Αν ο φίλος σας ήταν ομοφυλόφιλος, τι θα κάνατε;

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Όχι, τα παιδιά δε λένε αυτό. Δεν πρέπει ντε και καλά όλοι να πηγαίνουν τους gay ή να συμφωνούν με τις προτιμήσεις τους. Όμως τον ίδιο σεβασμό που ζητάς εσύ απαιτούν και αυτοί. Κατακριτέα δεν είναι η διαφωνία αλλά ο τρόπος με τον οποίο αυτή πολλές φορές διατυπώνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Θα του δάνειζα την "χαλάουα" μου...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Όχι, τα παιδιά δε λένε αυτό. Δεν πρέπει ντε και καλά όλοι να πηγαίνουν τους gay ή να συμφωνούν με τις προτιμήσεις τους. Όμως τον ίδιο σεβασμό που ζητάς εσύ απαιτούν και αυτοί. Κατακριτέα δεν είναι η διαφωνία αλλά ο τρόπος με τον οποίο αυτή πολλές φορές διατυπώνεται.
+Απειρο σε Σαντοου.
Ντακσει φιλε, δικαιωμα σου, ας μην τους γουσταρεις, αλλα σε παρακαλω, εξηγησε μου ΓΙΑΤΙ, κανε με ταπα με επιχειρηματα που στεκουν.
Δατς ολ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Δε μπορώ να καταλάβω ντε και καλά γιατί πρέπει όλοι να πηγαίνουν τους gay. Δηλαδή μόλις κάποιος πει κάτι αρνητικό γι' αυτούς αμέσως να τους φάτε, να το παίξετε σύγχρονοι και ανοιχτόμυαλοι.
Αν θέλετε να λέγεστε ανοιχτόμυαλοι, μάθετε πρώτα να σέβεστε τη γνώμη του άλλου και μετά υποστηρίξτε τα δικαιώματα των gay.

No offence.
δεν του ειπε κανεις ντε και καλα να πηγαινει τους ομοφυλοφιλους αλλα δεν ειναι δυνατον να λεει στον Πανο να φυγει απο το φορουμ γιατι υπαρχουν μικρα παιδια και τετοιες μ@λ@κιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Μόλις είδα αυτό:

Μωρε,γκει ειναι,πως θες να γινει κατι παραπανω;:lol:

Μπορεί να είναι λεσβία...:emm:

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
παιδια, η γνωση πειγαζει απο την συγκριση γνωσεων....για να εχετε ολοκληρωμενη αποψη (οχι οτι εχω εγω) πρεπει να γνωρισουμε καλα και τις δυο πλευρες. ισα, ισα εγω θα προσπαθουσα να μαθω τι σκεφτεται, τι τον οδηγησε εδω (ωστε και να το αποφυγω) και για να εχω καλυτερη αποψη περι του θεματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
αν και ξεφεύγει λίγο από το θέμα (αν και οι μισές σελίδες είναι spam)..για τον φίλο ή όχι που είπε για γονείς..ούσα bi και καθώς το έχω ψάξει άπειρες φορές (εννοώντας τα αίτια που κάποιος είναι bi/gay)οι γονείς παίζουν ρόλο..η συμπεριφορά οφείλεται είτε σε ορμόνες είτε στο οικογενειακό περιβάλλον..για εμένα πιστεύω οφείλεται και στα δύο..και όταν λέω οικογενειακό περιβάλλον δεν εννοώ πχ ξυλοδαρμοί κτλ..μπορεί απλά ο πατέρας πχ να ήθελε αγόρι , να γεννήθηκε κορίτσι και ο πατέρας να της συμπεριφέρεται σαν αγόρι..

