Αναδρομή στους Ολυμπιακούς Αγώνες

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εμενα μ'αρεσουν πολυ οι καταδυσεις....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
για κοίτα αυτό:
Chris Demetral, 34, of Troy, Mich., a financial planner for Edward Jones, says clients have been pleasantly surprised to find out he'll be playing baseball in the Olympics. Demetral, a Greek-American with dual citizenship - will be playing for Greece.

"My clients are very supportive. They look at me a little differently now. I don't think a lot of them knew," says Demetral, who played in the minor leagues for 11 years. He was drafted by the Los Angeles Dodgers and played for the Texas Rangers. "I get e-mails from people I've never even met. They'll say, 'Good luck.' It's great."

Demetral, father of Andre, 3, and Nick, 19 months, joined Edward Jones in 2002. The company has given him a portable workstation so he can keep up while on the road, and it is sending a representative to handle his work while he's in Athens.
Πηγή: usatoday.com
....

άσχετο1: άκουσα προχθές ότι στην ιππική δεξιοτεχνία λαμβάνει μέρος ένας αθλητής ηλικίας 67 ετών.

δηλαδή κι εγώ άμα αρχίσω προπόνηση τώρα, μέχρι τους Ολυμπιακούς του 2056 θα είμαι έτοιμος!

άσχετο2: βασικά θα ήθελα να αρχίσω τοξοβολία. ξέρει κανείς που πρέπει να απευθυνθώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Η ιππική δεξιοτεχνία είναι το πιο ηλίθιο άθλημα που έχω δει (το είδα και ζωντανά το 2004 μιας και ο ιππόδρομος είναι δίπλα στο σπίτι μου). Δεύτερο έρχεται το curling.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mother

Νεοφερμένος

Η mother αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 59 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ας είναι καλά η Σου Λι! :P



Προσωπικά, στο χόκεϋ υποστηρίζω σταθερά Πακιστάν. :D

Το 2004 μου άρεσε πολύ το σόφτμπολ.Φοβερό. Και η "ελληνική" ομάδα φοβερή επίσης.

Ενδεικτικά αναφέρω δύο "ελληνίδες" που ήταν καταπληκτικές:
Στέισι Φάρνγουορθ
Λίντσεϊ Τζέιμς

https://www.in.gr/news/Reviews/placeholder.asp?lngReviewID=552801&lngChapterID=-1&lngItemID=554738


Κοίτα να σου πω.. ελληνίδες 100% δεν το συζητώ.. η γιαγιά της στέισι έπλενε στην ίδια σκάφη με μια ελληνίδα .. κι ο παππούς της λίντσει .. είχε εστιατόριο στο οποίο πλέναν πιάτα έλληνες!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mother

Νεοφερμένος

Η mother αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 59 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά μέχρι στιγμής μου έχει κάνει εντύπωση ο Φελπς. Μπράβο στο παληκάρι, δεν λέω, αλλά 5 χρυσά 5 παγκόσμια ρεκόρ.. χμ χμ... τι να πω... μου φαίνεται έξω από τα ανθρώπινα μέτρα. Να υποθέσω ότι έχει ανακαλυφθεί νέο φάρμακο που δεν το πιάνουν ακόμα οι έλεγχοι ή είμαι πολύ καχύποπτη άραγε???
Νομίζω ότι σε αυτούς τους αγώνες τους τόσο ''καθαρούς'', κάνουν πάρτυ τα αναβολικά ή είναι ιδέα μου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εεεεεεε
οι ολυμπιακοι αγωνες εχουν χασει το νοημα τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Η ιππική δεξιοτεχνία είναι το πιο ηλίθιο άθλημα που έχω δει (το είδα και ζωντανά το 2004 μιας και ο ιππόδρομος είναι δίπλα στο σπίτι μου). Δεύτερο έρχεται το curling.

τι λές τώρα; το curling γαμάει. αλλά δυστυχώς οι θερινοί ολυμπιακοί αγώνες δεν το περιλαμβάνουν. κρίμα! και η ιππική δεξιοτεχνία εντάξει είναι.

εμένα ηλίθιο μου φαίνεται το judo.. οι κανόνες του judo δηλαδή.

