Pro choice ή Pro life; Υπέρ ή κατά του δικαιώματος στην άμβλωση;

Ποια η στάση σας προς τις εκτρώσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 326)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 59 18.1%
  • Κατά

    Ψήφοι: 111 34.0%
  • Υπέρ, υπό ορισμένες προϋποθέσεις

    Ψήφοι: 139 42.6%
  • Δεν έχω σχηματίσει άποψη

    Ψήφοι: 15 4.6%
  • Αδιαφορώ

    Ψήφοι: 2 0.6%

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Υπέρ μόνο στην περίπτωση βιασμού ή αν αποδεδειγμένα το παιδί πρόκειται να έχει προβλήματα υγείας που θα του κάνουν τη ζωή μαρτύριο.Δείτε και αυτό...καλύπτει όλες τις άλλες περιπτώσεις
https://iliaxtida.wordpress.com/2011/05/21/ektroseis/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
Υπέρ μόνο στην περίπτωση βιασμού ή αν αποδεδειγμένα το παιδί πρόκειται να έχει προβλήματα υγείας που θα του κάνουν τη ζωή μαρτύριο.Δείτε και αυτό...καλύπτει όλες τις άλλες περιπτώσεις
https://iliaxtida.wordpress.com/2011/05/21/ektroseis/

ισχυει αυτό;:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Υπέρ μόνο στην περίπτωση βιασμού ή αν αποδεδειγμένα το παιδί πρόκειται να έχει προβλήματα υγείας που θα του κάνουν τη ζωή μαρτύριο.Δείτε και αυτό...καλύπτει όλες τις άλλες περιπτώσεις
https://iliaxtida.wordpress.com/2011/05/21/ektroseis/

Εκ των υστέρων, όλοι μπορούμε να κρίνουμε και να φανούμε και έξυπνοι.

Συγγνώμη που θα το πω, αλλά οι άντρες είναι πολύ πιο δύσκολο να καταλάβουν πόσο βάρος έχει μια εγκυμοσύνη στην ψυχή μια γυναίκας. Άρα πολύ εύκολα λένε ότι δεν είναι σωστές οι εκτρώσεις κλπ κλπ κλπ.

(Δεν το λέω προσωπικά, Mr K. :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
όπως σου είπα και στο τσατ εφ'όσον ήθελε η γυναικα να μεινει εγκυος θα επρεπε να γνωριζει και τις συνεπειες αυτου.απλα δε καταλαβαινω γιατι να κανει εκτρωση σε ενα παιδι με συνδρομο νταουν η οποιοδηποτε αλλη νοητικη στερηση.εκτρωσεις θα πρεπει να γινονται σε περιπτωσεις οπου εμεινε τυχαια η γυναικα εγκυος η σε περιπτωση οπου οι γονεις ειναι π.χ ναρκωμανεις η δεν εχουν χρηματα να το θρεψουν!
Μην ξεχνάς τη κοινωνική ζωή ενός ανθρώπου με το σύνδρομο down. Όλοι ξέρουμε πώς αντιμετωπίζονται αυτά τα παιδιά από την κοινωνία κι εσύ ως μάνα ή εγώ ως πατέρας, δε θα αντέχαμε να βλέπουμε αυτή τη συμπεριφορά των άλλων στο παιδί μας. Κατά τα άλλα, το λες και μόνη σου, ότι είσαι υπέρ αν κάποιοι δεν έχουν χρήματα για να θρέψουν το παιδί τους. Σε αυτή την περίπτωση, τα παιδιά που έχουν νοητικές δυσλειτουργίες, πρέπει να πηγαίνουν σε ειδικά σχολεία, τα οποία σε αρκετούς νομούς είναι μόνο ιδιωτικά. Έτσι, οι γονείς επιβαρύνονται με επιπρόσθετο κόστος προκειμένου να ζήσει μία αξιοπρεπή ζωή το παιδί τους. Όταν το παιδί μεγαλώσει, δυστυχώς δε θα μπορεί να έχει κάποια δουλειά από την οποία θα παίρνει χρήματα, έτσι πρέπει να συντηρείται από τους γονείς του, οι οποίοι κάποια στιγμή θα πεθάνουν, δυστυχώς. Έτσι, έρχομαι στα λόγια της Revekka, παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαργαριτα π.

