Βοήθεια/Απορίες στη Φυσική

CLONOA

Νεοφερμένος

Ο CLONOA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εμείς ούτε καν που τους μαθαίνουμε τους τύπους μετατροπής μονάδων μέτρησης των άλλων χωρών.Δεν νομίζω να είναι σοσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Bασικα στο λυκειο ολες τις ασκησεις με Κελβιν θα τς κανετε.Και ειναι Κελβιν,οχι Καλβιν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flori

Νεοφερμένος

Η φλωριανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
1000 thanks με βοήθησες πολύ!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AxilleasN

Νεοφερμένος

Ο AxilleasN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
σε δυο μερες δινω στο βιβλιο φυσικης γ γυμνασιου στη σελ 32 η ασκηση 3 πως λυνεται;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinaki

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
εγω γραφω αυριο και εχω αγχωθει
την συγκεκριμενη ασκηση δεν την εχω λεισει....συγνωμη αλλα δεν μπορω να βοηθησω

Μηπως σας εχουν πει κανενα sos κεφαλαιο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
σε δυο μερες δινω στο βιβλιο φυσικης γ γυμνασιου στη σελ 32 η ασκηση 3 πως λυνεται;:(

Πολύ ωραία ασκηση

λοιπόν



Ονομάζουμε την πρωτη δύναμη F1 και την δευτερη F2.
Διαιρούμε κατα μέλη και προκύπτει:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kosNtinos

Νεοφερμένος

Ο kosNtinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Παιδιά, διαβάστε τους νόμους και τους τύπους και πιστεύω ότι θα πάτε καλά στις εξετάσεις. Εγώ αύριο το δίνω αυτό το μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinaki

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
και εγω το ιδιο....φοβαμαι μην βαλει δυσκολα θεματα ή μπλοκαρω λογο αγχους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AxilleasN

Νεοφερμένος

Ο AxilleasN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Πάνω στη βιασίνη μου μπερδεύτικα: κι εγώ αύριο δίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antreas95

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
ενα που βρηκα εγω..
ζηταει password..εκει βαλτε asterios

ρε παιδιά μου ζητάει κωδικό... τι να βάλω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nagini

Νεοφερμένος

Η Σταματίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
1. Το φεγγαρι ειναι αυτοφωτο η ετεροφωτο... και γινεται ορατο απο κατοπτρικη ανακλαση η διαχυση?

2.Δύο ακίνητα σημειακά φορτισμένα σώματα απωθούνται με δύναμη μέτρου F = 4N. Αν διπλασιάσουμε το ηλεκτρικό φορτίο καθενός σώματος, χωρίς να αλλάξουμε τη μεταξυ τους αποσταση, τοτε η δυναμη γινεται?
F=-16n? -4n? - 8n?- 2n?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
To φεγγαρι είναι ετεροφωτο

16ν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
1. Ετερόφωτο και μάλλον διάχυση.
2.



F'/F = 4 . Άρα F'= 4F = 16N
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι να σου πω... Είχαμε ένα χαζό καθηγητή που δεν πολυενδιαφερόταν και έτσι κανένας δεν διάβαζε όπως και εγώ...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiota

Νεοφερμένος

Η yiota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
μπραβο!!!το τυπολογιο ειναι πλ καλο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

warez_1991

Νεοφερμένος

Ο warez_1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Για θέματα SOS - λυμένες ασκήσεις - τυπολόγια -βασικοί όροι ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής κτλ. μπες στην παρακάτω ιστοσελίδα

https://users.xan.sch.gr/asteriostr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marper

Νεοφερμένος

Η marper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

4AGE

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ο Καθηγητής της Φυσικής μας έδωσε την εξής άσκηση:
Ένα σφουγγάρι έχει πυκνότητα 0,5 g/κυβικό cm.Αν το βάλουμε στο νερό τι θα κάνει;
Μπορεί κάποιος να απαντήσει;
Πιστεύω ότι θα μεγαλώσει.Είμαι σωστός;Τι πιστεύετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Η μάζα του σφουγγαριου δε μεταβαλλεται. Ούτε η πυκνότητα του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top