Piercing

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
ρε παιδες ξερετε ποσο κανει το σκουλαρικι στον αφαλο? :)

Νομιζω βρισκεις με ενα 20αρι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dim01

Νεοφερμένος

Η Dim01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά χαιρετώ κι εγώ και Καλή Χρονιά.

Βρέθηκα εδώ μετά απο αναζήτηση σχετικά με το πώς να κλείσω ορισμένες τρύπες στα αυτιά μου για να ανοίξω σε άλλα σημεία.

Ψάχνοντας στο Google, βρήκα διάφορους χειρούργους, αλλά μετά "έπεσα" σε αυτό το forum και λέω να ρωτήσω τους "πλέον" γνώστες για κάποιο καλό και αξιόπιστο γιατρό και όχι "τσαρλατάνο".

Προτεινόμενη περιοχή, Αθήνα -Νότια/Δυτικά προάστεια.

Ευχαριστώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
με τον καιρο κλεινει μονη της φιλε....ειχα στο φρυδι 2 χρονια και το καλοκαιρι την εβγαλα και ηδη αρχισε να κλεινει...σιγα σιγα αλλα θα κλεισει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dim01

Νεοφερμένος

Η Dim01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
με τον καιρο κλεινει μονη της φιλε....ειχα στο φρυδι 2 χρονια και το καλοκαιρι την εβγαλα και ηδη αρχισε να κλεινει...σιγα σιγα αλλα θα κλεισει....

Σε ευχαριστώ, αλλά...

Οταν πήγα να κάνω μία άλλη τρύπα κοντά σε μία παλιά στο αυτί, μου είπε αυτή που θα την άνοιγε, οτι θα πρέπει να πάω να μου κλείσουν τη παλιά, γιατί εάν βάλω κάτι βαρύ, θα "ενωθεί" (μάλλον θέλει να μου πεί οτι θα τη σκίσει και θα γίνει ένα) με την άλλη που είναι κοντά της.΄

Μάλιστα κάποια φορά έτυχα με μία πελάτισσα η οποία φοράει πολύ βαριά σκουλαρίκια και όπως έλεγε, συνέχεια κλείνει παλιές και ανοίγοι νέες τρύπες.
Τότε δέν έδωσα σημασία, αλλά τώρα που το θέμα "χτύπησε την πόρτα μου" δέν μπορώ να τη βρώ, να μου πεί πού τις κλείνει.

Εσείς πιστεύεται οτι δέν θα έχω πρόβλημα, ή αυτή είναι πολύ "προστατευτική" και δέν χρειάζεται να ανησυχώ;

Καμιά άλλη άποψη;

Περιμένω με αγωνία......:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
oxoxaoaxoxoxaoaxoaxaxaxaxx......
βρε,οταν λεει οτι εκλεισε την τρυπα εννει πως εβγαλε το σκουλαρικι και αφηνε την τρυπα χωρις τιποτα μεχρι να κλεισει...μονη της......:D...τωρα αν υπαρχει καποιο καινουριο κολπο για κλεισιμο τρυπας θα σε γελασω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Κι εμένα με παραξένεψε κάπως το ότι θες γιατρό για να κλείσεις τις τρύπες στ'αυτιά. Με το πέρασμα του χρόνου κλείνουν, και όχι πάντα, εξαρτάται. Εγώ πχ. που τις έχω πάνω από δεκαετία, δεν έβαλα για έναν χρόνο σκουλαρίκια και δεν έκλεισαν. Τί ακριβώς σου είπε να κάνεις; Δηλαδή πώς να τις κλείσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
σπατουλαρισμα με κρεατινη.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peter Punk

Νεοφερμένος

Ο Peter Punk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
αυτο που λενε ολοι κ καλα οτι ποναει πολυ κ τετοια δεν ισχυει παντα.....εγω πχ εκανα τρυπα στο πτερυγιο,ετσι λεγεται(tragus nomizw ) κ με μια ενεσουλα εισαι οκ,δεν καταλαβαινεις τπτ...απο κει κ περα μονο προσοχη χρειαζεται για μολυνση κ τετοια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twisted

Νεοφερμένος

Η twisted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
να τ χαραξεις (ελαφρως εννοειται)
δουλευει ετσι τουλαχιστον εχω δει σε εναν φιλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dim01

Νεοφερμένος

Η Dim01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά ευχαριστώ.

