Τμήμα Αρχιτεκτόνων Μηχανικών - εντυπώσεις

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Άρα έχω δίκιο... είναι και η Πάτρα πιο 'καθαρά' αρχιτεκτονική.
Το ελεύθερο καλά έκαναν και το έβαλαν κατά τη γνώμη μου, γιατί αν κρίνω από τους φετινούς πρωτοετείς σε μας, λίγοι μπορούν να εκφραστούν με σκίτσα και τέτοια και έχουν πρόβλημα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kay

Νεοφερμένος

Η kay αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
κατα τη γνωμη μου ειναι λιγο στειρο αυτο που κανουνε.απο τη στιγμη που εισαι στο πανεπιστημιο μονος σου πρεπει να ασχοληθεις με αυτο το κρισιμο κομματι του πεδιου σου,οταν ειναι απαραιτηο για το 90%των μαθηματων σου.η σχολη δινει το ερεισμα,απο εκει και περα ο καθενας πραττει αναλογως.(δεν ειναι λογικο να βαζεις αλλες 4 ωρες στο προγραμμα για ενα τετοιο μαθημα).ή να ζητανε βαθμο πανω απο 15 στο ελευθερο για να μπεις αρχιτεκτονικη,δεν ξερω,παντως αυτο ειναι λιγο τραγικο για μια σχολη πανεπιστημιακου επιπεδου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
κοιτα, καποια πράγματα δεν είναι αυτονόητα για όλους όταν μπαίνουν σε μια σχολή, και εφόσον έχουν μάθει στο σχολικό περιβάλλον θα χρειάζονται μια προσαρμογή... Εσείς μπορεί να χρειάστηκε αναγκαστικά να προσαρμοστείτε μόνοι σας αφού δεν υπήρχε το μάθημα, αλλά δεν είναι το ίδιο για όλους...

Πάντως ζηλεύω αυτά που κάνατε εσείς στο 1ο έτος... έχω μάθει ότι κάνατε κάτι πολύ μαμάτα πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kay

Νεοφερμένος

Η kay αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
στα εικαστικα ?κουοτ του υπευθυνου καθηγητη για εργασια εξαμηνου με θεμα ινσταλεησιον''οσο πιο αχρηστη ειναι η εγκατασταση σας τοσο πιο ενδιαφερον θα ειναι το αποτελεσμα'':Dγια κατι τετοια τη λατρευω τη σχολη!
παντως αυτο ειναι το ονλαην πορτφολιο ολου του πρωτου ετους περσι για το δευτερο εξαμηνο στα εικαστικα 2 https://visualartslab.pbworks.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
χαχαχαχα ναι μου την έχουν πει αυτή τη φράση, έσκασα στα γέλια....

πολύ ωραία αυτά που φτιάξατε!!!!! θέλω κι εγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Και εγώ στην αρχή είχα ξενερώσει τρελά με την σχολή μου, διότι δεν ήταν αυτό που φανταζόμουν. Παρόλο που έπιανα άλλες "πιασάρικες" σχολές στο μηχανογραφικό, τότε εκείνη την περίοδο, δεν γκρίνιαζα, δεν ζάλισα κόσμο και δεν άλλαξα τελικά σχολή με το 10%. Aπλά, έστρωσα πωπό, δεν με άκουσε η διπλανή πόρτα και η καφετέρια, διάβασα και πέρασα μαθήματα (παρόλο που αρκετά από τα μαθήματα ήταν εντελώς ξενέρωση, είχα και πολλές ψυχοφθόρες καταλήψεις,...κτλ) και τώρα κοντεύω να αποφοιτήσω στην ώρα μου. Έλεος πια. :p

Y.Σ.: Η μασημένη τροφή κάνει κακό. Πολλές φορές, για πολλά πράγματα στην ζωή μας πρέπει να αναλαμβάνουμε τις ευθύνες για τις πράξεις μας και το ρίσκο των επιλογών μας, μόνοι μας. Τότε σημαίνει ότι γινόμαστε ώριμοι άνθρωποι προσγειωμένοι στην πραγματικότητα, έτοιμοι πλέον να αναλάβουμε ενεργό παραγωγικό ρόλο στην αγορά εργασίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ellaki

