Αναβολή σπουδών

maxsal1995

Νεοφερμένος

Ο maxsal1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλησπερα.να κανω κι εγω μια ερωτηση.λοιπον ειμαι 2ο ετος(3ο εξαμηνο) και επιθυμω να κανω διακοπη για ενα εξαμηνο για προσωπικους λογους.η απορια μου ειναι το σεπτεμβρη που θα ερθει,θα μπορω να δωσω οσα μαθηματα χρωσταω απτα 3 πρωτα εξαμηνα?ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλησπερα.να κανω κι εγω μια ερωτηση.λοιπον ειμαι 2ο ετος(3ο εξαμηνο) και επιθυμω να κανω διακοπη για ενα εξαμηνο για προσωπικους λογους.η απορια μου ειναι το σεπτεμβρη που θα ερθει,θα μπορω να δωσω οσα μαθηματα χρωσταω απτα 3 πρωτα εξαμηνα?ευχαριστω.

Η προσωπική μου άποψη είναι η εξής. Από τη στιγμή που θα έχει λήξει το εξάμηνο αναστολής σπουδών θα μπορέσεις να δώσεις κανονικά στην εξεταστική του Σεπτεμβρίου με την προυπόθεση ότι θα έχεις κάνει κανονικά τις δηλώσεις μαθημάτων (στις οποίες θα περιλαμβάνονται βέβαια και αυτά που θέλεις να δώσεις τον Σεπτέμβριο) στις αρχές του χειμερινού και εαρινού εξαμήνου του έτους που φοιτάς. Από ο,τι κατάλαβα εσύ θα κάνεις αναστολή σπουδών για το 4ο εξάμηνο οπότε είναι ευνόητο ότι δεν θα έχεις το δικαίωμα να κάνεις δήλωση μαθημάτων για το εξάμηνο αυτό στην οποία θα δήλωνες και τα μαθήματα του εαρινού εξαμήνου του πρώτου έτους (2ο εξάμηνο). Οπότε το Σεπτέμβριο θα μπορέσεις να δώσεις τα μαθήματα που επιθυμείς από το 1ο και το 3ο εξάμηνο. Ρώτησε για σιγουριά και τη γραμματεία της σχολής σου αλλά δεν νομίζω να κάνω λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Επειδή η καθε σχολη έχει τα δικά της σου προτείνω για σιγουριά να ρωτήσεις στη γραμματεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Έπεσα πάνω στο θέμα, την κατάλληλη περίοδο!

Φοιτώ στο τμήμα Φυσικής της σχολής Θετικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Πατρών. Είμαι δευτεροετής φοιτήτρια και λίγες μέρες πριν επικοινώνησα με τη γραμματεία του τμήματος, ζητώντας πλέον Αναστολή Σπουδών για όσο διαρκέσει η θεραπεία μου, καθότι επιδεινώθηκε ένα πρόβλημα υγείας μου, και πλέον δεν δύναμαι να βρίσκομαι μακριά από τον τόπο μόνιμης κατοικίας μου. Η απάντησή τους στο email μου ήταν ΑΜΕΣΟΤΑΤΗ (πρώτη φορά, συνήθως για να μπορέσω να συνεννοηθώ περνάει καμία εβδομάδα...). Την επόμενη κιόλας μέρα, με ενημέρωσαν πως το θέμα μου θα συζητηθεί στην επόμενη συνέλευση, αλλά ωστόσο δεν πρέπει να ανησυχώ καθότι ήδη έχει ενημερωθεί ο Πρόεδρος και έχει δώσει την έγκρισή του.

Φυσικά ρώτησα, τι δικαιολογητικά/αιτήσεις/έγγραφα χρειάζονται να προσκομίσω και επίσης τους ζήτησα να μου κλείσουν συγκεκριμένο ραντεβού με άτομο της γραμματείας, καθότι δεν μένω πλέον στην Πάτρα για να έχω άμεση και εύκολη πρόσβαση στο Πανεπιστήμιο. Το μόνο τελικά που χρειάστηκε να κάνω, ήταν μία λεπτομερής αίτηση διακοπής όπου θα αναγράφονταν τα στοιχεία μου (προσωπικά και τρόποι επικοινωνίας), ο λόγος αναστολής (ασθένεια και λοιπές λεπτομέρειες), η ημερομηνία, υπογραφή μου και τα σχετικά.

