Βοήθεια/Απορίες στη Λογοτεχνία Προσανατολισμού

Plato

Νεοφερμένος

Ο Plato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
para121992@hotmail.com πατα και σε μένα μια προώθηση!!!ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κουνελι

Νεοφερμένος

Η γιωτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
τι?ολα αυτα τα μαθαινετε απ εξω?:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Τις αναλυσεις δεν τις αποστηθιζεις, απλα θελουν καλο διαβασμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cats

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να ανοίξω την ιστοσελίδα.. :(www.kee.gr/attachments/file/2498.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλα

Νεοφερμένος

Η λιλα-πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
αχ ρε παιδακια αλλο υλικο δεν εχουμε????που θα ωρουμε αλλο????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
στο σχολειο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλα

Νεοφερμένος

Η λιλα-πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
οσοι πανε σχολειο θες να πεις!αρκετοι ξαναδινουμε!

Το σκεφτηκα αυτο αλλα μετα ειδα οτι γραφεις οτι πας Γ'Λυκειου, γι αυτο και ειπα το σχολειο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ ΝΑΤΑΣ

Νεοφερμένος

Η ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ ΝΑΤΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
στειλτε και σε μενα βρε παιδια για όλουσ αυτούσ natasa_hist@yahoo.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiaaa

Νεοφερμένος

Η σόφη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
παιδια πηγαινετε στο σαιτ του πραξις...
νομιζω πως σαιτ φροντιστηριων οπου να ναι θα ανεβασουν υλικο...
εγω στα κειμενα εχω βοηθημα!! κ ετσι νιωθω λιγο πιο σιγουρη γιατι εχει πολλα πραγματα να διαβασεις(σε αντιθεση με τις σημειωσεις που εχω ψαξει κατα καιρους..)
αν βρω κ εγω κατι θα σας πω.... καλη συνεχεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna812000

Νεοφερμένος

Η ΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
κι εγω θα ηθελα! anna812000@yahoo.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athanasoulini:)

Νεοφερμένος

Η Athanasoulini:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Παιδιά, στα αλήθεια απορώ πως δεν έχουν προσθέσει σημειώσεις (σχόλια ) για τα καινούρια ποιήματα στη Βιβλιοθήκη του i-School!!?? ή κάνω λάθος ?

Αν κάποιος εχει φροντιστηριακές σημειώσεις, ειτε σε ηλεκτρονική μορφή, ή βρει στο ιντερνετ από άλλα φροντιστήρια, και έχει βέβαια χρόνο (αυτό που το πας....!!), θα ηταν καλό να τις ανεβάσει. Θα εξυπηρετούσε αυτούς που ξαναδίνουν, και τα λοιπά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα να μου πείτε τί σας έχουν πει στο σχολείο για τον ελεύθερο πλάγιο λόγο και τη λειτουργία του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Πρόκειται για συγκεκριμένη τεχνική, η οποία δίνει στον αφηγητή τη δυνατότητα να
μεταφέρει τα λόγια, τις σκέψεις ή τις διαθέσεις ή τα συναισθήματα ενός άλλου προσώπου χωρίς να αλλάξει την
τριτοπρόσωπη αφήγηση ούτε το βασικό αφηγηματικό χρόνο (συνήθως παρωχημένο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Πρόκειται για συγκεκριμένη τεχνική, η οποία δίνει στον αφηγητή τη δυνατότητα να
μεταφέρει τα λόγια, τις σκέψεις ή τις διαθέσεις ή τα συναισθήματα ενός άλλου προσώπου χωρίς να αλλάξει την
τριτοπρόσωπη αφήγηση ούτε το βασικό αφηγηματικό χρόνο (συνήθως παρωχημένο).

ναι χαίρω πολύ κι εγώ αυτό βρήκα στο google αλλά θέλω κάτι πιο συγκεκριμένο...Καθηγητών απαντήσεις αν είναι εύκολο...Ευχαριστώ πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manwlia

Νεοφερμένος

Η manwlia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
σας θερμοπαρακαλώ στειλτε μου και μενα τις σημειώσεις nora_bloobloo@hotmail.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

πάραλος

Νεοφερμένος

Η πάραλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπέρα. Μου έχουν αναθέσει για πρώτη φορά νεοελληνικά κείμενα γ λυκείου και αρχαία γ λυκείου. Στα νεοελληνικά πού μπορώ να βρω σημειώσεις για τη θεωρία(εκφραστικά μέσα, μέτρα στην ποίηση κτλ); Ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vagia79

Νεοφερμένος

Η vagia79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
καλησπέρα. Μου έχουν αναθέσει για πρώτη φορά νεοελληνικά κείμενα γ λυκείου και αρχαία γ λυκείου. Στα νεοελληνικά πού μπορώ να βρω σημειώσεις για τη θεωρία(εκφραστικά μέσα, μέτρα στην ποίηση κτλ); Ευχαριστώ πολύ

Καλησπέρα. Προσωπικά χρησιμοποιώ τα Ελληνικά γράμματα (πιστεύω είναι το καλύτερο από άποψη ανάλυσης δομής και περιεχομένου) και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένη. Αλλά και το Μεταίχμιο δεν υπολείπεται σε ποιότητα. Μέσα θα βρεις πολλή θεωρία για εκφραστικά μέσα και μέτρα ποίησης.
Καλό σου βράδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swtia

Νεοφερμένος

Η swtia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top