Νεοφερμένος

Η ellaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Και εγώ στην αρχή είχα ξενερώσει τρελά με την σχολή μου, διότι δεν ήταν αυτό που φανταζόμουν. Παρόλο που έπιανα άλλες "πιασάρικες" σχολές στο μηχανογραφικό, τότε εκείνη την περίοδο, δεν γκρίνιαζα, δεν ζάλισα κόσμο και δεν άλλαξα τελικά σχολή με το 10%. Aπλά, έστρωσα πωπό, δεν με άκουσε η διπλανή πόρτα και η καφετέρια, διάβασα και πέρασα μαθήματα (παρόλο που αρκετά από τα μαθήματα ήταν εντελώς ξενέρωση, είχα και πολλές ψυχοφθόρες καταλήψεις,...κτλ) και τώρα κοντεύω να αποφοιτήσω στην ώρα μου. Έλεος πια. :p

Y.Σ.: Η μασημένη τροφή κάνει κακό. Πολλές φορές, για πολλά πράγματα στην ζωή μας πρέπει να αναλαμβάνουμε τις ευθύνες για τις πράξεις μας και το ρίσκο των επιλογών μας, μόνοι μας. Τότε σημαίνει ότι γινόμαστε ώριμοι άνθρωποι προσγειωμένοι στην πραγματικότητα, έτοιμοι πλέον να αναλάβουμε ενεργό παραγωγικό ρόλο στην αγορά εργασίας.

συμφωνώ με αυτά που λες φίλε μου και με το κήρυγμα που μου κάνεις....και ανώριμη είμαι και ηλίθια και μ.....νη και τον εαυτούλη μου σκέφτομαι μόνο, όμως προτιμώ να κατεβάσω το κεφάλι και να παραδεχτώ το λάθος μου τώρα που υπάρχει καιρός ακόμα, παρά αργότερα να γίνω μια αποτυχημένη επαγγελματίας, νομίζω ότι πρέπει να αρχίσω να σκέφτομαι ώριμα επιτέλους και γι'αυτό κάθομαι και το ψάχνω πριν κάνω την κίνηση...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
συμφωνώ με αυτά που λες φίλε μου και με το κήρυγμα που μου κάνεις....και ανώριμη είμαι και ηλίθια και μ.....νη και τον εαυτούλη μου σκέφτομαι μόνο,...

δεν σου κάνω κήρυγμα...:)
απλά, βαρέθηκα το κλάψιμο...
και γω πέρασα τα ίδια με εσένα και σε χειρότερη μορφή...

η ζωή είναι ατελείωτος αγώνας με αβέβαιο αποτέλεσμα και καθημερινές δύσκολες εξετάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Και εγώ στην αρχή είχα ξενερώσει τρελά με την σχολή μου, διότι δεν ήταν αυτό που φανταζόμουν. Παρόλο που έπιανα άλλες "πιασάρικες" σχολές στο μηχανογραφικό, τότε εκείνη την περίοδο, δεν γκρίνιαζα, δεν ζάλισα κόσμο και δεν άλλαξα τελικά σχολή με το 10%. Aπλά, έστρωσα πωπό, δεν με άκουσε η διπλανή πόρτα και η καφετέρια, διάβασα και πέρασα μαθήματα (παρόλο που αρκετά από τα μαθήματα ήταν εντελώς ξενέρωση, είχα και πολλές ψυχοφθόρες καταλήψεις,...κτλ) και τώρα κοντεύω να αποφοιτήσω στην ώρα μου. Έλεος πια. :p

Y.Σ.: Η μασημένη τροφή κάνει κακό. Πολλές φορές, για πολλά πράγματα στην ζωή μας πρέπει να αναλαμβάνουμε τις ευθύνες για τις πράξεις μας και το ρίσκο των επιλογών μας, μόνοι μας. Τότε σημαίνει ότι γινόμαστε ώριμοι άνθρωποι προσγειωμένοι στην πραγματικότητα, έτοιμοι πλέον να αναλάβουμε ενεργό παραγωγικό ρόλο στην αγορά εργασίας.
:no1::no1::no1: νικο εισαι πολυ σωστος!! ε οταν μιλαει το ωριμο μυαλο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva Ch

