Γενικές φοιτητικές απορίες

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Εγώ πάντως στο 10 καμια φορά δεν έχω πετύχει.
Στο 31 τελευταία φορά που είδα ήταν πριν 3 χρόνια.
Συνήθως στο 8 πετυχαίνεις είτε στα κτελ είτε στο ικεα...και στα 2,3 νομίζω.

Πλακα κανεις ε;

Στο 10 πλεον ειναι μονιμος διπλα απο το μηχανημα που βγαζει εισιτηρια,διπλα στην 2η εισοδο.
στο 2 δεν βρισκεις ποτε.
Στο 31 ειναι οπως στο 10 αλλα μονο στις ωρες αιχμης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Πλακα κανεις ε;

Στο 10 πλεον ειναι μονιμος διπλα απο το μηχανημα που βγαζει εισιτηρια,διπλα στην 2η εισοδο.
στο 2 δεν βρισκεις ποτε.
Στο 31 ειναι οπως στο 10 αλλα μονο στις ωρες αιχμης.
Άρα πάιζει να είμαι τυχερός για το 10αρι:P
Πάντως το 31 το χρησιμοποιώ συνέχεια,πρωί-μεσημέρι-βράδυ, και δεν έχω δεί ούτε για αστείο.
Άσε που και στις ώρες αιχμής για να ελέγξει κάποιος πρέπει να αιωρείται.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Άρα πάιζει να είμαι τυχερός για το 10αρι:P
Πάντως το 31 το χρησιμοποιώ συνέχεια,πρωί-μεσημέρι-βράδυ, και δεν έχω δεί ούτε για αστείο.
Άσε που και στις ώρες αιχμής για να ελέγξει κάποιος πρέπει να αιωρείται.:P

Ε δεν ελεγχει ετσι.Απλα καθεται διπλα απο το μηχανημα και σου λεει να χτυπησεις.Εξ'αλλου πλεον κατεβαινεις απο 3η-4η πορτα και ανεβαινεις απο 1η-2η.Για να μπορει να σε ελεγχει το κανουν αυτο.:P

Παντως για το 10 παιζει να εισαι απιστευτα τυχερος.εχω πετυχει 40 ατομα σταση αντιγονιδων 5 το πρωι που περιμεναν να παρουν οτι να ναι λεωφορεια πχ 45 γιατι δεν ηθελαν να χτυπησουν εισιτηριο στο 10αρι,οπου ειχε ελεγκτη εκεινη την ωρα!

επισης,το 7 δεν εχει ελεγκτη.Το 2,το 58 και το 11.Αρκει να μην μπει καποιος απο την εισοδο διπλα στον οδηγο.Γιατι εχουν βαλει και κει μηχανημα πλεον και βλεπει αν χτυπας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Άρα πάιζει να είμαι τυχερός για το 10αρι:P
Πάντως το 31 το χρησιμοποιώ συνέχεια,πρωί-μεσημέρι-βράδυ, και δεν έχω δεί ούτε για αστείο.
Άσε που και στις ώρες αιχμής για να ελέγξει κάποιος πρέπει να αιωρείται.:P
Ισχύει και για εμάς που είμαστε μικρή πόλη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εγώ να πω πάντως ότι στον ηλεκτρικό και στο τρόλευ το 1 δεν έχω πετύχει ποτέ ελεγκτή. Not even once. Το ίδιο και στο μετρό, αλλά τον ηλεκτρικό τον παίρνω καθημερινά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Συντρόφια, δεν είναι σωστό να μπαίνει κάποιος/α στο λεωφορείο ή στο μετρό χωρίς να χτυπήσει εισιτήριο (ή χωρίς να έχει μαζί του την κάρτα πολλαπλών διαδρομών ή το πάσο). Ακόμα και η μικροκλοπή θεωρείται κλοπή!:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ondine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ondine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Παιδια εχω μια ερωτηση και δεν βρηκα σχετικο θεμα εδω.. Μηπως γνωριζει καποιος αν υπαρχει καποιο σαιτ για ολα τα σεμιναρια-συνεδρια που γινονται δωρεαν και μη? Αν οχι θα μπορουσαμε να φταξουμε ενα θεμα ωστε ο καθενας να το ενημερωνει με οτι ακουει κ μαθαινει απο την σχολη του η γενικα σχετικα μ αυτο :) Ευχαριστω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εγώ πάντως στο 10 καμια φορά δεν έχω πετύχει.
Στο 31 τελευταία φορά που είδα ήταν πριν 3 χρόνια.
Συνήθως στο 8 πετυχαίνεις είτε στα κτελ είτε στο ικεα...και στα 2,3 νομίζω.