Εμένα προσωπικά μέχρι στιγμής μου έχει κάνει εντύπωση ο Φελπς. Μπράβο στο παληκάρι, δεν λέω, αλλά 5 χρυσά 5 παγκόσμια ρεκόρ.. χμ χμ... τι να πω... μου φαίνεται έξω από τα ανθρώπινα μέτρα. Να υποθέσω ότι έχει ανακαλυφθεί νέο φάρμακο που δεν το πιάνουν ακόμα οι έλεγχοι ή είμαι πολύ καχύποπτη άραγε???
Νομίζω ότι σε αυτούς τους αγώνες τους τόσο ''καθαρούς'', κάνουν πάρτυ τα αναβολικά ή είναι ιδέα μου??

Να μην το υποθέτεις. Να είσαι σίγουρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Ο Φελπς 6 στα 6,ε??? Και έχει ακόμα 2 συμμετοχές σε τελικούς! Έλεος...
Πάλι καλά προκρίθηκε και η Δεβετζή και ο Ιακωβάκης από εμάς...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
ευτυχως δε λες τιποτα... αυτη η ολυμπιαδα δε μας παει καθολου καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Τι να λέμε τώρα?Καλύτερος είναι αυτός που θα πάρει τα καλύτερα χάπια.Δεν υπάρχει αθλητισμός.Για μένα θα έπρεπε να δίνουν κατευθείαν τα μετάλλια σε όποιον είναι πραγματικά αντοπάριστος.Ολυμπιακοί αγώνες κ μλκιες.Η αμερική τα ελέγχει όλα ρε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
δεν είναι σε όλα τα αθλήματα έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Πριν από λίγη ώρα δύο κύπριοι αθλητές πήραν 4η και 5η θέση στη σκοποβολή.

Παραλίγο μετάλλιο. Κρίμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mother

Νεοφερμένος

Η mother αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 59 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Τι να λέμε τώρα?Καλύτερος είναι αυτός που θα πάρει τα καλύτερα χάπια.Δεν υπάρχει αθλητισμός.Για μένα θα έπρεπε να δίνουν κατευθείαν τα μετάλλια σε όποιον είναι πραγματικά αντοπάριστος.Ολυμπιακοί αγώνες κ μλκιες.Η αμερική τα ελέγχει όλα ρε.

''Σαν να μην έγινε ποτέ το παγκόσμιο ρεκόρ (2:54.20) που πέτυχε η ομάδα σκυταλοδρομίας 4Χ400 των ΗΠΑ, το 1998, μετά τη σημερινή απόφαση της διεθνούς ομοσπονδίας στίβου (ΙΑΑF), να το ακυρώσει. Προηγήθηκε η απόφαση της ΔΟΕ να ακυρώσει την ομάδα σκυταλοδρομίας 4Χ400 ανδρών των ΗΠΑ, που είχε κερδίσει το χρυσό μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Σίδνεϊ, το 2000. Ο λόγος ήταν η ομολογία του Αντόνιο Πέτιγκριου, που συμμετείχε στην ομάδα, ότι έκανε χρήση απαγορευμένων ουσιών. Στην ίδια ομάδα ανήκαν και οι αδελφοί Αλβιν και Κάλβιν Χάρισον, όπως και ο αναπληρωματικός, Τζερόμ Γιανγκ, που αγωνίσθηκε στα προκριματικά, όλοι τους τιμωρημένοι για χρήση απαγορευμένων ουσιών. Το μετάλλιό του θα επιστρέψει και ο επονομαζόμενος "πάπιας", Μάικλ Τζόνσον, που δεν έχει βρεθεί θετικός σε ελέγχους για χρήση ουσιών και συμμετείχε στην ομάδα.''