Νεοφερμένος

Η μαργαριτα π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Κοιτάξτε, εγώ θεωρώ όταν είναι μεγάλη ανάγκη, για παράδειγμα η κοπέλα είναι ακόμα μαθήτρια, να γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εκ των υστέρων, όλοι μπορούμε να κρίνουμε και να φανούμε και έξυπνοι.

Συγγνώμη που θα το πω, αλλά οι άντρες είναι πολύ πιο δύσκολο να καταλάβουν πόσο βάρος έχει μια εγκυμοσύνη στην ψυχή μια γυναίκας. Άρα πολύ εύκολα λένε ότι δεν είναι σωστές οι εκτρώσεις κλπ κλπ κλπ.

(Δεν το λέω προσωπικά, Mr K. :) )
Μπας και ησουνα ποτε εγκυος;

Κοιτάξτε, εγώ θεωρώ όταν είναι μεγάλη ανάγκη, για παράδειγμα η κοπέλα είναι ακόμα μαθήτρια, να γίνεται.
Καταρχην..ΟΧΙ greeklish ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μπας και ησουνα ποτε εγκυος;

Εύλογο το ερώτημα!! :)

Τον προηγούμενο ενάμιση χρόνο είχα στον πολύ κοντινό μου περίγυρο 5 εγκυμοσύνες. 3 πολύ καλές μου φίλες, μία φίλη μου όπου βάφτισα και το ένα μωρό (ήταν δίδυμμα), και μία ξαδέλφη μου, όλες διαφορετικές περιπτώσεις. Το έζησα από την καλή και από την ανάποδη. :) Και ευχάριστα συναισθήματα, και αναπάντεχα και δυσκολίες και όλα...Και επίσης βλέπω και το μετά, που είναι ακόμα πιο σημαντικό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Εκ των υστέρων, όλοι μπορούμε να κρίνουμε και να φανούμε και έξυπνοι.

Συγγνώμη που θα το πω, αλλά οι άντρες είναι πολύ πιο δύσκολο να καταλάβουν πόσο βάρος έχει μια εγκυμοσύνη στην ψυχή μια γυναίκας. Άρα πολύ εύκολα λένε ότι δεν είναι σωστές οι εκτρώσεις κλπ κλπ κλπ.

(Δεν το λέω προσωπικά, Mr K. :) )
Φυσικά και είναι δύσκολο να το καταλάβω γι ' αυτό εξαίρεσα κάθε περίπτωση βιασμού.Αλλά σε κάθε άλλη περίπτωση στις μέρες μας νομίζω ότι στον πολιτισμένο κόσμο τουλάχιστον αν μια γυναίκα δεν θέλει να μείνει έγκυος κανείς δεν την αναγκάζει να το κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Φυσικά και είναι δύσκολο να το καταλάβω γι ' αυτό εξαίρεσα κάθε περίπτωση βιασμού.Αλλά σε κάθε άλλη περίπτωση στις μέρες μας νομίζω ότι στον πολιτισμένο κόσμο τουλάχιστον αν μια γυναίκα δεν θέλει να μείνει έγκυος κανείς δεν την αναγκάζει να το κάνει.
Δεν μπορείς να αποκλείσεις την περίπτωση να σπάσει το προφυλακτικό. Και να υπάρξει μια εγκυμοσύνη πλήρως ανεπιθύμητη. Τότε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Δεν μπορείς να αποκλείσεις την περίπτωση να σπάσει το προφυλακτικό. Και να υπάρξει μια εγκυμοσύνη πλήρως ανεπιθύμητη. Τότε?
Αν είναι τόσο ανεπιθύμητη ας το δώσουν για υιοθεσία.Ακόμα και στο ορφανοτροφείο να μείνει κάτι θα κάνει στη ζωή του.Η ζωή είναι ωραίο πράγμα όσες δυσκολίες και αν έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δεν μπορείς να αποκλείσεις την περίπτωση να σπάσει το προφυλακτικό. Και να υπάρξει μια εγκυμοσύνη πλήρως ανεπιθύμητη. Τότε?
Κανονικά, θα πρέπει να παίρνονται 2 προφυλακτικά μέσα, για παράδειγμα, προφυλακτικό άνδρα και αντισυλληπτικά. Αυτό λένε αρκετές ιατρικές ιστοσελίδες. Έτσι, δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Κανονικά, θα πρέπει να παίρνονται 2 προφυλακτικά μέσα, για παράδειγμα, προφυλακτικό άνδρα και αντισυλληπτικά. Αυτό λένε αρκετές ιατρικές ιστοσελίδες. Έτσι, δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος;)
Σωστό..μόνο που δεν το κάνει κανείς:P!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Κοιτάξτε, εγώ θεωρώ όταν είναι μεγάλη ανάγκη, για παράδειγμα η κοπέλα είναι ακόμα μαθήτρια, να γίνεται.

