Αλλοδαποί σημαιοφόροι στις παρελάσεις

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ε και; Οι θείοι σου στη Γερμανία θα έπρεπε να έχουν κρεμαστεί που τα μιλάνε; Έλεος...Κι εν πάση περιπτώση, ένας άνθρωπος που κατά 90% θα μείνει για πάντα στην Ελλάδα κι εδώ θα φτιάξει τη ζωή του, ανήκει πλέον στη χώρα αυτή με κάθε τρόπο κι έχει δικαίωμα ν'απολαμβάνει όλα τα δικαιώματα που απορρέουν απ'το γεγονός και μόνο ότι βρίσκεται στο έδαφος της Ελλάδας, για να μη μιλήσω για όσα απορρέουν αν έχει την υπηκοότητα που αυτά είναι ακριβώς τα ίδια με τα δικά σου και τα δικά μου κι όποιος τολμήσει να το αμφισβητήσει, θα πληρώνει αποζημιώσεις σε όλη του τη ζωή.

Δεν είπα ότι είναι κακό, να διαψεύσω αυτό που είπες ήθελα.



Πάμε στον άλλονε τώρα:

Και πως ξερω εγώ ότι μείναμε πίσω όχι εξαιτίας του εμφυλίου αλλά εξαιτίας μας; Ξέρω ότι τη δεκαετία του 80 και του 70 έγιναν ΑΛΜΑΤΑ ανάπτυξης , πριν ήμασταν στον τρίτο κόσμο λόγω εμφυλίου.

Δεν το παίζω αφεντικό κανενός, απλώς, αντικειμενικά, είμαστε από τις ισχυρότερες χώρες στα βαλκάνια.

Έχω να παίξω τοταλ γουωρ γύρω στον ένα χρόνο. Δε θεωρώ πως υπάρχουμε για να κατακτούμε, αλλά αν η εθνική μας ακεραιότητα βρίσκεται σε κίνδυνο, και η διπλωματία αποτυγχάνει, δε θα λεγα όχι σε ένα πενταήμερο τζόκινγκ μέχρι τα σκόπια.


Εργατικό δυναμικό; Να το κάνεις τι το εργατικό δυναμικό από τη στιγμή που θα 'σαι κατακτημένος ή μαριονετοποιημένος;
Κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερο να εχεις ένα μισθό σίγουρο και να προστατεύεις τη χώρα σου παρά να είσαι ακόμα ένας άνεργος :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Εδώ έχεις άδικο, γιατί είναι 1000 φορές καλύτερο να είσαι ΕΠΟΠ απ'το να είσαι άνεργος ή εποχιακός σερβιτόρος.