Ουτε καν ρε :P
Στο 10,σε ελεγχει και ο οδηγος,και ο ελεγκτης που καθεται διπλα απο το ακυρωτικο μηχανημα και μολις μπαινεις σου ζηταει καρτα ή ticket.
Παντως,3,31,39,7 που βολευουν για κεντρο-πανεπιστημια δεν εχουν καθολου,παλι καλα :hehe:
Εφαρμοζουν και την μαλακια με τις πορτες,για να σε ελεγχουν καλυτερα,αλλα δεν εχω δει να λειτουργει σε κανενα λεωφορειο,και λογικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Παιδια εχω μια ερωτηση και δεν βρηκα σχετικο θεμα εδω.. Μηπως γνωριζει καποιος αν υπαρχει καποιο σαιτ για ολα τα σεμιναρια-συνεδρια που γινονται δωρεαν και μη? Αν οχι θα μπορουσαμε να φταξουμε ενα θεμα ωστε ο καθενας να το ενημερωνει με οτι ακουει κ μαθαινει απο την σχολη του η γενικα σχετικα μ αυτο :) Ευχαριστω !

Συνήθως στη γραμματεία αν κάνεις μια βόλτα, εμφανίζονται όλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Παιδιά,συγγνώμη για την ενόχληση αλλά έχω μια απορία.....είναι σχετικά με τις δηλώσεις μαθημάτων my-stuydies.....έχουν ξεκινήσει οι δηλώσεις απο την Δευτέρα και πράγματι τις έκανα απλά επειδή την πρώτη φορά που έκανα την δήλωση ξέχασα να δηλώσω ένα μάθημα αναγκαστικά την ξανά έκανα......στην πρώτη δήλωση μου γράφει πως ακυρώθηκε ενώ στη δεύτερη που είναι από κάτω δεν γράφει τπτ.....ισχύει η δεύτερη δήλωση σωστά;αυτή που δεν γράφει πως ακυρώθηκε.....επίσης μόλις μπαίνω στο σύστημα μου γράφει πως για την τρέχουσα περίοδο έχουν δηλωθεί τόσα μαθήματα και τόσα συγγράμματα.....είναι εντάξει οι δηλώσεις μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 402311

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
να ρωτήσω κάτι...κάποιος που περασε σε μια σχολή και δεν του αρεσει και θέλει να πάει σε άλλη... τι μπορεί να κανει ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
να ρωτήσω κάτι...κάποιος που περασε σε μια σχολή και δεν του αρεσει και θέλει να πάει σε άλλη... τι μπορεί να κανει ??
να ξαναδωσει προφανως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
ή 10 %.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
καλησπέρα γνωρίζει κάποιος αν ισχύει αυτό που μου είπαν ότι φέτος μάλλον αν κάνεις 10% διαγράφεσαι αυτόματα από τη σχολή για να μην κρατάς τη θέση και αναμένεις για την σχολή της επιλογής σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
καλησπέρα γνωρίζει κάποιος αν ισχύει αυτό που μου είπαν ότι φέτος μάλλον αν κάνεις 10% διαγράφεσαι αυτόματα από τη σχολή για να μην κρατάς τη θέση και αναμένεις για την σχολή της επιλογής σου;

Που το άκουσες αυτό ; Δεν νομίζω να ισχύει ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 402311

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αυτό το ξέρω... άκουσα ότι γινεται μέσα από την σχολή με ίδια μαθήματα να δώσεις να πας σε άλλη.....κατατακτηριες.... όμως θα γινόταν αυτό χωρίς να έχεις τελειωσει την σχολή? δηλαδή να κανείς ξέρω γωνία ένα χρονο πχ και να δώσεις τότε? η το μονο που μπορείς να κανείς είναι να ξανά δωσεις πανελληνιες??? και κατατακτηριες σε 4 χρονια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
αυτό το ξέρω... άκουσα ότι γινεται μέσα από την σχολή με ίδια μαθήματα να δώσεις να πας σε άλλη.....κατατακτηριες.... όμως θα γινόταν αυτό χωρίς να έχεις τελειωσει την σχολή? δηλαδή να κανείς ξέρω γωνία ένα χρονο πχ και να δώσεις τότε? η το μονο που μπορείς να κανείς είναι να ξανά δωσεις πανελληνιες??? και κατατακτηριες σε 4 χρονια??

Καταταχτυριες δικαιονται να δοσουν μονο οσοι ειναι πτυχιουχοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 402311

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
το ξέρω ρε παιδιά ρωτάω άμα γινεται να αλλαξει σχολή χωρίς πανελληνιες και χωρίς να την τελειωσει..... υπαρχει τροπος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Εγώ το έκανα αυτό που λες αλλά μόνο επειδή δημιουργήθηκε ένα νέο τμήμα στη σχολή μου και έδωσαν το δικαίωμα σε όσους φοιτούσαν σε άλλα τμήματα της σχολής να κάνουμε μεταφορά στο νέο τμήμα αναγνωρίζοντας τα μαθήματα που είχαμε ήδη περάσει. Χωρίς κατατακτήριες. Αυτή όμως ήταν ειδική περίπτωση και η διαδικασία ίσχυσε μόνο τον πρώτο χρόνο που ξεκίνησε το νέο τμήμα. Απ' ό,τι ξέρω, αυτό που ισχύει γενικά είναι ότι για να πας σε μια σχολή πρέπει ή να μπεις μέσω Πανελληνίων ή δίνοντας κατατακτήριες ως πτυχιούχος άλλης σχολής. Αλλά για περισσότερη σιγουριά ρώτα στη σχολή που σε ενδιαφέρει μήπως ισχύει κάποια ειδική ρύθμιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top