Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 349100

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας
Έγραψα 16,2 στη βιολογία, αν και ήμουν σίγουρη ότι είχα γράψει αρκετά περισσότερο
Βασικά απ’οτι είδα είχα απαντήσει όλα τα θέματα σωστά, και τα απάντησα όλα. Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι ήταν ελλιπείς οι αιτιολογήσεις μου, αλλά και πάλι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έφυγαν 20 μονάδες, μιας και σε αυτές ήμουν πολύ αναλυτική. Να ζητήσω επίδειξη γραπτού; Ήθελα να περάσω ιατρική, αλλά πλέον αποκλείεται. Με 19,4 στη φυσική, 19,1 στη χημεία και 15,8 στην έκθεση συνολικά τα μόρια βγήκαν γύρω στο 17.500. Να μπω σε κάποια χαμηλότερη σχολή; Ή να ξαναδώσω του χρόνου; Και γιατί μπορεί να έχασα τόσες μονάδες στη βιολογία αν τα είχα απαντήσει όλα;
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Εννοείται με 18240.έχεις ελπίδες για Ιατρική επαρχίας.
1ο και 3ο πεδίο αύξηση βάσεων 300 με 600 μόρια. Οι επιδόσεις ήταν αρκετά καλύτερες από πέρυσι.
2ο 4ο αυξήσεις στις μεγάλες πόλεις άνοδο στα πολύ χαμηλά λόγω ΕΒΕ και σταθερά τα μεσαία...
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εννοείται με 18240.έχεις ελπίδες για Ιατρική επαρχίας.
1ο και 3ο πεδίο αύξηση βάσεων 300 με 600 μόρια. Οι επιδόσεις ήταν αρκετά καλύτερες από πέρυσι.
2ο 4ο αυξήσεις στις μεγάλες πόλεις άνοδο στα πολύ χαμηλά λόγω ΕΒΕ και σταθερά τα μεσαία...
Ποιος είπε ότι στο πρώτο πεδίο θα έχει αύξηση μέχρι 600 μόρια? Και για ποιες σχολές?
 

Ηρω03

Νεοφερμένος

Η Ηρω03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Οι στρατιωτικές σχολές που λέτε να κυμανθούν τα σώματα;
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Αυτό που ακούγεται είναι πως σαυτά τα 2 πεδία οι επιδόσεις ήταν αρκετά καλύτερες συγκριτικά με πέρυσι Νεφέλη επομένως μιλάνε για άνοδο εν γένει των σχολών των 2 πεδίων 300 με 600.... Στις στρατιωτικές πχ.αστυφυλάκων θα.πάει σίγουρα 16000 για τα άλλα δεν ξέρω
 

Zoigian

Νεοφερμένος

Η Zoigian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Παιδια με 16.047 απο υγειας , για ποιες σχολες στο απθ εχω ελπιδες;
 

Ηρω03

Νεοφερμένος

Η Ηρω03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Αστυφυλάκων σίγουρα γιατί θα πάρει τα μισά άτομα στο στρατό όμως θα πάρει παρά πολλα
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Στην ζώνη του 16
 

TakSimeon

Νεοφερμένος

Ο TakSimeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Αστυφυλάκων κοντά 16.500
Λιμενοφυλάκων κάπου 16300.
Προσωπική εκτίμηση.
 

Nikkkpat

Νεοφερμένος

Ο Nikkkpat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Γενικά από όσο ακουω δεν έγραψαν καλά οι μαθητές παντως . Και δεδομένης της αυξησης στις στρατιωτικές πιστευω με το ζόρι 16000.
 

TakSimeon

Νεοφερμένος

Ο TakSimeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Οι στρατιωτικες θα πεσουν. Τα σωματα ασφαλειας θα ανεβουν.
 

