Pro choice ή Pro life; Υπέρ ή κατά του δικαιώματος στην άμβλωση;

Ποια η στάση σας προς τις εκτρώσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 326)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 59 18.1%
  • Κατά

    Ψήφοι: 111 34.0%
  • Υπέρ, υπό ορισμένες προϋποθέσεις

    Ψήφοι: 139 42.6%
  • Δεν έχω σχηματίσει άποψη

    Ψήφοι: 15 4.6%
  • Αδιαφορώ

    Ψήφοι: 2 0.6%

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
ανθρωπος υπαρχει απο τν στιγμη που ενωνεται ωαριο με σπερματοζωαριο
Ετσι λες εσυ, εγω παλι λεω οτι ο ανρθωπος υπαρχει απο τοτε που δημιουργηθηκε το σπερμα του, αλλος θα βαλει αλλου την γραμμη ισως στη αστροσκονη παλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Αδυνατω να καταλαβω πως συνδιασες αυτα τα δυο γεγονοτα. Απο ποτε η αστροσκονη σκοτωνει τον εαυτο της.


εσυ δν ειπες οτι ολα ειναι αστροσκονη? και το κουνουπι κ ο ανθρωπος...ωραια αφου μπορουμε κ σκοτωνουμε κουνουπια με τν ιδια λογικη να αρχισουμε να σκοτωνουμε και ανθρωπους...αφου ολα τ ιδιο ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
ανθρωπος υπαρχει απο τν στιγμη που ενωνεται ωαριο με σπερματοζωαριο

Ζυγωτό ονομάζεται αυτό. Τώρα αν εσύ την ανθρώπινη μορφή και υπόσταση την συγκρίνεις (και την ταυτίζεις) με λίγα κύτταρα ενωμένα μεταξύ τους, πάσο.

εσυ δν ειπες οτι ολα ειναι αστροσκονη? και το κουνουπι κ ο ανθρωπος...ωραια αφου μπορουμε κ σκοτωνουμε κουνουπια με τν ιδια λογικη να αρχισουμε να σκοτωνουμε και ανθρωπους...αφου ολα τ ιδιο ειναι

Ποιος σ είπε ότι έχεις δικαίωμα να σκοτώσεις το κουνούπι? Άσχετο αν εσύ το κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Ετσι λες εσυ, εγω παλι λεω οτι ο ανρθωπος υπαρχει απο τοτε που δημιουργηθηκε το σπερμα του, αλλος θα βαλει αλλου την γραμμη ισως στη αστροσκονη παλι.

χωρις ζυγωτο δν υπαρχει ανθρωπος...
-----------------------------------------
Ζυγωτό ονομάζεται αυτό. Τώρα αν εσύ την ανθρώπινη μορφή και υπόσταση την συγκρίνεις με λίγα κύτταρα ενωμένα μεταξύ τους, πάσο.



Ποιος σ είπε ότι έχεις δικαίωμα να σκοτώσεις το κουνούπι? Άσχετο αν εσύ το κάνεις.


και ποιος σου ειπε οτι η εκτρωση δν ειναι φονος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Εν μέρει ναι. Αλλά εαν το παιδί είναι ξεροκέφαλο δεν του φταίει κανένας.
-----------------------------------------


Σίγουρα όχι. Αλλά τουλάχιστον σε αυτή την ηλικία έχει ωριμάσει το σώμα.

το σωμα ωριμαζει απο τη στιγμη που γινεται ωορρηξία, βασικα, για τις γυναικες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
χωρις ζυγωτο δν υπαρχει ανθρωπος...
-----------------------------------------



και ποιος σου ειπε οτι η εκτρωση δν ειναι φονος?

χμ μαλλον ειναι. ειναι νομιμος φονος ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
χωρις ζυγωτο δν υπαρχει ανθρωπος...
-----------------------------------------



και ποιος σου ειπε οτι η εκτρωση δν ειναι φονος?

