Piercing

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Μια χαρά είμαι φιλαράκο, άμα δεν καταλαβαίνεις τι λέω πρόβλημα σου. Φαντάσου να γεννιόσουνα σε τριτοκοσμική χώρα να δούμε αν θα έκανες τίποτα από τα παραπάνω. Βεβαίως η δύναμη της διαφήμισης μπορεί να επιρεάσει και αυτές τις χώρες.



Άμα για σένα μαζοποίηση και κομφορμισμός είναι άγνωστες λέξεις ή άσχετες επί του θέματος, τι να σου πω, λίγοι είναι οι άνθρωποι στις μέρες μας που δεν πέρνουν το σχήμα του "δοχείου" στο οποίο τους βάζουν...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Καλά τώρα μου ποστάρεις μια φυλή με piercing? μάλλον δεν το έπιασες το νόημα. Εννοώ τα παιδιά που δεν έχουν καν να φάνε, που ψοφάνε λόγω πείνας, που δεν έχουν καν την έγνοια να σκεφτούν άλλα πράγματα, ούτε για αξεσουάρ, ούτε για θρησκευτικές τελετές (ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο κάνει η παραπάνω φυλή). Που το μόνο που έχουν κατά νου τους είναι άμα θα φάνε την επομένη ή θα μείνου πάλι νηστικά. Ίσως να το είπα και εγώ λάθος λέγοντας τριτοκοσμικές (γιατί και στην χώρα μας να αναφερθώ πάλι η κοινωνική ανισότητα είναι μεγάλη μεταξύ των κατοίκων της). Αλλά η αλήθεια να λέγεται, το piercing έχει γίνει μόδα στις μέρες μας, στον κόσμο μας. Καλά τόσα πράγματα τα κάνουμε λόγω μόδας αύτο σας μάρανε? Όλοι θύματα μόδας, λίγο ή πολύ, καθώς και υπερκαταναλωτισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Όλοι θύματα μόδας, λίγο ή πολύ, καθώς και υπερκαταναλωτισμού.

...και μετά κάποιοι αρχοντοχωριάτες "φιλελεύθεροι" μιλάνε για ελευθερία, όταν πάσχουν από εξάρτηση μόδας, καταναλωτισμού και υλισμού, όταν είναι δέσμιοι των καταναλωτικών αναγκών τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
...και μετά κάποιοι αρχοντοχωριάτες "φιλελεύθεροι" μιλάνε για ελευθερία, όταν πάσχουν από εξάρτηση μόδας, καταναλωτισμού και υλισμού, όταν είναι δέσμιοι των καταναλωτικών αναγκών τους
Πες τα... τι ειρωνεία εεε??? Δεν είναι όμως όλοι έτσι ;)...

...

Μην βγαίνουμε και από το θέμα τώρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
απλά αυτήν την παρέμβαση είπα να κάνω...
δεν θα βγούμε offtopic :P

αναφέρθηκα ως εξής: «...και μετά κάποιοι αρχοντοχωριάτες...»
αποφεύγοντας την γενίκευση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
λατρευω τσ pink floyd. . .στο wall(μιασ κ τ πιασαμε)δν ειναι τρομερη η αισθηση οταν ακους το is there anybd out there?νομιζω οτι ειναι τοσο μαγικο
λεω να κανω μεσα στ καλοκαιρι ενα piercing στη μυτη. . .λεει?
αλλα δν εχω καταλαβει κλα μ πιστολακι η μ βελονα ειναι το "σωστο"??
NAI είναι :whistle: !!!
αν και εμένα το πιο μαγικό τραγουδι τους είναι το comfortably numb...
Y.Γ. Τόσα άσχετα comment αχ αχ αχ :P ;) xD

Πόσο γελάω από κάτι τέτοιες απόλυτες απόψεις παιδιών γυμνασίου:PΚαι ακόμα πιο πολύ γελάω όταν τα ίδια άτομα τρυπιούνται αβέρτα στο λύκειο:D
Ναι και εγώ γελάω που κάποιοι λένε ότι δεν θα καπνίσουν και τελικά το κάνουν... Λίγα άτομα καταφέρνουν να έχουν σταθερές ιδέες. Οι άλλοι παρασύρονται, όπως και εσύ. Σε λίγο καιρό θα κάνουμε και πιρσινγκ στα κατοικίδια μας να βγάλουν και λίγο παραπάνω λεφτά

