Γενικό -  Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ψάχνω κάποιο βοήθημα για φυσική και γενικής και κατεύθυνσης που να έχει κυρίως λυμένες ασκήσεις... Θα με βοηθούσε παρά πολυ αν έγραφε και σχολια στην λύση
Υπαρχει κατι τετοιο;
Εχω του σαβάλλα αλλά έχει ελάχιστες λυμένες ασκήσεις επίσης στο πίσω μέρος οι λύσεις ειναι τηλεγραφικές


Υ.γ.: Με ενδιαφέρει το βοήθημα να ειναι για την B' Τάξη του λυκειού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Ψάχνω κάποιο βοήθημα για φυσική και γενικής και κατεύθυνσης που να έχει κυρίως λυμένες ασκήσεις... Θα με βοηθούσε παρά πολυ αν έγραφε και σχολια στην λύση
Υπαρχει κατι τετοιο;
Εχω του σαβάλλα αλλά έχει ελάχιστες λυμένες ασκήσεις επίσης στο πίσω μέρος οι λύσεις ειναι τηλεγραφικές


Υ.γ.: Με ενδιαφέρει το βοήθημα να ειναι για την B' Τάξη του λυκειού...

Εγω ξέρω ένα βιβλιοπολείο που έχει όλα τα τεύχη του playboy απο το πρώτο τεύχος που έχει και την γυμνή φωτογράφιση της μπομπουλίνας και δώρο ένα καριοφίλι μέχρι το τελευταίο. Βοηθησα καθόλου ?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όχι ... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Όλη μέρα στο ίντερνετ είσαι δεν μπορείς να ψάξεις μόνος σου;:P
Τεσπα ειδικά στο δεύτερο λινκ θα βρεις ποικιλία βιβλίων.Πες μου αν τελικά βρήκες αυτό που ήθελες. οκ;:)
https://www.xidas.gr/Editions/Catalogue/Lykeio/B/Fysikh.asp
https://www.papasotiriou.gr/results.asp?cat=0&mode=0&ty=0&av=%D6%D5%D3%C9%CA%C7+%C2+%CB%D5%CA%C5%C9%CF%D5&Go.x=20&Go.y=11
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Aν κατάλαβα καλά κλέφτρα ψάχνει ένα βιβλίο μόνο με λυμένες ασκήσεις (ή έστω κατα το 80+% με λυμένες). Άρα αυτό δύσκολα το καταλαβαίνεις ψαχνοντάς σε online βιβλιοπωλεία... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Aν κατάλαβα καλά κλέφτρα ψάχνει ένα βιβλίο μόνο με λυμένες ασκήσεις (ή έστω κατα το 80+% με λυμένες). Άρα αυτό δύσκολα το καταλαβαίνεις ψαχνοντάς σε online βιβλιοπωλεία... :(

Το ξερω μωρό μου(δεν ξέρω τι με έπιασε και στο γράφω αυτό:D ) στο πρώτο λινκ υπάρχει δείγμα σελίδων του βιβλίου ενώ στο δεύτερο υπάρχει ακριβής περιγραφή του τι περιέχει............επίσης αν επιλέξει κάποιους τίτλους (όχι να τους παραγγείλει απλά να σημειώσει ποιοι μπορεί να είναι πιο κοντα στο τι ζητάει) μπορεί μετά να επικοινωνήσει με τον εκδοτικό οίκο και να ρωτήσει σχετικά.Ξέρω ότι ζει στην επαρχία(έτσι δεν είναι;) οπότε λογικά θα βρίσκει μόνο Σαββάλα και Πατάκη (υποθέτω) ενώ τουλάχιστον αν δει 2-3 τίτλους θα μπορέσει να ψάξει.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Xμμμ έχεις δίκιο. Να δούμε τι θα πει και αυτός όταν γυρίσει απο το φροντιστήριο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
καλο φαινετε το πρωτο link ... αλλα την υλη που εχουν τα δειγματα δεν γνωριζω ακομη και δεν μπορω να καταλαβω πολλα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Εγώ είμαι ευχαριστημένος με του Σαβαλλα.Για κοίτα λίγο τις εκδόσεις μεταιχμιο μηπως βρεις κατι που σου ταιριάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VagosM

Νεοφερμένος

Ο βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ποία βοηθήματα είναι τα καλύτερα να πάρω για τα μαθηματικά, φυσική και χημεία θετικής κατεύθυνσης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobby1

Νεοφερμένος

Ο bobby1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Έχει πάρα πολλά καλά. Εγώ πάντως στη χημεία είχα σαλτερή, στα μαθηματικά μπάρλα και στη φυσική μαθιουδάκη-παναγιωτακόπουλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VagosM

Νεοφερμένος

Ο βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
λεώ να τα πάρω και να διαβάσω μεσα στο καλόκαίρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Προφανώς δεν είσαι Μαθητής Α' γυμνασίου ε, διόρθωσέ το απο το προφίλ σου ;) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VagosM

Νεοφερμένος

Ο βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
της Α είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Α τι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonshadow

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
:iagree:Απ'οτι μου έχουν πεί και εμένα,για φυσική είναι καλός ο μαθιουδάκης γιατί είναι στο κλίμα των πανελληνίων και για χήμεια σαλτερη..απο μαθηματικά δεν ξέρω..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VagosM

Νεοφερμένος

Ο βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Τεχνολογικής και θετικής είναι ίδια τα βοηθήματα στη φυσική και στα μαθηματικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosclick

Νεοφερμένος

Ο nikosclick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Τεχνολογικής και θετικής είναι ίδια τα βοηθήματα στη φυσική και στα μαθηματικά?
Ναι, και στις 2 κατευθύνσεις ισχύουν τα ίδια όσον αφορά αυτά τα 2 μαθήματα κατεύθυνσης.

Για φυσική έχω να προτείνω Μαθιουδάκη-Παναγιωτακόπουλο και για μαθηματικά Στεργίου-Νάκη, και τα 2 εκδόσεις Σαββάλα.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζίνα

Νεοφερμένος

Η Τζίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Για χημεία-φυσική δεν ξέρω,πάντως για μαθηματικά καλύτερο είναι του Ζήτη:no1:...Μόνο μαθηματικά όμως..Φυσική-χημεία δεν είναι καλός....:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros

Νεοφερμένος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Πράγματι για τη χημεία κατ. του Σαλτερή είναι πολύ καλά. Για φυσική κατ. θα σου πρότεινα του Δημόπουλου. Στα μαθηματικά κατ. είχα του Ξένου (εκδόσεις Ζήτη) και μου φάνηκε αρκετά καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top