Βοήθεια/Απορίες στη Γεωμετρία

nikosclick

Νεοφερμένος

Ο nikosclick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
καποιος να ποσταρει τη λυση της 2 γιατι δεν θα μπορω να κοιμηθω το βραδυ :P:'(
Ετοιμάσου να ξενυχτήσεις τότε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yoooo!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Έχουμε:







Δεν νομίζω να πάει παραπέρα...:hmm:


:)

:no1:
Έλεος εγώ... :fss: Και άλλαξα το πρόσημο στο άκυρο και άνοιξα λάθος την ταυτότητα... :lol:... Πάω ξανά για ύπνο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.

nikosclick

Νεοφερμένος

Ο nikosclick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Νομίζω πως αρκεί αυτή η λύση. Άλλωστε γινόμενο ζητάει να γίνει, όχι να παραγοντοποιηθεί... ;)



Πάει κι άλλο, όντως. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Νομίζω πως αρκεί αυτή η λύση. Άλλωστε γινόμενο ζητάει να γίνει, όχι να παραγοντοποιηθεί... ;)



Πάει κι άλλο, όντως. :)

Ναι όμως γτ να μην έχεις ένα γινόμενο που απλά θα έχει 4 παρενθέσεις και όχι δυνάμεις, αγκύλες και πολλά άλλα ζουμιά;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosclick

Νεοφερμένος

Ο nikosclick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ναι όμως γτ να μην έχεις ένα γινόμενο που απλά θα έχει 4 παρενθέσεις και όχι δυνάμεις, αγκύλες και πολλά άλλα ζουμιά;:P
Ok. Αν και έχει απαντηθεί η άσκηση, τη συνεχίζω.
Είχαμε μείνει στο ότι:










Ελπίζω να εννοούσες κάτι τέτοιο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ok. Αν και έχει απαντηθεί η άσκηση, τη συνεχίζω.
Είχαμε μείνει στο ότι:










Ελπίζω να εννοούσες κάτι τέτοιο...:P

Όχι:P Θα ανεβάσω και εγω τη λύση σε λίγο γτ είμαι άσχετος από latex:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Όχι:P Θα ανεβάσω και εγω τη λύση σε λίγο γτ είμαι άσχετος από latex:D


for f*ck's sake,αν μπορεις να λυσεις τετοια,σε παιρνω επιτοπου:P:lol:(μην παιρνεις αερα,που λεει ο λογος :P :P :P-απορω πώς με αντεχεις :D- )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Ρε παιδιά γιατί ζορίζεστε. Καθίστε να ξεκουραστείτε 10μέρες που μέινανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ελα ντε,ακριβως!!!εχουμε να φαμε καλοκαιρια ετσι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Για αυτό άλλωστε υπάρχει και το WoW για να τρώμε ώρες από τη ζωή μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Μην ακουμπήσετε την άσκηση 2, κάνει τζιζ. Είναι άσκηση απ' τη Βαλκανιάδα Νέων 2003 και περιττό να σας πω πως όσο ξεφτέρι και να 'σαι, αν δεν ξέρεις σε βάθος τις ανισότητες, δε πα να χτυπιέσαι, δε λύνεται :P
οταν λες 'σε βαθος' ποσο βαθος εννοεις? για να ξερω αν αξιζει να προσπαθησω...:P
(αξιζει-δεν αξιζει θα την δω αυριο που θα'χω χρονο )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
1)δινετε ενα ευθυγραμμο τμημα ΑΒ=20cm και το σημειο Μ του ΑΒ ωστε 2ΑΜ=3ΜΒ.Να βρειτε τα μηκη των ΜΑ και ΜΒ.
2)Πανω σε μια ευθεια παιρνουμε τα διαδοχικα τμηματα ΑΒ,ΒΓ και το μεσο Μ του ΒΓ.Να αποδειξετε οτι ΑΓ<2ΑΜ. οποις θελει ασ απαντησει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
1)2ΑΜ=2(ΑΒ-ΜΒ)=2ΑΒ-2ΜΒ
2ΑΒ-2ΜΒ=3ΜΒ
2ΑΒ=5ΜΒ
ΜΒ=2χ20/5=8
ΑΜ=12
2)2ΑΜ=2(ΑΒ+ΒΜ)=2ΑΒ+2ΒΜ=ΑΓ+2ΒΜ
ΑΓ<2ΑΜ<=>ΑΓ<ΑΓ+2ΒΜ ΙΣΧΥΕΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Μήπως μπορεί κάποιος να μου εξήγησει πως μια ευθεία η οποία αποτελείται από άπειρα σημεία τα οποία ΔΕΝ έχουν διαστάσεις, απέκτησε μήκος; :(


Εγώ ξέρω ότι και 3467893467836093860973906 φορές το τίποτα να πάρεις, πάλι τίποτα θα έχεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
μια ευθεια ειναι ενα συνολο απο σημεια το ενα διπλα στο αλλο...οποτε λεμε οτι εχει μηκος πχ.............................................................................<-αυτο πες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Δεν το έχω σαν άσκηση...Αλλά και πάλι αφού τα σημεία ΔΕΝ έχουν διαστάσεις, το μήκος που στον (λεξικό λογοκριμένων όρων) το βρήκε;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
τζιμ μουφα απορια εχεις:P:P
εχει μετρο ΤΕΛΟΣ!Δεν σηκωνω κουβεντα!:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
djim.. ρωτας μονο για να ρωτας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Aς ρωτάω μόνο για να ρωτάω...Απλώς δεν μπορώ να το καταλάβω...

Αν είναι κακό, τότε καλύτερα να μου απαγορέψουν να ανοίγω θέματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top