Τμήμα Αρχιτεκτόνων Μηχανικών - εντυπώσεις

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
kynthia καλησπέρα!!τελείωσα τώρα την πρώτη λυκείου και είμαι στο δίλημμα αν θα αρχίσω σχέδιο ή όχι. Οι γονείς μου δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να σπουδάσω σε επαρχία οπότε παρόλο που μου αρέσει πολύ η αρχιτεκτονική σκέφτομαι, αξίζει να κάνω τα πάντα για αρχιτεκτονική Αθήνας;; Και αν δεν περάσω;; το σχέδιο θα πάει τσάμπα;; Θα μ'άρεσε να μου πεις την γνώμη σου
γραφιστικη δεν σε ενδιαφερει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnastasiaZ

Νεοφερμένος

Η AnastasiaZ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι θα προτιμούσα κάτι σε ΑΕΙ..δεν το έχω ψάξει βέβαια για γραφιστική..αλλά πάντα δεν λένε να βάζεις τους πιο ψηλούς στόχους που μπορείς;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
τα θελω σου να ακους και μην μπαινεις στο τρυπακι ''οχι ΤΕΙ, ΑΕΙ'';)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pka

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Όπως λέει και ο τίτλος, θα χρειαστεί να αγοράσω ένα για το σπίτι; Συγνώμη αν είναι χαζή ερώτηση

Σημείωση Συντονιστή: Το μήνυμα προήλθε από το θέμα Γραφείο αρχιτεκτονικού σχεδίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Όπως λέει και ο τίτλος, θα χρειαστεί να αγοράσω ένα για το σπίτι; Συγνώμη αν είναι χαζή ερώτηση

Σημείωση Συντονιστή: Το μήνυμα προήλθε από το θέμα Γραφείο αρχιτεκτονικού σχεδίου

Ρώτησα μία φοιτήτρια και μου είπε ότι μπορούμε να βολευτούμε και με πινακίδα αντί για σχεδιαστήριο, καθώς μετά το πρώτο έτος δεν το χρησιμοποιούμε κατά κόρον.:) Βέβαια, δεν ξέρω αν η πινακίδα του γραμμικού μας κάνει όσον αφορά τις διαστάσεις της (εμένα είναι 80x60:P).Θα ρωτήσω και θα ξαναεπιστρέψω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ρώτησα μία φοιτήτρια και μου είπε ότι μπορούμε να βολευτούμε και με πινακίδα αντί για σχεδιαστήριο, καθώς μετά το πρώτο έτος δεν το χρησιμοποιούμε κατά κόρον.:) Βέβαια, δεν ξέρω αν η πινακίδα του γραμμικού μας κάνει όσον αφορά τις διαστάσεις της (εμένα είναι 80x60:P).Θα ρωτήσω και θα ξαναεπιστρέψω.:P

Τελικά ναι, η συγκεκριμένη κάνει.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

$Johnny$

Νεοφερμένος

Ο $Johnny$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Παιδια θελω παρα πολυ να παω αρχιτεκτονικη αλλα οι γονεις μου δεν ειναι και πολυ ενθουσιασμενοι με αυτο...μ λενε οτι αν παω , οταν αποφοιτησω θα πρεπςι να ανοιξω δικο μου γραφειο(που δεν μας παιρνει οικονμικα) ή να παω να δουλεψω σε αρχιτεκτονκο γραφειο αλλου με πολυ λιγα χρηματα και παρα πολλες ωρες δουλειας ....Οι γονεις μου με σμπρωχνουν στην μηχανολογια......Εμενα ,δεν με πειραζει να δουλευω πολυ για καποιον αλλον ...απλα θα ηθελα να εξελιχθω και να μην παει ετσι η καριερα μου..
Εσεις τι λετε...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catlin

