Γείτονες

kgkolfis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kgkolfis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Εγώ επειδή πρόσφατα μετακόμισα, δεν ξέρω ποιοι μένουν γύρω μου..
Θέλω να παρακαλέσω όμως τον αγαπητό μου γείτονα να αφήνει κάθε μέρα ανοιχτό το router του, μέχρι να μου συνδέσουν ξανά το internet, και οχι να το ανοιγοκλείνει όλη την ωρα! :P
Επίσης θέλω η λαική να μεταφερθεί σε άλλη γειτονιά γιατί κάθε Τρίτη πρωί στήνουν τους πάγκους τους από τις 5πμ και με ξυπνάνε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takis777

Νεοφερμένος

Ο takis777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Ένα σου λέω: έχω σχηματίσει την εικόνα στο μυαλό μου και γελάω σα χαζό:redface:

Μα γιατί δεν εβγαλες βιντεο να το ανεβασεις και στο youtube, πες μου γαιτί!:(

εκεινη την στιγμη ημουν ζαλισμενος απο το θεαμα:P:P
αφου συνειδητοποιησα τι συμβαινει βρεθηκα μπροστα σε μεγαλο διλημμα αν θα επρεπε να βγαλω βιντεο:hmm:
να συνεχισω να το απολαμβανω ή να τρεξω γρηγορα και να τραβηξω το βιντεο που θα εμενε στην ιστορια???
σου υποσχομαι,ομως οτι την επομενη φορα θα ειμαι συνεπης στις υποχρεωσεις μου!!:)

αλλο περιστατικο που συνεβη σημερα στην γειτονια, αλλα δεν το πηρα ειδηση λογω ωρας( 9 το πρωι ποιος ειναι ξυπνιος??):
ενας πακιστανος πλησιαζει κοντα στο σπιτι του γειτονα...
βλεπει την κατσαρολα που εχουν εξω για να ταιζουν τον σκυλο και με μια αστραπιαια κινηση την αρπαζει,ενω ο σκυλος παρακολουθουσε αμιλητος...
παρ'ολα αυτα το αντιλαμβανεται ο ιδιοκτητης ο οποιος φωναξε (ειναι και με πατεριτσες), ο πακιστανος τα εκανε πανω του, πεταξε την κατσαρολα και εγινε λαγος...

οπως παλια ομως τιποτα...
τοτε εβγαινε ενας τρελος, μεθυσμενος γερος απο το σπιτι του βριζοντας τους παντες (κυριως εμας)...
στεκοταν 10-15 λεπτα εξω απο το σπιτι μου και μας στολιζε!!!
σε καποια φαση πρεπει να τον ειχα βγαλει βιντεο αλλα μαλλον το εχω χασει:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
οι γειτονες που μενουν απο πισω μας ειναι καπως , π.χ. ουρλιαζουν στα παιδια τους απο το πρωι ως το βραδυ και ειναι στο μπαλκονι καθε ημερα, οι γειτονες που μενουν διπλα μας ειναι γενικα καλοι ανθρωποι αλλα μολις καταλαβαινουν οτι εχουμε κοσμο στο σπιτι και καθομαστε στο μπαλκονι τοτε βγαινουν και στηνουν αυτι(πολυ σπαστικο αυτο!), καποιος που μενει και αυτος διπλα μας με την οικογενεια του χτυπαει τα μικρα παιδια του...γενικα εχω αρχισει να σκεφτομαι να παρω το χαμογελο του παιδιου...!ακομα υπαρχουν και αλλοι οι οποιοι ξερουν τα παντα για ολους και κοτσομπολευουν....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fenia:)