Συμφωνώ εντελώς. Από μια κοπέλα 2 πράγματα δε θελω. Να καπνίζει και να τρυπιέται.
Να σε απατά ?? :D:P :clapup:

Διαβάζωντας όλα τα μηνύματα θέλω να πω τα εξίς... εκτός του γελοίου καθηγητή που μπήκε και έγραψε ότι τα piercing σε υποβιβάζουν και σε χίπιδες και τουρκο-πακιστανούς δεν θυμάμαι και εγώ τι είπε, και άλλες μ@κ@κίες κατακρίνοντας το... (και τι είναι ο τουρκο-πακιστανός? κατώτερο είδος? το σόι σου είναι κατώτερο είδος ρατσίστη... Ακραίως τύπος) _τα εξίς
Αυτό που δεν στέκει είναι ότι λέτε πως η μόδα και η αρεσκεία είναι δυο διαφορετικά πράγματα:confused:. Πάρα πολλοί είπαν ότι το κάνουν γιατί τους αρέσει και όχι λόγω μόδας τονίζοντας το συνεχώς. Ο λόγος που το λέμε είναι γιατί δεν θέλουμε να νιώσουμε θύματα μιας μαζοποίησης. Κι όμως, όσοι το κάνουν το κάνουν λόγω μόδας, γιατί τους αρέσει αύτο. Τους αρέσει να το βλέπουν, ίσως και να θέλουν να το κάνουν. Δεν βλέπω πρόβλημα σε αυτό. ΌΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΘΥΜΑΤΑ σε αυτά που μας πουλάνε, λίγο ή πολύ. Το να το παρουσιάζεις αλλιώς (επειδή μου αρέσει και όχι λόγω μόδας) :whatever: είναι απλά μια δικαιολογία. Το piercing έχει γίνει επιστήμη λόγω της εμπορικότητας του!!!
Ύστερα θέλω να αναφερθώ στο κορίτσι που από 2 χρονών ήθελε να κάνει piercing. Λέτε να το ήθελε λόγω κρίσης της? Τα παιδάκια δεν θέλουν τα παιχνίδια που βλέπουν στην TV? Εγώ πάντως σαν παιδί ήθελα και εγώ παιχνίδια (ακριβοπληρώνοντας οι γονείς μας) δεν με κατηγορώ, αλλά κάποτε πρέπει να ξυπνήσουμε, να καταλάβουμε τι μας κάνουνε, να μην λέμε ναι σε όλα. Όπως ξαναείπα, ΌΛΟΙ τείνουμε να πάρουμε το σχήμα του "δοχείου" στο οποίο μας τοποθετούν. Λίγο ή πολύ, ανάλογα με το "ιξώδες" μας (δλδ με το πόσο εύκολα ή δύσκολα μαζοποιείται κάποιος). Δυστυχώς τα κορίτσια είναι πιο εύκολα στο να παρασυρθούν, και λέω δυστυχώς γιατί μετά εμείς τα αγόρια την πληρώνουμε ;) :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Αρτεμάκι με 'γεια! :D :D
Είμαστε ασορτί τώρα! :D (αλήθεια στο δεξί ή στ' αριστερό το έκανες?)

Σκέφτομαι να κάνω και στη μύτη, είναι υποχρεωτικό το πρώτο σκουλαρίκι που σου βάζουν να είναι ψιλομεγάλο;

Eυχαριστωωω.:D
Ναιι.:D (Στο δεξι.Εσυ σε ποιο το εχεις?)


Η κολλητη μου παντως που εκανε δεν της εβαλαν μεγαλο.
Ισα ισα που ηταν και μικρο και μια χαρα.Τωρα εξαρταται και που θα πας να σου την κανουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
ναι ομως εγω κανω με πιστολακι στη μυτη :D
:worry:
τι να σου πω...
εγω παντως ειμαι κατα των πιστολακιων ακομα και στο αυτι...:/:
θα σου προτεινα παντως, αν και οταν την ξανανοιξεις να την ανοιξεις με βελονα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Eυχαριστωωω.:D
Ναιι.:D (Στο δεξι.Εσυ σε ποιο το εχεις?)


