Αναδρομή στους Ολυμπιακούς Αγώνες

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν το σχολιάσατε εδώ, αλλά διάβασα ένα άρθρο χθες, που έλεγε ότι οι Σκοπιανοί αθλητές ήταν έτοιμοι να μπουν στην παρέλαση με κασκόλ που έγραφαν "Μακεδονία", αλλά τελευταία στιγμή τους είδαν άνθρωποι της δοε και τα αφαίρεσαν από όλους...πάλι καλά γιατί θα είχαμε κι αλλα!
κ το 2ο ήταν που όταν παρήλασε η ελλάδα, έδειξε στα πλάνα τον τέως βασιλιά κωνσταντίνο...έλεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
το πρωτο ναι εγινε μεγαλο θεμα...ευτυχως δηλαδη που τους τα αφαιρεσαν...αμαν και αυτοι ...υποτιθεται οτι για τους αθλητες ειναι μια γιορτη ειρηνης και αυτοι ηθελαν να κανουν κατι που θα προκαλουσε...αλλωστε μονο για αυτο θα το εκαναν..αν το θεμα ηταν ο αυτοπροσδιορισμος τους να πηγαιναν και στο Σιδνευ με κασκολ...ηθελαν να γινει ντορος και πηραν τετοια κασκολ μαζι τους...δεν πειραζει..η δοε εκανε (επιτελους?) καλα τη δουλεια της.

οσο για το δευτερο...οι ευθυνες εχουν γινει μπαλακι..αλλα οπως και να χει εγω ειμαι αντιθετη ακομα και στην προβολη των πραγματικων πολιτικων προσωπων στην τελετη....

ειδατε τι χαμος γινεται στον Καυκασο? οι αθλητριες της Γεωργιας και της Ρωσιας ητανα αγκαλιασμενες στο βαθρο παντως για να στειλουν μηνυμα ειρηνης..και οι Ελληνες ολυμπιονικες εστειλαν κατι επιστολες και κλαδια ελιας για να σταματησουν οι εχθροπραξιες...βεβαια,ποιος θα τους δωσει σημασια?τζαμπα,αγκαλιαζονται και στελνουν κλαδια..σαν κινηση σαφως και ειναι καλη αλλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΤΕΛΛΑ ΠΑΓΩΝΑ

Νεοφερμένος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Γιατί το άλλο το μάθατε?ΟΙ ρώσοι με τους γεωργιανούς κάνουν πόλεμο επειδή η γεωργία θέλει να γίνει ανεξάρτητο κράτος απ τη Ρωσία..Καλά ρε παιδιά είναι σοβαρά πράγματα αυτά σε περίοδο ολυμπιακών αγώνων?ΔΕν ξέρω ίσως κάνω λάθος αλλά απ ότι γνωρίζω δεν επιτρέπεται πόλεμος σε τέτοια περίοδο.Σωστά??Μου έκανε τρομερή εντύπωση αυτό!
Α!Το άλλο τώρα!ΔΕν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει κ εσείς αλλά κατά ένα περίεργο τρόπο,όλως τυχαίως στα περισσότερα αθλήματα οι κινέζοι προηγούνται.Το χουν ξεφτιλήσει το θέμα όμως.ΤΕΛΕΙΩΣ!!:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Γιατί το άλλο το μάθατε?ΟΙ ρώσοι με τους γεωργιανούς κάνουν πόλεμο επειδή η γεωργία θέλει να γίνει ανεξάρτητο κράτος απ τη Ρωσία..Καλά ρε παιδιά είναι σοβαρά πράγματα αυτά σε περίοδο ολυμπιακών αγώνων?ΔΕν ξέρω ίσως κάνω λάθος αλλά απ ότι γνωρίζω δεν επιτρέπεται πόλεμος σε τέτοια περίοδο.Σωστά??Μου έκανε τρομερή εντύπωση αυτό!
Α!Το άλλο τώρα!ΔΕν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει κ εσείς αλλά κατά ένα περίεργο τρόπο,όλως τυχαίως στα περισσότερα αθλήματα οι κινέζοι προηγούνται.Το χουν ξεφτιλήσει το θέμα όμως.ΤΕΛΕΙΩΣ!!:down:


βασικα ειναι η Γεωργια ανεξαρτητο κρατος..
προκειται για περιοδο ολυμπιακης εκεχειριας αλλα ποιος δινει σημασια σε αυτα σημερα?
οσο για την επιτυχια των Κινεζων..αυτη ειναι δεδομενη και συλλεγουν πολλα μεταλλια σε καθε Ολυμπιακους..απλα σκεψου περι τι πληθυσμου μιλαμε και τι προπονηση γινεται (απο 5 χρονων τα παιδια προπονουνται σε σκληρο επιπεδο σαν επαγγελματιες...ειναι κατι σαν εθνικο ονειρο η συμμετοχη σε Αγωνες και η κατακτηση ενος μεταλλιου)..αναμενομενη μου φαινεται η επιτυχια...δν εκπλησσομαι ουτε πιστευω πως υπαρχει καμια κομπινα πισω απο την επιτυχια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
το πρωτο ναι εγινε μεγαλο θεμα...ευτυχως δηλαδη που τους τα αφαιρεσαν...αμαν και αυτοι ...υποτιθεται οτι για τους αθλητες ειναι μια γιορτη ειρηνης και αυτοι ηθελαν να κανουν κατι που θα προκαλουσε...αλλωστε μονο για αυτο θα το εκαναν..αν το θεμα ηταν ο αυτοπροσδιορισμος τους να πηγαιναν και στο Σιδνευ με κασκολ...ηθελαν να γινει ντορος και πηραν τετοια κασκολ μαζι τους...δεν πειραζει..η δοε εκανε (επιτελους?) καλα τη δουλεια της.

οσο για το δευτερο...οι ευθυνες εχουν γινει μπαλακι..αλλα οπως και να χει εγω ειμαι αντιθετη ακομα και στην προβολη των πραγματικων πολιτικων προσωπων στην τελετη....

ειδατε τι χαμος γινεται στον Καυκασο? οι αθλητριες της Γεωργιας και της Ρωσιας ητανα αγκαλιασμενες στο βαθρο παντως για να στειλουν μηνυμα ειρηνης..και οι Ελληνες ολυμπιονικες εστειλαν κατι επιστολες και κλαδια ελιας για να σταματησουν οι εχθροπραξιες...βεβαια,ποιος θα τους δωσει σημασια?τζαμπα,αγκαλιαζονται και στελνουν κλαδια..σαν κινηση σαφως και ειναι καλη αλλα..

Κοίταξε, δεν φταίνε οι αθλητές. Η ακροδεξιά κυβέρνηση της ψευτομακεδονίας έχει αποδείξει ότι έχει μεγάλο ταλέντο στην προβοκάτσια. Φροντίζει ν'ανακινεί το θέμα ακόμη και σε διεθνή επιστημονικά συνέδρια Ψυχολογίας...Θέλω να πιστεύω οτι η σοβαρότητα και η υπευθυνότητα της ελληνικής πλευράς τελικά θα υπερνικήσει τα καραγιοζοκοκοράκια που δεν χάνουν ευκαιρία να προβοκάρουν οτιδήποτε με τις φασιστικές ενεργειές τους, πέρα απο κάθε πνεύμα μετριοπάθειας απέναντι σε μία χώρα με την οποία βρίσκονται σε διάλογο για την επίλυση σοβαρότατου διπλωματικού ζητήματος.
Πέραν του κασκόλ, είχαν την πρόθεση να φωνάξουν και "Μακεδονία" όταν μπήκαν στο στίβο. Η ΔΟΕ έκανε καλά τη δουλειά της και δεν θα παραλείψω να επιδοκιμάσω τις ενέργειες που έκανε γι'αυτό η ελληνική αποστολή στη ΔΟΕ.