χιλιες φορες να εισαι επιστημονας, οικοδομος, ηλεκτρολογος απο το να εισαι ΕΠΟΠ ομως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Και βασικά όταν λέμε κυρίαρχη χώρα των Βαλκανίων εννοούμε καθαρά σε οικονομικούς όρους κι αυτό ειναι εντελώς συγκυριακό επειδή η Ελλάδα ήταν η μόνη χώρα που δεν πέρασε από μεταβατικό στάδιο γιατί ανέκαθεν ήταν καπιταλιστική. Η Γιουγκοσλαβία, για παράδειγμα, ήταν αρκετά πλουσιότερο κράτος απ'την Ελλάδα πριν καταρρεύσει. Κι εδώ, για να μιλάμε και ρεαλιστικά, η Ελλάδα, πέραν του τουρισμού και της ναυτιλίας, ουσιαστικά αυτό που εξάγει στα Βαλκάνια είναι βιομηχανία και κυρίως κατασκευαστικές δραστηριότητες και πάνω σε αυτές βασίζει τη μοντέρνα ανάπτυξή της και στο εσωτερικό, πέραν του τουρισμού και της ναυτιλίας που είναι παραδοσιακές δραστηριότητες. Μήπως θέλεις να σου θυμήσω ποιοι ακριβώς είναι αυτοί που στελεχώνουν και τους δύο αυτούς τομείς δουλεύοντας ανασφάλιστοι για 600 ευρώ χωρίς άδειες κι αργίες; Πάνω σε ποιους φίλε μου στήριξε η Ελλάδα την άνοδο του ΑΕΠ της απ'το 1990 και μετά; Στους δημοσίους υπαλλήλους ή στους χλιδάνεργους της καφετέριας; Οι μόνες χώρες που δεν οφείλουν τίποτα σε μετανάστες είναι οι υπανάπτυκτες. Κι αφού σύμφωνα με τα διεθνή στάνταρ η Ελλάδα είναι ανεπτυγμένη χώρα (μιλάμε για γενική σύγκριση, όχι για σύγκριση με χώρες του G8, 200 χώρες έχει ο κόσμος, όχι 8), οφείλει πολλά στους μετανάστες, όπως άλλωστε και άλλες χώρες οφείλουν πολλά, με τη σειρά τους, στους Έλληνες μετανάστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
κατακτημενος ή μαριονετα δε χρειαζεται να εισαι κατω απο το ζυγο ενος αλλου εθνους. μπροστα στην εθνικη σου υποσταση, ως ελληνας που θεωρεις οτι εισαι, πρεπει πανω απ΄ολα να σεβεσαι τη δημοκρατια. φυσικα ομως, ενας πολεμος 5 ημερων με τη ΠΓΔΜ μονο εμ δημοκρατικο δε μπορω να το θεσω. και ειναι τουλαχιστον αφελες να θεωρεις οτι κινδυνευει η εδαφικη σου ακεραιοτητα με ενα κρατος πολυ πιο αδυναμο και φτωχο. η ελλαδα κινδυνευει περισσοτερο απο τον ακραιο εθνικισμο, που δειγματα του βλεπω και σε σενα τον ελληναρα, παρα απο τον εθνικιστη σλαβο που ειναι πανφτωχος. για το τριτο μερος απαντησα. γιατι τη χωρα σου δε τη προστατευεις. απλα εισαι ενα κομματι ενος μηχανισμου που φοβεριζει, και ενα λιθαρακι που δικαιολογει τα χρηματα που πηγαινουν στη παιδεια και στην υγεια.
η αναπτυξη αναφερεται στην ενταξη σην ΕΟΚ και την επανενταξη στο ΝΑΤΟ;


Και πως ξερω εγώ ότι μείναμε πίσω όχι εξαιτίας του εμφυλίου αλλά εξαιτίας μας;
την παπαδια θα παιξουμε;

Δεν το παίζω αφεντικό κανενός, απλώς, αντικειμενικά, είμαστε από τις ισχυρότερες χώρες στα βαλκάνια.
ως ισχυροτερη χωρα βοηθας τις υπολοιπες δε τις ξεζουμιζεις
-----------------------------------------
Και βασικά όταν λέμε κυρίαρχη χώρα των Βαλκανίων εννοούμε καθαρά σε οικονομικούς όρους κι αυτό ειναι εντελώς συγκυριακό επειδή η Ελλάδα ήταν η μόνη χώρα που δεν πέρασε από μεταβατικό στάδιο γιατί ανέκαθεν ήταν καπιταλιστική. Η Γιουγκοσλαβία, για παράδειγμα, ήταν αρκετά πλουσιότερο κράτος απ'την Ελλάδα πριν καταρρεύσει. Κι εδώ, για να μιλάμε και ρεαλιστικά, η Ελλάδα, πέραν του τουρισμού και της ναυτιλίας, ουσιαστικά αυτό που εξάγει στα Βαλκάνια είναι βιομηχανία και κυρίως κατασκευαστικές δραστηριότητες και πάνω σε αυτές βασίζει τη μοντέρνα ανάπτυξή της και στο εσωτερικό, πέραν του τουρισμού και της ναυτιλίας που είναι παραδοσιακές δραστηριότητες. Μήπως θέλεις να σου θυμήσω ποιοι ακριβώς είναι αυτοί που στελεχώνουν και τους δύο αυτούς τομείς δουλεύοντας ανασφάλιστοι για 600 ευρώ χωρίς άδειες κι αργίες; Πάνω σε ποιους φίλε μου στήριξε η Ελλάδα την άνοδο του ΑΕΠ της απ'το 1990 και μετά; Στους δημοσίους υπαλλήλους ή στους χλιδάνεργους της καφετέριας; Οι μόνες χώρες που δεν οφείλουν τίποτα σε μετανάστες είναι οι υπανάπτυκτες. Κι αφού σύμφωνα με τα διεθνή στάνταρ η Ελλάδα είναι ανεπτυγμένη χώρα (μιλάμε για γενική σύγκριση, όχι για σύγκριση με χώρες του G8, 200 χώρες έχει ο κόσμος, όχι 8), οφείλει πολλά στους μετανάστες, όπως άλλωστε και άλλες χώρες οφείλουν πολλά, με τη σειρά τους, στους Έλληνες μετανάστες.