Βέβαια, ήδη, από την ημερομηνία της εγγραφής μου στη σχολή, ήταν ενημερωμένοι στη γραμματεία με τις διαγνώσεις δύο δημόσιων νοσοκομείων και της προσωπικού μου ιατρού, καθώς και του γνωστού εγγράφου από το Υπ. Παιδείας. Οπότε εικάζω, γι' αυτό και δεν ζητήθηκε κάτι παραπάνω και δεν απαιτήθηκε η παρουσία μου εκεί (μέχρις στιγμής).

Ωστόσο, θα συμφωνήσω με τον @financial, επειδή ποτέ δε ξέρεις, είναι απαραίτητο να επικοινωνήσετε (οι ενδιαφερόμενοι για αναστολή) με τη γραμματεία ή/και τον Πρόεδρο, αν υφίσταται σοβαρός λόγος. Φαντάζομαι θα υπάρχουν και κάποιες διευκολύνσεις σε όλα τα Πανεπιστήμια, για τους φοιτητές που η κατάστασή τους το απαιτεί. Ωστόσο, επειδή είμαστε στο Ελλάντα, ψάξτε το πολύ καλά, γιατί δυστυχώς, σας το λέω εκ πείρας, οι περισσότεροι αρμόδιοι δεν είναι καν ενημερωμένοι, και θα πρέπει εσείς να κυνηγήσετε τα όποια δικαιώματά σας!
Και αυτό το τελευταίο, πιστέψτε με, δεν ισχύει μόνο στην εκπαίδευση, αλλά σε ΚΑΘΕ τομέα,λειτουργικό ή μη, της χώρας μας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Έπεσα πάνω στο θέμα, την κατάλληλη περίοδο!

Φοιτώ στο τμήμα Φυσικής της σχολής Θετικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Πατρών. Είμαι δευτεροετής φοιτήτρια και λίγες μέρες πριν επικοινώνησα με τη γραμματεία του τμήματος, ζητώντας πλέον Αναστολή Σπουδών για όσο διαρκέσει η θεραπεία μου, καθότι επιδεινώθηκε ένα πρόβλημα υγείας μου, και πλέον δεν δύναμαι να βρίσκομαι μακριά από τον τόπο μόνιμης κατοικίας μου. Η απάντησή τους στο email μου ήταν ΑΜΕΣΟΤΑΤΗ (πρώτη φορά, συνήθως για να μπορέσω να συνεννοηθώ περνάει καμία εβδομάδα...). Την επόμενη κιόλας μέρα, με ενημέρωσαν πως το θέμα μου θα συζητηθεί στην επόμενη συνέλευση, αλλά ωστόσο δεν πρέπει να ανησυχώ καθότι ήδη έχει ενημερωθεί ο Πρόεδρος και έχει δώσει την έγκρισή του.

Φυσικά ρώτησα, τι δικαιολογητικά/αιτήσεις/έγγραφα χρειάζονται να προσκομίσω και επίσης τους ζήτησα να μου κλείσουν συγκεκριμένο ραντεβού με άτομο της γραμματείας, καθότι δεν μένω πλέον στην Πάτρα για να έχω άμεση και εύκολη πρόσβαση στο Πανεπιστήμιο. Το μόνο τελικά που χρειάστηκε να κάνω, ήταν μία λεπτομερής αίτηση διακοπής όπου θα αναγράφονταν τα στοιχεία μου (προσωπικά και τρόποι επικοινωνίας), ο λόγος αναστολής (ασθένεια και λοιπές λεπτομέρειες), η ημερομηνία, υπογραφή μου και τα σχετικά.