Η κολλητη μου παντως που εκανε δεν της εβαλαν μεγαλο.
Ισα ισα που ηταν και μικρο και μια χαρα.Τωρα εξαρταται και που θα πας να σου την κανουν.

Κι εγώ στο δεξί. :D

Σε ποιο πήγατε; Αν θεωρείται διαφήμιση, στείλε pm. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli_10

Νεοφερμένος

Η elli_10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
κρικακι γινεται να βαλεις πανω στο μηνα..δεν χρειαζεται να περασει μεγαλο χρονικο διαστημα απο την μερα που εκανες το piercing.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Παιδιά δεν είχα την υπομονή φυσικά να διαβάσω όλα τα μηνύματα γι αυτό θα απαντήσω στο πρώτο...
Προσωπικά μου αρέσουν τα piercings... Έχω 7 τρύπες στ αυτιά και μία στη μύτη... Βέβαια έχω ανοίξει 3 φορές στο στομα και έχω ανοίξει κι άλλες 2-3 στ αυτιά.... Απλά θεωρώ ότι σε ορισμένα σημεία δεν είναι όμορφα... Δηλαδή όταν μιά κοπέλα έχει υπερβολικά πολλά σκουλαρίκια.. Κι όχι μόνο κοπέλα αλλα κ αγόρι... Έχω φίλη που είχε 18 τρύπες και ήθελα να κανει κι άλλες... Είχε 2 στη μύτη 2σ στα χείλια 1 υπογλώσιο και οι υπόλοιπες ήταν στ αυτιά.... Μόλις έκανε το υπογλώσιο μονλυνθηκε και αναγκάστικε να βγάλει τις περισσότερες... Τωρά ξανάνοιξε τρύπα κάτω από τη γλώσσα.. δεν δυμφωνώ προσωπικά... το θεωρώ υπερβολη...
Οσο για τους κρίκουσ στ μύτη που ανέφεραν κάποιοι... Έχω στη μύτη έχω και κρίκο και στρασάκι... Εχω 1 τρύπα αλλά φαίνεται σαν να φοράω 2 σκουαρίκια... προσωπικά μου αρέσει... Τα στρασάκια δεν πάνε σε όλες.. εγώ αν βγάλω τον κρίκο με το στασάκι θα φορέσω μπίλια.. Το συμπέρασμα με τα Piercings είναι ότι πρέπει αν βρείς κάτι που σου τεριάζει και που θα φαίνεται όμορφο πάνω σου αλλιώς μην το κάνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Οι πρώτοι προσβάλλουν τη νοημοσύνη μου,οι δεύτεροι την αισθητική μου.

Δεν θα περνάω από δίπλα σου για να μην προσβάλλεσαι! Σε διαβεβαιώ, Mr. Crowley.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
εγώ είμαι κατά του piercing και γενικά της παρέμβασης στο σώμα μας. Πρέμει να εκτιμήσουμε την πραγματική και φυσικιά μας ομορφιά... Φυσικά και το piercing γίνεται λόγω μόδας. Όποιος το αρνείται αυτό απλά θέλει να δικαιολογήσει τον εαύτο του. Δεν είναι όμως και τόσο κακό να ακολουθείς την μόδα όμως θα κάνεις ότι θες. Άμα δεν είχε εφευρεθεί το piercing σίγουρα δεν θα έκανε κανείς. Δεν μπορείς να ισχυριστείς ότι δεν ακολουθείς την μόδα αφού αυτό που θα κάνεις γίνεται στην κοινωνία μέσα στην οποία ζεις και σ' αρέσει που το βλέπεις. Είναι σαν να λες καπνίζω αλλά δεν νομίζω να είμαι καπνιστής. Αυτά σχετικά με την μόδα που μας ακούγεται άσχημο όταν μας λένε ότι είμαστε θύματα της, και θέλουμε να "λέμε" ότι δεν την ακολουθούμε... Κομφορμισμός:
starakia, vans, dc, wesc και δεν ξέρω τι άλλο φοράς? Άμα φοράς φυσικά και θα σου αρέσει πάνω σου. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να πεις ότι δεν γίνεσαι θύμα της μόδας. Ζούμε στην εποχή της μαζοποίησης, του κομφορμισμού. Η μόδα μας έχει επιβληθεί και θέλουμε να "λέμε" ότι δεν είμαστε παρεσυρμένοι αυτό είναι ηλίθιο. Κάνε το piercing αφού σου αρέσει και μην σε νοιάζει που παρασύρθηκες για ΑΛΛΗ μια φορά από την ΜΟΔΑ. Τόσα πράγματα μας τα επιβάλλει η μόδα και δεν λέμε τίποτα. ΜΗΝ κρύβεσαι πίσω από το δάκτυλό σου ισχυρίζοντας ότι δεν σε επηρέασε η π@λιο-ΜΟΔΑ

