Γενικό -  [Ανθρωπιστικών] Πού είστε στην ύλη;

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Επειδή βιολογία διαβάζω μόνη μου, φοβάμαι μήπως δε βγάλω έγκαιρα την ύλη. Έχω τελειώσει το πρώτο κεφάλαιο και το Σ/Κ θα γράψω διαγώνισμα, κάποιο που θα βρω στο ιντερνετ. Είμαι σε καλό δρόμο άραγε; ;) Επίσης, αναφορικά με όσα λέγαμε πριν αρχίσουν τα σχολεία, δε βρήκα το Α' κεφάλαιο τόσο εύκολο, όσο λεγόταν. Ειδικά με τους μηχανισμούς ειδικής-μη ειδικής άμυνας γίνεται ψιλοχαμός γιατί υπάρχουν 1002 λεπτομερειούλες και τα μακροφάγα συμμετέχουν σχεδόν παντού, πράγμα μπερδευτικό. Είναι μόνο δική μου εντύπωση ή γενική αλήθεια;;; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Επειδή βιολογία διαβάζω μόνη μου, φοβάμαι μήπως δε βγάλω έγκαιρα την ύλη. Έχω τελειώσει το πρώτο κεφάλαιο και το Σ/Κ θα γράψω διαγώνισμα, κάποιο που θα βρω στο ιντερνετ. Είμαι σε καλό δρόμο άραγε; ;) Επίσης, αναφορικά με όσα λέγαμε πριν αρχίσουν τα σχολεία, δε βρήκα το Α' κεφάλαιο τόσο εύκολο, όσο λεγόταν. Ειδικά με τους μηχανισμούς ειδικής-μη ειδικής άμυνας γίνεται ψιλοχαμός γιατί υπάρχουν 1002 λεπτομερειούλες και τα μακροφάγα συμμετέχουν σχεδόν παντού, πράγμα μπερδευτικό. Είναι μόνο δική μου εντύπωση ή γενική αλήθεια;;; :worry:

Καλά είσαι....εμείς στο φροντ. είμαστε στους εσωτερικούς μη ειδικούς μηχανισμούς...επίσης το πρώτο κεφάλαιο είναι το πιο δύσκολο και απο άποψη σελίδων σε σχέση με τα άλλα(34-16-14) αλλα και σε σχέση με τους ορισμούς την γλώσσα κλπ απ'οτι μου είπαν....

Σημειωση: Τα μηνύματα 141,142 μεταφέρθηκαν από το θέμα με τότλο Πανελληνιες 2013.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Σημασία έχει η ποιοτική διαπραγμάτευση της ύλης. Πρώτα κατανοείς σε βάθος και μετά προχωράς στην επανάληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Φροντιστήριο...

Πολύ μπροστά πάντως. :confused: Στη λογοτεχνία γιατί προχωρήσατε ανάποδα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Πολύ μπροστά πάντως. :confused: Στη λογοτεχνία γιατί προχωρήσατε ανάποδα; :hmm:
Θα σε γελάσω...:P ήταν απόφαση της διεύθυνσης του φροντιστηρίου αν και δε συμφωνούσε ο καθηγητής μου.
Πάντως εμένα προς το παρόν μου φαίνονται φυσιολογικοί οι ρυθμοί που προχωράμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρεντροουζ13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μόσχα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Λατινικά : Κείμενο 32
Γνωστό : Ηθικά Εν.4
Λογοτεχνία : Έχω κάνει Καβάφη, Εγγονόπουλο, Αναγνωστάκη, Πολυδούρη, Ιωάννου , Σολωμό
Ιστορία : μου έχουν μείνει τα κόμματα και το προσφυγικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
λατινικά:eek: μου φαίνεται ότι είσαι πολύ μπροστά ή εγώ πολύ πίσω.... :redface: Στο 30 είμαι και θέλω να τα κάνω και επανάληψη το συντακτικό των κειμένων 21-30. εσύ σε κανα μήνα έχεις τελειώσει τα λατινικά. Μήπως 35 ήθελες να γράψεις??

Τώρα το δα. :oops:
Όχι, σωστά το γραψα, στο 45. Απλά είχα ξεκινήσει από πέρυσι τα κείμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Λατινικα: κειμ.30
Αρχαία: Εισαγωγή Πολιτείας
Ιστορία: Δικομματισμός
Λογοτεχνία: Κρητικός, Αμάρτημα
Βιολογία: Εισαγωγη στο Β' κεφ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Παιδιά που είστε στην ύλη σε γνωστό, λογοτεχνία και λατινικά;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση; Ιστορία κατεύθυνσης που είσαστε;
έχω αγχωθεί λιγάκι με αυτό το θέμα. Διαβάζω μόνη μου και είμαι στο
δεύτερο κεφάλαιο που μιλάει για το κόμμα των Φιλελευθέρων.
Είμαι πολύ πίσω; αργώ λιγάκι γιατί δεν θέλω να προχωράω μαθήματα
ενώ δεν έχω μάθει καλά τα προηγούμενα ας πούμε. Γιατί το θέμα
είνα όχι πόσο γρήγορα θα βγάλεις την ύλης αλλα ΠΩΣ θα την βγάλεις.
Εσείς τι πιστεύετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_95kt