Βέβαια, ήδη, από την ημερομηνία της εγγραφής μου στη σχολή, ήταν ενημερωμένοι στη γραμματεία με τις διαγνώσεις δύο δημόσιων νοσοκομείων και της προσωπικού μου ιατρού, καθώς και του γνωστού εγγράφου από το Υπ. Παιδείας. Οπότε εικάζω, γι' αυτό και δεν ζητήθηκε κάτι παραπάνω και δεν απαιτήθηκε η παρουσία μου εκεί (μέχρις στιγμής).

Ωστόσο, θα συμφωνήσω με τον @financial, επειδή ποτέ δε ξέρεις, είναι απαραίτητο να επικοινωνήσετε (οι ενδιαφερόμενοι για αναστολή) με τη γραμματεία ή/και τον Πρόεδρο, αν υφίσταται σοβαρός λόγος. Φαντάζομαι θα υπάρχουν και κάποιες διευκολύνσεις σε όλα τα Πανεπιστήμια, για τους φοιτητές που η κατάστασή τους το απαιτεί. Ωστόσο, επειδή είμαστε στο Ελλάντα, ψάξτε το πολύ καλά, γιατί δυστυχώς, σας το λέω εκ πείρας, οι περισσότεροι αρμόδιοι δεν είναι καν ενημερωμένοι, και θα πρέπει εσείς να κυνηγήσετε τα όποια δικαιώματά σας!
Και αυτό το τελευταίο, πιστέψτε με, δεν ισχύει μόνο στην εκπαίδευση, αλλά σε ΚΑΘΕ τομέα,λειτουργικό ή μη, της χώρας μας. :)


Περαστικά σου κοπελιά και με το καλό να επιστρέψεις γερή και δυνατή στις σπουδές σου. Υγεία πάνω απ'όλα, τα υπόλοιπα έπονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σωτηρία Κ

Νεοφερμένος

Η Σωτηρία Κ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας! Είμαι επιτυχουσα στην σχολη αστυφυλακων 2014 αλλά ως γνωστον θα εγγραφουμε στις σχολες το 2016..μέσα σε αυτά τα δύο χρόνια αν περάσω με το 10% σε μια άλλη σχολή και την παρακολουθησω κανονικά,είναι υποχρεωτικό να διαγράφω όταν θα μας καλέσουν στην αστυνομία; δεν μπορώ να κάνω διακοπη/αναστολή φοιτησης και να συνεχίσω μετά από δύο χρόνια που θα έχω βγει απ την σχολη της αστυνομιας; θέλω να αξιοποιήσω δημιουργικά αυτά τα δύο χρόνια που ουσιαστικά κάθομαι και θα είναι κρίμα να πάνε στράφι τα χρόνια στην σχολη αν πρέπει να διαγράφω μετά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Γεια σας! Είμαι επιτυχουσα στην σχολη αστυφυλακων 2014 αλλά ως γνωστον θα εγγραφουμε στις σχολες το 2016..μέσα σε αυτά τα δύο χρόνια αν περάσω με το 10% σε μια άλλη σχολή και την παρακολουθησω κανονικά,είναι υποχρεωτικό να διαγράφω όταν θα μας καλέσουν στην αστυνομία; δεν μπορώ να κάνω διακοπη/αναστολή φοιτησης και να συνεχίσω μετά από δύο χρόνια που θα έχω βγει απ την σχολη της αστυνομιας; θέλω να αξιοποιήσω δημιουργικά αυτά τα δύο χρόνια που ουσιαστικά κάθομαι και θα είναι κρίμα να πάνε στράφι τα χρόνια στην σχολη αν πρέπει να διαγράφω μετά

καλησπέρα σωτηρία συγχαρητήρια!!!:):)
λοιπόν θα μπορούσες αυτα τα χρόνια να εγγραφεις σε κάποιο ΙΕΚ σε όποια ειδικοιτητα σου αρέσει, και μετα να πας στην αστυνομια. πχ κάποιος επειδη του αρεσε η φωτογραφια πήγε σε ένα ιεκ την έβγαλε και μετα όταν μπηκε στην αστυνομια χρησιμοποιησε το χαρτι και τις γνώσεις του στο επαγγελμα(νομίζω ως φωτογράφος μετά από ατυχήματα):):)
Πέρα από όλα αυτα θέλω να σου ευχηθώ ολοψυχα καλές σπουδές και καλή σταδιοδρομία στο επαγγελμα που έχεις επιλέξει. Εύχομαι όλα να κυλίσουν ομαλά.
Καλό Βράδυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σωτηρία Κ