Γιατί το άλλο το μάθατε?ΟΙ ρώσοι με τους γεωργιανούς κάνουν πόλεμο επειδή η γεωργία θέλει να γίνει ανεξάρτητο κράτος απ τη Ρωσία..Καλά ρε παιδιά είναι σοβαρά πράγματα αυτά σε περίοδο ολυμπιακών αγώνων?ΔΕν ξέρω ίσως κάνω λάθος αλλά απ ότι γνωρίζω δεν επιτρέπεται πόλεμος σε τέτοια περίοδο.Σωστά??Μου έκανε τρομερή εντύπωση αυτό!
Α!Το άλλο τώρα!ΔΕν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει κ εσείς αλλά κατά ένα περίεργο τρόπο,όλως τυχαίως στα περισσότερα αθλήματα οι κινέζοι προηγούνται.Το χουν ξεφτιλήσει το θέμα όμως.ΤΕΛΕΙΩΣ!!:down:

Η Γεωργία είναι ήδη ανεξάρτητο κράτος από τη Ρωσία. Ενωμένες ήταν μόνο υπό τη Σοβιετική Ένωση. Απλώς μέσα στη Γεωργία υπάρχουν δύο αυτονομιστικά κινήματα, της Αμπχαζίας και της Νότιας Οσετίας που θέλουν ν'αποσπαστούν από τη Γεωργία και υποστηρίζονται πλήρως από τη Μόσχα. Δεν αφήνεται να εννοηθεί ότι η Μόσχα θέλει ας πούμε να "κατακτήσει" περιοχές της Γεωργίας, αλλά ουσιαστικά όταν αυτονομηθεί μια φιλορωσική μικροσκοπική επαρχία θα καταλήξει puppet-state ή επαρχία της Ρωσίας, καθώς μόνη της δεν στέκεται σαν κράτος. Πάντως, παρ'ολο που και οι Γεωργιανοί παίζουν τα νατοικά παιχνίδια στη Μαύρη Θάλασσα, έχουν δίκιο να θέλουν να διατηρήσουν τις δύο περιοχές εντός του κράτους τους με δικαιώματα αυτόνομης επαρχίας, όπως έχουν ήδη αναγνωρίσει, διότι ακριβώς τέτοιο καθεστώς είχαν ανέκαθεν από τη Σοβιετική Ένωση, ώς αναπόσταστα μέρη του Γεωργιανού SFR.
Δεν ξέρω αν νομικά απαγορεύονται οι πολεμικές επιχειρήσεις κατά τους σύγχρονους Ολυμπιακούς αγώνες. Πνευματικά κι εθιμοτυπικά πάντως, είναι απαράδεκτα πράγματα κι εκτός από την ανθρωπότητα, προσβάλλουν και την ιστορική κληρονομιά της Ελλάδας, η οποία δεν βλέπω να κάνει και τίποτα για να σταματήσουν όλα αυτά. Για μένα κάθε κράτος που παραβιάζει την ολυμπιακή εκεχειρία πρέπει να δέχεται διάβημα από την Ελλάδα, που πρέπει να είναι θεματοφύλακας της κληρονομιάς που παρέδωσε στον άνθρωπο.
Η Κίνα είναι από τα μεγάλα κράτη ολυμπιακής νίκης. Και το 2004 δευτερη ήταν νομίζω, μετά την κλασική πρωτιά των ΗΠΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αξίζει να πούμε ότι για πρώτη φορά στα χρονικά, επί 3 συναπτές τελετές έναρξης, μετά το Σύδνευ το 2000, την Αθήνα το 2004, ο Ολυμπιακός Ύμνος του Κωστή Παλαμά και στο Πεκίνο του 2008 τραγουδήθηκε στα ελληνικά, όχι απο Έλληνες, όπως στο Σύδνευ και την Αθήνα απλώς, αλλά από χορωδία παιδιών από όλες τις μειονότητες τις Κίνας και άλλες χώρες. Πραγματικά συγκινητικό. Και μπράβο στα παιδιά αυτά που απέδωσαν τόσο καλά μια εξαιρετικά δύσκολη μα κι άγνωστη, για κείνα, γλώσσα.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=fjT9LVmP6v4[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Ολυμπιακή Εκεχειρία υπήρχε μόνο στην Αρχαία Ελλάδα. Στη σύγχρονη εποχή δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα. Τουλάχιστον επίσημα.