Δραστήριο μέλος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 427 μηνύματα.
υπάρχει άραγε ελπίδα για την (προβληματική) ελληνική οικογένεια?
:hmm:
:mad::mpinelik:
:kill:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Παιδια θελω παρα πολυ να παω αρχιτεκτονικη αλλα οι γονεις μου δεν ειναι και πολυ ενθουσιασμενοι με αυτο...μ λενε οτι αν παω , οταν αποφοιτησω θα πρεπςι να ανοιξω δικο μου γραφειο(που δεν μας παιρνει οικονμικα) ή να παω να δουλεψω σε αρχιτεκτονκο γραφειο αλλου με πολυ λιγα χρηματα και παρα πολλες ωρες δουλειας ....Οι γονεις μου με σμπρωχνουν στην μηχανολογια......Εμενα ,δεν με πειραζει να δουλευω πολυ για καποιον αλλον ...απλα θα ηθελα να εξελιχθω και να μην παει ετσι η καριερα μου..
Εσεις τι λετε...:confused:
Αρχιτεκτονική ftw
Δεν θες και μεγάλο κεφάλαιο για να ανοίξεις δικό σου γραφείο.
Είναι φίσκα στα κορίτσια ενώ μηχανολογία ζήτημα αν έχει 3-4 κι απ'αυτές οι 2 θα έχουν μουστάκι.
Είναι πιο ενδιαφέρον απο την μηχανολογία.
Αν οι γονείς σου έχουν κάποιον γνωστό πολιτικό μηχανικό θα χεις πολλά ++
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Και δεν ειναι απαραιτητο να εχεις μονο σου ενα γραφειο, αλλα με συνεργατες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Αρχιτεκτονική ftw
Δεν θες και μεγάλο κεφάλαιο για να ανοίξεις δικό σου γραφείο.

Νταξ! Μπορείς να ανοίξεις ένα γραφείο και με λίγα χρήματα ειδικά αν έχεις και διαθέσιμο χώρο.

Είναι φίσκα στα κορίτσια ενώ μηχανολογία ζήτημα αν έχει 3-4 κι απ'αυτές οι 2 θα έχουν μουστάκι.

Το πρώτο ισχύει. Εγώ προσωπικά μηχανολόγα με μουστάκι δεν έχω δει.

Είναι πιο ενδιαφέρον από την μηχανολογία.

Αυτά είναι γούστα. Ο καθένας επιλέγει ό,τι τραβάει η ψυχή του. Εμένα προσωπικά μ' αρέσει η μηχανολογία περισσότερο από την αρχιτεκτονική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

schooliki

Δραστήριο μέλος

Ο schooliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 594 μηνύματα.
Παιδια θελω παρα πολυ να παω αρχιτεκτονικη αλλα οι γονεις μου δεν ειναι και πολυ ενθουσιασμενοι με αυτο...μ λενε οτι αν παω , οταν αποφοιτησω θα πρεπςι να ανοιξω δικο μου γραφειο(που δεν μας παιρνει οικονμικα) ή να παω να δουλεψω σε αρχιτεκτονκο γραφειο αλλου με πολυ λιγα χρηματα και παρα πολλες ωρες δουλειας ....Οι γονεις μου με σμπρωχνουν στην μηχανολογια......Εμενα ,δεν με πειραζει να δουλευω πολυ για καποιον αλλον ...απλα θα ηθελα να εξελιχθω και να μην παει ετσι η καριερα μου..
Εσεις τι λετε...:confused:
Έχουν οι γονείς σου εξασφαλισμένη θέση μηχανολόγου μηχανικού για σένα;
Αν η απάντηση είναι αρνητική, τότε σπούδασε φίλε μου αυτό που σου αρέσει.
Έχεις πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες να κάνεις μια καλή πορεία στην επιστήμη που αγαπάς, παρά σε ένα αντικείμενο που σου το επιβάλουν με το ζόρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catlin

Δραστήριο μέλος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 427 μηνύματα.
ε εσυ "αριστα για πλακα"
μην ανησυχεις ,εχεις χρονο ακομα να δεις τι θα κανεις με την "καριερα" σου
:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνιος 1

Νεοφερμένος

Ο Αντώνιος 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Γειά σας. Ξέρω πως το τελευταίο μήνυμα δημοσιεύτηκε ακριβώς τρία χρόνια πρίν αλλά θα ήθελα ρωτήσω κάτι. Γιατί είναι απαραίτητο οι ενδιαφερόμενοι να ξεκινήσουν σχέδιο πρίν την Γ Λυκείου και από ποιά τάξη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Γειά σας. Ξέρω πως το τελευταίο μήνυμα δημοσιεύτηκε ακριβώς τρία χρόνια πρίν αλλά θα ήθελα ρωτήσω κάτι. Γιατί είναι απαραίτητο οι ενδιαφερόμενοι να ξεκινήσουν σχέδιο πρίν την Γ Λυκείου και από ποιά τάξη;

