Piercing

sokolatina_kat

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
εγώ θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση. Εάν ένα κορίτσι φοράει σκουλαρίκι ψηλά στο αυτί για 7 χρόνια και αποφασίσει να το βγάλει αλλα θέλει μαζι να κλεισει και εντελός η τρύπα να μη φαίνεται καθόλου πόσο καιρό παίρνει να κλήσει?? Υπάρχει ελπίδα να γίνει το αυτί όπως πρώτα η να τη πάρω νά της κάνω λέιζερ να υσυχάσω??? Το λέιζερ είναι επικύνδινο σε τέτοιες περιπτώσεις??

Εχω 13 τρυπες στα αυτια μου εδω και 4 χρονια!Στις 7 απο αυτες εχω να βαλλω περιπου 2 χρονια σκουλαρικι. Πριν περιπου 2 εβδομαδες δοκιμασα να βαλλω και ηταν ολες ανοιχτες!Αλλα οι τρυπες ψηλα στο αυτι κλεινουν πιο ευκολα αν φορας μεγαλο σκουλαρικι. Ουτος ή αλλως το σημαδι που αφηνει ενα σκουλαρικι ειναι παρα πολυ μικρο και σπανια φαινεται!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εχω 13 τρυπες στα αυτια μου εδω και 4 χρονια!Στις 7 απο αυτες εχω να βαλλω περιπου 2 χρονια σκουλαρικι. Πριν περιπου 2 εβδομαδες δοκιμασα να βαλλω και ηταν ολες ανοιχτες!Αλλα οι τρυπες ψηλα στο αυτι κλεινουν πιο ευκολα αν φορας μεγαλο σκουλαρικι. Ουτος ή αλλως το σημαδι που αφηνει ενα σκουλαρικι ειναι παρα πολυ μικρο και σπανια φαινεται!! ;)

μα και εγώ αυτό αναρωτήθηκα. Τι πειράζει ένα τόσο μικρό σημαδάκι? Να ήταν στο πρόσωπο να πω οκ, αλλά στο αυτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sokolatina_kat

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
μα και εγώ αυτό αναρωτήθηκα. Τι πειράζει ένα τόσο μικρό σημαδάκι? Να ήταν στο πρόσωπο να πω οκ, αλλά στο αυτι?

Ουτος ή αλλως οι τρυπες στο προσωπο κλεινουν πολυ γρηγορα. Υπερβολικα πολυ γρηγορα ομως......:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πάντως αυτό με το κλείσιμο της τρύπα, με απασχολεί και εμένα. Ήθελα να κάνω τρύπα στη μύτη, να βάλω κάνα διαμαντάκι, ΑΛΛΑ ήμουν σίγουρη ότι κάποια στιγμή θα to βαριόμουν, και σκεφτόμουν ότι θα έμενε η τρύπα, κι αν κρίνω από μια φίλη μου που ήθελε να τη κλείσει, της έμεινε ένα απαίσιο σημάδι :S

Δηλαδή εκτός από τον πόνο, είναι και το άγχος του σημαδιού. Τς τς :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πάντως αυτό με το κλείσιμο της τρύπα, με απασχολεί και εμένα. Ήθελα να κάνω τρύπα στη μύτη, να βάλω κάνα διαμαντάκι, ΑΛΛΑ ήμουν σίγουρη ότι κάποια στιγμή θα to βαριόμουν, και σκεφτόμουν ότι θα έμενε η τρύπα, κι αν κρίνω από μια φίλη μου που ήθελε να τη κλείσει, της έμεινε ένα απαίσιο σημάδι :S

Δηλαδή εκτός από τον πόνο, είναι και το άγχος του σημαδιού. Τς τς :pfff:
Για τη μύτη έχω ακούσει από πολλούς ότι ακόμα και μία μέρα να το βγάλεις θα κλείσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μωρέ δεν είπα ότι δε θα κλείσει, αλλά μένει σημάδι και φαίνεται άσχημα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Ουτος ή αλλως οι τρυπες στο προσωπο κλεινουν πολυ γρηγορα. Υπερβολικα πολυ γρηγορα ομως......:/:

το ότι κλείνουν κλείνουν, αφήνουν όμως και σημάδι αν τις έχεις καιρό... εκτός απο τη μύτη που πραγματικά σε όσους έχω δει πρέπει να το προσέξεις πολύ για να καταλάβεις ότι είχαν τρύπα. Είναι νομίζω απο τα μόνα σημεία του προσώπου που το σημάδι εξαφανίζεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά είμαι φαν..Έχω 9 τρύπες στα αυτιά (4 στο ένα και 5 στο άλλο),στη γλώσσα,δύο στη μύτη και παλιά είχα και στα χείλια αλλά έκανε οίδημα και το έβγαλα.Κατά τ'άλλα φαίνεται ο οργανισμός μου να αποδέχεται καλά κάτι τέτοιες παρεμβάσεις..!Δε θεωρώ κακό κάποιος να κάνει τρύπες αρκεί να είναι υπεύθυνος γιατί δεν παύει να'ναι πληγές στο σώμα που θέλουν συνεχώς φροντίδα μέχρι να επουλωθούν.Ακόμα και η τρύπα στα αυτιά αν δεν καθαρίζεται μέχρι να επουλωθεί,μπορεί να κάνει μεγάλο πρόβλημα.Όσο για τα σημάδια που πολλοί φοβούνται,προσωπικά παρά το οίδημα και γενικά την μεγάλη πληγή που έκανε το σκουλαρίκι στα χείλια,δεν έμεινε τίποτα απολύτως!Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι καμία τρύπα δεν πρόκειται να απαιτεί αισθητική παρέμβαση εκτός βέβαια και αν μιλάμε για το στρετσιν που σίγουρα δεν πρόκειται το μέρος του σώματος που επιλέξαμε να επουλωθεί!Και φυσικά είναι απαίσιο και αισθητικά.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να επιλέξει να κάνει κάτι τέτοιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά είμαι φαν..Έχω 9 τρύπες στα αυτιά (4 στο ένα και 5 στο άλλο),στη γλώσσα,δύο στη μύτη και παλιά είχα και στα χείλια αλλά έκανε οίδημα και το έβγαλα.Κατά τ'άλλα φαίνεται ο οργανισμός μου να αποδέχεται καλά κάτι τέτοιες παρεμβάσεις..!Δε θεωρώ κακό κάποιος να κάνει τρύπες αρκεί να είναι υπεύθυνος γιατί δεν παύει να'ναι πληγές στο σώμα που θέλουν συνεχώς φροντίδα μέχρι να επουλωθούν.Ακόμα και η τρύπα στα αυτιά αν δεν καθαρίζεται μέχρι να επουλωθεί,μπορεί να κάνει μεγάλο πρόβλημα.Όσο για τα σημάδια που πολλοί φοβούνται,προσωπικά παρά το οίδημα και γενικά την μεγάλη πληγή που έκανε το σκουλαρίκι στα χείλια,δεν έμεινε τίποτα απολύτως!Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι καμία τρύπα δεν πρόκειται να απαιτεί αισθητική παρέμβαση εκτός βέβαια και αν μιλάμε για το στρετσιν που σίγουρα δεν πρόκειται το μέρος του σώματος που επιλέξαμε να επουλωθεί!Και φυσικά είναι απαίσιο και αισθητικά.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να επιλέξει να κάνει κάτι τέτοιο!

δύο στη μύτη? sounds pretty weird! στο χείλος πόσο καιρό την είχες και δεν άφησε σημάδι...? Επίσης εξαρτάται και απο τον οργανισμό του καθενός. Έχω δει σημάδια που κάνουν μπαμ, και άλλα που σχεδόν εξαφανίζονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
δύο στη μύτη? sounds pretty weird! στο χείλος πόσο καιρό την είχες και δεν άφησε σημάδι...? Επίσης εξαρτάται και απο τον οργανισμό του καθενός. Έχω δει σημάδια που κάνουν μπαμ, και άλλα που σχεδόν εξαφανίζονται!

Ναι,δύο στην ίδια πλευρά,ένα κρικάκι και ένα διαμαντάκι πιο δίπλα.Καθόλου αντιαισθητικό,believe me.
Στα χείλια το είχα 1 μήνα και κάτι.Είχε κάνει κάτι σα φούσκα με πύο γύρω γύρω και όταν τον πρώτο μήνα πήγα να μου αλλάξουν σκουλαρίκι χειροτέρεψε.Αργότερα έβγαλα κάτι σαν άφθες στο εσωτερικό του στόματος,κοντά στο κούμπωμα ενώ απέξω γύρω από το σκουλαρίκι το δέρμα είχε κάνει σα λακουβίτσα με πύο.Ε τελικά το έβγαλα..Η περιοχή του στόματος είναι η πιο ευαίσθητη και μου φάνηκε πολύ παράξενο αφού με τη γλώσσα δεν είχα κανένα πρόβλημα.Έχεις πάντως απόλυτο δίκιο,κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός..Αλλά πραγματικά είμαι σε μια παρέα με τα πιο παράξενα piercings και ποτέ μα ποτέ δεν είδα να μένει σημάδι που να απαιτεί αισθητική παρέμβαση.Το μόνο που πιθανόν να αφήσει σημάδι είναι στο φρύδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Konstans29185
Εμφάνιση spoiler
καλα ενταξει ελεος...!! σιχαμα κατανταει πια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Ναι,δύο στην ίδια πλευρά,ένα κρικάκι και ένα διαμαντάκι πιο δίπλα.Καθόλου αντιαισθητικό,believe me.
Στα χείλια το είχα 1 μήνα και κάτι.Είχε κάνει κάτι σα φούσκα με πύο γύρω γύρω και όταν τον πρώτο μήνα πήγα να μου αλλάξουν σκουλαρίκι χειροτέρεψε.Αργότερα έβγαλα κάτι σαν άφθες στο εσωτερικό του στόματος,κοντά στο κούμπωμα ενώ απέξω γύρω από το σκουλαρίκι το δέρμα είχε κάνει σα λακουβίτσα με πύο.Ε τελικά το έβγαλα..Η περιοχή του στόματος είναι η πιο ευαίσθητη και μου φάνηκε πολύ παράξενο αφού με τη γλώσσα δεν είχα κανένα πρόβλημα.Έχεις πάντως απόλυτο δίκιο,κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός..Αλλά πραγματικά είμαι σε μια παρέα με τα πιο παράξενα piercings και ποτέ μα ποτέ δεν είδα να μένει σημάδι που να απαιτεί αισθητική παρέμβαση.Το μόνο που πιθανόν να αφήσει σημάδι είναι στο φρύδι.

