Έχετε πάρει ποτέ μέρος σε κάποιον διαγωνισμό της ΕΜΕ;

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
δεν έχεις πρόβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Α, και στην 3 το πήγα κάπως έτσι: 0,2a0,3b + ab = E + E2 και μετά νομίζω ότι έκανα ένα λαθάκι στην εξίσωση, δηλαδή 1,2a1,3b = E + E2 αλλά μετά το βρήκα σωστά 0,56αβ = Ε2. (56%). :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ισαβέλλα

Νεοφερμένος

Η Ισαβέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σίφνος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Βγήκαν τα αποτελέσματα? Ξέρετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Βγήκαν τα αποτελέσματα? Ξέρετε?


Δεν πιστεύω να εννοείς για το Θαλή :P

Αφού έχει γίνει και ο Ευκλείδης, του οποίου τα αποτελέσματα αναμένονται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
ρε τζιμάκο άμα περάσουμε και οι δυο μας όπως ευελπιστώ θα σε δω στο νέο χημείο????:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
ρε τζιμάκο άμα περάσουμε και οι δυο μας όπως ευελπιστώ θα σε δω στο νέο χημείο????:P

Kάτσε να περάσουμε και θα βρεθούμε :P, Oι άλλοι θα λύνουν ασκήσεις και εμείς θα πάμε για καφέ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
κατούρα και λίγο :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Μάλλον κι εγώ θα 'μαι στην Αθήνα στον Αρχιμήδη... Άρα όσοι περάσετε, θα τα πούμε λογικά εκεί !


Στέλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Μάλλον αλλάζω κι εγώ γνώμη. Είναι φίφτυ-φίφτυ το αν θα περάσω. :P

Θα μου κόψουν πιθανότατα 1-2-3 βαθμούς από το 3ο επειδή στην αρχή έγραψα ένα πράμα ανάμεσα στα άλλα που ήταν και περιττό και λάθος, και σχημάτισα μια εξίσωση που δεν με βόλευε. Μετά το γύρισα σε παραγοντοποίηση, που ήταν η σωστή εξίσωση και έλυσα κανονικά με σωστό αποτέλεσμα.

Ξέρει κανείς ποια βάση προυποθέτει ο Ευκλείδης, και ειδικότερα αυτός της Β' Γυμνασίου? Πέρσι νομίζω ήταν 19! Αν είναι 19 φέτος θα αναγκαστώ να φάω τα ανύπαρκτα μουστάκια μου, ούτε με σφαίρες περνάω. Το πολύ κανα 18.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Σιγά μην είναι 19 :P

Πιστεύεις θα περάσει κανείς τότε;:P

Εμάς 2 θέματα μας είπανε να γράψουμε και είμαστε καλλυμένοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Αν αυτό αναλογεί σε 3 θέματα Β΄Γυμνασίου, τότε νομίζω ότι είμαι κι εγώ καλυμμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouli.kel

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
παιδια δεν εχει βαση.. Απ' οτι μας ειπαν εμας η ΕΜΕ εχει πει απο την αρχη οτι θα παρει ας πουμε 10 παιδια απο καθε ταξη οποτε οι μαθητες της καθε ταξης συναγωνιζονται μεταξυ τους.. οποιοι γραψουν καλυτερα ας πουμε απ' τους αλλους ή το γραπτο τους ειναι πιο ικανοποιητικο γενικοτερα αυτοι περνανε στην επομενη φαση.. οποτε δεν εχει αυτα που λετε με βαση 18-19. αν δηλαδη φετος εβαλαν πιο δυσκολα απ'τα περσινα θεματα κ υπηρχε η βαση του 19 ποιος θα περνουσε.. ουτε αυτο με τα 50-50 ισχυει.. γιατι αν γραψουν ολοι τα μισα δεν περνανε ολοι.. θα περασουν τα 5-6 ατομα που ελυσαν ακομα 1 θεμα κ καποια απ'τα αλλα ατομα που ειχαν ικανοποιητικη εικονα γραπτου οσον αφορα αιτιολογηση και τροπο λυσης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Κάτσε κάτσε κάτσε.