Θα ακουστω σκληρος...Αλλα ας προσεχε...Δεν παιζουν με αυτα τα πραγματα!!

Εδω καλα καλα δεν βαζουν ενα προφυλακτικο...θα βαλουν και δυο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Eφόσον δεν βάζουν προφυλακτικό με τι ρίσκο κάνουν σεξ; :hmm:Τόση αναισθησία υπάρχει; Μόνο το πέος μπαίνει, πέος βγαίνει και η άλλη να έχει ανοιχτά πόδια, τους νοιάζει; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Eφόσον δεν βάζουν προφυλακτικό με τι ρίσκο κάνουν σεξ; :hmm:Τόση αναισθησία υπάρχει; Μόνο το πέος μπαίνει, πέος βγαίνει και η άλλη να έχει ανοιχτά πόδια, τους νοιάζει; :mad:
Αφού δεν υπάρχει ενημέρωση. Ακόμη και άτομα ηλικίας 25+ δεν είναι πλήρως ενημερωμένα. Ίσως προσπαθούν να μιμηθούν τις αισθησιακές ταινίας, στις οποίες δε γίνεται σχεδόν ποτέ χρήση προφυλακτικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Μάλλον απλά έχουν ενημερωθεί μονάχα από τσόντες.
Μακάρι ο κάθε βιολόγος να καθότανε να μιλήσει στα παιδιά για το σεξ.
Το θέμα είναι πως και να το έκανε αυτό ο βιολόγος, θα έπρεπε να έχει και το θάρρος να κοιτάει τον μαθητή στα μάτια την ώρα που θα έλεγε τη λέξη "προφυλακτικό", αλλιώς λόγω ανωριμότητας και αναισθησίας ο μαθητής θα γέλαγε και το νόημα θα χανόταν.
Έτσι δεν θα είχαμε τόσες εγκυμοσύνες, ούτε και εκτρώσεις (αν και δεν βλέπω κάτι το κακό με αυτές αλλά τέσπα).

Once more, φταίει το σύστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Υπέρ μόνο στην περίπτωση βιασμού ή αν αποδεδειγμένα το παιδί πρόκειται να έχει προβλήματα υγείας που θα του κάνουν τη ζωή μαρτύριο.Δείτε και αυτό...καλύπτει όλες τις άλλες περιπτώσεις
https://iliaxtida.wordpress.com/2011/05/21/ektroseis/

Άλλος ένας απ'τους χαζούς αστικούς μύθους που κυκλοφορούν, όπως η υποτιθέμενη συζήτηση καθηγητή - Αϊνστάιν για το θεό.

Ο Μπετόβεν ήταν το 2ο παιδί της οικογένειας. Ο μεγαλύτερος αδερφός του πέθανε 6 μέρες μετά τη γέννησή του. Στη συνέχεια γεννήθηκε ο Μπετόβεν, και έπειτα άλλα 5 παιδιά απ'τα οποία επέζησαν τα 2 μέσα στην παιδική τους ηλικία (εννοώ ότι δεν πεθάναν πάνω στη γέννα). Ωστόσο δεν υπάρχουν ενδείξεις ότι κάποιο απ'αυτά ήταν τυφλό, φυματικό ή δεν ξέρω εγώ τι. Ούτε ότι οι γονείς είχαν προβλήματα υγείας.
Πρόχειρες πηγές εδώ κι εδώ