Νεοφερμένος

Η Σωτηρία Κ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Φέτος δεν γράφτηκα σε κάποιο ιεκ,και αν το κάνω του χρόνου δεν θα προλάβω να το ολοκληρώσω γιατί είναι 2ετής η φοιτηση.. Βασίκά Είμαι ήδη γραμμένη στο τμήμα οικονομικών επιστημων στην Αθήνα και δεν θα ήθελα να διαγράφω,θα ήθελα να ολοκληρώσω τις σπουδές μου εκεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας! Είμαι επιτυχουσα στην σχολη αστυφυλακων 2014 αλλά ως γνωστον θα εγγραφουμε στις σχολες το 2016..μέσα σε αυτά τα δύο χρόνια αν περάσω με το 10% σε μια άλλη σχολή και την παρακολουθησω κανονικά,είναι υποχρεωτικό να διαγράφω όταν θα μας καλέσουν στην αστυνομία; δεν μπορώ να κάνω διακοπη/αναστολή φοιτησης και να συνεχίσω μετά από δύο χρόνια που θα έχω βγει απ την σχολη της αστυνομιας; θέλω να αξιοποιήσω δημιουργικά αυτά τα δύο χρόνια που ουσιαστικά κάθομαι και θα είναι κρίμα να πάνε στράφι τα χρόνια στην σχολη αν πρέπει να διαγράφω μετά

Φέτος δεν γράφτηκα σε κάποιο ιεκ,και αν το κάνω του χρόνου δεν θα προλάβω να το ολοκληρώσω γιατί είναι 2ετής η φοιτηση.. Βασίκά Είμαι ήδη γραμμένη στο τμήμα οικονομικών επιστημων στην Αθήνα και δεν θα ήθελα να διαγράφω,θα ήθελα να ολοκληρώσω τις σπουδές μου εκεί

΄Οταν κάνεις αναστολή σπουδών από τη σχολή σου για κάποιο χρονικό διάστημα δεν σημαίνει ότι διαγράφεσαι από αυτήν. Συνεχίζεις να είσαι γραμμένη με σκοπό να συνεχίσεις τις σπουδές σου μετά το τέλος της περιόδου αναστολής. Οπότε αποτελεί παράβαση του νόμου να φοιτάς και σε δεύτερη σχολή (απαγορεύεται η σύγχρονη φοίτηση σε 2 προπτυχιακά τμήματα). Αν το διακινδυνεύσεις και αποκαλυφθεί , κινδυνεύεις να χάσεις και τα 2 πτυχία. Γιαυτό αν επιλέξεις τη σχολή αστυφυλάκων θα πρέπει όταν σε καλέσουν, να διαγραφείς οπωσδήποτε από την πρώτη σου σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σωτηρία Κ

Νεοφερμένος

Η Σωτηρία Κ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StudentX

Νεοφερμένος

Ο StudentX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Είμαι φοιτητές εδώ και 1 χρόνο. Δυστυχώς δεν έχω πατήσει στη σχολή για σοβαρούς λόγους.

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να κάνω διακοπή φοίτησης για τον 1 χρόνο που πέρασε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Είμαι φοιτητές εδώ και 1 χρόνο. Δυστυχώς δεν έχω πατήσει στη σχολή για σοβαρούς λόγους.

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να κάνω διακοπή φοίτησης για τον 1 χρόνο που πέρασε;

Τι εννοείς να κάνεις διακοπή φοίτησης για τον χρόνο που πέρασε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StudentX

Νεοφερμένος

Ο StudentX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Να είναι σα να έκανα αίτηση για διακοπή φοίτησης μόλις μπήκα στη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Να διαγραφτείς τελείως απο την σχολή δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StudentX

Νεοφερμένος

Ο StudentX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αναφέρομαι στην "διακοπή φοίτησης" που είναι νόμιμο δικαίωμα του κάθε φοιτητή (μέχρι 4 χρόνια). Για να ενεργοποιηθεί κάνεις αίτηση στην αρχή του εξαμήνου.

