Γενικό -  Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

Arsonist Magas

Νεοφερμένος

Ο Arsonist Magas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ρε παιδια το ατομο είναι 15.Γιατί του λέτε λυσάρια για τη Γ΄λυκείου?Εν πάση περιπτώσει,
Για Γ΄Λυκείου Αναστασιος Μπαρλας Μαθηματικα,Σαβάλας ή Αγγελος Κατσίκας(δυσκολο λυσάρι...) για φυσική και αναμφισβητητα Κωστας Σαλτερής για Χημεία(αν πας Θετική....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Για τη ΄Β του λένε τα παιδιά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss2009

Νεοφερμένος

Ο boss2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Λοιπόν άλγεβρα και μαθηματικά κατεύθυνσης Μπάρλας γεωμετρία Στεργίου-Νάκη φυσική Σαββάλας(Α. και Σ.Σαββάλας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fallenangel

Νεοφερμένος

Η fallenangel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
εγω πιστευω τα καλύτερα ειναι του Μπάρλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Φυσική κατεύθυνσης καλύτερος δεν είναι ο Μαθιουδάκης; Έχω ακούσει ότι για γενικής είναι οι αδερφοί Σαββάλα και κατ. για την β'Λυκείου τουλάχιστον ο Μαθιουδάκης. Κάνω λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
εγω προτεινω για μαθηματικα του πρωτοπαππα ή του στεργιου.για φυσικη δεν το εχω ψαξει ακομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo 93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo 93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Φυσική κατεύθυνσης καλύτερος δεν είναι ο Μαθιουδάκης; Έχω ακούσει ότι για γενικής είναι οι αδερφοί Σαββάλα και κατ. για την β'Λυκείου τουλάχιστον ο Μαθιουδάκης. Κάνω λάθος;

Kαι εγώ το ίδιο έχω ακούει για φυσική. Για μαθηματικά αγόρασα του Μπάρλα κ είμαι πολύ ικανοποιημένος όχι μόνο από θεωρία, αλλά κ από ασκήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Φυσική κατεύθυνσης καλύτερος δεν είναι ο Μαθιουδάκης; Έχω ακούσει ότι για γενικής είναι οι αδερφοί Σαββάλα και κατ. για την β'Λυκείου τουλάχιστον ο Μαθιουδάκης. Κάνω λάθος;

Tυχαίνει να έχω του Μαθιουδάκη και μπορώ να πω ότι είμαι απολύτως ευχαριστημένος.:)

Tυχαίνει να έχω του Μαθιουδάκη και μπορώ να πω ότι είμαι απολύτως ευχαριστημένος.:)

Ρε παιδιά όλα καλά αλλά έχει πολύ τσιμπιμένες ασκήσεις ο τύπος:P
Nevermind ας εξασκηθώ λίγο =_=
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

χριστινα πατρα

Νεοφερμένος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εγω προτεινω σαββαλα φυσικη. απο την α λυκειου με εχει βοηθησει απιστευτα, ενω εχουν πεσει πολλεσ απο τις ασκησεις του σε διαγωνισματα. μαθηματικα παλι χρησιμοποιω μπαρλα, και ειμαι αρκετα ευχαρριστημενη. ειναι πληρες, ειδικα τα θεματα των λυμενων ασκησεων. ελπιζω να βοηθησα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Winter_Sonata

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγώ είχα Σαββάλα φυσική κατεύθυνσης και παιδείας και έμεινα απολύτως ευχαριστημένη. Δεν έχω ανοίξει ποτέ βιβλίο του Μαθιουδάκη για να δω τι ασκήσεις έχει και αν όντως είναι πιο απαιτητικές, αλλά ο Σαββάλας έχει όλους τους τύπους ασκήσεων έτσι ώστε να ξετρίψεις, να εξασκηθεί το μυαλό σου και να πας να δώσεις εξετάσεις. Τώρα, μία απαιτητική άσκηση μπορείς να τη λύσεις και χωρίς να έχεις κάνει Μαθιουδάκη.
Και για την Γ' Λυκείου ο Σαββάλας είναι κορυφαίος πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
φυσικη σαββαλας
μαθηματικα μπαλας

Αυτα ακριβως.
Σαββαλας εχει καλα παραδειγματα και Μπαρλας καλες ασκησεις πιο μπροστα απο αυτες του βιβλιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss2009

Νεοφερμένος

Ο boss2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ρε παιδιά όλα καλά αλλά έχει πολύ τσιμπιμένες ασκήσεις ο τύπος:P
Nevermind ας εξασκηθώ λίγο =_=
Παύλο θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι οι ασκήσεις του βοηθήματος των Μαθιουδάκη-Παναγιωτακόπουλου είναι όντως τόσο δύσκολες υπάρχουν και εύκολες?Προτείνεις να ξεκινήσει κάποιος με αυτόν?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Παύλο θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι οι ασκήσεις του βοηθήματος των Μαθιουδάκη-Παναγιωτακόπουλου είναι όντως τόσο δύσκολες υπάρχουν και εύκολες?Προτείνεις να ξεκινήσει κάποιος με αυτόν?:)

Θα σου πρότεινα να πάρεις των αδελφών σαββάλα.Στου Μαθιουδάκη-Παναγιωτακόπολου χάνεσαι κυριολεκτικά.Εδώ στις πρώτες σελίδες που έχει λυμένες ασκήσεις μου φαίνονται απότομες για αρχή.Είναι χαοτικό.Αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Μια χαρά είναι το βιβλίο ρε παιδιά.Εγώ θυμάμαι αυτό έκανα και στην β λύκειού.Και όχι είναι καλό για να ξεκινήσει κάποιος που έχει απιτήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
μπαρλας ολε και μαθιουδακησ-παναγιωτακοπουλος ολε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nansu

Νεοφερμένος

Η nansu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
μαθηματικα ενα ειναι το βοηθημα...μπαρλας!!!!! εμπιστευτειτε με,εγραψα μαθηματικα κατευθυνσης φετος 20 στρογγυλο.Δεν υπαρχει το βοηθημα υτο.Φυσικη δεν μπορω να πω γιατι με υπερκαλυπτε το φροντιστηριο.Αλλα ο Σαββαλας δε λεει τιποτα...οπως το πηρα,εριξα μια ματια και δεν το ξανα ανοιξα...παιδικες ασκησεις,καμια συνδυαστικη...απλη εφαρμιγη τυπων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Winter_Sonata

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Μα το θέμα είναι να αρχίσει κανείς από τις εύκολες πρώτα! Το να μπεις κατευθείαν στα δύσκολα, θα σε μπερδεύσει και δεν θα κατανοήσεις σωστά την ύλη!
Και προφανώς η ματιά που του έριξες δεν ήταν αρκετή, γιατί δεν έχει μόνο απλές ασκήσεις όπως λες. Απλά αρχίζει με τις εύκολες και όσο πάει δυσκολεύουν. Εχεί κλιμακωτή δυσκολία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitrisio

Νεοφερμένος

Ο dimitrisio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 68 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Για τα μαθηματικά σας προτείνω από τις εκδόσεις Σαββάλα
α)Χαρ.Στεργίου-Χρ.Νάκη-Ιωαν.Στεργίου
β)Νίκου Σκομπρή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Για φυσική δες και Δημόπουλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoula!

Νεοφερμένος

Η vasoula! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
γεια σας:bye: θα ηθελα να μου προτεινετε βιβλία για τα μαθήματα της θετικής.θα προτειμούσα να είναι αρκετα υψηλου επιπέδου καλύπτοντασ επαρκώς επιπλέων ύλη απο αυτήν που προβλέπετε :)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top