Τι εννοείς "παίρνουν 10 παιδιά από κάθε τάξη"? Το ξέρουμε εξ αρχής ότι οι βάσεις διαφέρουν από τάξη σε τάξη. Και οι βάσεις πάνε ανάλογα με τις γενικές επιδόσεις. Για να είναι η βάση 19 πάει να πει ότι πολλοί γράψανε καλά και τα θέματα ήταν εύκολα. Για να είναι η βάση 11 σημαίνει πως τα θέματα ήταν πολύ δύσκολα και λίγοι τα πήγαν καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Αυτό που λέει η Μαρία είναι ότι υπάρτχει συγκερκιμένος αριθμός παιδιών που θα αποτελέσουν την εθνική ομάδα. Αν π.χ. αυτός ο αριθμός είναι 10 παιδιά, τότε ακόμα κι αν εσύ έγραψες 19 και 10 παιδιά της ίδιας τάξης με εσένα γράψουν 19,5, τότε εσύ δεν περνάς.

Όσον αφορά εμένα, καλά έγραψα. Τα θέματά μας δεν ήταν πολύ δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Παιδιά από τον Ευκλείδη θα περάσουν σύνολο 300 παιδιά από όλες τις τάξεις (Γυμνασίου - Λυκείου) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Μήπως είναι 300 από Δημοτικό-Γυμνάσιο-Λύκειο; Ή τα παιδιά του δημοτικού δεν έχουν τη δυνατότητα να συμμετάσχουν στον Αρχιμηδη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Είμουν κι εγώ στον Ευκλείδη, αλλά δε νομίζω να πέρασα στον Αρχιμήδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Αυτό που λέει η Μαρία είναι ότι υπάρτχει συγκερκιμένος αριθμός παιδιών που θα αποτελέσουν την εθνική ομάδα. Αν π.χ. αυτός ο αριθμός είναι 10 παιδιά, τότε ακόμα κι αν εσύ έγραψες 19 και 10 παιδιά της ίδιας τάξης με εσένα γράψουν 19,5, τότε εσύ δεν περνάς.

Όσον αφορά εμένα, καλά έγραψα. Τα θέματά μας δεν ήταν πολύ δύσκολα.

Δεν έχω πρόθεση να μπω στην εθνική ομάδα. Να περάσω τον Ευκλείδη θέλω. Να είναι τα παιδιά που περνούν από Β΄Γυμνασίου 80? 100? Και άλλα 80 από Γ΄Γυμνασίου? Λιγότεροι περνάν από λύκειο νομίζω επειδή είναι πιο απαιτητικά τα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouli.kel

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Δεν έχω πρόθεση να μπω στην εθνική ομάδα. Να περάσω τον Ευκλείδη θέλω. Να είναι τα παιδιά που περνούν από Β΄Γυμνασίου 80? 100? Και άλλα 80 από Γ΄Γυμνασίου? Λιγότεροι περνάν από λύκειο νομίζω επειδή είναι πιο απαιτητικά τα θέματα.
τι παει να πει οτι περνανε λιγοτεροι απο λυκειο γιατι ειναι πιο απαιτητικα τα τα θεματα. πριν δεν ειπαμε οτι παιρνουν συγκεκριμενο αριθμο ατομων απο καθε ταξη?? δεν παιζει να παρουν μονο 20 παιδια απο λυκειο κ 100 απο γυμνασια..
σιγουρα τα θεματα ηταν τα 2/4 παλουκακια τα δικας (Β λυκειου).. :P ομως κ εμεις θελουμε να περασουμε... ασχετα οτι εγω δεν περναω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Πού θες να ξέρω. Ρωτάω μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top