ποιος δε φροντισε να επενδυσει στη βιομηχανια ή εν τελει στη γνωση αλλα φροντιζει καθε χρονο να προμηθευεται καθε χρονο νεα όπλα,ξερω γω; μια χωρα που επενδυει στο μελλον της μπορει ανετα να δημιουργησει θεσεις εργασιας, και να βελτιωσει εν τελει την οικονομικη της θεση. αλλα εδω που τα λεμε, πολλα χρηματα χαθηκαν σε διευθαρμενους πολιτικους. ασφαλως και οι σερβιτοροι (δε μπορω να καταλαβω τι προβλημα εχεις με αυτους) δε προκειται να στηριξουν το ΑΕΠ, αλλα ουτε ο επαγγελματιας οπλιτης πιστευω οτι το κανει.

και ποιος εν τελει ευθυνεται για την ανασφαλιστη εργασια των 600 ευρω;

οντως παρα πολλες χωρες οφειλουν παρα πολλα στους μεταναστες. σε πολλες περιπτωσεις αυτοι αποτελουν και ενα πολυ μεγαλο μερος των εργατων σε εργοστασια και οικοδομες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ως κράτος έχει βοηθήσει πάρα πολύ η Ελλάδα, μέσα απ'το ΕΣΟΑΒ και οι Έλληνες επιχειρηματίες. Σαφώς και συμφωνούμε ότι αν είσαι ισχυρός δεν ξεζουμίσεις, αλλά βοηθάς, αλλά στην περίπτωσή μας, η Ελλάδα το δεύτερο έκανε. Πέρα από τις φαντασιώσεις συμμοριτών επιπέδου Βορίδη, Άνθιμου κλπ. αν ρωτήσεις κάποιον Έλληνα επιχειρηματία που δραστηριοποιείται στα Σκόπια, θα σου πει ότι η γενική άποψη δεν επαληθεύεται καν, όσον αφορά τις σχέσεις. Υπάρχει ένα πάρα πολύ φιλικό αλισβερίσι μεταξύ ανθρώπων που επιδιώκουν το κέρδος και προσφέρουν εργασία σε μια χώρα με 40% ανεργία και ανθρώπων που σε μια δύσκολη στιγμή βλέπουν ότι έχουν κάποια βοήθεια. Το να μιλάμε για στρατούς, για κατακτήσεις και πίπες είναι άστοχο. Πρώτον, είναι εκτός κάθε στρατιωτικής τιμής η επίθεση σε ένα τέτοιο κράτος (ο ίδιος ο Γκρουέφσκι είχε πει ότι η Ελλάδα απειλείται απ'τα Σκόπια όσο η Γαλλία απ'το Λουξεμβούργο) και δεν υπάρχει και κανένας στόχος. Εγώ εχθρός είμαι με τους φασίστες, δεν είμαι με κανένα γειτονικό λαό γιατί στην τελική με αυτούς θα συνορεύω είτε το θέλω, είτε όχι και είμαι υποχρεωμένος τη σχέση μου να την κάνω αποδοτική και για τους δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δε διαφωνουμε.
κατι αλλο, επειδη κανεις αοθ και επειδη μαλλον γνωριζεις καποια πραγματα περισσοτερα, οι μεταναστες ποσο προσφεραν στην αναπτυξη του ΑΕΠ τη δεκαετια του 90;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν απαντάω σε σένα λέγοντας για το ΑΕΠ. Απαντάω στον qwertyuipp. Ναι, σαφώς και προσέφεραν στο ΑΕΠ γιατί γνωρίζεις καλά ότι στελεχώνουν ολόκληρους κλάδους στους οποίους οι Έλληνες αρνούνται να δουλέψουν. Η συνεισφορά των ΝΟΜΙΜΩΝ μεταναστών