Γενικές φοιτητικές απορίες

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μακάρι!!! Είχα και φώτο μια τρολόφατσα(!):P, ενώ τώρα έχω βγάλει κανονική!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Μακάρι!!! Είχα και φώτο μια τρολόφατσα(!):P, ενώ τώρα έχω βγάλει κανονική!!!:D
Πως και καθυστέρησαν να σου την εκδώσουν; Άντε του χρόνου αν την ξαναχάσεις, θα βάλεις άλλη φωτογραφία.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Δεν ξέρω :/: και δεν νομίζω να καθυστέρησε επειδή την αίτηση την έκανα εν μέσω εξεταστικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Δεν ξέρω :/: και δεν νομίζω να καθυστέρησε επειδή την αίτηση την έκανα εν μέσω εξεταστικής.
Φαντάζομαι θα διευθετηθεί το ζήτημα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορεί φοιτητής να διαγραφεί απο σκονάκι;

Ίσως να περάσει πειθαρχικό, υπάρχει μια ελάχιστη πιθανότητα να διαγραφεί.
Δες εδώ για περισσότερες πληροφορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Την αναλυτική βαθμολογία την εκδίδει η γραμματεία ή ο κάθε τομέας ξεχωριστά; Πρόκειται να τη χρησιμοποιήσω για αναγνώριση μαθημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
H γραμματεία ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
H γραμματεία ;)
Σ'ευχαριστώ. Γνωρίζεις αν πρόκειται για σύντομη διαδικασία; Το ιδανικό θα ήταν να την παραλάβω αυθημερόν μαζί με τη διαγραφή, ώστε να επιστρέψω(θα έχω ξενοικιάσει τότε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ. Γνωρίζεις αν πρόκειται για σύντομη διαδικασία; Το ιδανικό θα ήταν να την παραλάβω αυθημερόν μαζί με τη διαγραφή, ώστε να επιστρέψω(θα έχω ξενοικιάσει τότε).

Γιατί δεν κάνεις ένα τηλ. για να στην ετοιμάσουν και να την παραλάβεις μαζί με την αίτηση για διαγραφή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Γιατί δεν κάνεις ένα τηλ. για να στην ετοιμάσουν και να την παραλάβεις μαζί με την αίτηση για διαγραφή?
Ενημερωτικά ρωτάω κυρίως, αφού όλα θα γίνουν μέσα Σεπτέμβρη. Εδώ δεν απαντούν τα τηλέφωνα καλά καλά, θα μου την ετοιμάσουν κιόλας; Ίσως το επιχειρήσω. Δεν είναι και ιδιαίτερα πρόθυμοι , όπως έχω καταλάβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Η δική μας γραμματεία πάντως την βγάζει τσακ μπαμ, μόλις την ζητήσεις. Γενικότερα, δεν έχει πολλά κοινά με τις συνηθισμένες δημοσιουπαλληλίστικες γραμματείες άλλων σχολών ευτυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Η δική μας γραμματεία πάντως την βγάζει τσακ μπαμ, μόλις την ζητήσεις. Γενικότερα, δεν έχει πολλά κοινά με τις συνηθισμένες δημοσιουπαλληλίστικες γραμματείες άλλων σχολών ευτυχώς.
Και του αδερφού μου η γραμματεία είναι γενικά εξυπηρετική. Στον υπάλληλο της δικής μας γραμματείας που απευθυνόμαστε πρέπει να είμαστε σύντομοι και σαφείς, μην εκνευριστεί. Χαίρομαι που θα είναι η τελευταία φορά που θα του απευθυνθώ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

F R A N K

Νεοφερμένος

Ο F R A N K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Βρηκα αυτο το αρθρο σχετικα με τη διαγραφη φοιτητων:
α) Όσοι φοιτητές συμπληρώνουν στο τέλος του ακαδημαϊκού έτους2011-2012 φοίτηση διάρκειας ίσης ή μεγαλύτερης του διπλάσιου αριθμού εξαμήνωναπό όσα απαιτούνται για τη λήψη του πτυχίου σύμφωνα με το ενδεικτικό πρόγραμμασπουδών προσαυξανόμενης κατά δύο εξάμηνα, θεωρείται ότι έχουν απωλέσειαυτοδικαίως τη φοιτητική ιδιότητα από τη λήξη του ακαδημαϊκού έτους 2013-2014,εκτός αν ορίζεται διαφορετικά στον Οργανισμό του ιδρύματος.