Και εγώ της ίδιας άποψης είμαι. Με το να τα λέμε όμως εδώ δε βγαίνει κάτι. Σα γιατός που είσαι γιατί δεν αισθηάζεσαι σε μια έρευνα για τις βλαβερές συνέπιες των Piering και tatoo??? Το piercing είναι εξίσου θανατηφόρο όπως και το κάπνισμα, που το καταλάβαμε μετά απο 40 χρόνια, ας βάλουμε άλλα τόσα για να καταλάβουμε και την επικυνδινότητα των Piercing. Η νεολαία έχει αλητέψει και οι περισσότεροι είναι παλαιόπαιδα. Τα σχολεία έχουν γίνει τατουατζήδικα και piercing studio, έλεγχος δεν υπάρχει. ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ. Ο νόμος περι υγείας σταμάτισε στο κάπνισμα ( λέμε τωρα ). Προσωπικός έχω ζήσει τον κύνδινο του piercing ακόμα και μετα απο 7 χρονια φορέματος, σε δικά μου άτομα. Όπως λοιπόν με το τσιγάρο δεν ξέρουμε πότε το κακκό θα χτυπίσει, έτσι και με τα piercing δεν ξέρουμε πότε θα πάθουν ζημιά. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ PIERCING ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΛΗΓΗ. Σου λένε επουλώθηκε όλα καλα, ΕΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΜΩΣ. Το να καταστρέφεις ένα άτομο για λίγα ευρώ είναι πολύ εύκολο. Το να διαλύσεις τον εαυτό σου είναι πάρα πολύ απλό. Πόσο κάνει να γίνει μια τρύπα??? Οταν πληρωθεί η μόδα με τη ζωη ( όπως έχουν συμβεί αρκετά τέτοια περιστατικά ) ίσως βάλουμε μυαλό πάνω σε αυτή τη μάστιγα που είναι όπως τα ναρκωτικά. ΚΑΙ Ο ΑΝΕΜΥΑΛΟΣ ΣΑ ΠΑΘΕΙ ΒΑΖΕΙ ΓΝΩΣΗ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Και εγώ της ίδιας άποψης είμαι. Με το να τα λέμε όμως εδώ δε βγαίνει κάτι. Σα γιατός που είσαι γιατί δεν αισθηάζεσαι σε μια έρευνα για τις βλαβερές συνέπιες των Piering και tatoo??? Το piercing είναι εξίσου θανατηφόρο όπως και το κάπνισμα, που το καταλάβαμε μετά απο 40 χρόνια, ας βάλουμε άλλα τόσα για να καταλάβουμε και την επικυνδινότητα των Piercing. Η νεολαία έχει αλητέψει και οι περισσότεροι είναι παλαιόπαιδα. Τα σχολεία έχουν γίνει τατουατζήδικα και piercing studio, έλεγχος δεν υπάρχει. ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ. Ο νόμος περι υγείας σταμάτισε στο κάπνισμα ( λέμε τωρα ). Προσωπικός έχω ζήσει τον κύνδινο του piercing ακόμα και μετα απο 7 χρονια φορέματος, σε δικά μου άτομα. Όπως λοιπόν με το τσιγάρο δεν ξέρουμε πότε το κακκό θα χτυπίσει, έτσι και με τα piercing δεν ξέρουμε πότε θα πάθουν ζημιά. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ PIERCING ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΛΗΓΗ. Σου λένε επουλώθηκε όλα καλα, ΕΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΜΩΣ. Το να καταστρέφεις ένα άτομο για λίγα ευρώ είναι πολύ εύκολο. Το να διαλύσεις τον εαυτό σου είναι πάρα πολύ απλό. Πόσο κάνει να γίνει μια τρύπα??? Οταν πληρωθεί η μόδα με τη ζωη ( όπως έχουν συμβεί αρκετά τέτοια περιστατικά ) ίσως βάλουμε μυαλό πάνω σε αυτή τη μάστιγα που είναι όπως τα ναρκωτικά. ΚΑΙ Ο ΑΝΕΜΥΑΛΟΣ ΣΑ ΠΑΘΕΙ ΒΑΖΕΙ ΓΝΩΣΗ
Εγώ είμαι κατά των piercing ακόμα και αν δεν είχαν καμία αρνητική επίπτωση... Γιατί απλά δεν είμαι μαλ@κας να γίνομαι θύμα μιας, χωρίς καθόλου λογική, μόδας. Διάβασε και εδώ να δεις κάποια ενδιαφέροντα πράγματα https://www.insideinfo.gr/article/4249/tattoo-piercing-kai-ugeiahttps://www.medlook.net/article.asp?item_id=1040 και εδώ https://www.medlook.net/article.asp?item_id=1040 γιατί αυτά που λες είναι αλήθεια...https://www.insideinfo.gr/article/4249/tattoo-piercing-kai-ugeia
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Ναι κατάλαβα... ποιος ο λόγος της ειρωνείας σε κάτι που είναι αλήθεια όμως?? Το ότι ειρωνευτήκατε είναι τραγική ειρωνεία:/:

εμ..ναι. δεν μπορώ να πάρω στα σοβαρά κάποιον που εξισώνει τα piercings με τα ναρκωτικά. sorry.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
εμ..ναι. δεν μπορώ να πάρω στα σοβαρά κάποιον που εξισώνει τα piercings με τα ναρκωτικά. sorry.

My feelings exactly,όταν ο άλλος βάζει στο ίδιο τσουβάλι piercings και κάπνισμα,λέει ότι τα σχολεία έχουν γίνει piercingομάγαζα και τα παιδιά έχουν..."αλητέψει" επειδή φοράνε piercings,sorry,αλλά το βρίσκω εξ'ίσου pointless με το να συζητάω με έναν κνίτη που μου λέει ότι για το ατύχημα στο Chernobyl δεν έφταιγε η CCCP αλλά οι αμερικάνοι έριξαν βόμβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
εμ..ναι. δεν μπορώ να πάρω στα σοβαρά κάποιον που εξισώνει τα piercings με τα ναρκωτικά. sorry.
Εννοούσε ότι η μόδα είναι σαν τα ναρκωτικά... Αλλά και να το έλεγε, δεν το βρίσκω καθόλου έξυπνο να μην παίρνεις σοβαρά τις αλήθειες που λέει... ίσα ίσα που δεν έχεις τι να πεις και λες παπαροδικαιολογίες.
My feelings exactly,όταν ο άλλος βάζει στο ίδιο τσουβάλι piercings και κάπνισμα,λέει ότι τα σχολεία έχουν γίνει piercingομάγαζα και τα παιδιά έχουν..."αλητέψει" επειδή φοράνε piercings,sorry,αλλά το βρίσκω εξ'ίσου pointless με το να συζητάω με έναν κνίτη που μου λέει ότι για το ατύχημα στο Chernobyl δεν έφταιγε η CCCP αλλά οι αμερικάνοι έριξαν βόμβα.
Αυτό πράγματι το είπε αλλά και πάλι αλήθεια είναι εκτός άμα δεν πιάνεις το νόημα... Πες μου ότι θίχτηκες που τα έβαλε στο ίδιο τσουκάλι? Και τι έγινε? Προβάλεις αυτό για να ηλιθιοποιήσεις αυτά που είπε ο άνθρωπος? Πόσο ηλίθια παίζει να είναι η απάντηση που έδωσες... Κάνε μελέτες να καταλήξεις στο συμπέρασμα ότι στο σχολείο ξεκινά το κάπνισμα και το piercing, εκεί συζητιούνται, εκεί προβάλλονται, και ασυνείδητα, όπως και με το θέμα τσιγάρο, κάνεις αυτά που κάνουν και οι άλλοι γιατί φαίνεται ωραίο...

