Γενικές φοιτητικές απορίες

Kabamaru Hayate

Νεοφερμένος

Ο Kabamaru Hayate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ρε παιδια σορρυ για το off topic που θελω να ρωτησω.....μπορει καποιος που να παρακολουθησει μαθηματα στο πανεπιστημειο πειραια η στην ΑΣΣΟΕ στο τμημα πληροφορικης χωρις να ειναι φοιτητης....τον εμποδιζει καποιος???

Σημείωση συντονιστή : Τα μηνύματα 2956-2959 προήλθαν από νήμα με παρόμοιο θέμα με το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
ρε παιδια σορρυ για το off topic που θελω να ρωτησω.....μπορει καποιος που να παρακολουθησει μαθηματα στο πανεπιστημειο πειραια η στην ΑΣΣΟΕ στο τμημα πληροφορικης χωρις να ειναι φοιτητης....τον εμποδιζει καποιος???

για ΑΣΟΕΕ μπορω να σου πω οτι στις απλες διαλεξεις σιγουρα δεν σου λενε τιποτα (για προπτυχιακο επιπεδο μιλωντας), στα εργαστηριακα μαθηματα ισως διοτι παιρνουν απουσιες..ας απαντησει καποιος απ το τμημα πληροφορικης που ξερει καλυτερα διοτι εγω φοιτουσα σε αλλο τμημα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
τα αμφιθεατρικά μαθηματα στα πανεπιστημια ειναι ελεύθερα για όλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kabamaru Hayate

Νεοφερμένος

Ο Kabamaru Hayate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ok...σας ευχαριστω πολυ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Παιδιά ΣΟΣΟΣΟΣΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μου κλεψαν το πάσο!!!!!!!!!!!!!
Πρέπει οπωσδήποτε να βγάλω καινούριο-αν δικαιούμαι-για τις μετακινήσεις κάθε μέρα με αστικό και με λεωφορείο που θέλουν έναν συγκεκριμένο αριθμό. Το θέμα είναι μπορώ τώρα;;;
Έψαξα στο ίντερνετ και διάβασα σε μια σελίδα ότι κάνω αίτηση στη γραμματία και το λιγότερο σε 2 μήνες μέχρι το Μάιο μπορώ να το πάρω.....
Αν ξέρει κανείς ας απαντήσει...
Γαμώτη απορώ τι το ήθελαν όταν το πήραν από την τσέπη και είδαν ότι είναι το πάσο!:devil:

Σημείωση συντονιστή : Τα μηνύματα 2960-2971 προήλθαν από νήμα με παρόμοιο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Σου έκλεψαν το πάσο;; Μήπως σου έπεσε μωρέ; :confused:
Να αφήσεις τον αριθμό σου στην γραμματεία, σε περίπτωση που το βρουν αυτοί να σε πάρουν ένα τηλέφωνο να πας να το πάρεις. Ξέρω και για άλλες περιπτώσεις που έχασαν πράγματα και τους βοήθησε η γραμματεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Όχι σίγουρα μου το κλεψαν γιατί μου πήρα και 20 ευρώ που είχα μέσα σε μια τσέπη του μπουφάν που κλείνει με κουμπί και αποκλείεται να πεσαν!!!!!
Ναι αλλά δεν μπορώ χωρίς πάσο...Στο αστικό κάθε μέρα τι θα κάνω;;; Μήπως ξέρεις αν μπορώ να βγάλω καινούριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Να πας να σου δώσουν δήλωση. Βασικά θα σου πουν και αυτές!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Στην γραμματεία που είναι κάτω, εκεί που είναι όλες μαζί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μου κλεψαν το πάσο!!!!!!!!!!!!!
Δεν ξέρω αν στα Ιωάννινα ισχύουν άλλα πράγματα, αλλά γνωρίζω στην Αθήνα άτομο που έχασε το πάσο του και σε 10 μέρες είχε καινούργιο. Άρα, ρώτα κατευθείαν στη γραμματεία σου για έγκυρη πληροφόρηση.
Όχι σίγουρα μου το κλεψαν γιατί μου πήρα και 20 ευρώ που είχα μέσα σε μια τσέπη του μπουφάν που κλείνει με κουμπί και αποκλείεται να πεσαν!!!!!
Τα είχες σε πορτοφόλι? Μήπως μαζ'ί υπήρχε κάποιο χαρτί με το τηλεφωνό σου? Ρωτάω γιατί υπάρχει και το εξής κόλπο: Σου κλέβουν το πορτοφόλι και μετά κάποιος σου τηλεφωνεί ότι το βρήκε (χωρίς τα λεφτά φυσικά), σου το δίνει με τα χαρτιά που είχε μέσα και συ τον χατζιλικώνεις. Έχει συμβεί σε 2-3 περιπτώσεις.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Θα πάω αύριο σίγουρα το πρωί να ρωτήσω....
:confused::(
Ελπίζω να γίνεται να βγάλω καινούριο και σε σύντομο χρονικό διάστημα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Εδώ στη Λάρισα ένας φίλος μου που το έχασε του είπαν στη γραμματαεία πως πρέπει πρώτα να πάει να το δηλώσει στην αστυνομία και κάτι τέτοιες παπαριές. Εμ πάσει περιπτώση έχω την εντύπωση πως θα είσαι εντάξει στα αστικά με μια βεβαίωση σπουδών μέχρι να παρεις το καινούργιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Όχι δεν το είχα μέσα σε πορτοφόλι. Το είχα μέσα στην τσέπη και έτυχε σε κεινη την τσέπη να είχα μέσα και 20 ευρώ.Άντε τα 20 ευρώ να παν στο καλό, αλλά το πάσο;Μήπως το πέρασαν για καμιά κάρτα; Είχαμε πάει σε ένα μαγαζί(μεσημεριάτικα) και μας έκλεψαν έλεος! Έκλεψαν και της φίλης μου ό,τι είχε στην τσάντα της που την είχε αφήσει εκεί που αφήσαμε τα μπουφάν,πορτοφόλι ,ταυτότητα, τα πάντα!!!!Ευτυχώς ο άλλος ο φίλος μας που ταν μαζί μας είχε μόνο 10 ευρώ στην τσέπη και του πήραν μόνο αυτά!Και το μέρος που τα αφήσαμε δεν ήταν απομακρυσμένο, αλλά βέβαια με τόσο κόσμο που είχε...
Αλλά τώρα με το πάσο ελπίζω να μην έχω τρεχάματα σε αστυνομίες εδώ στα Γιάννενα!!!Τέλοσπάντων όπως και να χει θα πάω αύριο πρωί πρωί(μέχρι τότε θα με φάει το άγχος) και θα τις ρωτήσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Στην γραμματεία που είναι κάτω, εκεί που είναι όλες μαζί;
Ναι! Στο μεταβατικό. Αλλά δες εδώ, λέει ότι δεν λειτουργούν αύριο.
Εμ πάσει περιπτώση έχω την εντύπωση πως θα είσαι εντάξει στα αστικά με μια βεβαίωση σπουδών μέχρι να παρεις το καινούργιο.
Όόόόχι, σε εμάς οι παλιοκομπλεξάρες θέλουν μόνο πάσο! Βεβαίωση σπουδών δέχονται μέχρι τον Οκτώβριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Δηλαδή αύριο που θα πρέπει να πάρω το αστικό θα πρέπει να κόψω μέσα εισιτήριο; Και κάθε φορά λογικά από δω και πέρα μέχρι να βγάλω καινούριο...;
Πω, και η γραμματεία κλειστή αύριο; Όλα στραβά ξεκίνησαν αυτή τη βδομάδα:confused:
Ε θα πάω μεθαύριο, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι συντομότερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Δηλαδή αύριο που θα πρέπει να πάρω το αστικό θα πρέπει να κόψω μέσα εισιτήριο; Και κάθε φορά λογικά από δω και πέρα μέχρι να βγάλω καινούριο...;
Πω, και η γραμματεία κλειστή αύριο; Όλα στραβά ξεκίνησαν αυτή τη βδομάδα:confused:
Ε θα πάω μεθαύριο, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι συντομότερο!

Εκτός αν ρισκάρεις να μπεις στο μπέχο. Αν είναι και ελεγκτής εκείνο το όρθιο βλήμα μην το ρισκάρεις, κόψε ολόκληρο και τελείωνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Γιατί να κλέψεις το πάσο? Βλακώδες μου φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εκτός αν ρισκάρεις να μπεις στο μπέχο. Αν είναι και ελεγκτής εκείνο το όρθιο βλήμα μην το ρισκάρεις, κόψε ολόκληρο και τελείωνε!
Γιατί γίνεται στα Γιάννενα να μπουκάρεις στο αστικό χωρίς εισητήριο; Δυσκολάκι το κόβω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Ουτε στη Θεσσαλονικη πλεον μπορεις να μπεις χωρις εισιτηριο.
Ελεγκτης σταθερα πλεον σε 10 παντα,31 οχι τοσο συχνα .
Παλι καλα π υπαρχουν και καποια κλασσικα δρομολογια οπου στανταρ δεν εχουν. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Εγώ πάντως στο 10 καμια φορά δεν έχω πετύχει.
Στο 31 τελευταία φορά που είδα ήταν πριν 3 χρόνια.
Συνήθως στο 8 πετυχαίνεις είτε στα κτελ είτε στο ικεα...και στα 2,3 νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top