Αλλοδαποί σημαιοφόροι στις παρελάσεις

toxotis1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
παιδια πιστευω οτι το εθνικο σιμβολο πρεπι να το σικονουν μονο ελληνες δεν ειμαι ρατσιστις αλλα που κολαει ο αλοδαπος με την ελληνικη σημεα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ο αλλοδαπός μεγάλωσε στην Ελλάδα και αισθάνεται σε μεγάλο βαθμό Έλληνας. Γιατί όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Αυτό θα'λεγα :P

Συμπληρώνει ο ένας τη φράση του άλλου...:inlove::inlove: :P:P
τέσπα. στο θέμα.

Εφόσον είσαι ο καλύτερος μαθητής σε Ελληνικό σχολείο, σηκώνεις τη σημαία.

edit: άμα θέλεις. Κι εγώ, αν με είχαν βγάλει στη κλήρωση σημαιοφόρο θα πάθαινα... βασικά, χαίρομαι που γλίτωσα την 25η...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Πάντως εγώ που έπρεπε να ήμουν σημαιοφόρος του Λυκείου φέτος, έκανα ό,τι μπορούσα για να το αποφύγω (κ τα κατάφερα). Κι αυτό γιατί πραγματικά δεν μου λέει τίποτα να περπατάω στο δρόμο με την ελληνική σημαία και επειδή δεν θεωρώ ότι ο σημαιοφόρος πρέπει να κρίνεται απ τους βαθμούς. Γι' αυτό και είμαι 100% υπέρ των αλλοδαπών σημαιοφόρων απ, την στιγμή που γι' αυτούς το να σηκώνουν την σημαία σημαίνει κάτι.
Στο κάτω κάτω, το πόσο αγαπάς την χώρα σου το δείχνουν οι πράξεις σου και όχι η σημαία που κρατάς. Αν κάποιος αισθάνεται Έλληνας είναι ντροπή και αχαριστία για μας να του αρνιούμαστε το δικαίωμα να φέρει τη σημαία. Περήφανοι θα πρεπε να νιώθουμε που η ελληνική ταυτότητα σημαίνει τόσα πολλά για έναν "ξένο"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εξαρτατε απο τα ποσα χρονια ειναι στην ελλαδα ο μαθητης/ια. Ομως αν εχει γενειθει εδω οπως πολλοι αλβανοι δεν καταλαβαινω γιατι να θεωρουνται αλλοδαποι. Ειναι ο ιδιος ρατσισμος που υπαρχει με τους ποντιους κ δεν μου αρεσει καθολου (δεν ειμαι ποντιος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
ειμαι KATA (πειτε με και ρατσιστη δεν θα με πειραξει καθολου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Όλα τα σφάζεις όλα τα μαχαιρώνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Αν δώσεις και μια εξήγηση για την άποψή σου οκ.
Αλλιώς δεν έχει βάση.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Αχ δεν έπρεπε....:zilia:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sta8is14k

Νεοφερμένος

Ο Sta8is αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
1) μην πιάνεις στο στόμα σου τους γονείς μου
2) αυτά είναι δικές μου απόψεις
3) δεν τους βρίζω, απλά δεν τους θεωρώ άξιους...

1) οι απόψεις αυτές είναι δικές σου και κανείς δεν μπορεί να σε πείσει να τις αλλάξεις...και καλά κάνεις που στηρίζεις αυ΄τα που πιστεύεις...
2)όσο για το ότι δεν είναι άξιοι διαφωνώ...εντάξει από τη μια, θα έπρεπε να σηκώσουν τις σημαίες στις χώρες τους...αλλά από την άλλη, οι σημαιοφόροι στις παρελάσεις στις μέρες μας δεν έχουν εθνικό χαρακτήρα...για όλους το να είναι σημαιοφόροι σημαίνει ότι απλά θα "κουβαλήσουν" τη σημαία για να δείξουν σε όλους πόσο καλοί μαθητές είναι...αν αυτό ισχύει για μας σκέψου για τους αλλοδαπούς...αν τα παιδιά βγάλουν έναν καλό βαθμό και μπορέσουν να διεκδικήσουν τη σημαία γιατί να μην το κάνουν?...έτσι κι αλλιώς δεν έχουνκαι τίποτα να χάσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Αμα είναι καλοί μαθητές και το αξίζουν γιατι να μην είναι σημαιοφόροι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azzuro

Νεοφερμένος

Η azzuro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Το λορδο Μπαϋρον και τον Καρολο Φαβιερο τους αφηνουμε το δικαιωμα του αυτοπροσδιορισμου γιατι μας συμφερει, τι διαλο αλλαζει στην περιπτωση των αλλοδαπων σημερα δεν μπορω να καταλλαβω.. Εχουμε γινει ενα ματσο εθνικια και ρατσιστες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το λορδο Μπαϋρον και τον Καρολο Φαβιερο τους αφηνουμε το δικαιωμα του αυτοπροσδιορισμου γιατι μας συμφερει, τι διαλο αλλαζει στην περιπτωση των αλλοδαπων σημερα δεν μπορω να καταλλαβω.. Εχουμε γινει ενα ματσο εθνικια και ρατσιστες...

Όχι, απλά αν έχεις παρατηρήσει, όταν έρχεται ένας Γερμανός και χτίζει σπίτι στην Κρήτη λένε όλοι πόσο αγαπάει την Ελλάδα, πόσο νιώθει Έλληνας κλπ. Στον Αλβανό αλλάζει, στον Πακιστανό αλλάζει περισσότερο. Το κύριο πρόβλημα είναι ότι κάποιοι έχουν ακόμα τα κόμπλεξ κατωτερότητας του '60, τότε που μας τάιζαν οι Αμερικάνοι. Τι να πω, ούτε η χωρα μου, ούτε το έθνος μου, προσωπικά, μου δημιουργούν τέτοια κόμπλεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Ειναι αδικο ενα παιδακι που πασχισε και ειναι ο καλυτερος μαθητης να στερειται τη σημαια....Και μαλιστα ας λαβουμε υποψη μας οτι ο αλλοδαπος-η που τα καταφερε σιγουρα αντιμετωπιζει πιο πολλες δυσκολιες απο τον ελληνα-ιδα..Γιατι λοιπον να μην επιβραβευθει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ειναι αδικο ενα παιδακι που πασχισε και ειναι ο καλυτερος μαθητης να στερειται τη σημαια....Και μαλιστα ας λαβουμε υποψη μας οτι ο αλλοδαπος-η που τα καταφερε σιγουρα αντιμετωπιζει πιο πολλες δυσκολιες απο τον ελληνα-ιδα..Γιατι λοιπον να μην επιβραβευθει;

Μπορουν να του δωσουν επαινο,βραβειο,κυπελο,χρηματικο ποσο,υποτροφια και δεν ξερω τι αλλο σαν επιβραβευση.
Προσωπικα η σημαια σαν "βραβειο" βαθμων δεν μου καθεται καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oLgA 19956

Νεοφερμένος

Η olga-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Είναι ντροπή μας να μην αφήνουμε έναν αριστούχο αλλοδαπό μαθητη να σηκώσει την Ελληνική σημάια!!!! Αυτό δεν δείχνει την αγάπη για την πατρίδα μας αλλα την μικροψυχία μας και το φθόνο μας!!!! Εϊναι τιμή μας που κάποιος απο το εξωτερικό διαβάζει και μαθαίνει την ελληνική γλώσσα που δεν είναι και η ποιο απλή γλώσσα του κόσμου!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ναι, απλώς εδώ η συζήτηση είναι περισσότερο εστιασμένη στο θέμα των αλλοδαπών σημαιφόρων:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top