Νεοφερμένος

Η maria_95kt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Καλησπερα :)
Οι της θεωρητικοι που ειστε στην υλη?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρεντροουζ13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μόσχα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Καλησπερα :)
Οι της θεωρητικοι που ειστε στην υλη?:)

Λοιπόόόν ...
Γνωστό : 2η Ενότητα Πολιτικά
Λατινικά: Κείμενο 40 (φροντ)
Ιστορία : Μπαίνω προσφυγικό (έχω κάνει τα υπόλοιπα)
Λογοτεχνία : Όνειρο στο κύμα (έχω κάνει τα υπόλοιπα)


ps. : Δίνω ξανά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_95kt

Νεοφερμένος

Η maria_95kt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Σε ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NeNoOz95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NeNoOz95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Καλησπερα :)
Οι της θεωρητικοι που ειστε στην υλη?:)

αρχαια μολις τελειωσα ηθικα νικομαχεια
λατινικα κειμενο 37
λογοτεχνια εχω κανει αμαρτημα, κρητικο, αντικλειδια, ποιηση, στον Νικο Ε.. και μπαινω στο μονο γιατι με αγαπησες
ιστορια γ προσφυγικου
βιολογια μπαινω στους κυκλους νερου ανθρακα και δν συμμαζευεται
εκθεση ...... ( ασχολιαστο )
:D:D:D Καλη επιτυχια σε ολους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Aπό πότε έχετε αρχίσει και πόσα μαθήματα σας κάνουν μαζί για να είναι Δεκέμβρης και να έχετε τελειώσει τα πάντα;
Αν είναι δυνατόν,ρομποτάκια είστε; Πότε προλαβαίνετε να τα αφομοιώσετε όλα αυτά; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Aπό πότε έχετε αρχίσει και πόσα μαθήματα σας κάνουν μαζί για να είναι Δεκέμβρης και να έχετε τελειώσει τα πάντα;
Αν είναι δυνατόν,ρομποτάκια είστε; Πότε προλαβαίνετε να τα αφομοιώσετε όλα αυτά; :/:

Θέλω να σκέφτομαι αισιόδοξα όσο μπορώ αλλά τις περισσότερες φορές δεν νομίζω πως προλαβαίνουν να τα αφομοιώσουν καλά. Είναι ένα πολύ μεγάλο λάθος που κάνουν τα φροντιστήρια και οι ιδιαιτεράδες. Βγάζουν την ύλη 5-6 φορές αλλά στο τέλος πολλά σημεία μένουν άλυτα.

Και το αστείο είναι πως αν τολμήσεις και έχεις απορία μετά από τη 2η-3η επανάληψη μόνο που δεν πέφτουν να σε φάνε κιόλας
(true story.)

Μέχρι και η εκπαίδευση έχει εμπορευματοποιηθεί πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NeNoOz95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NeNoOz95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
παιδια το καθε φροντιστηριο εχει το δικο του προγραμμα και τους δικους του ρυθμους ο καθενας ξερει το προγραμμα με το οποιο κινειται υπαρχουν πολλα παιδια που ηδη σε ολα τα μαθηματα εχουν βγαλει ολη την υλη αυτο οκ ειναι υπερβολικο αλλα ο καθενας ξερει σε τι υστερει και τι εχει αφομοιωσει καλυτερα και αναλογως θα πραξει για τα κενα που θελει να καλυψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Καλησπερα :)
Οι της θεωρητικοι που ειστε στην υλη?:)

Ιστορία ,1ο μάθημα προσφυγικό μπήκαμε σήμερα
Αρχαία ,11 ενότητα Πολιτεια
Λατινικά ,32 κείμενο
Λογοτεχνία ,εισαγωγικά στο Όνειρο στο κύμα
Έκθεση,Παγκοσμιοποίηση
Βιολογία ,Aids ..
(στο σχολείο....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
αρχαια μολις τελειωσα ηθικα νικομαχεια
λατινικα κειμενο 37
λογοτεχνια εχω κανει αμαρτημα, κρητικο, αντικλειδια, ποιηση, στον Νικο Ε.. και μπαινω στο μονο γιατι με αγαπησες
ιστορια γ προσφυγικου
βιολογια μπαινω στους κυκλους νερου ανθρακα και δν συμμαζευεται
εκθεση ...... ( ασχολιαστο )
:D:D:D Καλη επιτυχια σε ολους :P

γιατι ασχολιαστο στην εκθεση;; no time;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NeNoOz95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NeNoOz95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
γιατι ασχολιαστο στην εκθεση;; no time;

Για την ακρίβεια ότι θέμα και να κάνουμε στην έκθεση δε δίνω ιδιαίτερη σημασία και έχω αγχωθεί γιατί πιστεύω πως ό,τι θέμα και να βάλουν δε θα μπορέσω να το προσεγγίσω :(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top