Piercing

machi1989ify

Νεοφερμένος

Η machi1989ify αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδιά καλησπέρα....ήθελα να ρωτήσω κι εγώ σχετικά με το piercing στο κάτω χείλος.....ποιο υλικό είναι καλύτερο,έτσι ώστε να μην προκαλέσει δερματολογικά προβλήματα η οτιδήποτε άλλο..και ποια περίπου είναι η τιμή του,,συγκεκριμένα στα ΝΙΚΟ tattoo η κάπου στη Θεσσαλονίκη...τέλος άμα έχεις αλλεργίες είναι καλύτερα να μην κανείς καθόλου piercing..;;;;;;;;;;;;........κάποιους που να έχει γνώση από αυτά θα με βοηθούσε πολύ....!!!!!!!!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
παιδιά καλησπέρα....ήθελα να ρωτήσω κι εγώ σχετικά με το piercing στο κάτω χείλος.....ποιο υλικό είναι καλύτερο,έτσι ώστε να μην προκαλέσει δερματολογικά προβλήματα η οτιδήποτε άλλο..και ποια περίπου είναι η τιμή του,,συγκεκριμένα στα ΝΙΚΟ tattoo η κάπου στη Θεσσαλονίκη...τέλος άμα έχεις αλλεργίες είναι καλύτερα να μην κανείς καθόλου piercing..;;;;;;;;;;;;........κάποιους που να έχει γνώση από αυτά θα με βοηθούσε πολύ....!!!!!!!!!! ;)

δεν θα σου απαντησω με σιγουρια γιατι δεν εχω τρυπα στο χειλος, αλλα πιστευω να σε καλύψω...

Το καλυτερο υλικο για piercing ειναι το χειρουργικο ατσαλι ή αλλιως τιτανιο.
Ειναι αδρανες μεταλλο (χρησιμοποιειται και στις χειρουργικες επεμβασεις οπως λεει το ονομα του...)
γυρω στα 30 Ε υπολογισε να δωσεις για την τρυπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petromitsos

Νεοφερμένος

Ο petromitsos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγω εκανα μια σημερα στο αυτι με πιστολακι και δεν πονεσε καθολου.Προσωοικα δεν το εκανα για αντιγραφη η μοδα το ηθελα εδω και δυο χρονια!!!!!!:alljumpy::alljumpy::alljumpy::alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Λοιπόν,σκέφτομαι (πάλι) να πάω να κάνω τρύπα στο κάτω χείλος!Μόνο που θα ήθελα να μου πει κάποιος που έχει κάνει αν πόνεσε,πόσο του κόστισε και πόση φροντίδα ήθελε μετά και για πόσο καιρό!Επίσης αν μένει Θεσσαλονίκη,να μου πει πού την έκανε!:)

Σόρρυ αν επαναλαμβάνονται τα posts,αλλά παραπάνω η κοπέλα δεν πήρε καμία ικανοποιητική απάντηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cuius Cuius

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Σκέφτομαι να κάνω και στη μύτη, είναι υποχρεωτικό το πρώτο σκουλαρίκι που σου βάζουν να είναι ψιλομεγάλο;

Μπα, εμένα μου είχαν βάλει ένα λεπτό κρικάκι, και τώρα φοράω ένα σκουλαρίκι πιο μεγάλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Από τον Μάρτιο κρατάει αυτή η αρχική δημοσίευση ε; Τι λες βρε παιδί μου, τόσο καιρό το σκέφτομαι και δεν το 'χω πάρει ακόμα απόφαση, τι χαζή που είμαι. :/:

Μου φαίνεται πως θα το κάνω κι αυτό σαν το tragus, όποτε μου τη βαρέσει, χωρίς να το σκεφτώ πιο πριν. :D


Anyway, σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
τωρα πια που θα εισαι και φοιτητρια δεν θα εχεις και την γρινια των δικων σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CutePerfection

Νεοφερμένος

Η CutePerfection αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ωραία τα Streching στουσ αντρες.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.