Και χωρίς σπέρμα δεν υπάρχει άνθρωπος, άρα ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΙΖΕΤΕ, γιατί μία αποτυχημένη μαλακία θα μπορούσε να γίνει άνθρωπος. Άρα είναι δολοφονία να πηγαίνουν χαμένα τα σπερματοζωάρια.. Και εκείνα θα γίνονταν "άνθρωποι"

Ξαναδιάβασε τι είπα πριν, περισσότερο φόνος είναι να σκοτώσεις έναν οργανισμό που ζει αυτόνομα, αντιλαμβάνεται το περιβάλλον, τρέφεται και καλύπτει τις ανάγκες του μόνος του, παρά να αφαιρέσεις την ζωή από μερικά κύτταρα.

Και ΠΟΛΥ περισσότερο φόνος είναι να φέρεις στην ζωή ένα παιδί που θα είναι καταδικασμένο να υποφέρει, είτε επειδή (πιθανότατα) δεν θα έχεις/έχω χρήματα ούτε για τα βασικά που χρειάζεται, είτε (ακόμη χειρότερα) επειδή εσύ (εγώ, ο άλλος), είμαι τόσο ανάξιος για γονιός που θα δημιουργήσω στο παιδί μου τα άπειρα ψυχολογικά προβλήματα.

Τα λέω λίγο χύμα, hope you dont mind.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Και χωρίς σπέρμα δεν υπάρχει άνθρωπος, άρα ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΙΖΕΤΕ, γιατί μία αποτυχημένη μαλακία θα μπορούσε να γίνει άνθρωπος. Άρα είναι δολοφονία να πηγαίνουν χαμένα τα σπερματοζωάρια.. Και εκείνα θα γίνονταν "άνθρωποι"

Ξαναδιάβασε τι είπα πριν, περισσότερο φόνος είναι να σκοτώσεις έναν οργανισμό που ζει αυτόνομα, αντιλαμβάνεται το περιβάλλον, τρέφεται και καλύπτει τις ανάγκες του μόνος του, παρά να αφαιρέσεις την ζωή από μερικά κύτταρα.

Και ΠΟΛΥ περισσότερο φόνος είναι να φέρεις στην ζωή ένα παιδί που θα είναι καταδικασμένο να υποφέρει, είτε επειδή (πιθανότατα) δεν θα έχεις/έχω χρήματα ούτε για τα βασικά που χρειάζεται, είτε (ακόμη χειρότερα) επειδή εσύ (εγώ, ο άλλος), είμαι τόσο ανάξιος για γονιός που θα δημιουργήσω στο παιδί μου τα άπειρα ψυχολογικά προβλήματα.

Τα λέω λίγο χύμα, hope you dont mind.

βασικα αυτο το τελευταιο δεν εινια φονος. αλλα μια δυστυχισμένη ζωη, για την οποια δεν μπορεις να εισαι σιγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
βασικα αυτο το τελευταιο δεν εινια φονος. αλλα μια δυστυχισμένη ζωη, για την οποια δεν μπορεις να εισαι σιγουρος.
πολυ ομως οδευουν στην αυτοκτονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
πολυ ομως οδευουν στην αυτοκτονια

θα ελεγα να κοιταξεις καλυτερα τις πηγες σου.
δεν συνεπαγεται οτι μια προ της ωρας εγγυμοσυνη θα φερει τη δυστυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
θα ελεγα να κοιταξεις καλυτερα τις πηγες σου.
δεν συνεπαγεται οτι μια προ της ωρας εγγυμοσυνη θα φερει τη δυστυχια
Ειπα πολυ, υποκειμενικη λεξη, για μενα πολυ μπορει να ειναι 1%. Αλλα εχω δει και ακουσει αρκετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Και χωρίς σπέρμα δεν υπάρχει άνθρωπος, άρα ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΙΖΕΤΕ, γιατί μία αποτυχημένη μαλακία θα μπορούσε να γίνει άνθρωπος. Άρα είναι δολοφονία να πηγαίνουν χαμένα τα σπερματοζωάρια.. Και εκείνα θα γίνονταν "άνθρωποι"

Ξαναδιάβασε τι είπα πριν, περισσότερο φόνος είναι να σκοτώσεις έναν οργανισμό που ζει αυτόνομα, αντιλαμβάνεται το περιβάλλον, τρέφεται και καλύπτει τις ανάγκες του μόνος του, παρά να αφαιρέσεις την ζωή από μερικά κύτταρα.