Νεοφερμένος

Η Eva Ch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Θελω να κανω μια ερωτηση...για αρχιτεκτονας μηχανικος,ποια κατευθυνση να ακολουθησω?Βασικα..μπορουμε κ απο γενικο λυκειο να μπουμε σωστα?!
Μου αρεσει πολυ το σχεδιο κ ειμαι πολυ καλη κ απο μικρη μ λενε να ασχοληθω με ενα επαγγελμα που ασχολειτε με το σχεδιο κ απο την 6η δημοτικου μου εχει κολλησει το "μικροβιο" :P Αλλα το κακο ειναι οτι δεν ξερω την τυφλα μου..εννοω πως δεν ξερω ποια κατευθυνση ωα ακολουθησω κ αν πηγαινουμε απο τεε ή γενικο λυκειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Από γενικό. Από θετική ή τεχνολογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva Ch

Νεοφερμένος

Η Eva Ch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ευχαριστωωω!!!!
Μηπως ξερεις απο ποια κατευθυνση θα ηταν καλυτερο να παω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Δεν υπάρχει "καλύτερη κατεύθυνση". Ανάλογα τι αρέσει σε 'σένα. Αν σ' αρέσει η χημεία και η βιολογία, από θετική, αν σ' αρέσει ο "προγραμματισμός", από τεχνολογική. Περίμενε όμως λίγο. Όπου να 'ναι θα εμφανιστούν οι φωστήρες και θα σου πουν καλύτερα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva Ch

Νεοφερμένος

Η Eva Ch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Δικιο εχεις.. :)
Εεε ετσι οπως μου τα λες με βλεπω για θετικη γιατι μ αρεσει κ η χημεια κ η βιολογια...
Θα περιμενω το 2ο τετραμηνο π θα ξεκινησουμε ΣΕΠ για να παρω την τελικη αποφαση..
Ευχαριστω κ παλι,να'σαι καλα!!!! :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Δεν υπάρχει "καλύτερη κατεύθυνση". Ανάλογα τι αρέσει σε 'σένα. Αν σ' αρέσει η χημεία και η βιολογία, από θετική, αν σ' αρέσει ο "προγραμματισμός", από τεχνολογική. Περίμενε όμως λίγο. Όπου να 'ναι θα εμφανιστούν οι φωστήρες και θα σου πουν καλύτερα. :P

Ακριβώς. Δεν έχει σημασία ποιά κατεύθυνση θα ακολουθήσεις. Εξαρτάται σε τί είσαι καλή και τί σ' αρέσει. Εγώ πχ λατρεύω τη χημεία και τη βιολογία και διάλεξα θετική.
Αυτό που πάντα πίστευα για την τεχνολογική είναι ότι θέλει να έχεις κατιτίς παραπάνω ικανότητα στην παπαγαλία από τη θετική.
χιχιχ, δεν νομίζω ότι τη διαφώτισα περισσότερο:P

Θελω να κανω μια ερωτηση...για αρχιτεκτονας μηχανικος,ποια κατευθυνση να ακολουθησω?Βασικα..μπορουμε κ απο γενικο λυκειο να μπουμε σωστα?!
Μου αρεσει πολυ το σχεδιο κ ειμαι πολυ καλη κ απο μικρη μ λενε να ασχοληθω με ενα επαγγελμα που ασχολειτε με το σχεδιο κ απο την 6η δημοτικου μου εχει κολλησει το "μικροβιο" :P Αλλα το κακο ειναι οτι δεν ξερω την τυφλα μου..εννοω πως δεν ξερω ποια κατευθυνση ωα ακολουθησω κ αν πηγαινουμε απο τεε ή γενικο λυκειο...