β) Με την επιφύλαξη της προηγούμενης παραγράφου, όσοι φοιτητές έχουνσυμπληρώσει στο τέλος του ακαδημαϊκού έτους 2011-2012 φοίτηση διάρκειας ίσης ήμεγαλύτερης του αριθμού εξαμήνων που απαιτούνται για τη λήψη του πτυχίουσύμφωνα με το ενδεικτικό πρόγραμμα σπουδών προσαυξανόμενης κατά τέσσεραεξάμηνα, θεωρείται ότι έχουν απωλέσει αυτοδικαίως τη φοιτητική ιδιότητα από τηλήξη του ακαδημαϊκού έτους 2014-2015, εκτός αν ορίζεται διαφορετικά στονΟργανισμό του ιδρύματος.

γ) Όσοι φοιτητές έχουν συμπληρώσει στο τέλος του ακαδημαϊκού έτους2011-2012 φοίτηση διάρκειας μικρότερης από αυτήν της προηγούμενης παραγράφου,θεωρείται ότι έχουν απωλέσει αυτοδικαίως τη φοιτητική ιδιότητα ότανσυμπληρώσουν φοίτηση διάρκειας ίσης με το διπλάσιο αριθμό εξαμήνων από όσααπαιτούνται για τη λήψη του πτυχίου σύμφωνα με το ενδεικτικό πρόγραμμα σπουδών,εκτός αν ορίζεται διαφορετικά στον Οργανισμό του ιδρύματος.
Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω, οι φοιτητες που μπηκαν στη σχολη τους το ετος 2010 ή 2011 ποτε διαγραφονται. Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Για το 2010 ισχύει το 2ν ενώ για το 2011 και μετά το ν+2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

F R A N K

Νεοφερμένος

Ο F R A N K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Για το 2010 ισχύει το 2ν ενώ για το 2011 και μετά το ν+2.

Και εγω αυτο κατάλαβα, αλλα απο οτι λεει, το ν+2 ισχυει για το τελος του 2011. Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

miholoto

Νεοφερμένος

Ο miholoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ήθελα να ρωτήσω, για το τμήμα βιολογίας ΑΠΘ, αν τα μαθήματα χωρίζονται σε υποχρεωτικά και επιλογής.Γιατί πχ στο πρόγραμμα σπουδών δεν έχει ξενη γλώσσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fowl

Νεοφερμένος

Ο fowl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά. Σπουδάζω στο τμήμα λογιστικής ΤΕΙ Πειραιά και θα ήθελα τα ''φώτα'' σας σχετικά με τις κατατακτήριες εξετάσεις. Τι προυποθέσεις χρειάζεται να πληρούνται κ.τ.λ


οποιαδήποτε πληροφορία θα
μου ηταν ιδιαίτερα χρήσιμη.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Κατατακτήριες μπορείς να δώσεις αφού πάρεις το πτυχίο σου ως Λογιστης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fowl

Νεοφερμένος

Ο fowl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Κατατακτήριες μπορείς να δώσεις αφού πάρεις το πτυχίο σου ως Λογιστης.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ο βαθμός του πτυχίου παίζει καθοριστικό ρόλο για την επιλογή των υποψηφίων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
στη περίπτωση που περάσω με το 10% στη σχολή που θέλω τι πρέπει να κάνω για να εγγραφώ στη νέα σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top