Γιατι το σχεδιο θέλει εξάσκηση. Οσο και αν "το'χεις",αν δεν εξασκηθεις,δεν θα πας μπροστά. Ειδικά στο γραμμικό που ειναι κατι εντελως καινουριο και δεν εχεις ασχοληθεί ξανα μ'αυτο,χρειάζεται κάποιος χρόνος για να μάθεις τα βασικα και μετα να προχωρήσεις σε πιο δυσκολα σχεδια και λεπτομέρειες. Αυτο δεν σημαίνει οτι αν ξεκινήσεις στην γ λυκειου δεν θα γράψεις την βάση που χρειαζεται ή οτι δεν θα μάθεις τιποτα,απλα όσοι ξεκινούν νωριτερα εχουν ενα παραπανω προβάδισμα και εχουν εξασκηθεί περισσότερο. Το ιδανικό κατα την γνώμη μου θα ηταν να ξεκινησει καποιος μαθηματα στην Β λυκειου. Θα εχει αρκετό χρονο να μαθει όσα πρεπει,να γίνει καλύτερος και να διεκδικήσει καλο βαθμο. Ξερω και άτομα που ειχαν ξεκινησει στην α λυκειου αλλα το βρισκω υπερβολικό,μην ξεχνάμε οτι τα μαθηματα του σχεδίου αλλα και τα υλικά κοστίζουν. Επισης γνωρίζω άτομο που εκανε απο την Γ γυμνασίου γιατι του άρεσε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνιος 1

Νεοφερμένος

Ο Αντώνιος 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Και τι μαθαίνει κάποιος στο σχέδιο; Εννοώ έχει θεωρία και κανόνες που πρέπει να μάθεις ή εξασκείσαι στο να σχεδιάσεις;:confused: Και κάτι άλλο. Πόσες ώρες τη βδομάδα και ποιες μέρες δεσμεύουν τα μαθήματα; Πρέπει δηλαδή κάποιος να πηγαίνει στην Αθήνα κάθε μέρα; Και αν είναι έτσι πότε θα διαβάζει για την κατεύθυνση. Δεν είναι πολύ φορτωμένο πρόγραμμα; Ρωτάω γιατί ένας φίλος μου θέλει να πάει αρχιτεκτονική και μου είπε να ρωτήσω όποιον μπορώ. Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ναι,υπαρχουν κανόνες που πρεπει να ξερεις για να τους εφαρμόσεις στα σχεδια. Δεν θα σου ζητήσει κανενας να γράψεις θεωρία στις εξετάσεις, το ζητούμενο ειναι να εφαρμόσεις αυτα που εμαθες στο σχεδιο που θα κανεις ουσιαστικά. Για παράδειγμα,στο ελευθερο μαθαίνεις να χρησιμοποιείς αυτη τη βελόνα που ειναι σαν ακτίνα ποδηλάτου για να μεταφέρεις τις διαστάσεις του αντικειμένου μπροστα σου στο χαρτί, πως να δουλεύεις σωστα με το μολυβι και να μην κανεις μουτζούρες, πως να κανεις σκιασεις κτλ. Στο γραμμικο υπαρχουν πολλα περισσοτερα πραγματα που πρεπει να μάθεις. Σου δίνονται καποια σχεδια,συνηθως κατοψη,οψη και τομή και πρεπει να τα σχεδιάσεις στο χαρτί σου με σωστα πάχη γραμμών και σε σωστη κλίμακα. Μαθαίνεις λοιπον για την κλίμακα,πως να τοποθετείς τα σχεδια στο χαρτι,τι πάχος χρειαζεται η κάθε γραμμή... Μαθαίνεις και πιο ειδικα πράματα οπως να κανεις λιθοδομές και τις διαστάσεις απο τις πετρες, διαστάσεις απο τα κεραμίδια, πως να κάνεις πλακόστρωση,δέντρα κτλ.
Συνηθως κανουν τρεις ωρες ελευθερο την εβδομάδα και τρεις ωρες γραμμικο. Ξερω για μεγαλα φροντιστήρια στην θεσσαλονικη και στην Αθηνα που κανουν συνολικά 6 ωρες γραμμικο την εβδομάδα και την αλλη εβδομάδα 6 ωρες ελευθερο. Τις μερες τις κανονίζεις εσυ. Εγω ειχα για παράδειγμα ενα τρίωρο ελευθερο κάθε Τριτη και ενα τρίωρο κάθε Τεταρτη,γραμμικο (και στο καπάκι μαθηματικα κατευθυνσης μέχρι τις 10 το βραδυ,αυτο ηταν ζόρι tbh) Στην γ λυκειου ομως μετα τις πανελληνιες, επειδη το σχεδιο το δινουν μετα απο κανενα 20ημερο,κανουν 6ωρα κάθε μερα. Μια μερα 6ωρο ελευθερο,μια μερα 6ωρο γραμμικο,και παει ετσι. Για το θεμα του διαβάσματος τωρα,η αληθεια ειναι οτι θα εχει πιο φορτωμένο προγραμμα απο τους αλλους,ειδικα αν ξεκινησει στην γ λυκειου,θα πρεπει να πιεστεί πολυ. Αλλα αν ο φίλος σου εχει ενα καλο προγραμμα δεν θα εχει προβλημα. Για τους περισσότερους το σχεδιο ειναι κατι ευχάριστο,τουλάχιστον ξεφεύγεις λιγο απο το κλασικό διαβασμα αλλα και παλι,για να λεμε την αληθεια,δεν ειναι παντα ευκολο. Επισης να ξερεις οτι στις πανελληνιες,εξεταστικά κέντρα για το σχεδιο υπαρχουν μονο σε θεσσαλονικη και Αθηνα. Αν εχεις αλλες απορίες,ρωτα ο,τι θες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνιος 1