Νεοφερμένος

Η Fenia:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Tο χειρότερο είναι να έχεις γείτονες με μικρά παιδιά, ή ακόμα χειρότερα με μωρά ή κατοικίδια. Προσωπικά είμαι τυχερή, επειδή οι γείτονές μου είναι πολύ ήσυχοι και δεν σημιουργόυν προβλήμα, αλλά μια φίλη μου, που μένει σε κακόφημη γειτονιά, έχει στον από πάνω της όροφο ένα ζευγάρι από το Ιράκ και ο άντρας της φωνάζει συνέχεια και ακούγεται που σπάει πράγματα. Πραγματικά τη λυπάμαι αυτή τη γυναίκα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Tο χειρότερο είναι να έχεις γείτονες με μικρά παιδιά, ή ακόμα χειρότερα με μωρά ή κατοικίδια. Προσωπικά είμαι τυχερή, επειδή οι γείτονές μου είναι πολύ ήσυχοι και δεν σημιουργόυν προβλήμα, αλλά μια φίλη μου, που μένει σε κακόφημη γειτονιά, έχει στον από πάνω της όροφο ένα ζευγάρι από το Ιράκ και ο άντρας της φωνάζει συνέχεια και ακούγεται που σπάει πράγματα. Πραγματικά τη λυπάμαι αυτή τη γυναίκα :(

Πόση φασαρία να κάνει ένα μωρό ή ένα κατοικίδιο?! Ήμαρτον! Ο από πάνω έχει ένα rottweiler. Δεν το έχω ακούσει ΟΥΤΕ ΜΙΑ φορά να γαβγίζει ή να κάνει θόρυβο. Ο ιδιοκτήτης του όμως κάνει πολύ θόρυβο κατά την μια το βράδυ με 4 το πρωι με το νερό. Έχω την εντύπωση ότι αφήνει το νερό στην μπανιέρα να τρέχει συνεχώς (μια φορά υπερχείλησε η μπανιέρα του και γέμισε η ντουλάπα μου νερά - απίστευτη ζημιά).
Οι διπλανοί έχουν 2 γάτες, δεν έχω ακούσει ποτέ φασαρία. Εγώ έχω μια γάτα και ένα χρυσόψαρο, πόση φασαρία μπορεί να κάνει μια γάτα και ένα χρυσόψαρο; Για να σου λύσω την απορία, δεν κάνουν καθόλου θόρυβο. Κάποιοι φοιτητές και άτομα από 18 ως 35+ κάνουν πολύ περισσότερη φασαρία και ενοχλούν απίστευτα με τις φωνές τους κάθε φορά που γίνονται τύφλα στο μεθύσι (καθε παρασκευή και σάββατο βράδυ κυρίως). Μη πω για την μαριχουάνα που καπνίζουν 3-4 φορές την εβδομάδα και βρωμάει εξαιτίας τους και το δικό μου διαμέρισμα.
Σε μια φάση έμενε δίπλα μου μια οικογένεια με μωρό. Δεν με ενόχλησε ΠΟΤΕ. Ήταν άψογοι. Τώρα στο απέναντι διαμέρισμα μένει μια οικογένεια με 2 παιδάκια. Άψογοι και αυτοί. Τα παιδάκια τα ακούω μόνο όταν βγαίνουν στον διάδρομο για να πάνε στο σχολείο ή στον κήπο να παίξουν. Μου είναι μάλιστα ευχάριστο να ακούω παιδάκια να γελάνε και να τρέχουν. 1000 φορές να μένει οικογένεια δίπλα μου με παιδάκια, παρά αυτοί οι παρτάκηδες με την μαριχουάνα που μένουν από κάτω.
Οι γείτονες με παιδιά που προκαλούν φασαρία είναι αυτοί που φωνάζουν στα παιδιά τους σαν υστερικοί και τα χτυπάνε. Τέτοιους δεν θα ήθελα να έχω με τίποτα. Συνήθως οι προβληματικές οικόγενειες/ζευγάρια είναι αυτές που προκαλούν προβλήματα. Μια φυσιολογική οικογένεια/ζευγάρι δεν λύνει τα προβλήματά της με καβγάδες, σπάσιμο αντικειμένων, ξύλο και φωνές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mouk

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας Μικρούτσικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ έχω μια γάτα και ένα χρυσόψαρο, πόση φασαρία μπορεί να κάνει μια γάτα και ένα χρυσόψαρο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Πόση φασαρία να κάνει ένα μωρό ή ένα κατοικίδιο?!.