στη γλωσσα το σκεφτομαι να κανω αλλα αγαπάω πολύ τα δόντια μου για να τα ταλαιπωρήσω με ενα κοσμημα να χτυπαει όλη την ώρα επάνω τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εμενα μ'αρεσει παρα πολυ στο σημειο του αυτιου που εχει ενα μικρο μπιρπιλακι(απο τη δεξια πλερα του αυτιου ).Δεν ξερω πώς λεγεται ακριβως ,αλλα μ'αρεσει παρα πολυ εκει.Και στο φρυδι ολους .Τρυπα στο φρυδι μ'αρεσει να βλεπω περισσοτερο σε αγορια παρα σε κοριτσια.Πιο καλα σαν να τους πηγαινει.:hmm:Για το πρωτο σημειο που αναφερω(ελπιζω να καταλαβατε ποιο)θα θελα πολυ να κανω ,αλλα φοβαμαι μηπως εχουμε επιπλοκες ,μηπως δηλαδη ειναι επικινδυνο το συγκεκριμενο μερος.

Γενικα παντως δεν εχω κανενα προβλημα με τα piercings και με οποιον κανει.Προσωπικα δεν εχω κανει μια τρυπουλα στο καθε αυτι εχω ,αλλα δε φοραω καν σκουλαρικια οποτε ...Αλλα ειλικρινα αμα εχει καποιος δεν σημαινει πια (τουλαχιστον στις μερες μας) οτι ειναι κανας αληταρας και και και...Απλα τρυπουλες ειναι και πολλες φορες εχουμε και πολυ καλο αισθητικο αποτελεσμα (αν εξαιρεσουμε περιπτωσεις οπως το spoiler της
Konstans29185 και αλλα παρομοια).

Επισης ,το θεμα με τις τρυπες δεν ειναι οτι μολις κανεις θα παθεις κατι,αλλα υπαρχει φοβος για αργοτερα γιατι αμα ο αλλος σου χτυπησει κανα νευρο μετα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Χαρά αυτό?

Εγώ εκεί θέλω ένα:redface:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Χαρά αυτό?

Εγώ εκεί θέλω ένα:redface:.

μαλλον αυτό λέει... τράγος λέγεται το σημειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Ναι εκει παιδια.Πολυ μ'αρεσει.Σε αυτον/αυτην δεν μ'αρεσει το σκουλαρικι ομως. :hehe:Αλλα ναι,εκει.
Ακους εκει τραγος.Κοιτα τι μαθαινει κανεις.Ευχαριστω ομως για την διευκρινηση domenico.:)Λετε να 'ναι επικινδυνο εκει;Νταξει εχουν κανει πολλα ατομα εκει θα μου πειτε ,αλλα νταξει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

w1n5t0n

Δραστήριο μέλος

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 442 μηνύματα.
μην περιμενεισ να σου πουν εκει που θα πας για να το κανεις εκει θα σε παροτρινουν κια σ το 50% ειναι θανατηφορο (λεω τώρα δεν ξερω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jay18

Νεοφερμένος

Η jay18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Ναι εκει παιδια.Πολυ μ'αρεσει.Σε αυτον/αυτην δεν μ'αρεσει το σκουλαρικι ομως. :hehe:Αλλα ναι,εκει.
Ακους εκει τραγος.Κοιτα τι μαθαινει κανεις.Ευχαριστω ομως για την διευκρινηση domenico.:)Λετε να 'ναι επικινδυνο εκει;Νταξει εχουν κανει πολλα ατομα εκει θα μου πειτε ,αλλα νταξει .

Ναι,ονομαζεται tragus

Εχω 3 φιλους που εχουν τρυπα εκει,1 αγορι και 2 κοριτσια,και δεν τους εχει δημιουργησει κανενα προβλημα.Μαλιστα ειχα ακουσει οτι ποναει πολυ και για αρκετες μερες,αλλα και οι 3 μου ειπαν οτι ηταν σαν να κανουν τρυπα στο λοβο (τιποτα δηλαδη)

Και εγω θελω να κανω εκει... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ναι,ονομαζεται tragus

Εχω 3 φιλους που εχουν τρυπα εκει,1 αγορι και 2 κοριτσια,και δεν τους εχει δημιουργησει κανενα προβλημα.Μαλιστα ειχα ακουσει οτι ποναει πολυ και για αρκετες μερες,αλλα και οι 3 μου ειπαν οτι ηταν σαν να κανουν τρυπα στο λοβο (τιποτα δηλαδη)

Και εγω θελω να κανω εκει... :whistle:

Δεν υπάρχει περίπτωση να κουφαθείς ή κάτι τέτοιο ε; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top