Οι Αμερικανοί δεν τη σεβάστηκαν το 2004 και δεν τη σέβονται ούτε και σήμερα.. Γιατί να τη σεβαστούν οι Ρώσοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
εμενα μου αρεσε παντως παρα πολυ η εναρξη!ηταν φαντασμαγορικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ολυμπιακή Εκεχειρία υπήρχε μόνο στην Αρχαία Ελλάδα. Στη σύγχρονη εποχή δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα. Τουλάχιστον επίσημα.

Οι Αμερικανοί δεν τη σεβάστηκαν το 2004 και δεν τη σέβονται ούτε και σήμερα.. Γιατί να τη σεβαστούν οι Ρώσοι;

Το 2004 ο πόλεμος στο Ιράκ είχε κυρηχθεί λήξας. Απλώς οι αμερικάνοι διατηρούσαν στρατιωτική μεταπολεμική κατοχή. Τυπικά τουλάχιστον ήταν καλυμμένοι απέναντι στην εκεχειρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntebis

Νεοφερμένος

Ο Andrew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Α!Το άλλο τώρα!ΔΕν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει κ εσείς αλλά κατά ένα περίεργο τρόπο,όλως τυχαίως στα περισσότερα αθλήματα οι κινέζοι προηγούνται.Το χουν ξεφτιλήσει το θέμα όμως.ΤΕΛΕΙΩΣ!!:down:

ποιο ειναι το προβλημα με τους κινεζους? Παντα η Κινεζικη ομαδα ηταν στισ πρωτεσ θεσεισ σε καταταξη μεταλιων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΤΕΛΛΑ ΠΑΓΩΝΑ

Νεοφερμένος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
ΔΕν το ήξερα βρε ότι οι κινέζοι έχουν τόση επιτυχία..Μου φάνηκε λίγο περίεργο και είπα τη γνώμη μου.Δεν νομίζω να είναι κακό αυτό?Ε??Αλλά αφού λέτε κ εσείς οτί οι κινέζοι πάντα έτσι ήταν,κάτι θα ξέρετε παραπάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
ΔΕν το ήξερα βρε ότι οι κινέζοι έχουν τόση επιτυχία..Μου φάνηκε λίγο περίεργο και είπα τη γνώμη μου.Δεν νομίζω να είναι κακό αυτό?Ε??Αλλά αφού λέτε κ εσείς οτί οι κινέζοι πάντα έτσι ήταν,κάτι θα ξέρετε παραπάνω

Google is our friend (aka οι γερμανοί είναι φίλοι μας :P) Οι Ήπα είναι κάθε φορά πρώτη και η Κίνα δεύτερη σε κάθε ολυμπιακούς τα τελευταία χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Είδατε το μπάσκετ σήμερα;;; Πάλι καλά σκίσαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Γιατι η τηλεοραση δεν δειχνει το χοκεϊ επι χορτου:mad:;Τι πραγματα ειναι αυτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
^λόγω μειωμένου ενδιαφέροντος, I guess!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Τι μειωμενου ενδιαφεροντος;Εγω στους αγωνες του 2004,ειχα πορωθει με το εν λογω αθλημα!Θυμάμαι τον τελικο της αυστραλιας με την ολλανδια και το γκολ των αυστραλων στο τελος...

Υ.Γ.:Ναι,ειμαι πολυ καμμενος!Τι θελετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
ποιο ειναι το προβλημα με τους κινεζους? Παντα η Κινεζικη ομαδα ηταν στισ πρωτεσ θεσεισ σε καταταξη μεταλιων

Ας είναι καλά η Σου Λι! :P

Τι μειωμενου ενδιαφεροντος;Εγω στους αγωνες του 2004,ειχα πορωθει με το εν λογω αθλημα!Θυμάμαι τον τελικο της αυστραλιας με την ολλανδια και το γκολ των αυστραλων στο τελος...