Και ΠΟΛΥ περισσότερο φόνος είναι να φέρεις στην ζωή ένα παιδί που θα είναι καταδικασμένο να υποφέρει, είτε επειδή (πιθανότατα) δεν θα έχεις/έχω χρήματα ούτε για τα βασικά που χρειάζεται, είτε (ακόμη χειρότερα) επειδή εσύ (εγώ, ο άλλος), είμαι τόσο ανάξιος για γονιός που θα δημιουργήσω στο παιδί μου τα άπειρα ψυχολογικά προβλήματα.

Τα λέω λίγο χύμα, hope you dont mind.


φονος ειναι να σκοτωνεις ενα εμβρυο το οποιο δν μπορει να υπερασπιστει τον ευατο του...τα παιδι το καταδικαζεις εσυ ο ιδιος σε θανατο...και δν εχεις το δικαιωμα να το κανεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
φονος ειναι να σκοτωνεις ενα εμβρυο το οποιο δν μπορει να υπερασπιστει τον ευατο του...τα παιδι το καταδικαζεις εσυ ο ιδιος σε θανατο...και δν εχεις το δικαιωμα να το κανεις!

ορισε μου το δικαιωμα:P
κανενα παιδι δεν καταδικαζεται σε θανατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
ορισε μου το δικαιωμα:P
κανενα παιδι δεν καταδικαζεται σε θανατο.
την εδιωξες τωρα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εσυ δν ειπες οτι ολα ειναι αστροσκονη? και το κουνουπι κ ο ανθρωπος...ωραια αφου μπορουμε κ σκοτωνουμε κουνουπια με τν ιδια λογικη να αρχισουμε να σκοτωνουμε και ανθρωπους...αφου ολα τ ιδιο ειναι


Μα σκοτώνουμε ανθρώπους.
Στους πολέμους σκοτώνονται άνθρωποι.
Διάφοροι ψυχανώμαλοι σκοτώνουν για την διασκέδασή τους ανθρώπους.
Αυτό που εμποδίζει έναν άνθρωπο να βγει να σκοτώσει μία ωραία πρωία έναν άλλον άνθρωπο είναι ηθικοί φραγμοί,χαρακτήρας κτλ κτλ κτλ και επίσης το γεγονός ότι δεν υπάρχει λόγος να σκοτώσεις κάποιος,κάποιον έτσι στα καλά καθούμενα >.<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aphana

Νεοφερμένος

Η aphana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Μα σκοτώνουμε ανθρώπους.
Αυτό που εμποδίζει έναν άνθρωπο να βγει να σκοτώσει μία ωραία πρωία έναν άλλον άνθρωπο είναι ηθικοί φραγμοί,χαρακτήρας κτλ κτλ κτλ και επίσης το γεγονός ότι δεν υπάρχει λόγος να σκοτώσεις κάποιος,κάποιον έτσι στα καλά καθούμενα >.<

ε cool ρε dexter !ειναι και η συνειδηση που εχουμε ολοι μας οχι μονο οι φραγμοι...:Pαλλιως θ μασταν ζωα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ηθικοί φραγμοί,χαρακτήρας κτλ κτλ

Ό,τι μπορεί να σκεφθεί κάποιος,όπως εσύ την συνείδηση,περιλαμβάνεται στο κτλ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
φονος ειναι να σκοτωνεις ενα εμβρυο το οποιο δν μπορει να υπερασπιστει τον ευατο του...τα παιδι το καταδικαζεις εσυ ο ιδιος σε θανατο...και δν εχεις το δικαιωμα να το κανεις!

Ούτε το κουνούπι μπορεί να υπερσπιστεί τον εαυτό του, αλλά εσύ το σκοτώνεις. Δεν είχες δικαίωμα να το κάνεις. Περισσότερο δολοφονία είναι του κουνουπιού. Δεν καταδικάζεις κανένα παιδί σε θάνατο με την έκτρωση, αφαιρείς την ζωή από μερικά κύτταρα. Ίσως ούτε αυτό να μην έπρεπε να το κάνεις, σταμάτα εσύ να σκοτώνεις κουνούπια, μυρμήγκια, ακόμα και ΜΙΚΡΟΒΙΑ και μετά ίσως να πρέπει να σταματήσουμε και με τις εκτρώσεις. Για την ώρα προφανώς ΟΧΙ.

