Βοήθεια/Απορίες στη Λογοτεχνία Προσανατολισμού

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Στη Λογοτεχνία κάτω από τα κείμενα έχει αρκετά σχόλια.....η καθηγήτριά μου έχει φαγωθεί να τα ξέρω πάρα πολύ καλά,,,μήπως ξέρετε σε τί χρησιμεύουν και πως μπορούν να μπουν σαν ερώτηση;;; Λογικά σε συνδυαστική;;Για παράδειγμα στα σχόλια του Κρητικού γράφει για την Ερωφίλη,τους Ελεύθερους Πολιορκημένους κλπ...Αυτά τι δουλειά έχουν;;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggeliki22065

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Στη Λογοτεχνία κάτω από τα κείμενα έχει αρκετά σχόλια.....η καθηγήτριά μου έχει φαγωθεί να τα ξέρω πάρα πολύ καλά,,,μήπως ξέρετε σε τί χρησιμεύουν και πως μπορούν να μπουν σαν ερώτηση;;; Λογικά σε συνδυαστική;;Για παράδειγμα στα σχόλια του Κρητικού γράφει για την Ερωφίλη,τους Ελεύθερους Πολιορκημένους κλπ...Αυτά τι δουλειά έχουν;;; :hmm:
ειναι σημαντικα διαβασε τα..μπορει πχ να πεσει ερωτηση απο που εχει δεχτει επιδρασεις Ο Σολωμος.Εκτος απο τα δημοτικα τραγουδια κλπ κλπ εχει δεχτει επιδρασεις και απο την κρητικη λογοτεχνια,απο την Ερωφιλη του Χορτατση
,οποτε μπορεις να χρησιμοποιησεις και το σχολιο που σου δινεται απο κατω.Και συνηθως στις εξετασεις βαζουν ερωτηση απο τα σχολια του βιβλιου,και κυριως στο γνωστο,προσεχε εκει τα σχολια του βιβλιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
σ' ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaaa

Νεοφερμένος

Η ΜΑΡΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
εκτος απο αυτην την ερωτηση για τισ επιδρασεις μπορει να σε ρωτησουν σε ποια αλλα ποιηματα του Σολωμου συνανταμε κοινα θεματα.Αυτη η ερωτηση ειναι και στο βιβλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
τα σχόλια του βιβλίου και γενικά οι πληροφορίες του ειναι καλές... εγώ είχα πάρει ένα βοήθημα πάα πολυ καλό. σου συνιστώ να το αγοράσεις..! εγώ στη Λογοτεχνία εγραψα 18,6 πράγμα πολύ δύσκολο καθώς η λογοτεχνία είναι κατι σαν την έκθεση. Το βοηθημα ήταν του Σαββάλα και το ήξερα από έξω ολόκληρο... Πηγαινε, αγόρασε το και θα δεις οτι θα γράψεις τέλεια..!
Με πολλή αγάπη,
Ισαάκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggeliki22065

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
τα σχόλια του βιβλίου και γενικά οι πληροφορίες του ειναι καλές... εγώ είχα πάρει ένα βοήθημα πάα πολυ καλό. σου συνιστώ να το αγοράσεις..! εγώ στη Λογοτεχνία εγραψα 18,6 πράγμα πολύ δύσκολο καθώς η λογοτεχνία είναι κατι σαν την έκθεση. Το βοηθημα ήταν του Σαββάλα και το ήξερα από έξω ολόκληρο... Πηγαινε, αγόρασε το και θα δεις οτι θα γράψεις τέλεια..!
Με πολλή αγάπη,
Ισαάκ
Και το μεταιχμιο ειναι παααρα πολυ καλο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Μμμμ, δεν θα το έλεγα, μονο την φήμη έχει. Εχει περιορισμένες πληροφορίες το μεταιχμιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggeliki22065

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Μμμμ, δεν θα το έλεγα, μονο την φήμη έχει. Εχει περιορισμένες πληροφορίες το μεταιχμιο
περιορισμενα????εχει παρα πολλα σχολια, οσες ερωτησεις επεσαν φετος ατοφιες τις ειχε και το μεταιχμιο..,ειχα και τα 2 και μεταιχμιο και σαββαλα,και τα 2 πολυ καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rose_Red

Νεοφερμένος

Η Mika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
1ον Για βοήθημα όλοι οι φροντηστές συμβουλεύουν το διτομο από τα ''Ελληνικά Γράμματα'' και όντως είναι κορυφαίο.