με ΝΟΜΙΜΗ σχέση εργασίας στο ΑΕΠ ανέργεται στο 1,5%, περίπου όσο συνεισφέρουν και τα ευρωπαικά πακέτα στήριξης. Καταλαβαίνεις, βέβαια, ότι στον πραγματικό πλούτο της χώρας, για τον οποίο εργάζονται πάρα πολλοί μη νόμιμοι μετανάστες και βασικά με μη νόμιμη σχέση εργασίας, η συνεισφορά είναι αρκετά μεγαλύτερη απ'το 1,5. Και για να μη βρεθεί κάποιος να πει ότι το ποσοστό είναι μικρό, λέω απλά ότι είναι περίπου το ποσό που ψάχνει αυτή τη στιγμή η χώρα για να καλύψει το δημοσιονομικό έλλειμμα.
-----------------------------------------
PS: Διευκρινίζω ότι άλλο πραγματικός πλούτος κι άλλο ΑΕΠ, στο δεύτερο καταγράφονται μόνο τα νόμιμα, στα οποία περιλαμβάνεται μια συντριπτική μειοψηφία των μεταναστών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εντάξει, δεν αρνούμαι να μείνουν μετανάστες ούτε να δουλέψουν στη θέση των βαρεμένων παπαροζούμηδων. Εφόσον είναι νόμιμοι, φορολογούμενοι, εντάξει και φιλήσυχοι τους σέβομαι και τους βγάζω και το καπέλο κι όλας. Το πρόβλημα κατά τη γνώμη μου δεν είναι οι μετανάστες αλλά οι γείτονες. Με αφορμή αυτό ξεκίνησα συζήτηση...
-----------------------------------------
Και βασικά όταν λέμε κυρίαρχη χώρα των Βαλκανίων εννοούμε καθαρά σε οικονομικούς όρους κι αυτό ειναι εντελώς συγκυριακό επειδή η Ελλάδα ήταν η μόνη χώρα που δεν πέρασε από μεταβατικό στάδιο γιατί ανέκαθεν ήταν καπιταλιστική. Η Γιουγκοσλαβία, για παράδειγμα, ήταν αρκετά πλουσιότερο κράτος απ'την Ελλάδα πριν καταρρεύσει. Κι εδώ, για να μιλάμε και ρεαλιστικά, η Ελλάδα, πέραν του τουρισμού και της ναυτιλίας, ουσιαστικά αυτό που εξάγει στα Βαλκάνια είναι βιομηχανία και κυρίως κατασκευαστικές δραστηριότητες και πάνω σε αυτές βασίζει τη μοντέρνα ανάπτυξή της και στο εσωτερικό, πέραν του τουρισμού και της ναυτιλίας που είναι παραδοσιακές δραστηριότητες. Μήπως θέλεις να σου θυμήσω ποιοι ακριβώς είναι αυτοί που στελεχώνουν και τους δύο αυτούς τομείς δουλεύοντας ανασφάλιστοι για 600 ευρώ χωρίς άδειες κι αργίες; Πάνω σε ποιους φίλε μου στήριξε η Ελλάδα την άνοδο του ΑΕΠ της απ'το 1990 και μετά; Στους δημοσίους υπαλλήλους ή στους χλιδάνεργους της καφετέριας; Οι μόνες χώρες που δεν οφείλουν τίποτα σε μετανάστες είναι οι υπανάπτυκτες. Κι αφού σύμφωνα με τα διεθνή στάνταρ η Ελλάδα είναι ανεπτυγμένη χώρα (μιλάμε για γενική σύγκριση, όχι για σύγκριση με χώρες του G8, 200 χώρες έχει ο κόσμος, όχι 8), οφείλει πολλά στους μετανάστες, όπως άλλωστε και άλλες χώρες οφείλουν πολλά, με τη σειρά τους, στους Έλληνες μετανάστες.