πολυ ομως....!!! ειχαμε μια που οταν εκλαιγε το μωρο στις 6 το πρωι, το εβγαζε στο μπαλκονι,για να μην ξυπνησει τους υπολοιπους που κοιμοντουσαν στο σπιτι της... Ε Λ Ε Ο Σ...εδω ταιριαζει η παροιμια αλλος π***** αλλος την πληρωνει...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατι οσο αυξανονται οι σελιδες του τοπικ αυτου αισθανομαι ολο και πιο ευτιχισμενος/τυχερος που μενω σε μονοκατικοικια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
μενω και εγω σε μονοκατικοικια αλλα απο τις 29 και μετα θα μενω σε γκαρσονιέρα αρα οσο παει αγχώνομαι με αυτα που ακουω...


το μονο που με χαροποιεί ειναι οτι -με λιγη τυχη-θα μπορω να κλεβω internet...:devil::P:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εγώ επειδή πρόσφατα μετακόμισα, δεν ξέρω ποιοι μένουν γύρω μου..
Θέλω να παρακαλέσω όμως τον αγαπητό μου γείτονα να αφήνει κάθε μέρα ανοιχτό το router του, μέχρι να μου συνδέσουν ξανά το internet, και οχι να το ανοιγοκλείνει όλη την ωρα! :P
Επίσης θέλω η λαική να μεταφερθεί σε άλλη γειτονιά γιατί κάθε Τρίτη πρωί στήνουν τους πάγκους τους από τις 5πμ και με ξυπνάνε....

Και εγώ αυτό παρακάλεσα τους απέναντι και μου είπανε να τσακιστούμε να πάμε στον ΟΤΕ όπως αυτοί:p AXXX κατι γειτονες..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
τσ τσ τσ τσ τι γειτονες :) Θα επρεπε να ντρεπονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Επαθα φρικη με οσα διαβασα! Εγω μενω σε μια γειτονια ησυχη. Δεν υπαρχει κουτσομπολα (παληα ηταν καποια,νεα γυναικα μαλιστα,αλλα εφυγε). Στον πανω απο εμας οροφο μενει μια πολυ ησυχη οικογενεια, στον κατω απο εμας δε μενει κανεις. Απεναντι υπαρχουν 2 μονοκατοικιες με ησυχους ανθρωπους ,διπλα μας το ιδιο. Δοξαζω τον Υψιστο !!!!!!! Υπαρχει μονο μια οικογενεια στην πισω πλευρα του σπιτιου με 2 παιδακια ,ηρθαν προσφατα στην γειτονια,που τα παιδακια κανουν φασαρια ,αλλα παιδακια ειναι δεν μπορεις να τα φιμωσεις κιολας!!!!Στις πανελληνιες με ενοχλησαν ,αλλα πηγαινα κ διαβαζα στο γραφειο του σπιτου κ ολα Ο.Κ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kgkolfis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kgkolfis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Επαθα φρικη με οσα διαβασα! Εγω μενω σε μια γειτονια ησυχη. Δεν υπαρχει κουτσομπολα (παληα ηταν καποια,νεα γυναικα μαλιστα,αλλα εφυγε). Στον πανω απο εμας οροφο μενει μια πολυ ησυχη οικογενεια, στον κατω απο εμας δε μενει κανεις. Απεναντι υπαρχουν 2 μονοκατοικιες με ησυχους ανθρωπους ,διπλα μας το ιδιο. Δοξαζω τον Υψιστο !!!!!!! Υπαρχει μονο μια οικογενεια στην πισω πλευρα του σπιτιου με 2 παιδακια ,ηρθαν προσφατα στην γειτονια,που τα παιδακια κανουν φασαρια ,αλλα παιδακια ειναι δεν μπορεις να τα φιμωσεις κιολας!!!!Στις πανελληνιες με ενοχλησαν ,αλλα πηγαινα κ διαβαζα στο γραφειο του σπιτου κ ολα Ο.Κ.

