Piercing

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Οχι χαχα,δεν φοραω σκουλαρηκι,Δε μ'αρεσει σε αγορι το σκουλαρηκι.Αλλα οχι και γκει.Παλια λεγαν γκει αυτους που φοραγαν γενικως,τωρα λενε αυτους που χουν μονο στο δεξι και αυτο που εχει στη γλωσσα ειναι νορμαλ ξερω γω(οννοω νοητω) ,για αγορι παντα ε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maniana

Νεοφερμένος

Η Άννα-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Άμα έχει και στα 2 αύτια τι είναι ? Bi ?? Να το ψάξουμε :P

M@λ@κίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Χαζαμαρες λετε. Ειναι σαν και αυτο που ελεγε η γιαγια μου, να μην φοραω αλυσιδα ή βραχιολι στο ποδι, γιατι αυτα τα φορανε οι λεσβιες. Ετσι πηγαινε παλαια.:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Χαζαμαρες λετε. Ειναι σαν και αυτο που ελεγε η γιαγια μου, να μην φοραω αλυσιδα ή βραχιολι στο ποδι, γιατι αυτα τα φορανε οι λεσβιες. Ετσι πηγαινε παλαια.:/

Μονό που αυτό άμα ρωτήσεις μια Λεσβία θα σε βρίσει, ενώ αυτό με το σκουλαρίκι άμα ρωτήσεις έναν gay θα σου πει ναι. Έχει μια "μικρή" διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.



"To Piercing προκαλεί το θάνατο"


"Τον κώδωνα του κινδύνου για τα σκουλαρίκια στη γλώσσα κρούουν οι ειδικοί, που ανακάλυψαν ότι το piercing μπορεί να οδηγήσει ακόμα και στο θάνατο.
Και αυτό επειδή το τρύπημα της γλώσσας μπορεί να οδηγήσει στην εμφάνιση αποστημάτων στον εγκέφαλο, τα οποία ενδέχεται να επιφέρουν το μοιραίο.
"Arcihives of Neurology" αναφέρεται η περίπτωση ενός 22χρονου άνδρα που πέθανε μετά την εμφάνιση πολλαπλών αποστημάτων στον .....







εγκέφαλο, λίγες εβδομάδες μετά την τοποθέτηση σκουλαρικιού στη γλώσσα του.
Οι Ισραηλινοί γιατροί που περιέθαλψαν τον άτυχο άνδρα προειδοποιούν ότι η μόλυνση από το σκουλαρίκι μπορεί να εξαπλωθεί στο αίμα και να φτάσεις στον εγκέφαλο.
Οι ειδικοί υποστηρίζουν ότι έτσι και αλλιώς θα πρέπει να σκεφτόμαστε πολύ σοβαρά πριν προχωρήσουμε σε μια τέτοια απόφαση, αφού αν και δεν οδηγεί συχνά στο θάνατο, το σκουλαρίκι στη γλώσσα προκαλεί τραυματισμούς στα δόντια και στοματικές μολύνσεις, ενώ - λιγότερο συχνά - καρδιολογικά προβλήματα.
"Υπάρχουν πολλές πιθανές επιπλοκές, που μπορεί να είναι από πόνο μέχρι οίδημα ή σπασμένα δόντια. ' Όσοι έχουν σκουλαρίκι στη στοματική κοιλότητα μπορεί επίσης να εμφανίσουν υποχώρηση των ούλων ή αιμορραγίες" προσθέτει ο καθηγητής Ντέιμαν Γόλμσέι, επιστημονικός σύμβουλος του Βρετανικού Οδοντιατρικού Συλλόγου, συστήνοντας την αποφυγή των σκουλαρικιών στο στόμα."

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
"Pierce a new hole,if hell was "in" you'd give your soul."

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twisted

Νεοφερμένος

Η twisted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Γιατι ολοι λενε τη συνηθισμενη μ@κ@κια :

αγορι+σκουλαρικι στο δεξι αυτι = gay

τωρα αυτο που στεκει??