Μπορώ να κάνω διακοπή φοίτησης για τον 1 χρόνο που πέρασε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Νομίζω πως όχι. Κάνεις διακοπή για τα εξάμηνα που θα ακολουθήσουν, αλλά καλύτερα ρώτα την γραμματεία της σχολής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freeze

Νεοφερμένος

Ο Freeze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Φέτος έδωσα για πρώτη φορά πανελλήνιες και θέλω να αναστείλω τη φοίτηση μου στο τμήμα που θα γραφτώ, για ένα ακαδημαϊκό έτος, ώστε να ξαναδώσω του χρόνου. Με την προϋπόθεση ότι η αίτηση γίνεται δεκτή, δικαιούμαι αναστολή στράτευσης; Αν όχι, προλαβαίνω να ξαναδώσω και να γραφτώ του χρόνου σε άλλη σχολή ή να συνεχίσω στην ίδια πριν να με καλέσουν; Κλείνω τα 18 τον φέτος τον Αύγουστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexv13

Νεοφερμένος

Ο alexv13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
καλησπερα παιδια εχω την εξης απορια. Περυσι περασα σε μια σχολη αλλα εκανα παυση σπουδων για ενα ετος γιατι πηγα εξωτερικο. Τωρα επιθυμω να κανω 10% και δεν ξερω αν πρεπει να βαλω την σχολη που ειχα περασει ηδη απο περυσι. Κανονικα απο οτι ξερω δεν θα πρεπε αλλα επηρεαζει σε κατι η παυση σπουδων που εκανα? ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Περυσι περασα σε μια σχολη αλλα εκανα παυση σπουδων για ενα ετος γιατι πηγα εξωτερικο. Τωρα επιθυμω να κανω 10% και δεν ξερω αν πρεπει να βαλω την σχολη που ειχα περασει ηδη απο περυσι. Κανονικα απο οτι ξερω δεν θα πρεπε αλλα επηρεαζει σε κατι η παυση σπουδων που εκανα?
Αφού έκανες PAUSE για ένα χρόνο, τώρα θα είσαι ξανά φοιτητής στη σχολή που πέρασες. Άρα, αν θέλεις να φοιτήσεις σ΄αυτήν, ούτε νόημα έχει να τη βάλεις στο 10%, αλλά ούτε και επιτρέπεται να βάλεις στο μηχανογραφικό σχολή στην οποία είσαι ήδη φοιτητής. Θα κάνεις 10% μόνον αν ενδιαφέρεσαι για άλλη σχολή. Όμως στην περίπτωση αυτή πρέπει να βιαστείς. Η διορία για τα μηχανογραφικά λήγει αύριο τα μεσάνυκτα και αν δεν έχεις πάρει κωδικό, η τελευταία ευκαιρία είναι αύριο το πρωί στα λύκεια.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexv13

Νεοφερμένος

Ο alexv13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Αφού έκανες PAUSE για ένα χρόνο, τώρα θα είσαι ξανά φοιτητής στη σχολή που πέρασες. Άρα, αν θέλεις να φοιτήσεις σ΄αυτήν, ούτε νόημα έχει να τη βάλεις στο 10%, αλλά ούτε και επιτρέπεται να βάλεις στο μηχανογραφικό σχολή στην οποία είσαι ήδη φοιτητής. Θα κάνεις 10% μόνον αν ενδιαφέρεσαι για άλλη σχολή. Όμως στην περίπτωση αυτή πρέπει να βιαστείς. Η διορία για τα μηχανογραφικά λήγει αύριο τα μεσάνυκτα και αν δεν έχεις πάρει κωδικό, η τελευταία ευκαιρία είναι αύριο το πρωί στα λύκεια.


ευχαριστω πολυ φιλε μου. ναι ξερω εχω παρει ηδη κωδικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top