Μην ορκίζεσαι :P
Το θέμα είναι οι γονείς τους να το καταλάβουν και να σεβαστούν τις ώρες κοινής ησυχίας, δεν φταίνε τα παιδιά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ναι αλλα ακομα και ενα 5χρονο καταλαβαινει πως αυτο μπορει να γουσταρει να κανει φασαρια αλλα ο αλλος γουσταρει ησυχια εφοσον ειναι 3 το μεσημερι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kgkolfis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kgkolfis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Ναι αλλα ακομα και ενα 5χρονο καταλαβαινει πως αυτο μπορει να γουσταρει να κανει φασαρια αλλα ο αλλος γουσταρει ησυχια εφοσον ειναι 3 το μεσημερι:P

Κάποιος πρέπει να του το μάθει για να το καταλάβει.. Τα παιδιά είναι mokey see --> monkey do :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Απόλυτο δίκιο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Δίπλα μας μένει μια κυρία, την οποία δεν ξέρω πως να την χαρακτηρίσω. Δεν σέβεται τους υπόλοιπους, φωνάζει σε ώρες κοινής ησυχίας, βάζει κάτι γυφτοτράγουδα τέρμα και γλεντάει μέχρι το πρωί, και κάθε πρωί θα ακούσουμε να βρίζει ή τα παιδιά της, ή κάποια απο τις νύφες της.:P Απέναντι μας, μιά οικογένεια με 2 μικρά κοριτσάκια, τα οποία δεν συμπαθώ ιδιαίτερα γιατί ώρες ώρες καταντάνε πολύ ενοχλητικά!
Πάντως έχουμε πολλούς ενοχλητικούς γείτονες!

Αυτάααα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Δίπλα μας μένει μια κυρία, την οποία δεν ξέρω πως να την χαρακτηρίσω. Δεν σέβεται τους υπόλοιπους, φωνάζει σε ώρες κοινής ησυχίας, βάζει κάτι γυφτοτράγουδα τέρμα και γλεντάει μέχρι το πρωί, και κάθε πρωί θα ακούσουμε να βρίζει ή τα παιδιά της, ή κάποια απο τις νύφες της.:P Απέναντι μας, μιά οικογένεια με 2 μικρά κοριτσάκια, τα οποία δεν συμπαθώ ιδιαίτερα γιατί ώρες ώρες καταντάνε πολύ ενοχλητικά!
Πάντως έχουμε πολλούς ενοχλητικούς γείτονες!

Αυτάααα:P

γιατι για την κυρια δεν καλείται το 100 οταν βαζει γυφτοτραγουδα μεχρι το πρωι;;;;;:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kgkolfis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kgkolfis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Δίπλα μας μένει μια κυρία, την οποία δεν ξέρω πως να την χαρακτηρίσω. Δεν σέβεται τους υπόλοιπους, φωνάζει σε ώρες κοινής ησυχίας, βάζει κάτι γυφτοτράγουδα τέρμα και γλεντάει μέχρι το πρωί, και κάθε πρωί θα ακούσουμε να βρίζει ή τα παιδιά της, ή κάποια απο τις νύφες της.:P Απέναντι μας, μιά οικογένεια με 2 μικρά κοριτσάκια, τα οποία δεν συμπαθώ ιδιαίτερα γιατί ώρες ώρες καταντάνε πολύ ενοχλητικά!
Πάντως έχουμε πολλούς ενοχλητικούς γείτονες!

Αυτάααα:P

Μπορώ να στη χαρακτηρίσω με μία μόνο λέξη, αλλά φοβάμαι μη φάω ban :P
Seriously, call the police ffs...! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top