2ον Τα σχόλια βοηθούν πολύ στην κατανόηση του κειμένου, αλλα δεν κερδίζεις κάτι με το να τα μάθεις απέξω παρα περισσότερες πληροφορίες. Το βασικό είναι να καταλάβεις το νόημα του κειμένου, τό θέλει να πει. Και γενικά αν είσαι σχετικά ενημερωμένη με τις εποχές της λογοτεχνίας δεν θα σου είναι δύσκολο να καταλάβεις περί τίνος πρόκειται και να διαχωρίσεις τα σημαντικά από τα επιπλεόν. Καλό θα ήταν να διαβάσεις προσεκτικά και τη βιογραφία του κάθε συγγραφέα καθώς και κάποια έργα του (αν δεν το έχεις κάνει ήδη, δεν πειράζει:D) .

3ον Όσον αφορά τα κείμενα, δεν έχει σοσ και τυποποιημένες εκφράσεις. Όλα τα διαβάζουμε και προσπαθούμε να καταλάβουμε το νόημα τους και όχι να μάθουμε απέξω σχόλια του φροντηστηρίου. Αυτά είναι για το Πάσχα...

Τα λέω αυτά επειδή τα κείμενα τυχαίνει να είναι το αγαπημένο μου μάθημα, ε και ένα 17,1 στις εξετάσεις πιστεύω ότι είναι καλός βαθμός για τα κέιμενα και ότι μου επιτρέπει να εκφέρω γνώμη..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestia1234

Νεοφερμένος

Η ΑΝΕΣΤΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
συμφωνω με τα οσα ειπες αλλα δεν θεωρω σωστο το να αφησουμε τισ σημειωσεις του φροντιστηριου για το πασχα ολα τωρα με την σειρα τους πρεπει να γινουν πιστευω για να μην τα χασουμε μετα.το πασχα ειναι για ενα φρεσκαρισμα.εσυ καλα τελειωσεσ και εγραψεσ και την βαθμαρα σου..!μην μας δινεισ τετοιεσ συμβουλες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rose_Red

Νεοφερμένος

Η Mika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλέ με παρεξήγησες!! Δεν είπα να μην διαβάσετε τις σημειώσεις του φροντ!! Αλίμονο! Είπα απλά, ότι δεν πρόκειται να σας βοηθήσει το να σκοτωθείτε να τις μάθετε αυτολεξί ,μόλις το υλικό έρθει στα χέρια σας!Καλύτερο είναι να τις διαβάσετε προσεκτικά έτσι ώστε να κατανοήσετε και αυτές και προ πάντων το κείμενο... Αν θέλετε να σας μείνουν καποιες φράσεις ή τέσπα κάποιοι παράγραφοι, αυτό να το κάνετε το Πάσχα...Το να αρχίσετε το απέξω από τώρα δεν βοηθάει στα κείμενα, μην πω ότι σας πηγαίνει και πίσω γιατί είναι και χρονοβόρο και δεν σας βοηθά ουσιαστικά στην κατανόηση κειμένου άρα σας κάνει ευάλωτους σε ερωτήσεις κρίσεως και στο παράλληλο...

Στα κείμενα και στην έκθεση το απέξω δε βοηθά ούτε στο 30%...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Πιστεύω οτι πρέπει να τα μαθαίνουμε όλα και την στιγμη που πρέπει. Για σένα Η λογοτεχνία ηταν το αγαπημένο σου μάθημα γιαυτό και δεν είχες προβλημα να διαβάσεις΄πολλές σημειώσεις μαζί. Για κάποιον που η λογοτεχνία φαίνεται δύσκολη πρέπει να τα μαθαίνει όλα την στιγμή που τα κάνει..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rose_Red