αν θα συγχωρήσεις ή όχι τους γονείς σου είναι θέμα του καθενός..αν και σε καμία περιπτώση οι γονείς δεν διέπραξαν κάποιο αδίκημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Οι γκέι υπάρχουν είτε το αποδέχεστε είτε όχι. Κι όχι απλά υπάρχουν αλλά βρίσκονται σίγουρα και στο στενό κοινωνικό περιβάλλον σας κι ας μην το ξέρετε ή ακόμα κι ας μην το ξέρουν κι οι ίδιοι! Το να τους προσβάλλετε, απορρίπτετε κτλ απλά σας κάνει κοινωνικά καθυστερημένους. ΟΚ στην Ελλάδα και στην Κύπρο όλοι μεγαλώνουμε με το πρότυπο οικογένεια παιδιά αλλά δεν είναι παντού έτσι.


Είχα διαβάσει πριν λίγο καιρό για μια ομάδα ομοφυλόφιλων ακτιβιστών που βγαίνανε στους δρόμους της Αθήνας και ζαχάρωναν για να καταγράψουν τις αντιδράσεις των περαστικών. Έγραφαν στο τέλος της έρευνας ότι απώτερος σκοπός τους ήταν να κάνουν τον κόσμο να συνηθίσει σε τέτοιου τύπου εκδηλώσεις όπως έχει συνηθίσει στο αντίστοιχο αντρα-γυναίκας. Δεν θυμάμαι το όνομα της ομάδας αλλά άρχιζε από Λ :P

Μην νομίζετε ότι μπορείτε να "αλλάξετε" τους γκέι. Μπορεί προσωρινά να νομίζετε ότι τα καταφέρετε αλλά είναι πολλά τα παραδείγματα ανθρώπων που παράτησαν οικογένεια και παιδιά γιατί κατάλαβαν ότι δεν ήταν αυτό που πραγματικά ήθελαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChRistiNOulaa..

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ενα καυτο θεμα...

Αν ο φιλος σας σας ελεγε οτι ηταν ομοφυλοφιλος,τι θα κανατε?

Θα τον σουταρατε?Θα του μιλαγατε?Θα τον κοιταγατε με αλλο ματι?

Για να δω σχολια...
τιποτα, δεν θα εκανα τιποτα.. δεν αλλαζει κατι με το να ειναι ομοφυλοφιλος η ομοφιλοφυλη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
αν και ξεφεύγει λίγο από το θέμα (αν και οι μισές σελίδες είναι spam)..για τον φίλο ή όχι που είπε για γονείς..ούσα bi και καθώς το έχω ψάξει άπειρες φορές (εννοώντας τα αίτια που κάποιος είναι bi/gay)οι γονείς παίζουν ρόλο..η συμπεριφορά οφείλεται είτε σε ορμόνες είτε στο οικογενειακό περιβάλλον..για εμένα πιστεύω οφείλεται και στα δύο..και όταν λέω οικογενειακό περιβάλλον δεν εννοώ πχ ξυλοδαρμοί κτλ..μπορεί απλά ο πατέρας πχ να ήθελε αγόρι , να γεννήθηκε κορίτσι και ο πατέρας να της συμπεριφέρεται σαν αγόρι..

αν θα συγχωρήσεις ή όχι τους γονείς σου είναι θέμα του καθενός..αν και σε καμία περιπτώση οι γονείς δεν διέπραξαν κάποιο αδίκημα

Διαφωνώ, αν και βρισκομαι ακομα στο ψαξιμο το που βρισκομαι τι ειμαι κτλ, οι γονεις μου κρατανε μια καθαρα ρατσιστική σταση με τους gay (και γενικοτερα ολοι μου η οικογενεια αλλα το θεμα δεν ερχεται πολλές φορες, καμια 5 φορες εχω ακουσει τις αποψεις τους στο θεμα και τις πρωτες φορες νομιζα οτι ήταν και το σωστο. Εμενα τουλαχιστον ειναι καθαρα ορμονικο/σωματικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
με αφορμή όσα έχω ακούσει , αυτό που λες για τους γονείς σου, αλλα και γενικά μπορεί να αποφέρει στο παιδί ακριβώς την αντίθετη συμπεριφορά..αν βρω κάτι στο ίντερνετ θα το επικολλήσω εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Η οικογένεια και ο περίγυρος επηρεάζουν την σεξουαλικότητα ως προς το πότε θα εκδηλωθεί και μόνον (κτγμπ,ε).