Η είδηση όπως δημοσιεύτηκε στην επίσημη ιστοσελίδα της ΕΡΤ/ΝΕΤ για τους Ολυμπιακούς αγώνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Kαι η Χαλκιά βρέθηκε (δόξα τω Θεώ!) ντοπαρισμένη. Ήταν κοινό μυστικό βέβαια ότι ντοπαριζόταν. Μήπως να επιστρέψει και αυτή το χρυσό του 2004;
Ο Κεντέρης; Η Θάνου; Η Άρση Βαρών;

Πρέπει να πούμε όμως ότι η Αμερική δεν αναγνωρίζει την WADA (World Anti-Doping Agency) και ότι τους ελέγχους στους αμερικανούς αθλητές τους κάνει η USADA (United States Anti-Doping Agency)..*

Δηλαδή αν πούμε ότι όλοι οι αθλητές είναι μια φορά ύποπτοι για χρήση αναβολικών, οι Αμερικανοί είναι δέκα φορές ύποπτοι.

btw, Γιατί δεν φτιάχνουμε κι εμείς την HELLADA (Hellenic Anti-Doping Agency);:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
υπαρχουν και αθληματα στα οποια δν μπορεις να ντοπαριστεις αλλα ειναι πολυ λιγα...τεσπα,στα πιο πολλα ομως ΟΛΟΙ οι ΠΡΩΤαθλητες παιρνουν..και ο φελπς 100% εχει παρει..7 μεταλλια και 7 παγκοσμια ρεκορ ? χαχαχα..με το νερακι του θεουλη τα καταφερε (και τις 12.000 θερμιδες ημερησιως:xixi:) !!! και καλοπροαιρετα να θελω να δω την επιτυχια του μονο και μονο ο παραγοντας κουραση απο αγωνα σε αγωνα αρκει για να αποδειξει οτι κατι βρωμαει..και ο τζαμαικανος με το παγκοσμιο ρεκορ στα 100 μετρα δεν νικησε με το σπαθι του..ειχε παρει απλως την καλυτερη και καθαροτερη δοση.ετσι ειναι.υπαρχει αθλητισμος χωρις χαπια.ολοι οσοι εχουμε ασχοληθει εστω και λιγο το ξερουμε.πρωταθλητισμος,ομως,και μαλιστα σε τετοιο επιπεδο δεν νοειται χωρις αναβολικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Δεν πρόκειται περί Ολυμπιακών Αγώνων, πρόκειται περί Olympic Games και φαρμακοβιομηχανιών με καθαρά εμπορικά συμφέροντα. Άνθρωποι θυσιάζουν μεσο/μακροπρόθεσμα τη ζωή τους για τη δόξα και το χρήμα. Είμαστε ένα βήμα πριν τις ρωμαικές αρένες.

Μια αηδία κατάντησε πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Ρε παιδιά σήμερα άκουσα για τη Χαλκιά που βρέθηκε ντοπαρισμένη.. Αυτό που με πείραξε ήταν το οτι βγήκε μετά και δήλωσε σοκαρισμένη.. Οτι και καλά δεν ξέρει τι έγινε κι οτι η ίδια δεν είχε πάρει τίποτα και, και, και... Δηλαδή έλεος. Τουλάχιστον να έχουν το θάρρος να βγουν και να πουν την αλήθεια, όχι να παίζουν με τη νοημοσύνη μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ρε παιδιά σήμερα άκουσα για τη Χαλκιά που βρέθηκε ντοπαρισμένη.. Αυτό που με πείραξε ήταν το οτι βγήκε μετά και δήλωσε σοκαρισμένη.. Οτι και καλά δεν ξέρει τι έγινε κι οτι η ίδια δεν είχε πάρει τίποτα και, και, και... Δηλαδή έλεος. Τουλάχιστον να έχουν το θάρρος να βγουν και να πουν την αλήθεια, όχι να παίζουν με τη νοημοσύνη μας...


εγω πιστευω οτι και το 2004 ηταν... ηρθε απο το πουθενα με 2 ψρονια αποχης και πηρε χρυσο και εκανε ολυμπιακο ρεκορ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι και το 2004 ηταν... ηρθε απο το πουθενα με 2 ψρονια αποχης και πηρε χρυσο και εκανε ολυμπιακο ρεκορ;)

Ναι, θα συμφωνήσω...:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Κρίμα για την Δεβετζή...4 ακυρα έφαγε:(
Τουλάχιστον θα πάρει το χάλκινο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top