Ναι αυτο πραγματι ειναι μεγα χαζομαρα , ενα σκουλαρικι δν καθοριζει τι εισαι κλπ . Παντως δεν ξερω αλλα εκνευριζομαι οταν βλεπω αγορι με σκουλαρικι στ αυτι.Αμα θελει ενα αγορι να κανει piercing γιατι να μην κανει medusa , η το ακριβως αντιθετο το labret , η tragus , η septum. Βσκ το medusa ειναι λιγο τραβιγμενο αλλα αυτα πανε αναλογα με το ολο στυλ του ατομου και το γουστο του φυσικα.Το septum επισης αν καποιος δεν θελει να το δουν οι γονεις του μπορει να τ "κρυψει" γυρνωντας το προς τα μεσα .
Τεσπ ξεφυγα λιγο απο το θεμα , εγω εχω labret , monroe & sternum κ θελω να κανω septum & hips . Πιστευω οτι οποιος κανει ενα μετα κολλαει και θελει και αλλα , δηλαδη σαν αυτο που λενε για τα τατουαζ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Ναι αυτο πραγματι ειναι μεγα χαζομαρα , ενα σκουλαρικι δν καθοριζει τι εισαι κλπ . Παντως δεν ξερω αλλα εκνευριζομαι οταν βλεπω αγορι με σκουλαρικι στ αυτι.Αμα θελει ενα αγορι να κανει piercing γιατι να μην κανει medusa , η το ακριβως αντιθετο το labret , η tragus , η septum. Βσκ το medusa ειναι λιγο τραβιγμενο αλλα αυτα πανε αναλογα με το ολο στυλ του ατομου και το γουστο του φυσικα.Το septum επισης αν καποιος δεν θελει να το δουν οι γονεις του μπορει να τ "κρυψει" γυρνωντας το προς τα μεσα .
Τεσπ ξεφυγα λιγο απο το θεμα , εγω εχω labret , monroe & sternum κ θελω να κανω septum & hips . Πιστευω οτι οποιος κανει ενα μετα κολλαει και θελει και αλλα , δηλαδη σαν αυτο που λενε για τα τατουαζ:P


Τι λέει το άτομο;Τι είναι όλα αυτά;Τρωγωνταί; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Ναι αυτο πραγματι ειναι μεγα χαζομαρα , ενα σκουλαρικι δν καθοριζει τι εισαι κλπ . Παντως δεν ξερω αλλα εκνευριζομαι οταν βλεπω αγορι με σκουλαρικι στ αυτι.Αμα θελει ενα αγορι να κανει piercing γιατι να μην κανει medusa , η το ακριβως αντιθετο το labret , η tragus , η septum. Βσκ το medusa ειναι λιγο τραβιγμενο αλλα αυτα πανε αναλογα με το ολο στυλ του ατομου και το γουστο του φυσικα.Το septum επισης αν καποιος δεν θελει να το δουν οι γονεις του μπορει να τ "κρυψει" γυρνωντας το προς τα μεσα .
Τεσπ ξεφυγα λιγο απο το θεμα , εγω εχω labret , monroe & sternum κ θελω να κανω septum & hips . Πιστευω οτι οποιος κανει ενα μετα κολλαει και θελει και αλλα , δηλαδη σαν αυτο που λενε για τα τατουαζ:P

Ναι. Εγώ πιστεύω πως κάνετε τόσα πολλά για να είστε "διαφορετικοί" και για να το παίξετε κάποιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Μαζι σου.piercing εδω,piercing εκει,piercing παρακει.σα χαρακτηρας απο βιντεο game...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Θελω να κανω tragus.
Ποναει?
Ακουσα οτι τρεχει λιγο αιμα.
:emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Δε θα το κανα αμα ημουν στην ηλικια σου Αρτεμακι :)
Εχεις καιρο να τα κανεις ...
γιατι βιαζεσται ολοι απο τα 13-14 να κανετε εξαλλα πραματα και να αγγιξετε τη διαφορα?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Θελω να κανω tragus.
Ποναει?
Ακουσα οτι τρεχει λιγο αιμα.
:emm:


Πρόσφατα πήγα με μια φίλη μου για να κάνει και μπορώ να πω ότι την πόνεσε αρκετά(όχι ότι κοίταζα κιόλας την ώρα που έκανε την τρύπα-παρόλο που υποτίθεται ότι με έσυρε για συμπαράσταση:P).Αίμα πάντως δεν έτρεξε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twisted