Νεοφερμένος

Η Mika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ναι και πιστεύεις ότι είναι καλύτερο να κατανοήσεις το κείμενο και να μπορείς να απαντήσεις μετά οποιαδήποτε ερώτηση ή να μάθεις απέξω τα πάντα και μετά να μην μπορείς να απαντήσεις σε συνδιαστικές ή παράλληλα και γενικά σε ερωτήσεις κρίσεως??
Και πίστεψε με κανέναν δε βοήθησε το απέξω!Η απουσιολόγος του τμήματος μου που μάθαινε όλα τα σχόλια και τις ερωτήσεις απέξω από την αρχή, έγραψε 14,5 φέτος...Όχι ότι σε όλους μπορεί να συμβεί αυτό, απλά είπα ένα παράδειγμα το οποίο όμως μπορεί να αποδείξει τα παραπάνω λεγόμενα μου... Τώρα αν κάποιος βολεύεται με το απέξω, δεν μπορώ να πω κάτι... Εγω απλά είπα τί έκανα εγω που με βοήθησε στο να γράψω σχετικά καλά σε αυτό το μάθημα της κατεύθυνσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Συμφωνώ και ειδικά στη λογοτεχνία δεν βοηθάει το απέξω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Τι να πώ... Εγώ από έξω τα έμαθα και έγραψα και 18,6...!΄Μάλλον μπερδέυουμε την λέξη από έξω..! Οταν λέω οτι τα έμαθα απο΄έξω δεν ενοώ οτι πήρα τις σημειώσεις και άρχισα να τις διαβάζω σαν ιστορία..! Τις διάβασα πολλές φορές τις ΚΑΤΑΝΟΗΣΑ τις επεξεργάστικα με τα σχόλια του βιβλίου και βγήκε το επιθυμητο αποτέλεσμα. Νομίζω πως κάποιος πρέπει να μάθει απο έξω τι είναι ρεαλισμός, ρομαντισμός, κλασικισμός κλπ. ή πρέπει να μάθει τα χαρακτηριστικά της γραφής κάθε λογότεχνη αυτά δεν μπορουν να βγούν με απλά κατανόηση του κειμένου. ΩΣΤΟΣΟ δεν πρέπει να μείνουμε στην αποστιθιση..! Πρέπει να πάρουμε όλα όσα μάθαμε από έξω και να τα εφαρμόσουμε στο κείμενο... Μόνο τοτε θα έχουμε το επιθυμητο αποτέλεσμα. έτσι δούψα και εγώ (18,6) έτσι δούψε και η κολλητή μου οσο και αν δεν το πιστευέτε έγραψε 20... Τώρα ο καθένας οπως μπορεί και θέλει έτσι θα διαβάσει. Εγώ απλά ανέφερα τον τρόπο με τον οποίο διάβασα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sotiria90

Νεοφερμένος

Η sotiria90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Στη Λογοτεχνία κάτω από τα κείμενα έχει αρκετά σχόλια.....η καθηγήτριά μου έχει φαγωθεί να τα ξέρω πάρα πολύ καλά,,,μήπως ξέρετε σε τί χρησιμεύουν και πως μπορούν να μπουν σαν ερώτηση;;; Λογικά σε συνδυαστική;;Για παράδειγμα στα σχόλια του Κρητικού γράφει για την Ερωφίλη,τους Ελεύθερους Πολιορκημένους κλπ...Αυτά τι δουλειά έχουν;;; :hmm:
επειδή κ εγώ έδωσα φέτος κ τα πηγα πολύ καλά στη λογοτεχνία παρόλο που δεν μου πολυάρεσε κ στο τέλος είχα αγχωθεί κιόλας γιατί την είχα αφήσει τελευταία και δεν έκανα καλή επανάληψη.....έχω να σου πω ότι από αυτά τα σχόλια του βιβλίου δεν είχα διαβάσει τίποτα.ειδικά αυτά του κρητικού......δεν έχουν νόημα για μένα.είναι άχρηστες πληροφορίες...και δεν πρόκειται να σε ρωτήσουν αν το ξανασυναντάμε αυτό σε άλλο ποίημα του σολωμού...ούτως ή άλλως είναι αδύνατο να τα μάθει κανείς απ'έξω αυτά..αυτά που πρέπει να ξέρεις είναι όλες οι εισαγωγές που υπάρχουν πριν από κάθε κειμενο ή ποίημα..είναι σημαντικες να τις ξέρεις απ'έξω..μετά αυτό που πρέπει να κανεις είναι να διαβάζεις τα βοηθήματα ή τις σημειώσεις του φροντιστηρίου κ να κρατάς μόνο τα σημαντικά.....έτσι θα μπορείς μετά να απαντάς κάθε ερώτηση με ευκολία...θα ξέρεις τον κύριο άξονα και θα την αναπτύσσεις με δικά σου λόγια..γιατί είναι αδύνατον να τα μάθεις όλα απ'έξω κ δεν θα σου χρειαστεί κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raziel