Είναι ισχυρότατη και στο στρατό εκτός των άλλων όμως η Ελλάδα. Συγκεκριμένα, τμημα των ελληνικών ειδικών δυνάμεων (Λ.Ο.Κ.) θεωρείται το τρίτο καλύτερο του κόσμου μετά το αντίστοιχο αμερικάνικο και ρώσικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Άσχετο αυτό, στο συγκεκριμένο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ως παράδειγμα το ανέφερα για να δικαιολογήσω τις ισχυρές και άρτια εκπαιδευμένες στρατιωτικές δυνάμεις μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Χαρακτηριστικός αντιδημοκρατικός διάλογος της τηλεόρασης:

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=2pCGjCSR6Zg&NR=1[/ame]

Φαίνεται πόσο βαθιά αντιδημοκρατικοί, είναι όλοι τους εκεί μέσα.
(Καλά του είπε ο Τριανταφυλλίδης του βλάκα του Γεωργιάδη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Άμα μου βάζουνε τον αμφιλεγόμενο πρόεδρο της αλβανικής κοινότητας, τον ψωμιάδη, το γεωργιάδη και τον πλεύρη σε ένα πάνελ, τι ακριβώς περιμένουν; Και τα κανάλια το παιχνιδάκι τους παίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Σα να κάνεις πειράματα με νιτρογλυκερίνη και μετά να ζητάς αποζημίωση επειδή σου κάηκε το σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Αυτός ο Άδωνις,ο ''μπουμπούκος''......Τι γλοιώδης άνθρωπος Χριστέ μου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι ακριβώς ορίζει ο νόμος (αν ορίζει κάτι) για την εθνικότητα τυ σημαιοφόρου. Αν δεν τίθεται νομικό ζήτημα είμαι 100% μαζί σου :) .

Καλά και να τίθεται, πάλι μαζί σου είμαι.

δηλαδή άμα το λέει ο νόμος είναι οκ;;Τα έλεγαν οι sex pistols που καταντίσαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
τα ψιλα γραμματα επιτηδες τα παρελειψες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.

Λίλιαν30810

Νεοφερμένος

Η Λίλιαν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Δεν έχω και τόσο πολύ πρόβλημα με αυτό.......Αλλά νομίζω ότι δεν είναι και πολύ σωστό να σηκώνει την σημαία αλλοδαπός.........:nono::nono::nono::nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δεν έχω και τόσο πολύ πρόβλημα με αυτό.......Αλλά νομίζω ότι δεν είναι και πολύ σωστό να σηκώνει την σημαία αλλοδαπός.........:nono::nono::nono::nono:
Γιατί όχι? Σε πειράζει που είναι αλλοδαπός ή που είναι καλύτερος μαθητής από Έλληνα? (με βάση τους βαθμούς σηκώνουν την σημαία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PavloS

Νεοφερμένος

Ο παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω αυτό.Δεν μου πολυαρέσει να παίρνει την σημαία αλλοδαπός.Αν όμως τα ''σπουδαία'' νιάτα της ελλάδας δεν στρώνουν τον κώλο τους να διαβάσουν τότε ας την πάρει ο ξένος που μπορεί να την αξίζει και να την σέβεται περισσότερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top