Νεοφερμένος

Η twisted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
δεν κανεις ενα piercing για να σε δουν οι αλλοι αλλα γιατι σου αρεσει. τουλαχιστον για εμενα αυτο ισχυει . μην τουσ βαζεις ολους στην ιδια κατηγορια . μερικοι το κανουν για να διαφοροποιηθουν , αλλα ξαναλεω οχι ολοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Α, οκ. Εσύ δηλαδή γιατί το έκανες; Για μόδα δεν τον έκανες; Αν δεν είχαν τόσοι δεν θα έκανες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twisted

Νεοφερμένος

Η twisted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
καμια σχεση , απλα ασχολουμαι πολυ με διαφορα "fetish" , και γενικως με οτι μου κινησει το ενδιαφερον . αν κανω κατι οπως τα παραξενα κουρεματα που προτημω συνηθως οπως και η μουσικη που ακουω και ολα , τα κανω γιατι με "εκφραζουν" και μου αρεσουν . δεν το κανω για μοδα πχ το sternum π εχω τ εκανα πριν 3 βδομαδες , και μονο οι γονεις μου και αυτος που μου το εκανε το ξερουν , δεν το κανω για να δειξω κατι στους αλλους ουτε και για επιδειξη . απλα μου αρεσουν .
αν κρινω απο το επιθετικο σου υφος σε τσατιζει να βλεπεις ατομα με πολλα piercings κλπ . αλλα και μενα γιατι κανουν οτι βλεπουν απλα για να τραβιξουν προσοχη , κοινως ποζερια αλλα τεσπα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Καθόλου δεν με εκνευρίζουν. Ίσα, ίσα που κάποια μου αρέσουν κιόλας.
Δε νομίζω πως ο όρος fetish ταιριάζει σε αυτήν την περίπτωση. Και δεν είμαι από τα άτομα που κατακρίνουν ότι περίεργο δουν. Κι εμένα μου αρέσουν περίεργα πράγματα.
Αλλά πλέον όλοι έχουν piercing και υπάρχει ανταγωνισμός για το ποιος θα έχει τα περισσότερα και τα καλύτερα. Τώρα, αν δεν είσαι έτσι, μπράβο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Κατ' εμέ, η προσέγγισή σου, είναι απαραδεκτη. Τους βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι, και χαρακτηρίζεις τα άτομα υποβιβασμένα, γιατί? Επειδή έβαλαν ένα σκουλαρίκι, η χτύπησαν ένα τατουάζ? Όπως πολύ σωστά ειπώθηκε, όλα αυτά, οι διάφοροι τρόποι διακόσμησης του σώματος, αποτελούσαν και αποτελούν χαρακτηριστικά πολιτισμών, και δε μπορώ να καταλάβω γιατί τους υποβιβάζεις, με κριτήριο αυτό, δηλαδή το piercing ή το τατουάζ...

Επειδή θεωρείται ταμπού? Μα είναι δικαίωμα του καθενός, να κάνει ότι θέλει με το σώμα του, να κάνει ότι θέλει ως προς τον ίδιο, για να ενταχθεί, αν εκείνος νομίζει ότι πράττει σωστά, σε μια ομάδα, που θα τον χαρακτηριζει, με οποιονδήποτε τρόπο.

Σε κάποιους αρέσει πολύ, είναι εθισμένοι στη βελόνα και στον πόνο που προκαλεί, σε αυτήν την περίπτωση, το πρόβλημα είναι παθολογικό, δε βλέπω κάπου προσπάθεια επίδειξης...

Κι εγώ αντιτίθεμαι στην όλη διαδικασία, γιατί πολύ απλά, θεωρώ ότι υπάρχουν και άλλοι τρόποι για να εκφραστεις, να κάνεις κάτι ξεωριστό για τον εαυτό σου, να δοκιμάσεις μια αλλαγή σε οποιονδήποτε τομέα της ζωής σου, αλλα αν κάποιους τους ικανοποιεί, και μάλιστα αν μια τέτοια διαδικασία αποτελεί χαρακτηριστικό πολιτισμών, χαρακτηρισμοί του στυλ, "ούγκα ούγκα" και χίππηδες, νομιζω θα έπρεπε να λείπουν.

Mη το ταίζεις μωρέ το τρολλ. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twisted

Νεοφερμένος

Η twisted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
απλα η "επιθεση" σου πιστευα οτι ειχε αυτο σαν λογο .
τεσπ αυτα xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top