Νεοφερμένος

Ο Αντώνιος 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Και άμα κάποιος ξεκινήσει σχέδιο το καλοκαίρι από Β προς Γ Λυκείου έχει πιθανότητες να γράψει έναν αξιοπρεπή βαθμό; Τι εννοούμε αξιοπρεπή βαθμό στο σχέδιο; Μπορεί το σχέδιο να βοηθήσει στο να ανέβει η βαθμολογία ή πρεπει οποσδήποτε κάποιος να έχει άριστα στην κατεύθυνση στις πανελλήνιες για να περάσει; Και τι γίνεται με το διάβασμα στο σπίτι; Αν κάποιος τραβάει εξάωρα κάθε μέρα που να προλάβει να κάνει τις ασκήσεις για το σπίτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ναι,αν δεν υπάρχει άλλη επιλογή και μπορει να ξεκινησει μονο το καλοκαιρι,δεν θα ειναι ασχημα. Παντως αλλοι ξεκινάνε τωρα,μετα τα Χριστούγεννα,μηπως να το σκεφτεί και αυτο;
Ο βαθμός απο τα σχεδια επηρεάζει μονο τις αρχιτεκτονικές σχολές και γενικά όσες ζητάνε σχεδιο. Το άριστα σε κάθε σχεδιο ειναι τα 2000 μόρια. Αξιοπρεπής βαθμός θεωρείται ενα 15-16, αν γραψει παραπανω θεωρείται πολυ καλος βαθμός. Ο βαθμός που χρειαζεται εξαρτάται απο την σχολη που θέλει να περάσει. Ας πουμε οτι βγάζει 17.000 στις πανελληνιες και στα σχεδια πιάνει και στα δυο την βάση,παίρνοντας συνολικά 2000 μόρια,το σύνολο θα ειναι 19.000. Αυτο σημαίνει οτι περναει ισως στις περισσότερες αρχιτεκτονικες αλλα ισως οχι στην Αθηνα και με δυσκολία στην θεσσαλονικη. Αν όμως γράψει ενα 16 στο γραμμικο για παράδειγμα και ενα 15 στο ελευθερο, παιρνει επιπλέον 3.100 μόρια,δηλαδη σύνολο 20.100 και αρα εχει περισσότερες πιθανότητες για Θεσσαλονικη και Αθηνα. Εγω για παράδειγμα έγραψα 17,5 στις πανελληνιες και στα σχεδια συνολικά πήρα παραπανω απο 3000 μόρια και περνούσα ακομα και Αθηνα.
Πριν δώσει πανελληνιες,θα κανει μονο 3ωρα. 6ωρα θα κανει μετα τις πανελληνιες. Εμεις βεβαια μετα τα Χρισουγεννα στην γ λυκειου,καναμε ανα δυο Κυριακές ενα εξάωρο στο ελευθερο,συν αυτο το τρίωρο της Τρίτης που καναμε ετσι και αλλιως. Μετα απο το πρωινο διαγώνισμα της Κυριακής,πηγαιναμε εκει και σχεδιάζαμε μέχρι το βραδυ :P Δεν ειναι ευκολο,δεν θα πω ψέματα. Αλλα δεν ειναι ουτε αδύνατο να το καταφέρει. Εμενα με έσωσε το γεγονός οτι έλυνα αρκετές ασκησεις στο σχολειο, δεν με πείραζε η φασαρία,και ετσι ειχα λιγότερη δουλεια για το σπίτι και προλαβαινα. Ας ξεκινησει να δει αν του αρεσει και αν ειναι αυτος ο στόχος του,θα βρει τροπο να τα βολέψει. Εμεις ειχαμε και δυο μαθηματα παραπανω και τα καταφέραμε,εσεις γιατι οχι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αντώνιος 1

Νεοφερμένος

Ο Αντώνιος 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Και το μόνο φροντιστήριο είναι στην Αθήνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top