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Τωρα τα νουμερα που αναφερεις δεν ειναι μορια φυσιοθεραπειας αλλα εσυ ξερεις καλυτερα.
Το θεμα ειναι να παμε λαμια ή θεσ/νικη.
Εστω οτι μπαινουμε στην πιο μαζεμενη φυσιο της σπαρτης.
Κανουμε αιτηση μετεγγραφης με τα 6 μορια μας και ερχονται και μας περνουν απο το σπιτι και μας κερνουν και ενα ταψι χαλβα φαρσαλων πριν μας κατσουν στο αμφιθεατρο λαμιας.
Για θεσσαλονικη θα πρεπει να κανουμε διαδηλωση απεξω γιατι υπαρχουν και αλλοι με 6 μορια και θα μπει ο πιο ντουκι. Αλλα παιζει και αυτη.
Αν παμε θεσ/νικη θα εχουμε μια ανωμαλια στην εξεταστικη φεβρουαριου, αν παμε λαμια ουτε αυτο.
Να σε ρωτήσω...εγώ έχω αδερφή που σπουδάζει στην Αθήνα καθώς και είμαι διδυμη..καμία από τις δύο μας δεν περναει μάλλον Αθήνα οπότε μάλλον πάμε για μεταγραφη...θα πρότεινες να βάλουμε ως κριτήριο το εισόδημα (που είναι χαμηλό ) και την τριτεκνια ή το γεγονός της αδερφής που σπουδάζει Αθήνα?(μένουμε επαρχία )
Γεια σας
Έγραψα 16,2 στη βιολογία, αν και ήμουν σίγουρη ότι είχα γράψει αρκετά περισσότερο
Βασικά απ’οτι είδα είχα απαντήσει όλα τα θέματα σωστά, και τα απάντησα όλα. Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι ήταν ελλιπείς οι αιτιολογήσεις μου, αλλά και πάλι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έφυγαν 20 μονάδες, μιας και σε αυτές ήμουν πολύ αναλυτική. Να ζητήσω επίδειξη γραπτού; Ήθελα να περάσω ιατρική, αλλά πλέον αποκλείεται. Με 19,4 στη φυσική, 19,1 στη χημεία και 15,8 στην έκθεση συνολικά τα μόρια βγήκαν γύρω στο 17.500. Να μπω σε κάποια χαμηλότερη σχολή; Ή να ξαναδώσω του χρόνου; Και γιατί μπορεί να έχασα τόσες μονάδες στη βιολογία αν τα είχα απαντήσει όλα;
Αυτό με τη βιολογία είναι σε όλη τη Ελλάδα...το έπαθα κι εγώ κι άλλοι συμμαθητές μου ...θα σου έλεγα αν θες τόσο ιατρική να ξανά δώσεις αν και έχεις ελπίδες για οδοντιατρική
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω αξιωματικών λόγω χαμηλών επιδόσεων μπορεί να πάει στο 17,5+
 

TakSimeon

Νεοφερμένος

Ο TakSimeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Αξιωματικων τι; Αστυνομίας ή λιμενικου;
 

Nikkkpat

Νεοφερμένος

Ο Nikkkpat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ότι θα ανέβει η αστυφυλακων και η λιμενοφυλακων το μόνο σίγουρο! Απλά δεν νομίζω να φτάσουν τις βάσεις του 2019..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για στρατιωτικές τρελή μείωση στανταρακι!
 

Zoigian

Νεοφερμένος

Η Zoigian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Γεια σας
Έγραψα 16,2 στη βιολογία, αν και ήμουν σίγουρη ότι είχα γράψει αρκετά περισσότερο
Βασικά απ’οτι είδα είχα απαντήσει όλα τα θέματα σωστά, και τα απάντησα όλα. Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι ήταν ελλιπείς οι αιτιολογήσεις μου, αλλά και πάλι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έφυγαν 20 μονάδες, μιας και σε αυτές ήμουν πολύ αναλυτική. Να ζητήσω επίδειξη γραπτού; Ήθελα να περάσω ιατρική, αλλά πλέον αποκλείεται. Με 19,4 στη φυσική, 19,1 στη χημεία και 15,8 στην έκθεση συνολικά τα μόρια βγήκαν γύρω στο 17.500. Να μπω σε κάποια χαμηλότερη σχολή; Ή να ξαναδώσω του χρόνου; Και γιατί μπορεί να έχασα τόσες μονάδες στη βιολογία αν τα είχα απαντήσει όλα;
Επαθα το ιδιο!!! Ηταν να γραψω πανω απο 19 και μου εβαλαν 16.2 ενω ειχα ολες σωστες τις απαντησεις μου! Μαλλον στις αιτιολογησεις εκοψαν
 

