Γενικές φοιτητικές απορίες

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ναι αλλά από πίσω το πάσο τι τόπο κατοικίας έχει; Αθήνα;
Εμένα έχει Θεσσαλονίκη, ας πούμε. :)
A δεν εχω δει καν, λογικα Αθηνα. Με το τριπτυχο μπορω να την κανω την κομπινα που λογικα δε λεει τιποτα για κατοικια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
A δεν εχω δει καν, λογικα Αθηνα. Με το τριπτυχο μπορω να την κανω την κομπινα που λογικα δε λεει τιποτα για κατοικια?

Εσύ πάνε και παίξ'το κύριος. Δώσε πάσο και πες "50% δεν πληρώνω;", και ότι σου πούνε. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Ωπα. Κάτσε. Δηλαδή, αν πχ έρθει ένας φίλος μου Γιάννενα πχ από Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη καταγωγή, Θεσσαλονίκη σπουδάζει) θα κόψει 50%;;

Ισως αν το λεογφορειο ανηκει στο Κτελ Ιωαννινων ναι. Δε ξερω να σου πω σιγουρα αλλά ακου δικη μ περιπτωση. σπουδες γιαννενα κ τοπος κατοικιας μου ενα χωριο στο Δημο Ηγουμενιτσας. Απο γιαννενα για ηγουμενιτσα ολα οκ 50 εκπτωση κοιτωντας στο πασο τη κατοικια (αυτο ηταν πριν το Κτελ Ιωαννινων αποφασισει 50 για ολους τους προορισμους). Λιγες μερες μετα παιρνοντας λεοφορειο απο ηγουμενιτσα για γιαννενα ειπα στα εκδοτηρια οτι θελω ενα φοιτητικο για γιαννενα διχως να δουν το πασο τι γραφει απο πισω σχετικα με τη κατοικια (απλως μ ζητησαν να το δειξω ετσι απλα για να δουν οτι ειμαι φοιτητης) ε και τελος παντων μ καναν αυτη τη εκπτωση.
ΛΟΓΙΚΑ κατι αντιστοιχο θα μπορει να γινει κ με αλλες πολεις οπως θεσσαλονικη......:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Αυτό καθαρά είναι ψυχολογικό κομμάτι αλλά κάποιος/α πιστεύω ότι μπορεί να με διαφωτίσει.....Είχαμε γράψει πρόοδο σε ένα μάθημα αλλά δεν την πέτυχα και με έχει πάρει λίγο από κάτω!!!Έχω ήδη ξεκινήσει διάβασμα για την εξεταστική αλλά από την άλλη σκέφτομαι:Γιατί θα διαβάσεις;θα αποτύχεις πάλι και μένω πίσω!!!Πώς το ξεπερνάτε αυτό; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Δεν είναι δυνατόν, Ραφαέλα, να έχουμε μόνο επιτυχίες και από την άλλη αν σε κάθε αποτυχία ( και οι αποτυχίες είναι πολλές δυστυχώς) "κάναμε πίσω" και σκεπτόμαστε αρνητικά τότε δεν θα κάναμε τίποτα μα τίποτα στη ζωή μας σε κανένα τομέα.
Ξεκίνα από την αρχή σαν να μην το έχεις ξαναδώσει το μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Έχω χάσει το πάσο ποια είναι η διαδικασία να βγάλω άλλο; Ξέρει κάποιος αν αργεί να εκδοθεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πρέπει να δηλωθεί απώλεια στην αστυνομία, και μετά θα ανοίξει το σύστημα ηλεκτρονικής υποβολής της δήλωσης
αργεί να εκδοθεί η αλήθεια είναι, έκανε αρκετό καιρό να βγάλει μια φίλη μου (2-3 βδομάδες ίσως και παραπάνω, δε θυμάμαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
πρέπει να δηλωθεί απώλεια στην αστυνομία, και μετά θα ανοίξει το σύστημα ηλεκτρονικής υποβολής της δήλωσης
αργεί να εκδοθεί η αλήθεια είναι, έκανε αρκετό καιρό να βγάλει μια φίλη μου (2-3 βδομάδες ίσως και παραπάνω, δε θυμάμαι)
Σ'ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση.
2-3 βδομάδες;;;;; Την γάμησα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αντί για πάσο, προσωρινά μπορείς αν δεν κάνω λάθος να χρησιμοποιείς μια βεβαίωση σπουδών (πιστοποιητικό, ό,τι είναι αυτό) για μειωμένο εισιτήριο σε λεωφορεία κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ναι ακριβως, πηγαινε στη γραμματεια και ζητα μια βεβαιωση κι εχε την στο πορτοφολι σου αντι για πασο μεχρι να εκδοθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
κι εγω εχω χασει το πασο και χρησιμοποιω το τριπτυχο. Χρειαζεται να βγαλω παλι πασο? αχρηστο μου ειναι εχοντας τριπτυχο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taksa