Δικιο εχεις.. :)
Εεε ετσι οπως μου τα λες με βλεπω για θετικη γιατι μ αρεσει κ η χημεια κ η βιολογια...
Θα περιμενω το 2ο τετραμηνο π θα ξεκινησουμε ΣΕΠ για να παρω την τελικη αποφαση..
Ευχαριστω κ παλι,να'σαι καλα!!!! :))

Προτείνω να αρχίσεις από του χρόνου σχέδιο για να μπεις κι από νωρίς στο κλίμα. Βρες ένα καλό (τονίζω, ένα καλό) φροντιστήριο και ξεκίνα να το καλλιεργείς.

Γνώμη μου: μην περιμένεις το ΣΕΠ για να πάρεις αποφάσεις... (η τάξη μου βγήκε σούμπιτη για νομική και ΑΣΣΟΕ. ΟΛΗ η τάξη...:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva Ch

Νεοφερμένος

Η Eva Ch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ακριβώς. Δεν έχει σημασία ποιά κατεύθυνση θα ακολουθήσεις. Εξαρτάται σε τί είσαι καλή και τί σ' αρέσει. Εγώ πχ λατρεύω τη χημεία και τη βιολογία και διάλεξα θετική.
Αυτό που πάντα πίστευα για την τεχνολογική είναι ότι θέλει να έχεις κατιτίς παραπάνω ικανότητα στην παπαγαλία από τη θετική.
χιχιχ, δεν νομίζω ότι τη διαφώτισα περισσότερο:P





Προτείνω να αρχίσεις από του χρόνου σχέδιο για να μπεις κι από νωρίς στο κλίμα. Βρες ένα καλό (τονίζω, ένα καλό) φροντιστήριο και ξεκίνα να το καλλιεργείς.

Γνώμη μου: μην περιμένεις το ΣΕΠ για να πάρεις αποφάσεις... (η τάξη μου βγήκε σούμπιτη για νομική και ΑΣΣΟΕ. ΟΛΗ η τάξη...:P)

Χμμ..οκ..ευχαριστω πολυ!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S.T.E.L.I.O.S

Νεοφερμένος

Ο stelios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια επειδη τοσο καιρο προσπαθω να μαθω ποια μαθηματα δινεις απο τεχνολογικη για αρχιτεκτονικη και κανενας δεν ξερει να μου πει ακριβως ουτε καν καθηγητης σας παρακαλω αν μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι αυτα τα μαθηματα ακριβως¨??? οσο μπορειται πιο γρηγορα γιατι πρεπει να δω τι θα κανω με φροντιστηρια και οι καημενοι οι γονεις μου εχουν πελαγωσει/!!!!! ευχαριστω/
και ακομη αν ξερει κανενας στην ελλαδα η και το εξωτερικο καποια καλη σχολη σχεδιου μοδας .?εχω ακουσει καποια καλη σχολη στο λονδινο,αλλα εχω ακουσει ακομη καλυτερα λογια γιατ το φημισμενο παρσονς της αμερικης οποιος ξερει να απαντησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Μαθηματικά
Φυσική
Πραγραμματισμό
Οργάνωση κ διοίκηση επιχειρήσεων
Έκθεση
Μάθημα γενικής
+Ελεύθερο και γραμμικό σχέδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S.T.E.L.I.O.S

Νεοφερμένος

Ο stelios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ετσι μπραβο να και καποιος που ξερει θενκς παντως
-----------------------------------------
εχω ενα φιλο που ενδιαφερεται να παει στα επαλ και θελει να περασει αρχιτεκτονικη μπορει απο τα επαλ να δωσει για αρχιτεκτονικη και αν ναι ρωταει αν αλλαζει καποιο μαθημα η κατι αλλο thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^EctiMel^

Νεοφερμένος

Ο ^EctiMel^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Απο μια κοπέλα που ρώτησα μπορείς να μπεις αρχιτεκτονική και απο ΕΠΑΛ αλλα για το τι παιζει με τις εξετάσεις δεν έχω ιδέα, ας απαντήσει καποιος άλλος

Πάντως και απο ΕΠΑΛ, μαθηματικά + φυσική + σχεδιο (ελευθερο/γραμμικο) είμαι σίγουρος οτι τα δίνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top