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Γεια σας
Έγραψα 16,2 στη βιολογία, αν και ήμουν σίγουρη ότι είχα γράψει αρκετά περισσότερο
Βασικά απ’οτι είδα είχα απαντήσει όλα τα θέματα σωστά, και τα απάντησα όλα. Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι ήταν ελλιπείς οι αιτιολογήσεις μου, αλλά και πάλι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έφυγαν 20 μονάδες, μιας και σε αυτές ήμουν πολύ αναλυτική. Να ζητήσω επίδειξη γραπτού; Ήθελα να περάσω ιατρική, αλλά πλέον αποκλείεται. Με 19,4 στη φυσική, 19,1 στη χημεία και 15,8 στην έκθεση συνολικά τα μόρια βγήκαν γύρω στο 17.500. Να μπω σε κάποια χαμηλότερη σχολή; Ή να ξαναδώσω του χρόνου; Και γιατί μπορεί να έχασα τόσες μονάδες στη βιολογία αν τα είχα απαντήσει όλα;
Ρώτησες τον φροντιστή σου; Είναι κάπως περίεργο να έγραψες 19+ στη φυσική και 16 στη βιολογία. Αν και ήμουν ανθρωπιστικών, ξέρω ότι η φυσική είναι το πιο απαιτητικό μεταξύ των τριών μαθημάτων προσανατολισμού στον προσανατολισμό των σπουδών υγείας και μου προξενεί μεγάλη εντύπωση.
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Ρώτησες τον φροντιστή σου; Είναι κάπως περίεργο να έγραψες 19+ στη φυσική και 16 στη βιολογία. Αν και ήμουν ανθρωπιστικών, ξέρω ότι η φυσική είναι το πιο απαιτητικό μεταξύ των τριών μαθημάτων προσανατολισμού στον προσανατολισμό των σπουδών υγείας και μου προξενεί μεγάλη εντύπωση.
Η βιολογία είναι κάπως περίεργο μάθημα. Μπορεί να έχεις γράψει μια σωστή απάντηση και επειδή δεν έγραψες τα πάντα από τη θεωρία του βιβλίου σαν αιτιολόγηση να κόψουν. Κατά κάποιον τρόπο είναι σαν να θέλουν να παπαγαλίσουμε τη θεωρία
 

Guest 349100

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η βιολογία είναι κάπως περίεργο μάθημα. Μπορεί να έχεις γράψει μια σωστή απάντηση και επειδή δεν έγραψες τα πάντα από τη θεωρία του βιβλίου σαν αιτιολόγηση να κόψουν. Κατά κάποιον τρόπο είναι σαν να θέλουν να παπαγαλίσουμε τη θεωρία
Ισχύει αυτό, αν και από ότι είδα δεν παρέλειψα κάτι ιδιαίτερο (που να μου στοίχιζε 20 μονάδες, αυτό ισοδυναμεί με το να παρέλειψα ένα ολόκληρο θέμα). Ωστόσο, στο θέμα Γ φέτος υπήρχαν κάποιες ασάφειες και έμαθα ότι μετά την εξέταση κάποιοι βιολόγοι ζήτησαν διευκρίνιση... Δεν ξέρω αν ότι παίχτηκε είχε να κάνει με αυτό
 

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Η βιολογία είναι κάπως περίεργο μάθημα. Μπορεί να έχεις γράψει μια σωστή απάντηση και επειδή δεν έγραψες τα πάντα από τη θεωρία του βιβλίου σαν αιτιολόγηση να κόψουν. Κατά κάποιον τρόπο είναι σαν να θέλουν να παπαγαλίσουμε τη θεωρία
Δεν ζητουν παπαγαλια το βιβλιο. Βασικα το λαθος το κανουν τα φροντιστηρια που δεν σας εξηγουν (απ ο,τι θυμαμαι) για ποιον λογο πρεπει να αιτιολογειτε με εναν συγκεκριμένο τροπο καθε ασκηση κι ετσι αναγκαζεστε και τα μαθαινετε ολα παπαγαλια. Απλα σας λενε "Εδω πρεπει να γραψετε αυτο κι αυτο κι αυτο" χωρις περαιτερω διευκρινήσεις. Μπορει και να κανω λαθος αλλα απ' ο,τι θυμαμαι ετσι τα λενε οι βιολογοι στα φροντιστηρια.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top