Νεοφερμένος

Η taksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Εγώ δηλαδή που ο τόπος μόνιμης κατοικίας μου είναι η Ξάνθη αλλά στο πάσο από βλακεία έβαλα στην κατοικία Θεσσαλονίκη δεν έχω έκπτωση ε? Μήπως ξέρει κανείς αν δέχονται σε συνδυασμό με καμιά ταυτότητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Εγώ δηλαδή που ο τόπος μόνιμης κατοικίας μου είναι η Ξάνθη αλλά στο πάσο από βλακεία έβαλα στην κατοικία Θεσσαλονίκη δεν έχω έκπτωση ε? Μήπως ξέρει κανείς αν δέχονται σε συνδυασμό με καμιά ταυτότητα?

Με τη πρωτη ματιά οχι (μα καλα πως εβαλες άλλη κατοικια, το μπερδεψες με την προσωρινη κατοικια?) γιατι βασικα το πασο ζητανε να δουν οπου γραφει οτι χρειαζονται. Τι να σου πω την επομενη φορα, που θα πας στα κτελ δειξε το πασο για να δουν οτι σπουδαζεις θεσσαλονικη και δειξε και την αστυνομικη σου ταυτοτητα για να τους πεισεις οτι μενεις ξανθη? καπως ετσι. αλλιως δε γινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν τα λατινικά που μας διδάσκουν στο πανεπιστήμιο είναι νεκρή γλώσσα τότε οι καθηγητές λατινικών είναι ζόμπι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Το άγχος της εξεταστικής πως το καταπολεμάτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markos T.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Το άγχος της εξεταστικής πως το καταπολεμάτε;

Προσπαθησε να διαβασεις οσο μπορεις ωστε να νιωθεις οτι προσπαθησες και οτι γραψεις, γραψεις. Αν κοπείς πες στον εαυτο σου πως υπαρχει κ ο καλος ο σεπτεμβρης και πως εκει θα τα καταφερεις σιγουρα. Νασαι χαλαρη επομενως, δεν ηρθε κ το τελος του κοσμου αν κοπεις και ας λενε οι γονεις οτι θελουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Αν τα λατινικά που μας διδάσκουν στο πανεπιστήμιο είναι νεκρή γλώσσα τότε οι καθηγητές λατινικών είναι ζόμπι;
χαχααχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Παιδιά,έχω πάρει 3 μαθήματα επιλογής απο το χειμερινό εξάμηνο και θερινό! α)Εξελικτική ψυχολογία,β)Δυσκολίες προσαρμογής στο σχολείο και την οικογένεια και γ)το ασυνείδητο δομημένο στη γλώσσα επειδή όμως πέφτανε σε άλλα μαθήματα δεν τα έδωσα οπότε αναγκαστικά πάω για Σεπτέμβρη αν δεν τα δώσω και το Σεπτέμβρη πάνε αυτομάτως στο χειμερινό εξάμηνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taksa

Νεοφερμένος

Η taksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
z

Με τη πρωτη ματιά οχι (μα καλα πως εβαλες άλλη κατοικια, το μπερδεψες με την προσωρινη κατοικια?) γιατι βασικα το πασο ζητανε να δουν οπου γραφει οτι χρειαζονται. Τι να σου πω την επομενη φορα, που θα πας στα κτελ δειξε το πασο για να δουν οτι σπουδαζεις θεσσαλονικη και δειξε και την αστυνομικη σου ταυτοτητα για να τους πεισεις οτι μενεις ξανθη? καπως ετσι. αλλιως δε γινεται.
Ευχαριστώ για την απάντηση! γιατί το ξεκαθάριζε ότι ήθελε μόνιμη κατοικία? πρωτοετής φοιτήτρια είμαι, ε πήγα και έκανα βλακεία :D πάντως δε δέχονται με ταυτότητα μόνο με το πάσο δυστηχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top