Έχετε πάρει ποτέ μέρος σε κάποιον διαγωνισμό της ΕΜΕ;

DespinaP

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα Αθανασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά ,
Περάσατε 3η φάση?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick_the_greek

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
ρε σεις πήρα να λύσω κανένα θέμα και έλυσ 2/15 που πάμε ρε παιδιά??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Το ξεθάβω αυτό εδώ, για του χρόνου, αν κάτσει.

Πληροφοριακά το site της EME δεν ανοίγει πάλι. Λες να τα κατάφεραν μετά από 6 μήνες να το επαναφέρουν στην αρχική του κατάσταση ή θα το καλωσορίσουμε με τον καινούριο χρόνο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Tι έγινε το χακάρανε και το διαλύσανε; Πάει πολύς καιρός τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Barieme

Νεοφερμένος

Ο Barieme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγω περσυ περασα στον αρχιμιδη (3η φαση) και κοπηκα φετος εφτασα μεχρι τον ευκλιδη (2η) ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Να ρωτήσω ρε παιδιά γιατί ψάχνω και δεν βρίσκω έχει κανένας θέματα μαθηματικής θαλή και ευκλείδη πρώτης λυκείου???

όποιος έχει ας μου στείλει please!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Nόμιζα ότι ήταν στην Ε.Μ.Ε. αλλά η ιστιοσελίδα δεν ανοίγει καν στον υπολογιστή μου. Τυχαίνει να έχω αποθηκευμένη μια προηγούμενη εξέταση "Θαλή", αλλά είναι μόνο μια. Την ανεβάζω, ελπίζοντας να βοηθήσει έστω και λίγο. ;)

* άκυρο λύσεις είναι τελικά :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά δν με ενδιαφέρει αν πέρασα στον Αρχιμήδη (με 3 θέματα λιγο δύσκολο να πέρασα). Η ουσία είναι πως όλοι όσοι περάσαμε στον Ευκλέιδη είναι μεγάλη επιτυχία για τους εαυτούς μας. Γι' αυτό μην αγχώνεστε για τον Αρχιμήδη. Και εδώ που φτάσαμε αρκεί για να αποδίξει την αξία μας στα Μαθηματικά. Άλλωστε εμείς περάσαμε με την αξία μας και όχι οπως οι μαθητές των ιδιοτικών σχολείων της Αθήνας που είχαν τα θέματα μια εβδομάδα πριν. Ελπίζω να συμμερίζεστε τις απόψεις μου...


ααα συγγνωμη nick αλλά κι εγώ σε ιδιωτικό σχολείο είμαι και τα θέματα ΠΟΤΕ δεν τα έχουμε πιο πριν..όσα παιδια παιδιά περασαν(και σιγουρα δεν ήταν πολλά) πέρασαν με την αξία τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
ααα συγγνωμη nick αλλά κι εγώ σε ιδιωτικό σχολείο είμαι και τα θέματα ΠΟΤΕ δεν τα έχουμε πιο πριν..όσα παιδια παιδιά περασαν(και σιγουρα δεν ήταν πολλά) πέρασαν με την αξία τους..


Κοίτα, στα ιδιωτικά δε πάνε τα θέματα, αλλά αν κάνεις κανά ιδιαίτερο με αυτόν που βάζει τα θέματα, τα 'χεις από πιο πριν. Αυτό το θέμα είχε δημιουργηθεί όταν έδινα εγώ στην ΕΜΟ (Ελληνική Μαθηματική Ολυμπιάδα), με αποτέλεσμα, αφού ανακαλυφθεί ότι 1 (ένα μόνο) άτομο είχε τα θέματα από πριν, να διαγραφεί όλη η επιτροπή και να οριστεί καινούρια.

Γενικώς πάντως, δε παίζονται πουστιές με τα θέματα, εκτός μερικών, μεμονωμένων περιπτώσεων, που είναι σπάνιες!



Στέλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
ναι όντως αυτό λεω δεν έχει σχέση με τα ιδιωτικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Nόμιζα ότι ήταν στην Ε.Μ.Ε. αλλά η ιστιοσελίδα δεν ανοίγει καν στον υπολογιστή μου. Τυχαίνει να έχω αποθηκευμένη μια προηγούμενη εξέταση "Θαλή", αλλά είναι μόνο μια. Την ανεβάζω, ελπίζοντας να βοηθήσει έστω και λίγο. ;)

* άκυρο λύσεις είναι τελικά :(

Λοιπόν η λύση στο 4ο θέμα είναι αρκτα μακροσκελής αδίκως. Βασικά λύνονταν πολύ ευκολότερα αλλά τέλος πάντων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
καλα δεν πρόκειται να βρω θέματα Θαλή 1ης λυκείου..:P
τουλαχιστον ξέρει κανένας τουλάχιστον τι πέφτει αν είναι κυρίως απο 3η γυμνασιου ή αποκλειστικά απο αρχές 1ης..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
καλα δεν πρόκειται να βρω θέματα Θαλή 1ης λυκείου..:P
τουλαχιστον ξέρει κανένας τουλάχιστον τι πέφτει αν είναι κυρίως απο 3η γυμνασιου ή αποκλειστικά απο αρχές 1ης..?

Pm Djimmakos,για την 1η λυκειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Γιατί να μου στείλει πμ ρε; :p

Μια χαρά βοηθάω και από εδώ. :p

Λοιπόν. Για το Θαλή της Α' λυκείου χρειάζονται ΠΟΛΥ βασικά πράγματα αυτής, της τάξης τα οποία θα τα έχεις κάνει μέχρι να δώσεις (αν δώσεις βέβαια). Ενδεικτικά σου αναφέρω τις ταυτότητες, τις εξισώσεις-ανισώσεις (και παραμετρικές, θα τις κάνεις του χρόνου όμως αυτές), και λίγα πράγματα από τη γεωμετρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Βασικα αν ξέρεις καλα την ύλη της γ γυμνασιου εισαι οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Μπα. Αν σου βάλουν καμιά παραμετρική εξίσωση ή ταυτότητα του Euler δεν τη γλυτώνεις με την ύλη του Γυμνασίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Λοιπον αγαπητε ας σε ταπώσω,:D\

σύμφωνα με τους κανονισμούς τις ΕΜΕ στον Θαλή μπορούν να μπούν θέματα σε ΄λη ολων των προηγουμενων τάξεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
ναι,ακριβως.αυτο δε σημαινει τοι μπαινουν κι ομως.πηγα κι εγω στο θαλη(πριν κατι χρονια βεβαια αλλα νταξ)και εφτασα στον τριτο γυρο...καπου εκει τελος παντων,μερικα θεματα ηταν απο προηγουμενες ταξεις εξ ολοκληρου απο οτι θυμαμαι.αλλα ηταν βατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Λοιπον αγαπητε ας σε ταπώσω,:D

σύμφωνα με τους κανονισμούς τις ΕΜΕ στον Θαλή μπορούν να μπούν θέματα σε ΄λη ολων των προηγουμενων τάξεων

Ας σε ταπώσω.

Αυτό όμως δε σημαίνει ότι δε θα μπούνε θέματα της τάξης για την οποία δίνεις :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Όμως στο Θαλή Γ' Λυκείου δεν πέφτουν με την καμία θέματα ύλης Α' Γυμνασίου.

Κανονικά πρέπει να είναι "ύλη της προηγούμενης τάξης", θεωρώντας την ύλη της παραπροηγούμενης τάξης δεδομένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top