Υ.Γ.:Ναι,ειμαι πολυ καμμενος!Τι θελετε;

Προσωπικά, στο χόκεϋ υποστηρίζω σταθερά Πακιστάν. :D

Το 2004 μου άρεσε πολύ το σόφτμπολ.Φοβερό. Και η "ελληνική" ομάδα φοβερή επίσης.

Ενδεικτικά αναφέρω δύο "ελληνίδες" που ήταν καταπληκτικές:
Στέισι Φάρνγουορθ
Λίντσεϊ Τζέιμς

https://www.in.gr/news/Reviews/placeholder.asp?lngReviewID=552801&lngChapterID=-1&lngItemID=554738
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
εμενα μου αρεσαν τα baseball,softball (σχεδον το ιδιο ειναι..απλα το δευτερο για γυναικες)..επειδη σε κανονικες συνθηκες δεν μπορουμε να παρακολουθησουμε τετοια αθληματα στην Ελλαδα ,οι Ολυμπιακοι ειναι καλη ευκαιρια...θυμαμαι το 2004 μετα τα μεσανυχτα να ανοιγω την τν να καω στο μπεισμπολ !! την ελληνικη ομαδα αποτελουσαν κατα κανονα ομογενεις κυριως απο Αμερικη...αμυδρα θυμαμαι εναν που τον ελεγαν demetral ή καπως ετσι..αποκλειστηκαμε γρηγορα βεβαια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
εμένα μου είχε πάρει αρκετή ώρα να καταλάβω τους κανόνες και δεν είμαι καν σίγουρος ότι τους έχω καταλάβει..

είχανε κάνει αξιοπρεπή εμφάνιση πάντως.

μετά από ένα πρόχειρο googlάρισμα, πιστεύω ότι ο παίκτης που λες πρέπει λέγεται Chris Demetral και το κανονικό του όνομα μάλλον είναι Xριστόδουλος Δημητρέλης.,

στις γυναίκες πάντως ήταν ελάχιστες που είχαν ελληνικό ονοματεπώνυμο, και ακόμα λιγότερες αυτές που είχαν γεννηθεί στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
για να το λες εσυ:P

ελπιζω να πετυχω λιγο baseball στην τηλεοραση γιατι να ασχοληθω προσωπικα δν παιζει:D

και λογικο ειναι οι εθνικες μας ομαδες σε αυτα τα αθληματα να αποτελουνται απο ανθρωπους με μακρινη συνηθως ελληνικη καταγωγη..αν μπορουσαν οι περισσοτεροι θα εμπαιναν στις αποστολες των US ή του Καναδα..αλλα επειδη αυτοι εχουν καλυτερους δεν τους δεχονται και εν συνεχεια λογω καταγωγης εντασσονται σε αποστολες χωρων οπως η Ελλαδα ή οποιαδηποτε που για να φτιαξει συνθεση τους παιρνει..το σκεπτικο δηλαδη των περισσοτερων ελληνοαμερικανων αθλητων ειναι σε στυλ "απο το ολοτελα..." αφου δν μπορουν να πανε σε Ολυμπιακους με ντριμ τιμς πανε με μας:P

γενικα,το αθλημα ανηκει καθαρα στην αλλη πλευρα του Ατλαντικου..στην Ευρωπη και ποσο μαλλον στην Ελλαδα δεν υπαρχει σχεδον κανενα ενδιαφερον για το αθλημα...ε θελει αρκετα ατομα,εξοπλισμο (γαντια,κρανη,ροπαλα) ...και δν υπαρχουν και τα γνωστα "διαμαντενια" γηπεδα για να προωθησουμε το αθλημα...οι κανονες ειναι λιγο πολυπλοκοι καθως και οι αρμοδιοτητες των παικτων (basemen,midfielders,pitchers,batters etc)..παρ ολα αυτα μου φαινεται ενδιαφερον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top