Αλλά ακόμα κι αν ίσχυαν όλα αυτά, δεν αποτελούν επιχείρημα κατά των εκτρώσεων. Σκεφτείτε για παράδειγμα ότι λόγω της αποφυγής μιας έκτρωσης ίσως να γλίτωνε ο Χίτλερ. (Το έχω διαβάσει αυτό αλλά δεν ξέρω αν ισχύει, ίσως είναι κι αυτός άλλος ένας αστικός μύθος. Το έχω διαβάσει βέβαια σε σοβαρό βιβλίο αλλά και πάλι κρατάω μια επιφύλαξη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Άλλος ένας απ'τους χαζούς αστικούς μύθους που κυκλοφορούν, όπως η υποτιθέμενη συζήτηση καθηγητή - Αϊνστάιν για το θεό.

Ο Μπετόβεν ήταν το 2ο παιδί της οικογένειας. Ο μεγαλύτερος αδερφός του πέθανε 6 μέρες μετά τη γέννησή του. Στη συνέχεια γεννήθηκε ο Μπετόβεν, και έπειτα άλλα 5 παιδιά απ'τα οποία επέζησαν τα 2 μέσα στην παιδική τους ηλικία (εννοώ ότι δεν πεθάναν πάνω στη γέννα). Ωστόσο δεν υπάρχουν ενδείξεις ότι κάποιο απ'αυτά ήταν τυφλό, φυματικό ή δεν ξέρω εγώ τι. Ούτε ότι οι γονείς είχαν προβλήματα υγείας.
Πρόχειρες πηγές εδώ κι εδώ

Αλλά ακόμα κι αν ίσχυαν όλα αυτά, δεν αποτελούν επιχείρημα κατά των εκτρώσεων. Σκεφτείτε για παράδειγμα ότι λόγω της αποφυγής μιας έκτρωσης ίσως να γλίτωνε ο Χίτλερ. (Το έχω διαβάσει αυτό αλλά δεν ξέρω αν ισχύει, ίσως είναι κι αυτός άλλος ένας αστικός μύθος. Το έχω διαβάσει βέβαια σε σοβαρό βιβλίο αλλά και πάλι κρατάω μια επιφύλαξη)
Μπορεί όντως να μην ισχύει.Το έβαλα για να δείξω ότι απ' τη στιγμή που δεν ξέρεις τι παιδί θα βγάλεις καλύτερα να το αφήσεις να γεννηθεί και να αφήσεις να πάρει το δρόμο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μπορεί όντως να μην ισχύει.Το έβαλα για να δείξω ότι απ' τη στιγμή που δεν ξέρεις τι παιδί θα βγάλεις καλύτερα να το αφήσεις να γεννηθεί και να αφήσεις να πάρει το δρόμο του.

Σαν να μας λες ότι υπάρχουν παιδιά πολλών ταχυτήτων.

Δεν στέκει το " καλύτερα να γεννηθει το παιδί γιατί μπορεί να εξελιχθεί σε ταλέντο" γιατί αν το πάμε έτσι να σου πω κι εγώ " καλύτερα να μη γεννηθεί γιατί μπορεί να μην εξελιχθεί καλά σαν άνθρωπος".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Σαν να μας λες ότι υπάρχουν παιδιά πολλών ταχυτήτων.

Δεν στέκει το " καλύτερα να γεννηθει το παιδί γιατί μπορεί να εξελιχθεί σε ταλέντο" γιατί αν το πάμε να σου πω κι εγώ " καλύτερα να μη γεννηθεί γιατί μπορεί να μην εξελιχθεί καλά σαν άνθρωπος.
Αυτό που προσπαθώ να πω είναι οτι απ τη στιγμή που δεν ξέρεις τι παιδί θα βγει πρέπει να το αφήσεις να γεννηθεί.Και στην τελική ακόμα και αν είσαι βιολογικός γονιός η ζωή του παιδιού σου δε σου ανήκει, ανήκει στο ίδιο οπότε δεν είναι σωστό να τη διακόπτεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top