Τελικά πήγα και την άνοιξα λίγο πιό δίπλα απο την άλλη 3-4 χιλιοστά. Οπότε και κάτι βαρύτερο να βάλω, δέν πρόκειται να κολλήσει με την παλιά.

Κι εμένα μου κάθισε "λοξά" να κλείνεις τρύπες με εγχείρηση.

Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον.

Τα λέμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nenika

Νεοφερμένος

Η nenika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά μήπως πόσο καιρό κάνει περίπου να κλείσει η τρύπα κάτω από το χείλος εάν δεν υπάρχει σκουλαρίκι ??? Έχω ακούσει πως αν δεν βάλεις καθόλου σκουλαρίκι για μια νύκτα κλείνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twisted

Νεοφερμένος

Η twisted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
(δοκιμασμενο) 5 μερες max :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
Παιδιά μήπως πόσο καιρό κάνει περίπου να κλείσει η τρύπα κάτω από το χείλος εάν δεν υπάρχει σκουλαρίκι ??? Έχω ακούσει πως αν δεν βάλεις καθόλου σκουλαρίκι για μια νύκτα κλείνει...

ειχα για 1 μηνα περιπου κ μετα την αφησα χωρις σκουλαρικι.....
μεσα σε 1μιση βδομαδα ειχε κλεισει......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aria-sono0la

Νεοφερμένος

Η aria-sono0la αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
hi! παιδια θελω να κανω ενα piercing στον αφαλο αλλα επειδη δεν εχω κλεισει τα 18 δεν με δεχονται....μηπως εχετε να προτεινετε τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
hi! παιδια θελω να κανω ενα piercing στον αφαλο αλλα επειδη δεν εχω κλεισει τα 18 δεν με δεχονται....μηπως εχετε να προτεινετε τιποτα?
Να περιμένεις να γινεις 18 και να μην κανεις καμια :whatever: μονη σου
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Βασικα ναι. Στην ουσια βλακεια ειναι. Θα το' χεις για κανα 3μηνο το πολυ και μετα θα τη κλεισεις μονη σου.:P
Τεσπα. Αμα ψαξεις λιγο θα βρεις και μαγαζια που δεν θελουν ταυτοτητα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicoleta1994

Νεοφερμένος

Η Νικολετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
hello guys :)......εχω μια ερωτησουλα.....το piercing στο αυτι (στο πανω μερος εννοειται) ποναει πολυ? υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα μολυνσεως? γιατι σκεφτομαι να κανω μια τρυπουλα και εκει το καλοκαιρι ( εχω ηδη 3 σε καθε αυτι αλλα στο λοβο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
hello guys :)......εχω μια ερωτησουλα.....το piercing στο αυτι (στο πανω μερος εννοειται) ποναει πολυ? υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα μολυνσεως? γιατι σκεφτομαι να κανω μια τρυπουλα και εκει το καλοκαιρι ( εχω ηδη 3 σε καθε αυτι αλλα στο λοβο)
https://www.piercing-fashion.com/images/div/ohr-cartilage.jpg
Αν εννοείς την τρύπα στο πτερύγιο,πάνω,μπορώ να πω πως,ναι,πονάει λίγο,κυρίως την ώρα που γίνεται η τρύπα.Αμελητέο πόνο είχα και για δυο περίπου μέρες μετά,αλλά έπειτα ήταν μια χαρά.
Όσον αφορά τώρα την πιθανότητα μόλυνσης,αν τηρούνται οι κανόνες υγιεινής(καθαρισμός με οινόπνευμα και τα σχετικά),με την προϋπόθεση ότι την κάνεις σε επαγγελματία,δεν τίθεται θέμα.:)
https://www.piercing-fashion.com/images/div/ohr-cartilage.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicoleta1994

Νεοφερμένος

Η Νικολετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
αχ ωραιααααααα :) ευχαριστω πολυυυυυ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tz...tz...

Νεοφερμένος

Η tz...tz... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ξέρετε μήπωσ αν πρέπει να έχω ειδική βελόνα για να ανοίξω τρύπα στο αυτί μου???αν ναι που θα τη βρω??:baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top