Είχα διαβάσει πριν λίγο καιρό για μια ομάδα ομοφυλόφιλων ακτιβιστών που βγαίνανε στους δρόμους της Αθήνας και ζαχάρωναν για να καταγράψουν τις αντιδράσεις των περαστικών.
Επαίσχυντοι! Τολμούν να καταπατούν τόσο βάναυσα τα Χριστά Ήθη (ναι, με "ι") και τις Ηθικές Αξίες της χώρας που γέννησε και δόξασε την Δημοκρατία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
εγώ όχι..αν και το έχουν καταλάβει και μου πετάνε μπιχτές..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
εγώ όχι..αν και το έχουν καταλάβει και μου πετάνε μπιχτές..
σου πετανε μπηχτες?...τι να πω ρε γμτ...δεν ειμαι ομοφυλοφιλος αλλα δε θεωρω σωστη αυτη την συμπεριφορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
όχι κακίες μην ανησυχείς :) απλά είναι φυσιολογικό να θέλουν επιβεβαίωση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Βασικα δεν εχω τετοιο θεμα, συνεπως δεν τρεχει τιποτα. :p
Παντως, κατα τη γνωμη μου, ειναι που ειναι δυσκολο για το παιδι να πει στους γονεις του οτι ειναι ομοφιλοφυλο, μπαη, οπως σκατα το αποκαλει ο καθενας ρε παιδι μου:p, για ενα παιδι με στενομυαλους γονεις οι οποιοι εχουν γαμησε τα επικοινωνια με τον γιο τους/με την κορη τους, ειναι ακομα πιο δυσκολο να μιλησει.
Τωρα αν εγω ημουν τρανσεξουαλ, αχεμ αχεμ, δεν ξερω αν θα τους το ελεγα.
Πιθανοτατα στην μητερα μου, ναι, αλλα στον πατερα μου μπα.
Βασικα με τον πατερα μου ποτε δεν ειχαμε καλες σχεσεις, δεν του εχω πει αλλα κι αλλα ξερωγω, δεν νομιζω να πηγαινα να του πω αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Βασικα δεν εχω τετοιο θεμα, συνεπως δεν τρεχει τιποτα. :p
Παντως, κατα τη γνωμη μου, ειναι που ειναι δυσκολο για το παιδι να πει στους γονεις του οτι ειναι ομοφιλοφυλο, μπαη, οπως σκατα το αποκαλει ο καθενας ρε παιδι μου:p, για ενα παιδι με στενομυαλους γονεις οι οποιοι εχουν γαμησε τα επικοινωνια με τον γιο τους/με την κορη τους, ειναι ακομα πιο δυσκολο να μιλησει.
Τωρα αν εγω ημουν τρανσεξουαλ, αχεμ αχεμ, δεν ξερω αν θα τους το ελεγα.
Πιθανοτατα στην μητερα μου, ναι, αλλα στον πατερα μου μπα.
Βασικα με τον πατερα μου ποτε δεν ειχαμε καλες σχεσεις, δεν του εχω πει αλλα κι αλλα ξερωγω, δεν νομιζω να πηγαινα να του πω αυτο.


πιπέρι :D ναι είναι δύσκολο..εμένα δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα..ειδικά η μητέρα μου είναι ανοιχτόμυαλη αλλά κολλάω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
αν ησουν τρανσεξουαλ θα το βλεπανε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
πιπέρι :D ναι είναι δύσκολο..εμένα δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα..ειδικά η μητέρα μου είναι ανοιχτόμυαλη αλλά κολλάω..
Ω συγνωμη.. :P :P
Ε τυχερη εισαι τοτε!
Και βασικα, αν ημουν στην θεση σου (πχ. σε σημειο να μου πετανε μπηχτες και λοιπα), θα τους το ελεγα ξεκαθαρα.
Και βασικα, δεν νομιζω οτι πρεπει να υπαρχει λογος για να σου πουνε τιποτα.
Δικια σου ζωη ειναι, προσωπικη, και δεν εχει καμια σχεση τι πιστευουν αυτοι.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top