machi1989ify

Νεοφερμένος

Η machi1989ify αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εχω στη και εκανα σχετικα προσφατα στο χειλοσ..δεν πονεσε καθολου,ενα τσιμπιμα ειναι μονο, κοστισε 32 ευρω..και για 10 μερεσ πρεπει να βαζεισ 2 φορες τη μερα φυσιολογικο ορο με μια μπατονετα..τισ λεπτομερεισ για το τι να προσεχεισ θα στις πει και ο piercer σ και θα σ δςσει ενα φυλαδιο με οδηγιες.... προσοχη ομωσ να ακολουθησεσ τισ οδηγιες για να αποφυγεισ τισ τυχον μολυνσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
εχω στη και εκανα σχετικα προσφατα στο χειλοσ..δεν πονεσε καθολου,ενα τσιμπιμα ειναι μονο, κοστισε 32 ευρω..και για 10 μερεσ πρεπει να βαζεισ 2 φορες τη μερα φυσιολογικο ορο με μια μπατονετα..τισ λεπτομερεισ για το τι να προσεχεισ θα στις πει και ο piercer σ και θα σ δςσει ενα φυλαδιο με οδηγιες.... προσοχη ομωσ να ακολουθησεσ τισ οδηγιες για να αποφυγεισ τισ τυχον μολυνσεις

Ευχαριστώ πολύ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina09

Νεοφερμένος

Η katerina09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
παιδιά έχω κάνει τρύπα στη μύτη εδώ και λίγο καιρό κ εδώ και 4 μέρες έχει εμφανιστεί δίπλα απο την τρύπα ένα φούσκωμα σαν σπυράκι που είναι κόκκινο κ δεν ξέρω τι να κάνω για να φύγει ούτε τι είναι!βοηθήστε με:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mefrkod

Νεοφερμένος

Ο Νικολας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
ρε παιδια πειτε μου τι να κανω.Θελω παρα πολυ να κανω ενα στο αυτι τιποτα το ακραιο αλλα δεν το θελω κατω κατω αλλα λιγο πιο πανω.Ενασ φιλος μου εκανε και νευριασα χαχαχα πλακα κανω.Αλλα οι γονεις μου δεν ξερω τι κολλημα εχουν δεν θελουν με τιποτα κοντεψα να φαω φαπα μονο και μονο επειδη μαρεσουν οι τρυπες.Και μου λενε οτι ειναι ασχημα και οτι 8α χαλασεις το σωμα σου.Μα ρε παιδια για μια τρυπα στο αυτι..Δεν λεω τα ακραια τα θεωρω ασχημα αλλα μια τρυπα δηλαδη τωρα τι να πω.Και μου λενε μην τολμησω να κανω γιατι δεν θα μενω πια στο σπιτι μα ειναι δυνατον.Καμια αλλαγη δεν θελουν να κανω.Δεν λεω για να με προστατεψουν το κανουν αλλα και εγω θελω να κανω κατι που μαρεσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,153 μηνύματα.
παιδιά έχω κάνει τρύπα στη μύτη εδώ και λίγο καιρό κ εδώ και 4 μέρες έχει εμφανιστεί δίπλα απο την τρύπα ένα φούσκωμα σαν σπυράκι που είναι κόκκινο κ δεν ξέρω τι να κάνω για να φύγει ούτε τι είναι!βοηθήστε με:(
Εμείς μάλλον είναι αδύνατο, αλλά ένας δερματολόγος σίγουρα θα μπορεί. Το πιθανότερο να πρέπει να χρησιμοποιήσεις fucidin (αντιβιοτική αλοιφή) αλλά πάρε πρώτα τη συμβουλή γιατρού και σύντομα! Μέχρι τότε μην το ερεθίζεις και απολύμανε με καθαρό οινόπνευμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mefrkod

Νεοφερμένος

Ο Νικολας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
παιδιά έχω κάνει τρύπα στη μύτη εδώ και λίγο καιρό κ εδώ και 4 μέρες έχει εμφανιστεί δίπλα απο την τρύπα ένα φούσκωμα σαν σπυράκι που είναι κόκκινο κ δεν ξέρω τι να κάνω για να φύγει ούτε τι είναι!βοηθήστε με:(
δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι σπυρακι ? διαβασα σε ενα σιτε που εψαξα για να σου απαντησω και ελεγε πως εαν δεν εχει πρηστει η μυτη,δεν ειναι κοκκινη,δεν εχει πυον τοτε δεν ειναι μολυνση εαν εχει καποιο απο αυτα τοτε δυστυχως ειναι μολυνση αλλιως ειναι κατι περαστικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
παιδιά έχω κάνει τρύπα στη μύτη εδώ και λίγο καιρό κ εδώ και 4 μέρες έχει εμφανιστεί δίπλα απο την τρύπα ένα φούσκωμα σαν σπυράκι που είναι κόκκινο κ δεν ξέρω τι να κάνω για να φύγει ούτε τι είναι!βοηθήστε με:(