ε cool ρε dexter !ειναι και η συνειδηση που εχουμε ολοι μας οχι μονο οι φραγμοι...:Pαλλιως θ μασταν ζωα

Ναι,είναι και η συνείδηση, την οποία σίγουρα το ζυγωτό ή το έμβρυο ΔΕΝ εχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
συμπερασμα κουνουπι=εμβρυο=ανθρωπος....πολυ ωραια λογικη...παραλογη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ούτε το κουνούπι μπορεί να υπερσπιστεί τον εαυτό του, αλλά εσύ το σκοτώνεις. Δεν είχες δικαίωμα να το κάνεις. Περισσότερο δολοφονία είναι του κουνουπιού. Δεν καταδικάζεις κανένα παιδί σε θάνατο με την έκτρωση, αφαιρείς την ζωή από μερικά κύτταρα. Ίσως ούτε αυτό να μην έπρεπε να το κάνεις, σταμάτα εσύ να σκοτώνεις κουνούπια, μυρμήγκια, ακόμα και ΜΙΚΡΟΒΙΑ και μετά ίσως να πρέπει να σταματήσουμε και με τις εκτρώσεις. Για την ώρα προφανώς ΟΧΙ.



Ναι,είναι και η συνείδηση, την οποία σίγουρα το ζυγωτό ή το έμβρυο ΔΕΝ εχουν.


Ω, ναι είναι και αυτό ένα θεμα.
Προσωπικά δεν ξέρω, με προβληματίζει πάρα πολύ. Νομίζω ότι οδεύω πιο πολύ προς το pro-choice, και θα σας πω γιατί...

Καταρχάς, κάθε παιδί στον κόσμο πρέπει να περιβάλλεται από αγάπη. Υπάρχουν πολλέεεες περιπτώσεις,στις οποίες τα παιδιά που γεννιούνται ενώ η εγκυμοσύνη ήταν ανεπιθύμητη, δεν περνανε και πολύ καλά. Κακοχαρακτηρισμοί, προβλήματα κλπ κλπ κλπ.
Επίσης, ένα έμβρυο, δεν είναι άνθρωπος, δεν έχει συνείδηση, ούτε λογική.
Ακόμα... Το σεξ, δεν είναι ένα έγκλημα και η εγκυμοσύνη δεν είναι απαραίτητα τιμωρία... Το σώμα της γυναίκας, χρησιμοποιείται, κατά κάποιο τρόπο χωρίς τη θέλησή της, ακόμα και αν αυτός που το χρησιμοποιεί είναι το έμβρυο.

Αλλά από την άλλη, εμπλέκονται και πολλά άλλα ζητήματα. Ηθικής και συναισθημάτων, αλλά και σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης, του στυλ, αν προσέχουμε, δε χρειάζεται να φοβόμαστε, οπότε ούτε καν να σκεφτόμαστε την εγκυμοσύνη. Αλλά εντάξει συμβαίνουν και ατυχήματα.

Αλλά σε περιπτώσεις, όπως αυτή της 16χρονης εφήβου στην Αμερική, η οποία έμεινε έγκυος, το κράτησε κρυφό από τους γονείς της 9 μήνες (δεν ξέρω πώς το έκανε), γέννησε μόνη της ένα πρωί πριν πάει στο σχολείο, έβαλε το μωρό στην ντουλάπα, και μετά όταν γύρισε το έπνιξε, ε, όχι, τότε προτιμώ την έκτρωση με τα χίλια...

Συνήθως τα επιχειρήματα των pro-life, στηρίζονται στο συναίσθημα, στη θρησκεία και όχι τόσο στη λογική... Ένα λογικό επιχείρημα, κατά της έκτρωσης, θα ήταν νομίζω το ότι, αφού τα έμβρυα αντιμετωπίζονται ως κάτι "αναλώσιμο", έτσι θα αντιμετωπίζονται και τα παιδιά, μετα τη γέννα. Αλλά και πάλι, τα έμβρυα δεν είναι άνθρωποι, ολοκληρωμένοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top