Νεοφερμένος

Ο Raziel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Θα τα διαβασεις τελεια τα σχολια απο κατω!Τελεια ομως!

Εγω Λογοτεχνια εγραψα 16,8 και εχασα μονο απο την τελευταια ερωτηση στο αδιδακτο κειμενο που ενω θα πρεπε να ειναι θετικη η αναφορα του Δημουλα στο γνωστο κειμενο,εγω εγραψα οτι ειναι αρνητικη και εχασα ολη σχεδον την ερωτηση..Τουλαχιστον 3 μοναδες..Και εχει δικιο ο φιλος απο πανω γιατι ειναι και εκθεση το μαθημα,οπου εγραψα το μεγαλυτερο φετος-με ενημερωσε το υπουργειο-με 19,3 και ειχα τη δυνατοτητα να γραψω το ιδιο και στη λογοτεχνια αλλα μια ερωτηση πραγματικα με σκοτωσε και μου στερησε το αριστα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Δεν ξέρω νομίζω οτι πολλοί δεν ξέρουν να διαβάζουν τη λογοτεχνία..! Για να έχει το βιβλίο τα σχόλια σημαίνει οτι τα έχει για να διαβαστούν!!! Τώρα αν μας τα ζητηήσουν μας τα ζήτησαν..! Έτυχε φέτος να μην τεθούν σχόλια του βιβλίου από κάτω, αλλα προπερυσι που έπεσε η Σονάτα αν κάποιος δεν ήξερε τα σχόλια από κάτω έχανε βαθμού στις απαντήσεις γιατι έπρεπε να τα συνδιασει με τις σημειώσεις του φροντηστηρίου. Νομίζω οτι δεν πρέπει να είμαστε απόλυτοι και να λέμε στα παιδιά που ξεκινούν τώρα ''ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ'' γιατι με το να τους λέμε τέτοια πραγματα τελικά, δεν θα διαβάσουν ΚΑΛΑ. Καθηγήτρια μου στη Λογοτεχνία όπως και η φίλη μου που σας ανέφερα που εγραψε καθαρό 20 ειχαμε μια καθηγήτρια Πανεπιστημίου... και έκανα οτι έλεγε... τώρα τι άλλο να πώ..! σας το ξανα λέω. ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkeos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Αιγαίου (Ρόδος) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εγώ στη λογοτεχνία έγραψα 18,4 και με βοήθησαν οι σημειώσεις που έφτιαχνε ο κύριος μου καθώς και το Μεταίχμιο.Για παράδειγμα σε κάθε κείμενο έιχα περίπου 50 σελίδες σημειώσεις.και μόνο στον Κρητικό μαζί με το Μεταίχμιο και τις σημειώσεις περίπου 250 σελίδες.Θα ανεβάζω κατά καιρούς ότι υλικό έχω αρκεί να ψάξω να τα βρω πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Huntress

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Το καλύτερο είναι να διαβάσεις συνδυαστικά τα σχόλια του βιβλίου και του βοηθήματός σου ώστε να μην έχεις κανένα κενό στη μελέτη σου.Εγώ είχα στη λογοτεχνία είχα βοηθήματα ''μεταίχμιο'' που προσφέρουν πάρα πολλά σχόλια και ερωτήσεις για εξάσκηση αλλά διάβαζα και του βιβλίου τα οποία όμως σίγουρα δεν επαρκούν για τις εξετάσεις.Τελικά έγραψα 18,9.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top