πηγαινε στο φαρμακειο....εγω ειχα προβληματα με τρυπα ψηλα στο πτερυγιο του αυτιου....μου εδωσε ο φαρμακοποιος μια κρεμα και περασε...μιλαμε ενα χρονο πεδευομουν...συνεχεια πονουσε και μια πρηζοταν μια ξεπρηζοταν αλλα με αυτην την κρεμα λυτρωθηκα!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina09

Νεοφερμένος

Η katerina09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εμείς μάλλον είναι αδύνατο, αλλά ένας δερματολόγος σίγουρα θα μπορεί. Το πιθανότερο να πρέπει να χρησιμοποιήσεις fucidin (αντιβιοτική αλοιφή) αλλά πάρε πρώτα τη συμβουλή γιατρού και σύντομα! Μέχρι τότε μην το ερεθίζεις και απολύμανε με καθαρό οινόπνευμα.



βάζω κάθε μέρα fucidin και την καθαρίζω με φυσιολογικό ορό αλλά ακόμα τίποτα :/:¨μου είπαν οτι οινόπνευμα δν κάνει να βάζω γτ θα το ερεθίσει περισσότερο :/:

δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι σπυρακι ? διαβασα σε ενα σιτε που εψαξα για να σου απαντησω και ελεγε πως εαν δεν εχει πρηστει η μυτη,δεν ειναι κοκκινη,δεν εχει πυον τοτε δεν ειναι μολυνση εαν εχει καποιο απο αυτα τοτε δυστυχως ειναι μολυνση αλλιως ειναι κατι περαστικο

η μύτη μου είναι κανονική ούτε έχει πριστεί ούτε τίποτα:redface: μόνο σε αυτό το σημείο είναι κόκκινη πάνω σε αυτό το πρήξιμο που είναι σαν σπυράκι αλλά είναι μεγάλο κ είναι ακριβώς δίπλα απο την τρύπα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mefrkod

Νεοφερμένος

Ο Νικολας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
η μύτη μου είναι κανονική ούτε έχει πριστεί ούτε τίποτα:redface: μόνο σε αυτό το σημείο είναι κόκκινη πάνω σε αυτό το πρήξιμο που είναι σαν σπυράκι αλλά είναι μεγάλο κ είναι ακριβώς δίπλα απο την τρύπα :/:
μπορει να ειναι μολυνση μπορει και οχι.Καλυτερα να πας σε ενα φαρμακειο σιγουρα κατι φοβερο δεν ειναι!!ενας φιλος μου ειχε κανει κρυφα και του ειχε κοκκινησει η μυτη πηγε στο φαρμακειο του εδωσαν εκει μια κρεμα και λυθηκε το προβλημαα:clapup: εγω τωρα σκεφτομαι μηπως ειναι επειδη εκανες τωρα προσφατα τρυπα. μηπως μετα περασει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
παιδια τωρα που σε καμια βδομαδα γινομαι 18 λεω να κανω μια τρυπα στο φρυδι. εμ τελευταια ομως ακουσα κατι για κινδυνο να πεσει λιγο το φρυδι κλπ κλπ τη γνωμη σας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mefrkod

Νεοφερμένος

Ο Νικολας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
παιδια τωρα που σε καμια βδομαδα γινομαι 18 λεω να κανω μια τρυπα στο φρυδι. εμ τελευταια ομως ακουσα κατι για κινδυνο να πεσει λιγο το φρυδι κλπ κλπ τη γνωμη σας..
επειδη παντα ψαχνω για να απαντησω στον καθε ενα λοιπον βρηκα καπου που λεει οτι ειναι απο τα πιο ασφαλη piercing στο φρυδι ναι και ομως.Απλως το make up σε εκεινο το σημειο μπορει να το μολυνει.Και αυτο με το πεσιμο του φριδιου λιγο κατω δεν ισχυει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top