Αλήθεια θέλεται πως και πως να βρείτε κάτι να διαφωνίσετε? Πραγματικά και η ειρωνεία και οι απαντήσεις ήταν τελείως ηλίθιες και χωρίς νόημα... Θυμήθηκα το δημοτικό που όταν κάποιος έλεγε κάτι σωστό αντί να απαντήσουμε σε αυτό, λέγαμε δεν θα πέσω στο επίπεδο να απαντήσω σε κάποιον που φορά τρύπιες κάλτσες ή που λέει το σίγμα θήτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
γνωρίζω πολύ καλά τους κινδύνους του piercing, ωστόσο δεν μου αρέσει η δαιμονοποίηση των πάντων. πας σ' ένα καθαρό piercingομάγαζο και όλα jet. ξέρω άτομα που έχουν κάνει και δεν αντιμετωπίζουν προβλήματα. επίσης αν φροντίζεις τα piercings, δεν έχεις θέματα υγείας. ψάχνεις και βρίσκεις.
αλλά όχι και να μου λέει ότι ειναι "μάστιγα"...θέμα επιλογών είναι, μυαλουδάκι έχουμε, αν δεν γουστάρουμε δεν κάνουμε, αν γουστάρουμε, το ψάχνουμε και βρίσκουμε.
"ίσως βάλουμε μυαλό πάνω σε αυτή τη μάστιγα που είναι όπως τα ναρκωτικά"
α ναι, είναι ίδιο να σνιφάρω κόκα και να τρυπάω τις φλέβες μου και να μην μπορώ να ξεφύγω από αυτο, με το να έχω μια τρύπα στη μύτη. έλεος.
όχι ότι από το ένα μπορείς να πεθάνεις ας πούμε, ενώ το άλλο με φροντίδα δεν σου προκαλεί κανένα θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
γνωρίζω πολύ καλά τους κινδύνους του piercing, ωστόσο δεν μου αρέσει η δαιμονοποίηση των πάντων. πας σ' ένα καθαρό piercingομάγαζο και όλα jet. ξέρω άτομα που έχουν κάνει και δεν αντιμετωπίζουν προβλήματα. επίσης αν φροντίζεις τα piercings, δεν έχεις θέματα υγείας. ψάχνεις και βρίσκεις.
αλλά όχι και να μου λέει ότι ειναι "μάστιγα"...θέμα επιλογών είναι, μυαλουδάκι έχουμε, αν δεν γουστάρουμε δεν κάνουμε, αν γουστάρουμε, το ψάχνουμε και βρίσκουμε.
"ίσως βάλουμε μυαλό πάνω σε αυτή τη μάστιγα που είναι όπως τα ναρκωτικά"
α ναι, είναι ίδιο να σνιφάρω κόκα και να τρυπάω τις φλέβες μου και να μην μπορώ να ξεφύγω από αυτο, με το να έχω μια τρύπα στη μύτη. έλεος.
μάστιγα επειδή εξαπλώνεται πολύ! Φυσικά και δεν είναι το ίδιο...:) δες τα link που έβαλα. είναι μελέτες όχι δαιμονοποιήσεις. Και προσωπικά δεν το έχω δαιμονοποιήσει... Ίσα ίσα ακόμα και αν δεν είχαν καμιά επίπτωση, είμαι κατά των piercing για 2 λόγους που τους έχω ξανα-αναφέρει. Σχετικά με τα λόγια του άλλου παιδιού μιλούσε για προσωπικές εμπειρίες δεν δαιμονοποιήσε τίποτα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Αυτό πράγματι το είπε αλλά και πάλι αλήθεια είναι εκτός άμα δεν πιάνεις το νόημα... Πες μου ότι θίχτηκες που τα έβαλε στο ίδιο τσουκάλι? Και τι έγινε? Προβάλεις αυτό για να ηλιθιοποιήσεις αυτά που είπε ο άνθρωπος? Πόσο ηλίθια παίζει να είναι η απάντηση που έδωσες... Κάνε μελέτες να καταλήξεις στο συμπέρασμα ότι στο σχολείο ξεκινά το κάπνισμα και το piercing, εκεί συζητιούνται, εκεί προβάλλονται, και ασυνείδητα, όπως και με το θέμα τσιγάρο, κάνεις αυτά που κάνουν και οι άλλοι γιατί φαίνεται ωραίο...

Man,το τσιγάρο προκαλεί καρκίνο και σκοτώνει εκατομμύρια κάθε χρόνο.Το piercing δεν έχει σκοτώσει κανέναν και ενίοτε προκαλεί μολύνσεις.Αν δεν καταλαβαίνεις αυτή τη στοιχειώδη διαφορά,I'm sorry mate.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top