφο? Αν ναι πάνω γραφεί αποφοιτήριο?
Ευχαριστώ εκ των πρότερων για τις απαντήσεις σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Παιδιά όταν κάνουμε διαγραφή από μια σχολή μας δίνουν κανένα έγγραφο? Αν ναι πάνω γραφεί αποφοιτήριο?
Ευχαριστώ εκ των πρότερων για τις απαντήσεις σας.
Bεβαίωση διαγραφής, αναλυτική βαθμολογία και όλα τα περσινά δικαιολογητικά(μαζί με τις φωτογραφίες που είχαμε δώσει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

naio

Νεοφερμένος

Ο naio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Την βεβαίωση διαγραφής πρέπει να την δείξουμε όταν κάνουμε εγγραφή σε άλλη σχολή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Την βεβαίωση διαγραφής πρέπει να την δείξουμε όταν κάνουμε εγγραφή σε άλλη σχολή?
Aν έχεις ήδη εγγραφεί σε σχολή κατά το παρελθόν(και είσαι ενεργός φοιτητής αυτής) και τώρα πέρασες σε άλλη, πρέπει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini9595

Νεοφερμένος

Η eirini9595 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας Ιονίου (Κέρκυρα) και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ρε παιδια ξερετε αν εχουν ολα τα πανεπιστημια απεργια,εχω ψαξει και το δικο μου δεν λεει κατι :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
μπορεί να γράψει κάποιος τι χρειάζεται για την έγγραφη? δεν εχουν βγαλει τιποτα στη σχολη μου και παιρνω να ρωτησω και δεν απαντανε :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini9595

Νεοφερμένος

Η eirini9595 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας Ιονίου (Κέρκυρα) και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
μπορεί να γράψει κάποιος τι χρειάζεται για την έγγραφη? δεν εχουν βγαλει τιποτα στη σχολη μου και παιρνω να ρωτησω και δεν απαντανε :/


:hello:
ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΕΠΙΚΥΡΩΜΕΝΟ
ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ ΕΠΙΚΥΡΩΜΕΝΟ
ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΔΕΛΤΙΟΥ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΕΠΙΚΥΡΩΜΕΝΟ
(6) ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ (η δικη μου σχολη θελει 4 τυπου αστυνομικης ταυτοτητας)
Υπεύθυνη Δήλωση στην οποία ο εισαγόμενος δηλώνει ότι δεν είναι εγγεγραμμένος σε άλλη Σχολή ή Τμήμα της Τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στην Ελλάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top